Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witajcie wszyscy,

    będę odbierać swoją O3 (1.8TSI DSG) w połowie listopada jak wszystko dobrze pójdzie, więc pewnie chciałbym wyjechać z salonu na zimówkach (chociaż kto wie jak to będzie z zimą w tym roku). Fabrycznie samochód będzie na kołach 7Jx17 225/45. Z Waszego doświadczenia jaki rozmiar zimówek wybrać? Zostać przy tym samym, który dają fabrycznie, czy jednak wziąć węższe i ewentualnie o większym profilu? Myślałem o 215/50 Pirelli SotoZero 2 albo Continentalach TS850 (te akurat 225/45, bo wychodzą najtaniej spośród 17). Te 2 modele do tanich nie należą, ale z drugiej strony na oponach oszczędzać nie lubię i jest to zakup, który nieźle się amortyzuje Pytam, bo nie mam doświadczenia w jeździe na tak szerokich i niskich kapciach.

    Co wrzucacie do swoich O3? I czy ktoś jeździł na ww. oponach? Celuję w bardzo dobre, bo od kilku lat warunki zimowe są bardzo zmienne - sucho, mokro, breja, śnieg. Nie wykluczam również wyjazdów w większe górki, więc chcę mieć pewność w każdych z tych warunków. Ale może aż tyle nie warto inwestować.

    Jeszcze pytanie o felgi aluminiowe. Jak znoszą zimę? Warto zainwestować w stalowe? Tylko jak to będzie wyglądało

    Komentarz


    • wez na letnich a zimowki dokup. letnie daje fabryka i przewaznie daja dobre gumy . aso da ci zimowki parchate.

      Komentarz


      • Wez 225/45r17 continental ts850, kup na internecie lub jakiejs hurtowni na miejscu jezeli masz mozliwosc i zawiez do salonu niech Ci zamontuja za jakas dobra cene lub free w ramach zakupu auta. Felgi w octavii powinny byc ok na zime przez pare lat, nie sa one jakies z polerka takze szybko sie nie wysypia mam taka nadzieje Na 16stkach octavia wyglada slabo chyba, ze jakies aluminiowe oryginaly.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Maliniak
          Witajcie wszyscy,

          będę odbierać swoją O3 (1.8TSI DSG) w połowie listopada jak wszystko dobrze pójdzie, więc pewnie chciałbym wyjechać z salonu na zimówkach (chociaż kto wie jak to będzie z zimą w tym roku). Fabrycznie samochód będzie na kołach 7Jx17 225/45. Z Waszego doświadczenia jaki rozmiar zimówek wybrać? Zostać przy tym samym, który dają fabrycznie, czy jednak wziąć węższe i ewentualnie o większym profilu? Myślałem o 215/50 Pirelli SotoZero 2 albo Continentalach TS850 (te akurat 225/45, bo wychodzą najtaniej spośród 17). Te 2 modele do tanich nie należą, ale z drugiej strony na oponach oszczędzać nie lubię i jest to zakup, który nieźle się amortyzuje Pytam, bo nie mam doświadczenia w jeździe na tak szerokich i niskich kapciach.

          Co wrzucacie do swoich O3? I czy ktoś jeździł na ww. oponach? Celuję w bardzo dobre, bo od kilku lat warunki zimowe są bardzo zmienne - sucho, mokro, breja, śnieg. Nie wykluczam również wyjazdów w większe górki, więc chcę mieć pewność w każdych z tych warunków. Ale może aż tyle nie warto inwestować.

          Jeszcze pytanie o felgi aluminiowe. Jak znoszą zimę? Warto zainwestować w stalowe? Tylko jak to będzie wyglądało
          Jak chcesz wydać tyle kasy na opony,to bierz TS850 co do rozmiaru to bierz takie jak letnie. Z aluminiowymi w zimie nie ma problemów. Ja co do opon to mam podejście takie, że kupuje dobre i polecane, ale nie lubię przepłacać. Lepiej kupić mniej markowe opony, ale częściej je wymienić dużo lepiej się sprawdzą niż kilkuletnie "lepszej" firmy.
          Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

          Komentarz


          • Są już tegoroczne testy zimówek
            Seite nicht gefunden - 404 Fehler | ÖAMTC

            Komentarz


            • Zamieszczone przez roko
              Są już tegoroczne testy zimówek
              Seite nicht gefunden - 404 Fehler | ÖAMTC
              Wogole brak w zestawienia GY ultragrip :/ takze takie testy mozna sobie schowac do szuflady, wygrywa ten co placi i juz.

              Komentarz


              • No właśnie, dziwna sprawa, że nie nie ma GY, za to jest Alpin 5, chyba Michelin trochę przesadził w tym modelu, najlepsze na śniegu, ale słabiutko wypadły na suchym.

                Natomiast nie chce mi się wierzyć w to, że te Contineetale TS850 są takie cudowne, bo tak z tych testów wynika - nie dość że najlepsza przyczepność to do tego najniższa ścieralność.

