Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Rapid komercyjnie-wersja produkcyjna film

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez tomekjmopl
    ... Pewnie ludziska póki mogą kupują OII, do tego, jak już musi być skodzina, prędzej zamiast rapida wybierane są fabie i roomstery.
    Może i coś w tym jest. Sam pomimo, że podoba mi się to auto wczoraj złapałem się na tym, że zacząłem się zastanawiać, czy nie wziąć podobnie wyposażoną do Rapida jaki sobie umyśliłem Fabię Combi. Wyszło by ciut taniej a i autko niczego sobie. Jedyne co mnie boli to miejsce w środku zwłaszcza z tyłu. W Rapidzie jest go sporo więcej. Z drugiej strony teraz mam F1 i z tyłu jakoś jest więc i w F2 by było raczej w miarę dobrze. Kwestia jeszcze jaka dokładnie różnica w cenie będzie między autami i czy np. takie 3000 do 5000 zł przemawia na korzyść Fabii.
    Równie dobrze może się okazać, że na Rapida jak zacznę konkretnie się rozglądać będą dawali duże rabaty bo ludziska nie będą chcieli tego auta kupować .
    Zresztą z Fabią może być podobnie bo chyba w przyszłym roku będzie nowa wersja i pod koniec roku też będą się obecnej pozbywać , która może się okazać lepiej wykonana niż następca jak to mamy na przykładzie obecnych samochodów gdzie widać cięcia.
    SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

    SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Agamek12
      właścicielka tegoż poprzednio miała srebrną O2.
      co za upadek... :diabelski_usmiech
      biedna kobieta, pewnie wmowili jej w salonie ze to to samo co O2, tyle ze "nowoczesniejsze"..

      ps. ja przez te 4 miesiace widzialem dwa prywatne (?) Rapidy.... Sytuacja zaczyna przypominac troche te z Kia Optima, ze w sprzedazy byla od kilku miesiecy a na drodze w Trojmiescie - zero...
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • Nie wiem czemu, ale tak jak nic nie mam do tego auta, kiedy widzę je na fajnych aluskach, tak na stalówkach z kołpakami, traci ono dla mnie co najmniej 30% "image'u"
        Artur

        Komentarz


        • Zamieszczone przez r2r
          Nie wiem czemu, ale tak jak nic nie mam do tego auta, kiedy widzę je na fajnych aluskach, tak na stalówkach z kołpakami, traci ono dla mnie co najmniej 30% "image'u"
          a ile razy na zywo widziales Rapida na alusach albo na stalowkach? raz? dwa? czy trzy? ;-))))
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • r2r, no faktycznie rapid na ładnych alusach wygląda fajnie
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • Zamieszczone przez marlej108
              Zamieszczone przez r2r
              Nie wiem czemu, ale tak jak nic nie mam do tego auta, kiedy widzę je na fajnych aluskach, tak na stalówkach z kołpakami, traci ono dla mnie co najmniej 30% "image'u"
              a ile razy na zywo widziales Rapida na alusach albo na stalowkach? raz? dwa? czy trzy? ;-))))
              Wystarczająco dużo, żeby sobie wyrobić SWOJE zdanie.
              Artur

              Komentarz


              • r2r, no faktycznie rapid na ładnych alusach wygląda fajnie
                Powiem tak - praktycznie każde auto fajnie wygląda na ładnych aluskach

                Komentarz


                • Ta informacja mnie rozwaliła choć nie planowałem kupić Rapida czerwonego lub białego. Ciekawe jak u nas będzie:

                  Link

                  Mam nadzieje, że u nas Rapid będzie w coraz korzystniejszych cenach a nie na odwrót jak w Czechach.
                  SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                  SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                  Komentarz


                  • Kopanie leżącego.
                    Artur

                    Komentarz


                    • co za zlodzieje.... kazac doplacac 4000 koron (100 koron x 17 zl) czyli 680 zlotych za bialy czy czerwony... czyli zostaje za darmo ten milicyjny niebieski... Ale VW tez za bialy w G7 kaze placic extra... widac w koncu skumali, ze w biale auta po prostu ladnie wygladaja - nowoczesnie. Czyli za darmo ma byc jeden lakier, taki ktorego normalnie nikt nie kupuje.... Coraz bardziej takie dojenie klientow mnie drazni musze przyznac...

