Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Piszę o tym bo trzeba bardzo uważać mając samochód na gwarancji. Aprobaty dla olejów Liqui Moly pojawiają się i znikają ;-) Najlepszy przykład to Top Tec 4100 : raz miał aprobatę, potem rekomendację, a teraz znów jest aprobata dla 505.01.

    Komentarz


    • pepso: wymaganie aprobaty przez ASO i przekreślanie olejó które mają taka specyfikację na opakowaniu jest sprzeczne z prawem i dyrektywą GVO...
      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
      http://www.zmienolej.pl/
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

      Komentarz


      • Problem w tym, że LM TOP TEC 4100 w ciągu ostatnich kilku lat miał aprobatę VW 505.01, potem deklarował zgodność z normą VW 505.01, a ostatnio znowu na pełną aprobatę VW 505.01. Do sprawdzenia na stronie : Motoröle, Additive und Autopflege von LIQUI MOLY | LIQUI MOLY . Wszystko to było odzwierciedlone na etykietach.
        Miałem w tym czasie samochód na gwarancji i de facto zalałem go olejem bez oficjalnej aprobaty VW 505.01 - załączałem korespondencję z LM w starym wątku. Na szczęście z silnikiem nic się nie stało ale mogę sobie wyobrazić problemy z gwarancją gdyby ktoś się zorientował o braku normy w zastosowanym oleju.

        To samo dzieje się teraz, Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40 miał normę 502.00 i byłem o krok od zalania nim silnika w aucie na gwarancji, na szczęście zorientowałem się, że obecnie ma tylko rekomendację do normy 502.00.

        Nie twierdzę, że te oleje są złe. Mogą jednak być źródłem kłopotów w razie ewentualnych roszczeń gwarancyjnych.

        Ja w każdym razie w czasie gwarancji wlewam olej z oficjalną aprobatą VW.

        Komentarz


        • Muszę się przyznać że dziś zrobiłem coś "strasznego" ad:
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Muszę się przyznać że dziś zrobiłem coś "strasznego" ad:
            kupiłeś dzieciom zabawki HELLO KITY????

            Komentarz


            • Zamieszczone przez słoń
              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Muszę się przyznać że dziś zrobiłem coś "strasznego" ad:
              kupiłeś dzieciom zabawki HELLO KITY????
              słoń :haha: :haha: :haha:



              PAOLO ESCO coż takiego :roll: dawaj...

              Komentarz


              • Zamieszczone przez słoń
                kupiłeś dzieciom zabawki HELLO KITY????
                blisko blisko...ale zdecydowanie gorzej ... :hammer
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  Zamieszczone przez słoń
                  kupiłeś dzieciom zabawki HELLO KITY????
                  blisko blisko...ale zdecydowanie gorzej ... :hammer
                  Ale.. nie będziesz opowiadał jak sie zgubiłeś w Zielonej Górze... Bo to akurat nie jest straszne :szeroki_usmiech

                  Komentarz


                  • niestety...pojechałem zatankować paliwo...i w sklepie była świeża dostawa :Bojesie: ... i znów kupiłem LazerWay V 0W30 na kolejną zmianę ...niech sobie leży i czeka

                    :los
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      znów kupiłem LazerWay V 0W30
                      No nie mogę.... Przecież miałeś zmieniać marke

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leonn
                        No nie mogę....
                        noooo ale jak zobaczyłem V 0W30 na półce to musiałem kupić...niech czeka i nabiera mocy urządowej. :2kc Teraz mam w silniku Amsoila 5W30 ASL ... jeszcze jakieś 4 tys km i zmiana będzie przed wyjazdem do Włoch. A czy na trasę pójdzie Statoil czy może coś innego to jeszcze zobaczę.
                        Jakby co to LazerWay będzie na zimę :P

                        [ Dodano: Pią 10 Maj, 13 08:16 ]
                        dziś, nie wczoraj znów zrobiłem coś "złego" ad: -
                        Zamieszczone przez leonn
                        Przecież miałeś zmieniać marke
                        no to dziś kupiłem jeszcze Silkolene Pro S 5W/30 Błąd 404 ...a co :diabelski_usmiech
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          w sklepie była świeża dostawa ... i znów kupiłem LazerWay V 0W30
                          tak z ciekawości, ile płaciłeś ? jeśli to nie jakaś wielka tajemnica :diabelski_usmiech
                          SPOT Poznań:
                          .....
                          ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                          Error 503 Wojtas Unavailable :P

                          Komentarz


                          • LazerWay V 0W30 - 48 albo 49 zł za 1L (skleroza, musiał bym popatrzeć na paragon :wink: ) ...ciut drogo ale nie płaciłem za przesyłkę przecież.

                            To jest odpowiednik V 0W/30 LazerWay ---> Znajdź punkt sprzedaży produktów - RAVENOL


                            Link

                            [ Dodano: Pią 10 Maj, 13 10:44 ]
                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            kupiłem jeszcze Silkolene Pro S 5W/30
                            kurna zamiast sie pytać o Silkolene to "męczycie" mnie ze Statoilem... :Bojesie:
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Daj koniecznie znać PAOLO jak magiczna mieszanka estrów i PAO zamknięta w czarnej bance da sobie rade... obstawiam ocenę 10/10
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Pidziek
                                obstawiam ocenę 10/10
                                sprawdzę, ocenię... :hmm
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • re

                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  Zamieszczone przez Pidziek
                                  obstawiam ocenę 10/10
                                  sprawdzę, ocenię... :hmm
                                  .siakies badanie będziesz robił czy tylko test skórno-inhalacyjny... :szeroki_usmiech ?

