Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ops:

    Trzeba będzie dziś coś pstryknąć.

    Komentarz


    • Na razie są jakieś pęcherze powietrza. Fotka robiona z IV piętra. Jak znikną pęcherze, zrobię więcej zdjęć. Tak jak pisałem, brzegi ramki z primera trochę się postrzępiły przy odklejaniu folii, ale nie jest źle. Gorzej z tymi pęcherzami. Dam im kilka dni a potem może im pomogę.

      Jednak zszedłem na dół
      Załączone pliki

      Komentarz


      • :twisted:
        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


        Komentarz


        • No i stała się tragedia. :evil: Postanowiłem pozbyć się bąbelków i pękła szyba. Nie od czujnika, ale jak dopychałem lusterko po uprzednim zdjęciu. Nie myślałem, że jest ona taka słaba, zresztą sami popatrzcie. Mam AC w AXA (od maxpaynemm). Ciekawe, czy nie będą robić jakiś problemów? Mam im się przyznać, ze dociskałem lusterko? Moze uda sie wydębić szybę z czujnikiem w lusterku?
          Poradźcie. Jeszcze nigdy nie likwidowałem szkody.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • a po co dociskać? trzeba było odkrecić trzpień na niego nasadzić lustro i przykrecic do szyby. ja tak dzis robiłem... i wszystko gra

            [ Dodano: Wto 11 Wrz, 12 21:03 ]
            ps sprawa hujowa ciekawe jak to axa rozstrzygnie ale jak na twoja rekę to odrazu przy wstawianiu nowej szyby kupuj lusterko sciemniające i będziesz miał ori zrobione
            BYŁA o1 rs
            BYŁA o2 1.6
            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

            Komentarz


            • Lusterko schodziło łatwo, trudniej sie je wciskało, ale już chyba 5 razy tak robiłem i nic . A tak dbałem o szybę. Garaż, mata na szybę w zimie, praktycznie zero skrobaczki, 30 tys. przebiegu i prakrtycznie żadnej ryski.

              Komentarz


              • no to lipa ostra... pogadaj może z maxpaynem coś doradzi
                BYŁA o1 rs
                BYŁA o2 1.6
                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                Komentarz


                • teraz zamów sobie nową z uchwytem na czujnik i będziesz miał ori...
                  do tego lusterko foto i czego chcieć więcej. Najwyżej wybulisz 550 PLN w Jaan i po temacie.
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • Mam jeszcze 4,5 miesiąca gwarancji i wolałbym szybę z ASO. Co prawda w moim misteczku mam partnera Nord Glass, ale do tej firmy nie mam przekonania. Kiedyś zmieniałem szybę w drugim aucie - P.206 i bardzo szybko się ponownie zarysowała. Jutro sprawdzę, jakie opcje miałem zafajkowane w AC, gdyż te rzeczy wożę w aucie, a już nie chce mi się gnać do garażu.

                    Komentarz


                    • obrus, przedobrzyles :cry:
                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                      Komentarz


                      • ja jak dziś zakaldałem to nie znalem systemu z ta obrączką jak ja sie wyjmnie w tedy lusterko wchodzi lekko potem wystarczy tylko ta obrączke założyć
                        BYŁA o1 rs
                        BYŁA o2 1.6
                        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                        Komentarz


                        • Przeleciałem od początku watek i proszę o potwierdzenie:
                          1. Kupując szybę pod lusterko samościemniajace czujnik do niego podejdzie ten, co mam (AH)?
                          2. Czy szukać lusterek do Golfa V czy jakies inne podchodzą do szyby BC lub BQ?
                          Jakoś mnie ściemnianie lusterka nie jest potrzebne do szczęścia, trzeba kolejne kabelki ciągnąć no i chwilowo straciłem ochotę na jakiekolwiek mody. Z drugej strony, jeżeli lusterko nie ma tego pśtyczka na dole do ściemniania, to wypada je od razu podłączyć (gdzie, bo schematy tutaj są chyba do przed FL).
                          3. Macie namiary na jakiś sprzedawców (lusterko, rynienka).

