Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pierwsze co zrobilem po montazu lpg to zatankowalwm full.
    toz to istotne skoro celem bylo nie spalanie benzyny by sprawdzic ile jej spala!
    Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

    Jeżdżę w blasku
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

    Komentarz


    • A ja robie to inaczej. Tankuje 10 litrów paliwa zaraz po zapaleniu rezerwy i za kazdym rezem tak robie i tez wychodzi ile benzynki pali :diabelski_usmiech Wiec najwiecej w baku mam 18 litrów paliwa, a najmniej 8 bo tyle jest jak zapala się rezerwa
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • Zamieszczone przez zsolpyw
        Lpg ok. 8,5. W trasie schodzi do 8.
        zsolpyw, bardzo podobnie moja spala. W trasie przy ok 120 km/h potrafi nawet 7,7 l/100 LPG łyknąć

        филип
        Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

        Komentarz


        • zsolpyw, moje wyniki w podpisie.
          Pb przeważnie do pełna, odcinki min.20km.
          OII sprzedana


          Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

          Komentarz


          • piotrek_os ile Tobie wychodzi benzynki ??

            Widze ze mamy podobne spalania.
            Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

            Jeżdżę w blasku
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

            Komentarz


            • Zamieszczone przez zsolpyw
              piotrek_os ile Tobie wychodzi benzynki ??

              Widze ze mamy podobne spalania.
              zima idzie mi gdzies 10 l na 3 tys - latem i ponad 5 tys zrobie. Srednia ok 0,30
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • Umnie okolo 0.4l w tej chwili lyka na 100km. Robie sporo krótkich odcinków. UStawiony cieply start, ale to raczej teraz bez uzyteczne
                Inline 5 cylinders

                Komentarz


                • co to jest cieply start i jak to sie ustawia ?
                  Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                  Jeżdżę w blasku
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                  Komentarz


                  • zsolpyw, odpalanie na lpg przy ciepłym reduktorze i silniku. Ustawienie w zależnosci od sterownika LPG.
                    Inline 5 cylinders

                    Komentarz


                    • Kolejne dwa tankowania mojej bialej (taks)quattrowki i ~20l/100km LPG.
                      Przelaczanie na 20'C + cieply start.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • 7.3LPG/100
                        7.3LPG/100 ~ 60km/h

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez beatnik
                          7.3LPG/100
                          rozumiem, ze trasa :diabelski_usmiech
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • no to hard core. Mój rekord powtarzalny na tej samej trasie to 8l L/100
                            Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                            Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                            Komentarz


                            • Ja w trasie zeszlem do 8/100. Ale dosc naciskalem i jechalem full zaladowany, z tesciowa i ziemniakami w bagazniku :twisted:
                              Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                              Jeżdżę w blasku
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez zsolpyw
                                z tesciowa i ziemniakami w bagazniku

                                Nie poobijały sie ? No chyba ze tesciowa nie duza to sie zmiesciła z workiem ziemniakow
                                Inline 5 cylinders

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez piotrek_os
                                  Zamieszczone przez beatnik
                                  7.3LPG/100
                                  rozumiem, ze trasa :diabelski_usmiech
                                  tryb mieszany, dojazdy do pracy, 16km trasa/14km miasto. Jedna strona ciepły garaż, druga zimny parking.

                                  jest jedno ale.

                                  60km/h na tempomacie, tam gdzie ITD 50km/h.
                                  Poniżej 7l da się, ale trzeba 600km trasy i być sado maso.

                                  Jade drugi bak, teraz 70km/h na tempo, zobaczymy różnice.
                                  7.3LPG/100 ~ 60km/h

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez beatnik
                                    60km/h na tempomacie, tam gdzie ITD 50km/h.
                                    Poniżej 7l da się, ale trzeba 600km trasy
                                    beatnik, to jest lepsze niż joga jakaś i medytacje . Przy takiej jeździe ćwiczysz opanowanie, samokontrolę, wyciszanie pokus (drogowych oczywiście), siłę woli. I to wszystko przy zmieniającym się krajobrazie .
                                    U mnie wychodzi średnio z kilkunastu tankowań ok 10,5 litra - jazda mieszana, miasto, wieś, przeloty ekspresówkami.
                                    Pozdrawiam
                                    Northeusz

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Northeusz
                                      beatnik napisał/a:
                                      60km/h na tempomacie, tam gdzie ITD 50km/h.
                                      Poniżej 7l da się, ale trzeba 600km trasy


                                      beatnik, to jest lepsze niż joga jakaś i medytacje . Przy takiej jeździe ćwiczysz opanowanie, samokontrolę, wyciszanie pokus (drogowych oczywiście), siłę woli. I to wszystko przy zmieniającym się krajobrazie .
                                      Po to mamy LPG, coby się nie szczypać o super małe spalanie 8/100 @ O2 @ 1.6MPI jest IMO bardzo dobrym wynikiem - przy zachowaniu normalnej dynamiki jazdy.

