Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uff, dojechałem

    Start z Rabki wczoraj o 13.00 - na 8:00 byłem w Soline. Czyli jakby nie liczyć, 19 godzin, z czego łącznie 3 godziny drzemki, oraz kilka postojów po 5-10 min.

    Nie spisałem średniej prędkości niestety:/ Spalanie z kompa - 5.4.

    Trasa: Chyżne - Sahy - Budapeszt - Letenye - Dubrovnik

    Słowacja - mordęga. Jak zwykle. Godzina stracona w Budapeszcie w korkach, więc jazda zaczęła się dopiero za Budapesztem, a de facto już za granicą chorwacko - węgierską.

    Ale było warto!
    Moja Balbina

    Komentarz


    • Dojechałem!!! 1458 km -w sumie 18h z czego 15h jazdy. Spalanie 6,5 - nie przemraczalem 130 km/h (box, opady, mgła). Wszystko super moja roczna córeczka spisała sie na medal - w zasadzie spała cała drogę..... ale

      Podjechalem pod dom zaparkowałem, wysiedlismy, zacząłem sie wypakowywac i Pan Chorwat wyjeżdżając z garazu oparł sie na moim zderzaku.... W sumie prawie nie widać ale ostro sie wku@&%#!iłem....
      Paseratti B8 1.8 TSI DSG

      VW Jetta 1.2 TSI

      Komentarz


      • Prim, wypoczywaj Waszmość, jak tam pogoda ?

        A co do samochodu, też miałem z Cro (w 2011 r.) małą pamiątkę....
        Pociesz się, że najbardziej boli ten pierwszy raz :P :lol: , potem (oby nie było) będziesz tylko wzruszał ramionami i kwitował: "bez tego się nie da".


        pzdr

        Komentarz


        • Rok z Bagien, mój drogi.... Leje... i walą pioruny... jedyne co pociesza to temperatura ~25C
          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

          VW Jetta 1.2 TSI

          Komentarz


          • Zamieszczone przez JerzyM73
            Cudze chwalicie, a swego nie znacie :-)

            JerzyM73, pewnie że nie ma piękniejszego kraju niż PL ale żeby to docenić trzeba wyjechać
            If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
            _______________________________________
            a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

            Komentarz


            • Zamieszczone przez aro_40
              Zamieszczone przez JerzyM73
              Cudze chwalicie, a swego nie znacie :-)

              JerzyM73, pewnie że nie ma piękniejszego kraju niż PL ale żeby to docenić trzeba wyjechać
              A to prawda, podobnie jak z powiedzeniem "Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej"
              O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
              Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

              Komentarz


              • A ja od niedzieli w rejonach makarskiej, pogoda do dupy ze hej, jak nie leje to wiatr ze leb ma urwac.
                Moja skodzinka o2
                Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

                Komentarz


                • conan, ten rok jakis taki :?

                  [ Dodano: Wto 02 Wrz, 14 23:02 ]
                  Zamieszczone przez trooper
                  Soline
                  byłem :P
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • Niestety pogoda nie rozpieszcza... Pierwsze 2 dni w Dubrowniku bajka:



                    Następnie przyjazd do Soline... I niemiła niespodzianka - od godziny 16 do 8 rano brak prądu Burza, pioruny:


                    Nawet huragan i mini trąby powietrzne na morzu - na lewo od wyspy widać jedną z nich... :evil:


                    Na szczęście wyjazd zaplanowany jest aktywnie, i następnego dnia wypad do Kotoru
                    Niestety jednak na granicy HR - MNE chorwaci bardzo skrupulatnie sprawdzali Skodę - kazali podnosić maskę i sprawdzali VIN... Ale cóż


                    No i widok z Twierdzy... :szeroki_usmiech


                    Jedziemy dalej - Medjugorie - Mostar: W Mostarze szybkie przejście starym miastem, kilka zdjęć starego miasta i mostu i powrót do Soline.