                          Komentarz


                          • Czujnik podejdzie, lusterko z golfa tez. Bierze i podłączaj nie będziesz żałował.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • Dziękuję za pomoc.
                              Zamieszczone przez misiul
                              OK to małe podsumowanko: .....
                              6. Kostka 4B0 971 833 - ASO - ?? zł ....
                              Czyli na zakończenie, do gratów, które mam z obecnego montażu, dokupuję:
                              1. szybę pod lusterko z czujnikiem
                              2. lusterko np. takie: Link ,
                              3. kilka dodatkowych pinów
                              4. kostkę 4B0 971 833? Mam rozumieć, że to jest kostka podpinana do lusterka. Żadnych uchwytów pod sensor już nie trzeba?
                              5. Korytko (dłuższe lub krótsze - zależnie od szyby)
                              Czy były może lusterka pod czujnik a bez ściemniania?
                              Jakby ktoś widział na aukcji lusterko godne uwagi, proszę o lnk, żebym czegoś nie spieprzył.

                              Ten schemat jest do O2 przed FL? Jeśli tak, proszę jeszcze o podanie, gdzie podpiąć kabelki lusterka.
                              Załączone pliki

                              Komentarz


                              • ten schemat blokowy powyżej ..... :evil:

                                tu masz ori
                                dodam, że podłączenie do światła wstecznego realizuje się poprzez pin C12 w CE
                                Załączone pliki
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez obrus
                                  Lusterko schodziło łatwo, trudniej sie je wciskało, ale już chyba 5 razy tak robiłem i nic . A tak dbałem o szybę. Garaż, mata na szybę w zimie, praktycznie zero skrobaczki, 30 tys. przebiegu i prakrtycznie żadnej ryski.
                                  Ale wdepnąłeś Albo za mocno cisnąłeś szybę albo miałeś pecha bo miała np za duże naprężenia.
                                  Współczuje Ci niezmiernie
                                  Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez krzynol
                                    ten schemat blokowy powyżej ..... :evil:
                                    Ostatnia konsultacja, proszę o potwierdzenie:
                                    1 - zasilanie (bezpiecznik Nr 4) ???
                                    2 - masa
                                    3 - sygnał wstecznego (pin 12 wtyczka C w CE)
                                    4 - sygnał do zewnętrznego lusterka samościemniającego (na razie sobie daruję)
                                    5 - sygnał do zewnętrznego lusterka samościemniającego (na razie sobie daruję)
                                    6 - sygnał od wewnętrznej lampki w podsufitce (ciągnąć od niebieskoszarego przewodu lampki czy z pinu w CE - domniemuję, że pin 10 wtyczka C?)
                                    Czy tak zatem?
                                    Jeżeli tak, to już dłużej już nie męczę. Napiszę jeszcze, że w moim miasteczku od reki mają zieloną szybę pod czujnik, z szarym pasem na górze, firmy Pilkington, w cenie 530 zł z montażem. Na razie do likwidatora nie dzwoniłem.

                                    [ Dodano: Sro 12 Wrz, 12 11:44 ]
                                    Zamieszczone przez drgranatt
                                    Zamieszczone przez obrus
                                    Lusterko schodziło łatwo, trudniej sie je wciskało, ale już chyba 5 razy tak robiłem i nic . A tak dbałem o szybę. Garaż, mata na szybę w zimie, praktycznie zero skrobaczki, 30 tys. przebiegu i prakrtycznie żadnej ryski.
                                    Ale wdepnąłeś Albo za mocno cisnąłeś szybę albo miałeś pecha bo miała np za duże naprężenia.
                                    Współczuje Ci niezmiernie
                                    Faktycznie, mocno naciskałem, ale siłaczem to ja raczej nie jestem

                                    Komentarz


                                    • Chopaky!