                                  ..a tak z inszej beczki czy tam bańki...to jest olej rejs-rejs czy tylko magia etykiety?

                                  jeżeli tak to istnieje sens zalewania czegoś takiego do codziennej jazdy?

                                  pomijam Twój partykularny przypadek, bo jazda po trasie z przyładowanym wakacyjnym ekwipażem jedencztery, to zupełnie inne warunki ekspolaoatacji
                                  >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                  Komentarz


                                  • Witam,
                                    Panowie, który olej polecacie do mojego 1.4 tsi? Norma 504/507, 5w/30, wielosezonowy, przebiegi głównie w mieście, wymiana co 15 tyś. km - coś dobrego a jednocześnie nie super drogiego. Wchodzi bodajże 3,9 l, wiec bańka 4 litry by mnie interesowała. Z góry dziękuję za ofertę.

                                    Pozdrawiam
                                    PS

                                    Znalazlem dwa: Motul SAE 5w-30 oraz Liqui Moly TOP TEC 4200 5w-30 <---- który z tych dwóch będzie lepszy?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez stolar
                                      Witam,
                                      Panowie, który olej polecacie do mojego 1.4 tsi? Norma 504/507, 5w/30, wielosezonowy, przebiegi głównie w mieście, wymiana co 15 tyś. km - coś dobrego a jednocześnie nie super drogiego. Wchodzi bodajże 3,9 l, wiec bańka 4 litry by mnie interesowała. Z góry dziękuję za ofertę.

                                      Pozdrawiam
                                      PS

                                      Znalazlem dwa: Motul SAE 5w-30 oraz Liqui Moly TOP TEC 4200 5w-30 <---- który z tych dwóch będzie lepszy?
                                      statoil LAZERWAY 5w/30 Specjalnie dedykowany do silników z grupy VW ja mam i jest róznica w pracy miedzy poprzednim castrolem Cichsza praca na zimnym i taka lekka

                                      Komentarz


                                      • stolar, ja ostatnio zalałem Liqui Moly TOP TEC 4200 5w-30 i jestem zadowolony.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          niestety...pojechałem zatankować paliwo...i w sklepie była świeża dostawa ... i znów kupiłem LazerWay V 0W30 na kolejną zmianę ...niech sobie leży i czeka
                                          Juz myslalem, ze wlales castrola

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Tippo
                                            Juz myslalem, ze wlales castrola
                                            - też podobnie pomyślałem :wink:
                                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            no to dziś kupiłem jeszcze Silkolene Pro S 5W/30 FUCHS TITAN RACE PRO S 5W30 - OLEJ SILNIKOWY FULLY SYNTHETIC 5 litrów ...a co
                                            - założenie sprawdzenia czegoś nowego zrealizowane
                                            PAOLO czy ten V0w30 to już ten niby nowy bez norm VW i MB :?:

                                            Komentarz


                                            • na tym Lazerwayu 0W30 na jałowym biegu jest w moim TSI 0,4l/h na castrolu było 0,5. Czyli tak jakby opory były jednak ciut mniejsze.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez navigator
                                                siakies badanie będziesz robił czy tylko test skórno-inhalacyjny...
                                                nie potrzebuję badania lab, żeby określić czy olej się sprawdził, czy nie... "test" na wodę - jasne, że będzie :wink:
                                                Zamieszczone przez REXAX
                                                V0w30 to już ten niby nowy bez norm VW i MB
                                                data produkcji lipiec 2012 więc olej sprzed 9-10 miesięcy, ma specyfikacją VW 502.00 i MB.
                                                Innego-nowego V 0W30 nie widziałem jeszcze w sprzedaży u mnie w ZG :roll:
                                                Zamieszczone przez jarekbarcaaa
                                                Cichsza praca na zimnym i taka lekka
                                                no widzisz... jednak czuć różnicę :P
                                                Zamieszczone przez Tippo
                                                myslalem, ze wlales castrola
                                                "Ty mnie nie strasz" :shock: ... :terefere
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  nie potrzebuję badania lab, żeby określić czy olej się sprawdził, czy nie
                                                  ...aha...

                                                  ....choc z drugiej strony szkoda, wszak - zakładając silną korelację między opinią a metodą badawczą - ...dobra metoda --> wiążąca opinia...obosieczność wskazuje również kiepawa metoda z opinia... :szeroki_usmiech
                                                  >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                                  Komentarz


                                                  • navigator - żeby taki test lab był wiążący i opiniotwórczy powinien być powtórzony na tym samym oleju 2-3 razy a silnik powinien pracować dokładnie w tych samych warunkach...a jak nie to możesz mieć za każdym razem różne wyniki - zbliżone lub nie... Robiąc test jednorazowo to jedynie można zaspokoić swoją ciekawość jak olej w danej chwili się sprawdził i wcale nie będziesz pewny czy ten sam olej sprawdzony np w lecie zda egzamin w zimie. itd...
                                                    Jak narazie to chyba najciekawsze zestawienie badanego oleju widziałem u kolegi AdaSch z forum Subaru... olej pochodzący za każdym razem z tego samego silnika i za każdym razem po przebiegu 7500km ... a wygrał X-Lite 0W30 !!! (tabelka)

                                                    Jak wleję porządny olej i czuję że silnik równo i cicho pracuje, odpala idealnie, pali mniej paliwa i reaguje ochoczo na dotknięcie gazu to wiem, że dokonałem trafnego wyboru wlewając dany olej do silnika :wink:


                                                    ---> nowy nabytek Błąd 404 już za miesiąc i kilka dni do przetestowania na trasie Zielona Góra - Włochy- Zielona Góra :drive:
                                                    Załączone pliki
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X