Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez barteq Zobacz wpis
    W 1.4 TSI 125KM po dotarciu (1500km) wlałem FUCHS TITAN SUPERSYN LONGLIFE 0W30. Jak myślicie sprawdzi się ?
    Tak, chociaż przy pełnym obciążeniu obr 6-7tys, niskich prędkościach w górach i upale lekko sciemniał (+150C) w 1.6 220KM, na szczęście nie zszedł z bagnetu.
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • Panowie . jaki olej do 1.2 tsi w o3 po lifcie?instrukcja podaje 508 opcjonalnie 504. (czyli 507/504). przeglady sa te darmowe co ok 30tys wiec jak znam zycie w aso beda lali 507/504
      znajomy chce miedzy tymi przegladami zmieniac raz olej (czyli co 15tys). warto w takim wypadku lac 502 jakis dobry? a potem w aso beda lali 507.
      czy lepiej w tych "prywatnych" wymianach tez lac 507?


      pytanie nr 2.

      do 1.8 tsi zalecany jest 504 (czyli 507) i to sama sprawa jw? lac miedzy wymianami asowskimi 507 czy 502?

      Komentarz


      • Nie ma już możliwości lania 502 na gwarancji?
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • jesli masz te darmowe przeglady to przyjeżdżasz jak auto zawola. czyli masz teoretycznie zmienny okres leja ci 504/507

          Komentarz


          • A nie można na własne życzenie wlać swój ''502'' w aso? Nigdy nie miałem problemów nawet jak lałem na gwarancji olej z wypisaną normą 503.01. Ewentualnie po przeglądzie wlać w niego dodatki przeciwzużyciowe typu Ceratec.
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • mozna pewnie. ale jak sama idea darmowych przegladow. masz wszsytko za darmo. wymieniaja ci filtry i olej za free.

              Komentarz


              • Czy macie bieżącą kartę techniczną, dane fizyko-chemiczne itp., doświadczenia w 1,4 TSI z olejem Fuchs Titan GT1 PRO C3 5W30 ? Podobno wskaźnik lepkości wynosi ponad 190. Wszelkie dane mile widziane.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
                  Polatałem już trochę na Ravenolu, którego polecił cytrynowiec do O1 1.8T 180km i powiem chodzi ciszej
                  i ja też już trochę polatałem na VST ... czy jest ciszej ? chyba nie, ot olej jakich wiele ... więcej się po nim spodziewałem w temacie "cichej i jedwabistej pracy" ma w końcu sporo molibdenu, boru i całej reszty ... bez porównania ciszej i bardziej miękko było m.in. na Neste (0W40) czy na Specolu (5W40). Widzę jeszcze coś, co mnie niepokoi - silnik na tym oleju b. szybko osiąga temperaturę pracy, chyba jeszcze na żadnym oleju nie trwało to tak krótko ... a nie jest wcale bardzo "lepki" jak na 5W40. Mój silnik jest raczej z tych "niedogrzanych" i nawet latem wentylatory odzywają się sporadycznie a na VST 10 km po mieście w temp. za oknem 20 st. (w małym ruchu) i wentylatory się odzywają ... oczywiście układ chłodzenia jest ok
                  Leon 1.6 16V 105 KM

                  Komentarz


                  • Sony, czyżbyś przechodził na 5w30 504 ?
                    blade232

                    Komentarz


                    • blade232, może i tak, bo mam wybredny rozrząd. Teraz potrzebuję danych tego FUCHS-a Titan GT1 PRO C3 5W30. Podobno ostatnia aktualizacja jest z maja br. Fuchs jest oszczędny w podawaniu danych i są mało dostępne. Czy może ktoś pomóc ? - dzięki.

                      Komentarz


                      • xtremesystems wszystko zależy od aso, lepiej zapytać co maja w ofercie czy 504.00 czy 508.00. Wszystko zależy jak kto chce dbać o silnik to pomysł z dodatkiem do oleju popieram, choć stawiam na AR.