                      ps. w lutym Skoda sprzedala w Polsce 292 Rapidy (czyli dalej malo, samych Fabek w tym miesiacu poszlo 774).
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • Wlasnie mialem o tym pisac, ze do bialego w Golfie 7 od poczatku jest doplata.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • marlej108, skąd masz dane o wielkości sprzedaży Rapida w lutym?
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz


                          • prosze bardzo:

                            CarMarket – portal motoryzacyjny

                            ps. ustaw sobie przedzial do analizy - grudzien 2012 - to wtedy masz tez dane za nowe miesiace 2013 r.

                            jak ktos lubi statystyki - mozna sie bawic :-) (mozna sobie np. zobaczyc ile aut kupily firmy, a ile klienci indywidualni).
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • Czy w tym roku ukaze sie Skoda Rapid Combi?

                              Komentarz


                              • Tego nie wiemy do końca co się ukaże.
                                Były informacje, że coś będzie m.in. Combi ale również hatchback (gdzieś też spotkałem info, że coś pośredniego między typowym Combi a Hatchbackiem jeśli chodzi wymiary/długość auta).
                                Podobno w 3 lub 4 kwartale ma coś być wiadomo. Poczekamy zobaczymy.
                                Ja wtedy będę miał większy dylemat bo obecna wersja mi się podoba ale niekoniecznie muszę mieć codziennie tak duży bagażnik
                                SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                                SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                                Komentarz


                                • Rapid hatchback??? To bedzie po prostu nowa Fabia...
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • Też tak sobie pomyślałem ale coś takiego na niektórych stronach jeszcze w grudniu można było wyczytać.
                                    Z drugiej strony sam się zacząłem zastanawiać po co jak jest Fabia ale Fabia 3 raczej nadal nie będzie miała takiego rozstawu osi jak Rapid i też mniej miejsca w środku.
                                    A tak w sferze gdybania i zachcianek jakby powstał Rapid Hatchback jak na tej wizualizacji:

                                    http://www.autoevolution.com/news-g-...red/83097.html

                                    to bym nie pogardził bo w środku miejsca jak dla mnie tyle ile potrzeba, wygląd niczego sobie a i mniej powietrza w bagażniku na co dzień się wozi no i może byłby ciut tańszy. Dobra koniec koncertu życzeń Pomimo sympatii dla tego auta co będzie to będzie a i tak portfel zweryfikuje co się weźmie i czy to będzie Skoda czy coś innego.

                                    [ Dodano: Czw 14 Mar, 13 08:25 ]
                                    Zamieszczone przez marlej108
                                    co za zlodzieje.... kazac doplacac 4000 koron (100 koron x 17 zl) czyli 680 zlotych za bialy czy czerwony... czyli zostaje za darmo ten milicyjny niebieski...
                                    Stało się i u nas
                                    Właśnie przeglądałem nowy cennik Rapida i już mamy dopłatę 500 zł do białego i czerwonego!
                                    Z ciekawości zerknąłem na inne modele i w każdym jest ta dopłata:
                                    - Citygo, Fabia, Roomster, Rapid - 500 zł,
                                    - OII FL Combi, Yeti - 600 zł,
                                    - SII - 700 zł

                                    Jedynie na chwilę OIII się uchowała ale pewnie i na nią przyjdzie pora...
                                    Ehhh...
                                    SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                                    SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                                    Komentarz


                                    • Panowie czas przyszedł na zmianę auta i ku mojemu zaskoczeniu póki co Rapid ma tu silną kandydaturę...

                                      Mianowicie potrzebuję samochodu do kwoty maksymalnej 42-45 tys. benzyna, głównie do jazdy po mieście.