                    Podczas powrotu znów Chorwaci się nie popisali - na małej granicy w Metkovic wymachali mnie nieoznakowaną Alteą, i znów trzepanie - oczywiście pierwsze pytanie czy posiadam coś illegal... Chyba starsze Skody są dla nich bardzo podejrzane.
                    Moja Balbina

                    Komentarz


                    • u mnie póki co na 5 dni pobytu może pół dnia to łądna słoneczna pogoda a woda zimna jak cholera, nie to co dwa lata temu.
                      Moja skodzinka o2
                      Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez trooper
                        Chyba starsze Skody są dla nich bardzo podejrzane.
                        na pewno nie - coś kierowcy z oczu źle patrzyło :szeroki_usmiech

                        Ile czasu jechałeś z Soline do Kotoru?
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez ruwado
                          na pewno nie - coś kierowcy z oczu źle patrzyło

                          Ile czasu jechałeś z Soline do Kotoru?
                          Może źle patrzyło bo nie mam VINu na podszybiu - po wymianie szyby przez poprzedniego właściciela

                          PS. Jak wracałem to też mnie na granicy ściągał na bok żeby popatrzeć pod maskę, ale poznał i kazał jechać dalej - podpytałem o co chodzi - Octavia jest bardzo często kradzionym samochodem w Polsce, i mają sprawdzać VIN - taką dostałem odpowiedź

                          Z Soline do Kotoru... wlokłem się, nie wiem czy nie koło 1.40.. ale drogą - nie płynąłem promem.

                          Najgorzej jest w MNE, bo nie mrugają jak policja stoi

                          Jutro planuję Pivsko Jezero i Prevoj Sedlo - oby tylko pogoda dopisała!

                          conan, w którym rejonie jesteś?
                          Moja Balbina

                          Komentarz


                          • W zivogosce porat. Godz 19:45 i tradycyjnie pada deszcz, prawie jak nad baltykiem ino piwo lepsze
                            Moja skodzinka o2
                            Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

                            Komentarz


                            • Ja co prawda w tym roku nie jestem w CRO tylko w austriackim Tyrolu i z pogodą też nie było przez pierwsze dni urlopu najlepiej :x Przyjechaliśmy w sobotę po południu i kapało z nieba :evil: Niedziela i poniedziałek podobnie ,dopiero od wtorku się poprawiło :diabelski_usmiech Zobaczymy co będzie dalej :!:


                              TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                              Komentarz


                              • Moze ktos zainteresowany lastminute: Odstapie 4 os. apartament w Chorwacji Istria, ok. Umagu, dojazd wlasny,cena 1500 zł, rezerwacja od tej soboty do nastepnej niedzieli. Gdyby cos to PW. Czlowiek ktory mial jechac, zlamal obojczyk i urlop spedzi pewnie w szpitalu na skladaniu tego
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Mam nadzieję,że nikt z "naszych" nie ucierpiał :cry: :roll:

                                  Link
                                  NajtFukinPatrol North-West

                                  UNIDEN 510 XL + ML145

                                  BYŁ ASZ
                                  PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                  BYŁA TEŻ CEGA
                                  A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                  MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                  Komentarz


                                  • WIELKIBONGO, masakra - też to dzisiaj przeglądałem :?
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Rzeźnia na maxa w Dalmacji 183 litry na metr i trąba powietrzna nad Hvarem :shock: , co się z tą pogoda dzieję :roll:

