Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Gumowe i gumowo-metalowe elementy zawieszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • yunior81, masz numerki?
    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

    Komentarz


    • andrzej111, wczesniej kiedyś tam podawałem nr, w aso ok 55zl szt

      Komentarz


      • andrzej111, nie mam....

        Komentarz


        • yunior81, A jak jest dokrecana ta tuleja?? Na opuszczonym aucie na ziemie i kilkuktornym nacisnieciu przodu, czy jak auto wisi w powietrzu to dobijane jest pneumatem ??
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • Maicroft, na opuszczonym aucie.

            Ja mam o tyle dziwny problem, że po ok. 30000 kilometrów zrobionych na nowej tulei zawieszenie zaczyna skrzypieć. 1 wymiana ASO gwarancja - ok 30000, 2 wymiana ASO gwarancja - ok 60000, teraz na 92000 też już zaczęły skrzypieć Nie ma żadnych luzów, wszystko jest niby OK a skrzypi.
            Te małe tuleje powinno sie wymieniać dopiero jak zrobi sie na nich luz. 30000 dla tych tulei to dopiero początek ich przebiegu.... a ja wymieniam je raz w roku..... więc coś jest chyba nie tak.

            Komentarz


            • yunior81, u mnie mniejsze przebiegi i dwa razy były wymieniane po 10-15kkm. Wydaje mi się, że nie przebieg a temp ma znaczenie. Jak jest zimno to skrzypi, robi się ciepło i przestaje.
              Na jakich kołach jeździsz?
              Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

              Komentarz


              • Jezdze na 15". Temperatura w pewnym stopniu ma znaczenie ale np. w zimie po wymianie tulei do nastepnej byla cisza. Troche zaczyna mnie juz to irytowac.

                Komentarz


                • Panowie, mam pytanko odnoście tylnych drążków kierowniczych. Jak to jest z numerami tych części. Szukam i dowiedziałem się, ze była jakaś zmiana w oznaczeniach. Podobno wcześniej występowała strona L i P, a teraz jest jakaś wersja symetryczna - jeden rodzaj, który pasuje zarówno na str. L, jak i P.

                  Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

                  1KO 501 529 F - drążek kierowniczy lewy - stara wersja
                  1KO 501 530 C drążek kierowniczy prawy - stara wersja
                  1KO 501 529 J na obie strony - nowa wersja, która pasuje zarówno na L, jak i P

                  Wiecie, jaka firma robi oryginał tego elementu dla skody Czy nie jest to przypadkiem TRW?
                  Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                  Komentarz


                  • Dogrzebałem się i rzeczywiście tak jest, że od 03.11.2008 jest drążek 1KO501529J.
                    Nie widzę adnotacji też aby te niesymetryczne zostały wycofane (w napędzie 4x4 widnieją tylko one).

                    Kupowałem drążki w skodzie - zobaczę czy jeszcze odczytam firmę, ale wydaje mi się że nie był to TRW a LEMFOERDER.

                    Komentarz


                    • panowie - jaki jest efekt zużycia gum na drążku stabilizatora przedniego ,pomimo "pukania" na nierównościach ? może być tak też że czuć na kierownicy każde małe niedoskonałości jezdni (małe dziury, kamyczki itp ? ) - takie minimalne drgania .
                      Mam ostatnio wrażenie , że ciut więcej drgań przedostaje mi się na kierownicę . Może złe wyważenie zimowych opon , chociaż od 80do 120 względnie nic nie czuję (przejechane 50 tyś ).

                      Komentarz


                      • Panowie, wiek ktoś jaki producent dostarcza tuleje na pierwszy montaż i jako OEm części zapasowe do ASO ? Lemforder ?

                        chodzi mi o 1K0 407 182 (przednia tuleja przedniego wahacza) - chce wsadzić coś przyzwoitego, albo kupie w ASO albo Lemfordera (choć podejrzewam, ze to może być to samo, dlatego pytam)
                        Diesel Service Śmietana
                        43-210 Kobiór
                        ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                        uwaga
                        nie robimy pompowtryskiwaczy

                        Komentarz


                        • Panowie, które tuleje polecacie wymienić żeby auto nabrało sztywności.
                          Mam nalatane 45 kkm po mieście i od jakiegoś czasu mam wrażenie, że auto jest mniej zwarte, szczególnie na dziurach. Dzisiaj założyłem 17' i tragedia...

                          Doradzicie coś?
                          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                          Komentarz


                          • Ja miałem na "chwile" założone pełne tylne tuleje. Prowadzenie auta super ale jak dla mnie za twardo.

                            Komentarz


                            • andrzej111, bierz te od Cupry 6LL 407 183. Śmigam i jestem bardzo zadowolony. Zobacz zawias przed wymianą tulei, bo może końcówkę drążka masz już do wymiany.