                                      I teraz tak, mogę kupić 2-3 letnią używkę, która może okazać się zajechaną bombą po przeżyciach lub tanie, nowe wozidło. Bardzo sobie chwalę hatchbacki z pupą (czytaj Octavia i jakby nie było Rapid) bo to cholernie przydatna rzecz. I teraz w zasadzie co miałbym brać?

                                      Rapida (1.2 mpi) z klimą za 43tys da się szarpnąć. W takim samym konfigu Dacia Logan kosztuje 37 tys bez upustów. Wszelkie Pandy, Citigon, i20 odpadają bo to za małe autka. Citroen i Peugeot nie przemawiają zbytnio do mnie więc 307 i Cytryna niejako odpadają.

                                      Zatem co w tej cenie można jeszcze znaleźć? Sam pamiętam ile rzeczy mi w Rapidzie nie pasowało ale jak widać w tej cenie ciężko coś znaleźć. Nie jestem fanem szybkiej jazdy więc 1.2mpi po mieście jest do przeżycia, bardziej by mnie interesowała jego trwałość.
                                      Np. tutaj ma ofertę pod nosem: OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.

                                      Będę wdzięczny za wszelakie propozycje alternatyw Rapida bo niestety nie jest w 100% na bieżąco z tym co się dzieje na rynku

                                      I niestety wszelkie opcje typu "ej to weź kredyt na 15tys i kupuj O3" odpadają bo mnie na kredyt nie stać

                                      Napisałem o tym w wątku o Rapidzie bo osoby, które się tu udzielają są na bieżąco z nowinkami motoryzacyjnymi + znają mocne/słabe strony Rapida i konkurencji

                                      P.S.
                                      Do Dacii nic nie miałem do czasu jak na daciaklub.pl ktoś doznał szoku, że w jego tygodniowym Dusterze znajduje się rdza pod fotelem i zrobił mu się odcisk stopy w podłodze xD

                                      Komentarz


                                      • neoXs, a naprawdę musisz już teraz zmieniać auto? Poczekaj może jeszcze rok, zaoszczędź 10kzł do tych 45kzł i może kupisz za rok O3 z wyprzedaży rocznika...? Bo patrząc na nówki za 45kzł to naprawdę nie wiem, czy znajdziesz coś, co będzie lepsze niż Twoje obecne O1T...
                                        Adam... Używam:
                                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                        Passek: B6 175KM/366Nm

                                        Komentarz


                                        • neoXs, wiem że za ok. 47 tys zł możesz kupić Rapida 1.2 TSI (85 KM) w wersji Active + pakiet Komfort + lakier metalic. Także może jednak trochę mocniejszy silnik
                                          Czarny Elegance

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Agamek12
                                            neoXs, a naprawdę musisz już teraz zmieniać auto? Poczekaj może jeszcze rok, zaoszczędź 10kzł do tych 45kzł i może kupisz za rok O3 z wyprzedaży rocznika...?
                                            Problem jest taki, że ja raczej już więcej nie zaoszczędzę, a i O1 przez ten czas straci na tyle, że pewnie będę z budżetem w tym samym miejscu albo jeszcze trochę do tyłu. Ja chętnie kupię pewną używkę ale niestety to mega rzadkość.... a marlejowi O2 Toury 1.4 się skończyły

                                            Big gdyby nie portfel to chętnie ale mój budżet jest wystarczająco ostro napięty + jeszcze trzeba brać pod uwagę ubezpieczenie a to kolejne ~2 tys. Jeździłem motorówką Uno Fire 1.0 xD więc wiem co mnie czeka przy 1.2 mpi ale chyba w tej cenie alternatyw brak

                                            Btw. pamiętasz jak jakiś czas temu pisałem do Ciebie, że jak będę zmieniać auto to z przyjemnością uderzę do Ciebie w sprawie zniżek? :P No to chyba nadszedł ten czas Wszelkie namiary (może być PW) mile widziane

                                            Btw. mój przypadek chyba dobrze pokazuje dla kogo może być opłacalny zakup Rapida albo inaczej.... w tej cenie nie ma za dużego wyboru nowych.

