Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III Face Lifting

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • przy okazji

    na stronach czeskich można już skonfigurować Kodiaqa może to będzie alternatywa: Link

    [ Dodano: Nie 30 Paź, 16 08:33 ]
    może Kodiaq? można już skonfigurować swojego niedźwiedzia : Link

    Komentarz


    • Witajcie,

      jak dla mnie, to jest lepiej, niż się spodziewałem.

      Na plus:
      1. Nowy przód - tak, mi się podoba, będzie w końcu inny niż w większości aut, a zarazem niebrzydki.
      2. Ktoś wcześniej wspominał większy rozstaw kół (jak w lifcie Poloneza ). Czytałem o tym na jakichś zagranicznych forach. Może to jednak będzie? Na zamieszczonym poniżej zdjęciu przedlifta i polifta wydaje się, że coś jest na rzeczy.
      3. Nowe eliptyczne przetłoczenie maski a la BMW E61.
      4. Zostawili klasyczny ręczny w dżwigni.

      Na minus:
      1. Tylne światła wydają się mniej atrakcyjne niż obecne w wersji LED.
      2. Zegary jak na zdjęciu poniżej - wolę stare.
      3. Nie będzie już 4 cylindrowego 1.2 TSI o mocy 85KM, a 3 cylidrowy o tej samej mocy.
      4. Brak fizycznych pokrętel / przycisków w nawigacji o przekątnej 9,2 cala.

      Bedzie HIT, zobaczycie.
      Załączone pliki

      Komentarz


      • czy dobrze odczytuję 7° automat dla TDI :?:
        Pisał Sebastian

        Komentarz


        • Zamieszczone przez marlej108
          albo bedzie bogatsze wyposazenie...?
          i z reguły cennik w górę... powoli ale w górę tak już jest od wielu lat...

          [ Dodano: Nie 30 Paź, 16 15:01 ]
          Zamieszczone przez tomekjmopl
          To samo było jak przeprowadzili lift OII, też narzekaliśmy że paskudne te wielkie lampy - wszystko się opatrzy
          eee tam - mam już 3cią OIIFL - czyli jednak może sie podobać... szczególnie że w OIII posknerzyli na m.in. wytłumieniu, zawieszeniu, grubości blachy itp...

          [ Dodano: Nie 30 Paź, 16 15:15 ]
          Zamieszczone przez adszat
          OIII zamówiłem we wrześniu - style+chrom+ amazing+sunset... miała być 2 tygodnie temu.. a będzie w połowie grudnia. i teraz sam nie wiem czy zrezygnować z zamówić po lifcie
          zrezygnuj.. i potem kup w ramach wyprzedaży z dodatkowym rabatem
          Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

          Komentarz


          • [ Dodano: Nie 30 Paź, 16 15:15 ]
            Zamieszczone przez adszat
            OIII zamówiłem we wrześniu - style+chrom+ amazing+sunset... miała być 2 tygodnie temu.. a będzie w połowie grudnia. i teraz sam nie wiem czy zrezygnować z zamówić po lifcie
            zrezygnuj.. i potem kup w ramach wyprzedaży z dodatkowym rabatem [/quote]

            no właśnie nie wiem czy będzie dodatkowy rabat, wynegocjowałem dobrą cenę ( ponad 11% niżej od wersji katalogowej).

            przeglądam cały dzień kodiaq - cena tylko/aż 15 ooo więcej a samochód wydaje się być super. większy od octavii mniejszy od Superb ( minimalnie)..

            Komentarz


            • Jeśli idzie o przednie lampy, to zdecydowanie lepiej wygląda w ciemnych lakierach. Biały i srebrny, pewnie beż jak będzie, to kupa. Np. Ta szara na fotce może i nie taka brzydka.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • Zamieszczone przez orzel720
                eee tam - mam już 3cią OIIFL - czyli jednak może sie podobać... szczególnie że w OIII posknerzyli na m.in. wytłumieniu, zawieszeniu, grubości blachy itp...
                Odważna teoria... Coś na potwierdzenie tych tez? W szczególności interesują mnie punkty o wytłumieniu i grubości blachy.

                Komentarz


                • To może ja.

                  O3 jest dłuższa od O2 o 9cm, szersza o 4,5cm. Waży przy tym o 35kg mniej.

                  Różnice w zawieszeniu tylnym widać.

                  Komentarz


                  • I to świadczy o tym, że jest gorzej wytłumiona lub ma cieńszą blachę?

                    Komentarz


                    • Bo ma cieńszą blachę. Wystarczy trochę porozbierać żeby porównać do O2.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • I jakies 5kg to mniejszy zbiornik. :szeroki_usmiech
                        Moja RS Combi

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Chris11
                          I to świadczy o tym, że jest gorzej wytłumiona lub ma cieńszą blachę?
                          Gdzieś zniknęło kilka kilogramów, a nie słyszałem, żeby zastosowano aluminiową karoserię. A co do wytłumienia to temat w dziale OIII o dudnieniu itd świadczy o czymś.

                          Ale OK. Jest większa i lżejsza, ot tak sobie. Ktoś tak sobie wymyślił. Może ma pomiędzy "blachami" hel wtłoczony.