                              Link

                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                              Fotki
                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                              Fotki

                              Komentarz


                              • mirek_p11, dzięki za odpowiedź, tak sie zastanawiam jak już mam wszystko rozebrane to może iśc za ciosem i wymienić inne gumki? Tylko jakie? Jakieś propozycje?
                                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                Komentarz


                                • no to pozostaje tylko jak w tym kawale z dwoma drwalami na Syberii - czy to już można zdjąć (gumkę znaczy) ? :szeroki_usmiech
                                  Diesel Service Śmietana
                                  43-210 Kobiór
                                  ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                  uwaga
                                  nie robimy pompowtryskiwaczy

                                  Komentarz


                                  • andrzej111, wymień tylnie i przednie tuleje wahacza przód i możesz jeszcze łączniki stabilizatora sprawdzić przy okazji.

                                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                    Fotki
                                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                    Fotki

                                    Komentarz


                                    • Czy montowal ktos tuleje 8Z0 407 183 A (cena z aso 96.79)- zastosowanie z Audi A2/ RS3 ??
                                      Zamiennik Lemfordera z opisem, ze jest zamiennikiem dokladnie takiej tulei ma oznaczenie 2713501



                                      Wyglada na dokladnie to samo.

                                      Jak sprawdzam to:

                                      Lemfoder 27134 01/ Boge 88-179-A/ 6LL 407 183 - jest dla silnikow 1.4/1.6FSI w Audi A2

                                      a

                                      Lemfoder 27135 01/ Boge 88-166-A/ 8Z0 407 183 A - jest dla silnikow 1.4TDI w Audi A2
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Maicroft
                                        Zamiennik Lemfordera z opisem
                                        Jak montowałem pełne tuleje u siebie właśnie Lemfordera to jakimś dziwnym trafem ORI :idea: numer był starty

                                        Komentarz


                                        • Witam
                                          Nie ukrywam, że już się pogubiłem zwłaszcza w tych numerach z ETKI. Pytanie.
                                          Mam wymienić tylne gumy wahacza przedniego. To te o nr 1K0407182 których odpowiednikiem jest 6LL 407183 seata czy jak gdzieś wcześniej znalazłem pasujący od superba 1K0199231N? Czy już wszystko pomyliłem? Drugie pytanie, czy jak będę wymieniał te tylne przedniego to profilaktycznie przednie przedniego też czy zbędne? No i czy ustawianie zbieżności obligatoryjnie?
                                          Teraz trzecie pytanie, czy po wymianie tylko łączników stabilizatora też zbieżność obligatoryjnie, bo jak tak to je też wymienię za jednym zamachem.

                                          Komentarz


                                          • andrzej1962, wymieniasz w wahaczu dwie tuleje 1K0407182 i 1K0199231 najlepiej od Cupry czyli 6LL 407183

                                            Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                            Fotki
                                            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                            Fotki

                                            Komentarz


                                            • i zbierasz zęby z podłogi po każdej polskiej dziurze...

                                              [ Dodano: Pon 17 Mar, 14 22:11 ]
                                              Zamieszczone przez andrzej1962
                                              jak będę wymieniał te tylne przedniego to profilaktycznie przednie przedniego też czy zbędne?
                                              profilaktycznie możesz, finansowo Cię to raczej nie pozamiata (w ASO 40-50 pln brutto sztuka)

                                              [ Dodano: Pon 17 Mar, 14 22:14 ]
                                              Zamieszczone przez andrzej1962
                                              Teraz trzecie pytanie, czy po wymianie tylko łączników stabilizatora też zbieżność obligatoryjnie
                                              a to już chyba żart :roll:

                                              praktycznie w żadnym pojeździe wymiana lączników stabilizatora nie wiąże się z kontrola geometrii - są to układy wzajemnie bezpośrednio niepowiązane
                                              Diesel Service Śmietana
                                              43-210 Kobiór
                                              ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                              uwaga
                                              nie robimy pompowtryskiwaczy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez mattyah4x4
                                                i zbierasz zęby z podłogi po każdej polskiej dziurze...
                                                Co kto lubi. Nie zauważyłem efektów ubocznych po wymianie na tuleje z cupry.

                                                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                Fotki
                                                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                Fotki

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mirek_p11
                                                  wymieniasz w wahaczu dwie tuleje 1K0407182 i 1K0199231 najlepiej od Cupry czyli 6LL 407183
                                                  No ok ale te 1K0407182 i 1K0199231 to tylne w przednim wahaczu lewa i prawa? czy przednia i tylna? Bo mi się wydaje, że lewa i prawa tylna to 1k0407182 i 1K0407183

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez andrzej1962
                                                    przednia i tylna
                                                    tak

                                                    andrzej1962, wymieniasz samą tuleję rys.2 , więc nie ma różnicy. Jakbyś wymieniał całą część rys.1 to jest podział na L i P

                                                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                    Fotki
                                                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                    Fotki

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X