                                            Btw. zawsze mi się podobała Vectra C - ostatni rocznik 2008 można brać w wypasie za 30 tys ale... te auta lubią być po przejściach. Passata z 4-5 latami na karku też fajnego wyrwę tylko ja chcę tym autem jeździć, a nie siedzieć w warsztatach i rwać resztę włosów z głowy

                                            Komentarz


                                            • Znajomy z rodziny 4 dni temu odebrał nowego Rapida 1.2 TSI z salonu i szczerze, gdybym nie planował sobie nowej drogi życia i nie wsadzaliby tam TSI to kupiłbym go na 100%, baardzo mi się podoba, jeździ się dobrze. Jeśli się szuka nowego autka to Rapid ma bardzo mało konkurentów.

                                              Komentarz


                                              • neoXs, a ile stracisz przez rok na O1? 2-3kzł? Sprzedasz ją teraz za więcej niż 25-27kzł?
                                                Ja bym wolał zaoszczędzić parę tysiaków i kupować auto z wyprzedaży rocznika.

                                                A zapytam jeszcze tak (i nie zrozum mnie proszę źle): skoro piszesz że masz cholernie napięty budżet to naprawdę stać Cię na zakup nowego auta? Ja jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji w której kupuję auto za wszystkie (lub chociażby znaczną część) oszczędności...
                                                Adam... Używam:
                                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez neoXs
                                                  Btw. pamiętasz jak jakiś czas temu pisałem do Ciebie, że jak będę zmieniać auto to z przyjemnością uderzę do Ciebie w sprawie zniżek? No to chyba nadszedł ten czas Wszelkie namiary (może być PW) mile widziane
                                                  Nie ma sprawy. Pogadam z kumplami i dam ci znać na PW jakie są tego wyniki
                                                  Rozumiem że to jest sprawa na "już", a nie na "za kilka miesięcy'.

                                                  [ Dodano: Nie 17 Mar, 13 22:18 ]
                                                  Zamieszczone przez neoXs
                                                  Btw. zawsze mi się podobała Vectra C - ostatni rocznik 2008 można brać w wypasie za 30 tys ale... te auta lubią być po przejściach. Passata z 4-5 latami na karku też fajnego wyrwę tylko ja chcę tym autem jeździć, a nie siedzieć w warsztatach i rwać resztę włosów z głowy
                                                  Jak masz te 42-45 tys zł i nie musisz pokazać się przed sąsiadami, to daj sobie spokój z używkami. Lepiej kupić właśnie takiego nowego Rapida i wiedzieć co się ma niż wpakować się w "piękną" używkę i siedzieć w serwisie.
                                                  Czarny Elegance

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez neoXs

                                                    Problem jest taki, że ja raczej już więcej nie zaoszczędzę, a i O1 przez ten czas straci na tyle, że pewnie będę z budżetem w tym samym miejscu albo jeszcze trochę do tyłu. Ja chętnie kupię pewną używkę ale niestety to mega rzadkość.... a marlejowi O2 Toury 1.4 się skończyły
                                                    hehe, no ale mam cos lepszego - 7miesiecznego Golfera VI w cenie minimalnie wyzszej niz Twoj max. co chcesz wydac, tyle ze nie wiem czy mi sie ten bizness oplaca - sprzedac Golfera i dokladac ze 20.000 zl do Superba i to jego raczej tanszej niz drozszej wersji...

                                                    Wkrotce - moze jutro - opisze mojego demona z Wolfsburga po 7miesiecznym uzytkowaniu i moich wraezniach w porownaniu z dwiema O2.

                                                    ps. prawde mowiac moze faktycznie lepiej dolozyc te 10k i kupic Octavie III, albo gdybym zwariowal to minimalnie wiecej i tego Golfera praktycznie nowego z gwarancja na prawie poltora roku niz to wozidelko jakim jest Rapid. No chyba ze masz na jego punkcie swira - to nie ma co czekac i bierz Rapida (ueeee).
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                    Spalanie - Motostat.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X