                                      Komentarz


                                      • Udało się uciec... na szczęście burzę przeżyłem w okolicy Splitu ale oprócz solidnego deszczu i burzy nic więcej nie widziałem... rano słońce i piękna pogoda. Spakowaliśmy się i o 12:00 wszyscy siedzieli już w aucie. Droga powrotna to Warszawy przebiegła szybko - tz. szybciej niż droga do Splitu. Jadąc na wakacje uznałem, że z rocznym dzieckiem lepiej będzie w nocy i rano mając jeszcze 300 km do celu przeżyłem horror - po piątym redbullu z jednym przymkniętym okiem dojechałem do celu. Powrót przebiegał głównie w ciągu dnia - do domu dotarłem o 4:00 ze średnią prędkością 98 km/h ze średnim spalaniem 6,7/100 km - 4 osoby dorosłe + roczne dziecko + pełny bagażnik + BOX. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z postawy Knedla... Zastanowiła mnie tylko jedna rzecz - dojechałem do domu wjechałem do garażu nie chciałem jej gasić po 800 km ciągłego pałowania - dojechałem do ściany garażu, wysiadłem i silnik zaczął nierówno pracować... obroty delikatnie falowały przez ok. 5 min...... potem wszytko wróciło do normy - ciekawe czy to normalne???

                                        tymczasem kilka fotek z przeprawy do Bośni (Medziugorie)






                                        Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                        VW Jetta 1.2 TSI

                                        Komentarz


                                        • Prim, ja też jeżdżę nocą - ale trzeba byc wypoczętym - inaczej masakra. jak 2 - 3 dni dobrze się wyśpisz - to Redbulle niepotrzebne.

                                          Witaj w domu - więcej fotek poproszę w imieniu całej OCP - kowej braci
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Prim
                                            po piątym redbullu
                                            lepiej był porządną kawę w termosik zrobić lub kupić świeżą kawę na którejś ze stacji po drodze, ja tak zawsze robię wracając z Włoch.

                                            Zamieszczone przez Prim
                                            silnik zaczął nierówno pracować... obroty delikatnie falowały przez ok. 5 min.
                                            a wiatrak przy chłodnicy się Tobie nie włączył w tym czasie ?...może to od tego.
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • PAOLO ESCO, RedBulla z nigdy nie pije.. chyba że jadę na wakacje Kolejna kawa mi nic nie daje.. może to wina jakości kawy.. :diabelski_usmiech

                                              nie wiem czy wiatrak działał... kilkanaście godzin jazdy non stop = nie wiem ops:
                                              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                              VW Jetta 1.2 TSI

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Prim
                                                nie wiem czy wiatrak działał...
                                                obstawiam, że jak z trasy wjechałeś do garażu to pewnie załaczył się w samochodzie wiatrak przy chłodnicy, stąd lekkie falowanie obrotami było (też tak miałem czasem), ja bym nie panikował na pewno wszystko będzie w porządku ... lepiej jakieś fajne fotki z wakacji zapodaj jeszcze
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Ja jutro wracam do PL z Zadaru. Przyznam szczerze, ze pierwszy raz czekam na dzien wyjazdu z niecierpliwoscia, a wszystko z powodu wyjatkowo wrednej pogody ktora skutecznie zepsula urlop. Myslalem ze to z powodu blednej decyzji o wyjedzie we wrzesniu na Istrie, ale kiedy po trzch dniach pojechalismy w strone Dalmacji, to pogoda "pojechala" za nami. Dopiero pozniej w necie przeczytalem ze to nie fatum ktore ciazy nad nami, tylko anomalie pogodowe ktore nawiedzily akurat w tym samym czasie Chorwacje. Od wczoraj co prawda nie pada i nawet swieci slonce, ale temperatury popoludniami i wieczorem... masakra. Godzina 20, temperatura 13 stopni. Rzut okiem na google, porownianie temp z PL, a tam info ze w krakowie 18 stopni. Zalamka....

                                                  Sasiedzi z PL z sasiedniego APP przerwali urlop i wczesnij wrocili do PL. To tak nawiasem mowiac ????
                                                  Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
                                                  Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
                                                  Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
                                                  Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

                                                  Komentarz


                                                  • wróg, jak my jechaliśmy na Istrię w lipcu to miałem w tym roku duszę na ramieniu. dopiero co skończyły się ulewy. Jak wyjeżdżaliśmy, to znowu się zaczęły. I teraz to..... :? My w tym roku mieliśmy fartem tylko pół dnia deszczu i deszcz w dzień wyjazdu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie tak jak dawniej
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X