                Komentarz


                • a jednak sa, najlepiej mi sie na nich jezdzilo, przyczepnosc w kazdych warunkach swietna, jedyny mankament to halas na mokrej nawierzchni przy predkosci 60-80km/h gwizdaja sobie ale to w slabo wyciszonym aucie seat leon 1M, scieralnosc 1mm po 10k km, ogolnie polecam jezeli ktos szuka opon premium, sam je sobie ponownie zamontuje w tym roku

                  Komentarz


                  • Ja po wałkowaniu tematu opon zimowych od ponad miesiąca zostawiłem do wyboru ContiTS850 / Alpiny 4 oraz oba modele Nokianów, które są w fajnych cenach w Agito.pl (więc nie ma najmniejszego problemu z gwarancją):
                    Nokian WR A3
                    Nokian WR D3
                    JEST >>> O2FL by Lockin

                    BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                    BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                    BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                    BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                    Komentarz


                    • A ja kupiłem Alpiny 5, zobaczymy co to będzie i na ile te testy są prawdziwe - będę miał okazję jeździć inną O1 z TS850.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez PieTrzaK
                        A ja kupiłem Alpiny 5, zobaczymy co to będzie i na ile te testy są prawdziwe - będę miał okazję jeździć inną O1 z TS850.
                        Jeżeli nic nie zmienili na gorsze względem A4 to będziesz bardzo zadowolony. Dodatkowo w gratisie masz mega trwałość.

                        Komentarz


                        • Jeśli wierzyć tym testom to "mega trwałość" mają Alpiny A4.
                          Natomiast Alpin 5 są pod tym względem przeciętne, tu lepszy wynik mają Conti TS850.

                          Komentarz


                          • Zobaczymy, kupione, założone na felgi wczoraj, teraz czekam na zimę i potestujemy - rozbierał i sprzedawał już teraz nie będę. Jak będzie wielka kupa to mówi się trudno, na przyszły sezon kupię co innego.

                            Komentarz


                            • Ja polecam "Goodyear Ultragrip 7", wyjezdzilem 1 komplet i kupilem drugi. Swietne opony, ciche, przyczepne, a do tego baardzo trwale.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez ukuk
                                Ja polecam "Goodyear Ultragrip 7"
                                Oponki są świetne. Obecnie żonka ma UG 7 a ja latam na UG 7+ i naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

                                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                Fotki
                                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                Fotki

                                Komentarz


                                • Tez mam + i co ciekawe poprzedniczki bez + byly mam wrazenie ciutke cichsze

                                  Komentarz


                                  • No to i ja się podłączę do tematu opon bo to spory dla mnie wydatek. Miało być tak pięknie, miała być przeróbka na RSa a tu finanse nie wskoczyły :/

                                    Majster namawia mnie na Frigo 2 i na necie nawet dobrze są oceniane tylko pytanie czy zdają egzamin przy mojej nodze
                                    Patrzałem na Conti i różnica jest chyba jakieś 400zł na komplecie między nimi a Frigo.

                                    Zależało by mi na tym żeby opona była jak najbardziej przyczepna w mieście bo czasem trzeba szybciej ruszyć a wozidupa jest goła z systemów (jedynie ABS jest). U mnie w mieście to warunki są takie, że albo jeździsz po błocie pośniegowym albo po (czasami) lodzi przykrytym śniegiem. Do pracy to śmigamy DK11 więc tu nigdy problemów nie było

                                    Co koledzy by z doświadczenia podpowiedzieli? Tylko bez fanaberii typu 2k za kółko
                                    Jeśli chodzi o rozmiar to zakute będą na fabryczne felgi od Octi 15" (195/65/R15).

                                    Komentarz


                                    • O Frigo2 to lepiej nie myśl za dużo, ta jest opona jest dobra tylko na śniegu, co innego Frigo HP, te są bardziej uniwersalne.

                                      Komentarz


                                      • Sezzam, skoro ma być tanio to może Sava Eskimo S3. Z tego co pamiętam to były tutaj chwalone i raczej będą lepsze od Dębicy.

                                        albo Vredestein
                                        AGR 112KM, 232Nm
                                        Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                        Komentarz


                                        • Wiecie, jesli bedzie warto to poloze te 900 zl za Conti chociaz wolalbym znalezc cos tanszego o nieznacznie gorszych parametrach
                                          No i w gre wchodza tylko nowe z tego roku

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Sezzam
                                            No i w gre wchodza tylko nowe z tego roku

                                            Vredestein Snowtrac 3 195/65R15 91 T

                                            Komentarz


                                            • To co, Savy czy Vredy? Jaka klasa opon sa Savy? Bo z tego co pisza sprzedawcy, Vredy to klasa premium - tak jak Conti.

                                              Komentarz


                                              • Sezzam, Vredy

                                                Kolega piotrex, ma Vredestein Snowtrac 3, więc możesz do niego napisać. Ogólnie jest bardzo zadowolony z zakupu.

                                                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                Fotki
                                                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                Fotki

                                                Komentarz


                                                • Zbliża się wymiana opon i stąd moje pytanie.
                                                  Jakie opony do 4x4 .
                                                  Myślałem o Nokian WR A3 ale czy przy moim napędzie nie pójść w coś tańszego z klasy budżet.
                                                  Myślę że w sezonie zimowym zrobię około 6 tys km z czego 70% po mieście. Nie planowane wypady w trasy więc opona musi być w miarę wszechstronna.

                                                  Dzięki za pomoc
                                                  P.S nie interesują mnie testy ADAC bo jak czas pokazał są równi i równiejsi :?

                                                  Komentarz


                                                  • Sezzam, masz najtańszy rozmiar do Octavii, nie kombinuj Bierz TS850, nie pożałujesz.
                                                    BMW 130i - klik
                                                    kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                                    BMW E36 '92 na tor

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X