Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts


  • hmm teraz jestem w pracy i nie wiem czy y mnie jest ta blaszka A powiedzcie mi czy jak zamonyuje ten uchwyt to miedzy czyjnikiem a szybą trzeba jakiś żel dawać albo cos? czy czujnik dolega bezposrednio do czyby. W pierszej stronie pisało o jakięś foli i pytanie czy ona musi być? A jak sprawa z tymi wystającymi przewodami?

    Komentarz


    • Nie potrzeba nic choć niektórzy kładą "na mokro". Nasuwając lusterko na uchwyt blaszki powinny Ci docisnąć ostatecznie czujnik. Poza tym, jeżeli żelek czujnika jest nieuszkodzony, czujnik powinien przyssać się do szyby. Upewnij się zanim nałożysz lusterko, że pozbyłeś się bąbli powietrza. Tunel na kable powinien Ci się schować do obudowy mocowania lusterka i nic nie ma prawa wystawać.

      Komentarz


      • obrus dziękuje za info.Teraz coraz bardziej zrozumialsze to jest dla mnie. Powiedz mi jak mogę sparwdzić czy czujnik juest sprawny zanim go zamontuje. Co do schowania kabli kupiłem te dwie obudowy. To wystarczy? I czy to jakoś trzeba bedzie wygiąć? Bo otwór nie przylega do szyby
        Załączone pliki

        Komentarz


        • Ale to masz obudowę czujnika a nie lusterka. Zostaw oryginalne lusterko i zrób, jak to na początku tematu jest. Jeżeli nie chcesz tak, popatrz kilka stron wcześniej jak ja robiłem. Do lusterka z golfa dałem samo korytko z tego kompletu, gdyż to oryginalne było zbyt krótki, tzn. mocowanie mojego lusterka było niżej. Czujnik sprawdzisz tylko po podłączeniu zgodnie ze schematem i dociśnięciu do szyby. Teraz, to co najwyżej oglądnij żelek, czy nie jest zmatowiały bądź mechanicznie uszkodzony.

          Komentarz


          • obrus , tylko ja własnie chce zamontować owe lusterko. Jest to w końcu możliwe? Bo wczesniej miałem ino ze tak. Kupiłem uchyt pod lusterko 1K0 845 543 no i potzrebowałem owego tunelu do zamaskowania kabli.
            Co to jeszcze mam kupić żeby poprawnie schować te kable. Jakoś nie maogę znaleść twojego rozwiązania.
            Jednym słowem chce zamontować to lusterko wraz z czujnikem.

            Komentarz


            • a masz wogóle na szybie uchwyt?!
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • własnie nie. Kilka pstów wczesniej napisał
                "dandus, mam założone lusterko na taki właśnie uchtyw jak pisałeś -1K0 845 543 - jego się 'po prostu' przykleja do szyby w miejscu starego lusterka."
                więc kupiłem ochwyt . Mam roumieć że nie zamntuje tego? Kurcza nie mam tego przy sobie zebym to złozył w całość

                Komentarz


                • dandus, a poświęciłeś chwilkę żeby przeczytac ten temat od początku? :roll:
                  wyraźnie jest napisane że albo montujesz czujnik obok lusterka(jak np w Touranie) albo montujesz w podstawie lusterka- czyli wymieniasz szybe albo kleisz do szyby specjalny uchwyt :wink:

                  wszystko jest dokładnie opisane :!:
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • no własnie pytałem o ten specjalny uchwyt i taka dostałem odpowiedz.
                    "mam założone lusterko na taki właśnie uchtyw jak pisałeś -1K0 845 543 - jego się 'po prostu' przykleja do szyby w miejscu starego lusterka"
                    Czyli chyba to jest odpowiedz, mam rzumieć że to nie ten uchwyt?

                    Komentarz


                    • ten uchwyt, tyle że nie doczytałeś tego, że usunięcie starego uchwytu jest trochę upierdliwe
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • Doczytałem. Ale to już zlece osobie ktra sie bawi z czybami. Niech sie z tym meczy.
                        Czyli uchwyt dobry, tylko co z tym maskowanie kabli, bo okazuje sie że do ich zabudowy musi byc coś innego.?

                        Komentarz


                        • Załóż sobie najpierw sam czujnik - zgodnie z instrukcją, a "przy okazji" wymień szybę na tę z uchwytem i wtedy wykorzystasz swoje nowe lusterko. Kompletne lusterko powinno mieć swoją rynienkę która ukrywa kabelki a reszta wchodzi pod podsufitkę.
                          Przyklejenie uchwytu lusterka na szybę jest możliwe i nawet opisane w tym temacie, ale powątpiewam w wytrzymałość kleju i myślę tu np. o przypadkowym szturchnięciu lusterka.

                          Komentarz


                          • Własnie o owa rynienkę mi chodzi.
                            Niechce zbytnio takiego rozwiązania czujnik osobno skoro można to zamontować ,lusterko i czujnik w jednym. Skoro tak sie ta to czemu nie zrobić. Czy to rynienka ma jakieś numery?

                            Komentarz


                            • Rynienka ma numery:
                              - 1Z0 857 591 A Y20
                              - 1Z0 857 594 A Y20

                              Komentarz


                              • Ktoś może posiada zdjęcia jak to wygląda?
                                I czy długosciami będzie pasowac?
                                heretic wlasnie odebralem z serwisu obudowe lusterka. to nie sa te czesci ktore mi podales!!jestem 50 zl w plecy bo tego nie moge oddac prosze podajcie mi poprawne nr obudowy tego lusterka co nam 1Z0 857 511).

                                Komentarz


                                • Podpowiedzcie jak u was działa czujnik, czasami tak mam, że jak włączam na Auto zapalają się światła mijania, mimo, że jest słonecznie i powinny załączyć się dzienne, niestety światła nie przełajowcze się na dzienne, nawet po przejechaniu jakiegoś dystansu. Jak przełączam z powrotem na 0 i następnie na Auto zapalają się dopiero wtedy dzienne, też tak macie? Co może być nie tak?

                                  Komentarz


                                  • greg44, ja widziałem takie zachowanie (mijania w słoneczny dzień) u kolegi w S2, który ma fabrycznie czujnik...TTTM?
                                    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                    Komentarz


                                    • greg44, spróbuj przekodować czułość czujnika
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • dandus, to jakie części dostałeś? co jest z nimi nie tak? (powinny wyglądać tak jak te na dole po prawo foto )

                                        P.S.
                                        Powodzenia w poszukiwaniu kogoś, kto się podejmie zdjęcia starego uchwytu

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez heretic
                                          Powodzenia w poszukiwaniu kogoś, kto się podejmie zdjęcia starego uchwytu
                                          a ja właśnie jestem po całej operacji- stare lusterko zdjęte, założone mocowanie pod nowe, czekam na nowy czujnik, bo od starego gdzieś zginęła obudowa
                                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                          Komentarz


                                          • piotrek_gdy, a masz może zbędny docisk metalowy do czujnika ?
                                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                            Komentarz


                                            • Biszczu, a o co dokładnie pytasz?
                                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                                Biszczu, a o co dokładnie pytasz?


                                                o taki metalowy docisk
                                                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                Komentarz


                                                • Biszczu, ten element mam razem z lusterkiem, nie mam drugiego
                                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                  Komentarz


                                                  • Dokładnie, teraz kukałem na lusterko i to jest przykręcone do lustra
                                                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X