                                      Lepiej tak, niż ew. zasnąć z nudów za kółkiem :diabelski_usmiech
                                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Northeusz
                                        Zamieszczone przez beatnik
                                        60km/h na tempomacie, tam gdzie ITD 50km/h.
                                        Poniżej 7l da się, ale trzeba 600km trasy
                                        beatnik, to jest lepsze niż joga jakaś i medytacje . Przy takiej jeździe ćwiczysz opanowanie, samokontrolę, wyciszanie pokus (drogowych oczywiście), siłę woli. I to wszystko przy zmieniającym się krajobrazie .
                                        U mnie wychodzi średnio z kilkunastu tankowań ok 10,5 litra - jazda mieszana, miasto, wieś, przeloty ekspresówkami.

                                        powiem ci ze tak to wlasnie traktuje .
                                        Jak pojade szybko do pracy (a lubie sobie pozap***, mam dwa motory klr 650 i sv 650), to jestem 7min wcześniej i strasznie wkurwiony, bo sieroty (takie jak ja w drugim wcieleniu) jada 60. Puszcze sobie Chopina, lub nagranie ksiażek i pełen relaks, po co mam sie stresować dla tych 5min.

                                        [ Dodano: Wto 15 Sty, 13 11:30 ]
                                        Zamieszczone przez Andrzej.P
                                        Zamieszczone przez Northeusz
                                        beatnik napisał/a:
                                        60km/h na tempomacie, tam gdzie ITD 50km/h.
                                        Poniżej 7l da się, ale trzeba 600km trasy


                                        beatnik, to jest lepsze niż joga jakaś i medytacje . Przy takiej jeździe ćwiczysz opanowanie, samokontrolę, wyciszanie pokus (drogowych oczywiście), siłę woli. I to wszystko przy zmieniającym się krajobrazie .
                                        Po to mamy LPG, coby się nie szczypać o super małe spalanie 8/100 @ O2 @ 1.6MPI jest IMO bardzo dobrym wynikiem - przy zachowaniu normalnej dynamiki jazdy.

                                        Lepiej tak, niż ew. zasnąć z nudów za kółkiem :diabelski_usmiech

                                        oj tam oszczędności nigdy mało. Jak można 100zł/miesiąć zaoszczędzić ja jestem za. Mam za to na basen 3 razy w tyg!. I to jest szczytny cel i sie oplaca.
                                        7.3LPG/100 ~ 60km/h

                                        Komentarz


                                        • oszczędności oszczędnościami, a ja w drugą mańkę:
                                          niedziela, minimalny ruch na autobanie, z Poznania do Marek po A2/S8, cały czas 140km/h, zatrzymania tylko na bramkach - 11,9L/100. gdzie jest szósty bieg?

                                          Komentarz


                                          • Zaraz uslyszysz ze popsute to auto jest. Bo innym pali 8,5l :lol:
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez czernobyl
                                              oszczędności oszczędnościami, a ja w drugą mańkę:
                                              niedziela, minimalny ruch na autobanie, z Poznania do Marek po A2/S8, cały czas 140km/h, zatrzymania tylko na bramkach - 11,9L/100. gdzie jest szósty bieg?
                                              spko mi max spalila 15L, do duzych predkosci to to sie nie nadaje z ta skrzynia

                                              [ Dodano: Wto 15 Sty, 13 20:26 ]
                                              Zamieszczone przez Maicroft
                                              Zaraz uslyszysz ze popsute to auto jest. Bo innym pali 8,5l :lol:
                                              taa
                                              7.3LPG/100 ~ 60km/h

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez czernobyl
                                                niedziela, minimalny ruch na autobanie, z Poznania do Marek po A2/S8, cały czas 140km/h, zatrzymania tylko na bramkach - 11,9L/100. gdzie jest szósty bieg?
                                                Jakie są obroty mniej więcej przy takiej prędkości? Spalanie jak na prędkość masz wg mnie nieco więcej niż "econo", ale nie niepokojące
                                                Pozdrawiam
                                                Northeusz

                                                Komentarz


                                                • Spokojna jazda do pracy 80-90 km/h niemalże jednakowym tempem + dwukrotny wyjazd do centrum Wawki - spalanie 8,16 LPG

                                                  Komentarz


                                                  • Ja mogę tylko dodać, że ostatnie dwa miesiące roku 2012 "dżetka" nalatała ponad 20tyś - trasa Kato / Szczecin przez germanie i średnie spalanie wynosiło 12,4L
                                                    Nie ukrywam....non stop ogień
                                                    Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                                    Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                                    BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X