                          Komentarz


                          • utek, W nowszych nic nie dudni, więc bez przesady.
                            Zresztą niedługo sam porównam OIII MY2017 do OIIFL 2010 to napiszę u siebie w temacie :wink:
                            O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez 22Tomaszz
                              utek, W nowszych nic nie dudni, więc bez przesady.
                              Zresztą niedługo sam porównam OIII MY2017 do OIIFL 2010 to napiszę u siebie w temacie :wink:
                              No niestety to nie jest prawdą - jechałem ostatnio O3 kombi MY16 lub nawet MY17 - dudniło w niej o wiele gorzej niż w moim MY14 (u mnie po wymianie amortyzatorów problem praktycznie zniknął ). Problemu nie rozwiązano do dziś
                              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                              Komentarz


                              • bob_best, Dla mnie to również nie jest prawda, bo u mnie nic nie dudni (ale może to przez DCC). Poza tym wątek o dudnieniu umarł śmiercią naturalną i nikt z nowych posiadaczy OIII się na to nie skarży
                                O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                                Komentarz


                                • Dcc przecież to zupełna inna bajka. Ja miałem nowe amory w MY16 po 3k km...
                                  Moja RS Combi

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez 22Tomaszz
                                    bob_best, Dla mnie to również nie jest prawda, bo u mnie nic nie dudni (ale może to przez DCC). Poza tym wątek o dudnieniu umarł śmiercią naturalną i nikt z nowych posiadaczy OIII się na to nie skarży
                                    rozumiem, że u Ciebie nie dudni, ale ja to miałem u siebie, więc temat jest mi znany - choć nigdy nie było to tak dokuczliwe jak w demo którym jechałem.
                                    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez bob_best
                                      Zamieszczone przez 22Tomaszz
                                      bob_best, Dla mnie to również nie jest prawda, bo u mnie nic nie dudni (ale może to przez DCC). Poza tym wątek o dudnieniu umarł śmiercią naturalną i nikt z nowych posiadaczy OIII się na to nie skarży
                                      rozumiem, że u Ciebie nie dudni, ale ja to miałem u siebie, więc temat jest mi znany - choć nigdy nie było to tak dokuczliwe jak w demo którym jechałem.
                                      W sumie chyba cały czas nie ustalono na 100% w jakich wersjach to dudniło (występowało to i w zawieszeniu z belką i wielowahaczem). Czasami pomagała wymiana amorów, ale też chyba nie zawsze.
                                      Ciekawe czy w lifcie też tak będzie, szczególnie na początku :diabelski_usmiech
                                      O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                                      Komentarz


                                      • w lifcie to bez znaczenia, bo tego nikt nie kupi o zdrowych zmysłach
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Enriquez
                                          w lifcie to bez znaczenia, bo tego nikt nie kupi o zdrowych zmysłach
                                          Hehe dla mnie najlepszy scenariusz, ale IMO nierealistyczny :evil:
                                          Już się kilku kolegów na forum zastanawia czy odbierać OIII w grudniu lub listopadzie czy czekać na FL :lol:
                                          O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                                          Komentarz


                                          • Ciekawe kto pierwszy z forum odbierze poliftową ...

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez utek
                                              Zamieszczone przez Chris11
                                              I to świadczy o tym, że jest gorzej wytłumiona lub ma cieńszą blachę?
                                              Gdzieś zniknęło kilka kilogramów, a nie słyszałem, żeby zastosowano aluminiową karoserię. A co do wytłumienia to temat w dziale OIII o dudnieniu itd świadczy o czymś.

                                              Ale OK. Jest większa i lżejsza, ot tak sobie. Ktoś tak sobie wymyślił. Może ma pomiędzy "blachami" hel wtłoczony.
                                              To skoro jest gorzej wytłumiona to jakim cudem jest cichsza w środku niż OII?
                                              Redukcje masy zyskuję się też takimi rzeczami, jak zmiana materiałów z jakich robione są poszczególne części, w ogóle ich pozbycie się (np. osłona zaczepu klapy, schowek nad nawiewami środkowymi, sterowanie lampką tylną w podsufitówce, etc....), czy redukcje masyczęści poprzez osiąganie dolnych granic ich wytrzymałości, np. tapicerki słupka B są cienkie jak papier.
                                              Wystarczy spojrzeć trochę szerzej na budowę auta niż tylko: "o! jest lżejsza to na pewno gorsza". Po części jest to oczywiście racja, ale niestety rzucanie frazesami: "bo dudni", "bo blacha jest cieńsza", itp jest co najmniej śmieszne.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Chris11
                                                To skoro jest gorzej wytłumiona to jakim cudem jest cichsza w środku niż OII?
                                                a to pierwsze słyszę. Maiłeś O2 czy zasłyszane?
                                                Pisał Sebastian

                                                Komentarz


                                                • Miałem.

                                                  Komentarz


                                                  • Kogo pytam, kto miał O2 to mówi, że O3 jest głośniejsza...
                                                    Pisał Sebastian

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X