                                      Jakie piny w wiazce tej miedzy karo a drzwiami odpowiadaja w przedFL za fotochroma? :twisted:

                                      Interesuje mnie lewa i prawa strona
                                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                      Komentarz


                                      • zakładając, żemasz sterownik po FL

                                        1 - zasilanie (bezpiecznik Nr 4)
                                        2 - masa
                                        3 - sygnał wstecznego (A28 w CE - czarno/niebieski)
                                        4 - sygnał do zewnętrznego lusterka samościemniającego (na razie sobie daruję)
                                        5 - sygnał do zewnętrznego lusterka samościemniającego (na razie sobie daruję)
                                        6 - sygnał od wewnętrznej lampki w podsufitce (kabel niebiesko/szary przy lampce lub C10 w CE)

                                        [ Dodano: Sro 12 Wrz, 12 22:47 ]
                                        misiek^wro
                                        wtyczki czarne 12 pinowe w słupku A/B, piny 7 i 8
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • Dziękuję bardzo.

                                          Komentarz


                                          • Enriquez możesz mi podać kodowanie czujnika deszczu z końcówką AH zeby mi się zamykały szyby podczas deszczu O2
                                            Jest: OIII 1.4 TSI 4K4K
                                            Była: OII FL 1.6 MPI 4K4K

                                            Komentarz


                                            • w pierwszym poście masz kodowanie czujnika, jednakże powinieneś jeszcze zakodować CECM, bajt 4 bit 5 i 6...
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • waldek73, i zależne jest to od tego jaki masz sterownik komfortu
                                                jak masz AK to dupa, a jak masz BT to jest szansa....

                                                [ Dodano: Czw 13 Wrz, 12 22:14 ]
                                                Marcin on pisze o O2

                                                [ Dodano: Czw 13 Wrz, 12 22:14 ]
                                                waldek z którego M/R masz auto?
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • Nowa szyba pod czujnik (BD) z paskiem na górze - 999 zł. Jest ona ok. 60 zł droższa od tej bez paska i tyle samo od standardowej. Wymiana - 700 zł :shock: :shock: . Ceny brutto w ASO.
                                                  Upewnijcie mnie, że szyby w O2 i O2fl i O2 tour są takie same rozmiarowo, gdyż facet zamawiając mi szybę zasiał mi pewną niepewność. O ile ja umiem posługiwać się Etką - podejdzie bez problemu i nie ma różnicy. Wymiana po niedzieli. Z AC, przy czym ja zapłacę a rachunek wysyłam do ubezpieczyciela. Obyło się bez wizji likwidatora i nawet robieniu zdjęć. Wystarczył telefon i zdanie relacji z przygody :roll:
                                                  Kupiłem lusterko od Golfa V i tam są inne kolory kabelków w uciętej wtyczce. Pytanie takie, gdyż robię sobie wiązkę, czy poza tym numery pinów wtyczki lusterka zgadzają się ze Skodowskimi?W sumie dorwałem jakiś schemat Golfa, jest tak samo, choć pin 6 jest niewykorzystywany :?:
                                                  Kolejne pytanie, czy muszę kupić jeszcze konektor N90764701 do skrzynki bezpieczników, by przez niego dołączyć kabelek od pinu 1 z wtyczki pod bezpiecznik Nr 4, czy ewentualnie podpiąć się szybkozłączką pod inny kabelek (jaki??)

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez obrus
                                                    Wystarczył telefon i zdanie relacji z przygody :roll:
                                                    a jaką przygode oficjalnie miałes?

                                                    umnie kodowanie ostateczne kodowanie jednak nie wyszło i sie okazało ze muszę pociągnąc jeszcze jeden kabelek z wlacznika gdzieś tam wiec może w nast tyg już będzie chodziło
                                                    BYŁA o1 rs
                                                    BYŁA o2 1.6
                                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X