                        Komentarz


                        • koka a jakie temperatury oleju są na maxi-dot?

                          Komentarz


                          • Sony poszukaj tu:Link
                            choć ostatnie karty to luty 2017. Wg VOA z zeszłego roku VI było na poziomie 180 więc nie jest źle, z bazą jednak już dużo gorzej niż było kiedyś, teraz to już olej HC i msds ostatnie to potwierdzają.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                              koka a jakie temperatury oleju są na maxi-dot?
                              niestety, nie ma ich tam mój maxi-dot jest dość okrojony - pozostaje mi obserwacja temperatury cieczy i nasłuchiwanie pracy wentylatorów ... macie jakąś teorię na szybkie nagrzewanie na tym oleju ?

                              Leon 1.6 16V 105 KM

                              Komentarz


                              • nie no koledzy cos nie pomagacie . nie pytalem o 508.

                                lac 504 czy 502 miedzy wymianami w aso ?
                                1,2 tsi

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                                  niestety, nie ma ich tam mój maxi-dot jest dość okrojony - pozostaje mi obserwacja temperatury cieczy i nasłuchiwanie pracy wentylatorów ... macie jakąś teorię na szybkie nagrzewanie na tym oleju ?
                                  Cyrkulacja i dzięki niej odbiór ciepła jest dość dobrze widoczne na maxi-dot dlatego pytałem Ile zrobiłeś już przebiegu na tym oleju?

                                  xtremesystems ale darmowe przeglądy obejmują chyba zmiany wg kompa, więc jakie 502.00? Jak pisałem zależy od aso co mają w beczkach czy 504 czy 508. Imho nie widzę sensu przynoszenia własnego oleju w takim przypadku, dlatego poparłem pomysł dodatku do oleju i może jak się aso zgodzi to płukanka dodatkowo.

                                  Komentarz


                                  • aso maja glownie 504/507. wiem przynajmniej u mnie ze to leją . chodzi o to czy miedzy wymianami w aso lepiej lac 504/507 czy 502

                                    wez kolego na logike czy silnik sie zmienia od tegoczy masz stale okresy czy zmienne? nie.

                                    wiec zastanawiam sie co lac pomiedzy tymi wymianam w aso

                                    Komentarz


                                    • Ok. to może inaczej....chcesz lać olej 502.00 na zmianę z 504.00?

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                        Cyrkulacja i dzięki niej odbiór ciepła jest dość dobrze widoczne na maxi-dot dlatego pytałem Ile zrobiłeś już przebiegu na tym oleju?
                                        dopiero coś koło 300 km głównie w mieście ...

                                        Leon 1.6 16V 105 KM

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                                          dopiero coś koło 300 km głównie w mieście ...
                                          Ciekawostka...po ostatniej zmianie zaraz była trasa ok. 350 km w jedną stronę. Temp na zewn. ok. 23-25C i przy ok. 150-160 km/h czasami pokazywało się 110 C na maxidot, z powrotem podobna pogoda było już 107C przy podobnej prędkości.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                            Ok. to może inaczej....chcesz lać olej 502.00 na zmianę z 504.00?
                                            no wlasnie czy to bedzie dobre /zdrowe ? czy lac po prostu caly czas 504?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis

                                              no wlasnie czy to bedzie dobre /zdrowe ? czy lac po prostu caly czas 504?
                                              Zostałbym przy 504.00 + ewentualnie jakiś dodatek i będzie dobrze.

                                              Komentarz


                                              • a wlasnie nasz forumowy sprzedawca elemenateur doradza wlasnie pomiedzy lac 502. bo od lepszego oleju nic sie nie stanie.
                                                czyli dajmy na to po pierwszysch 2-3 tys. wlac dobry 502 . np motul xmax 0w40 potem przy 15 to samo . potem w aso darmowo przy 30k 504. 45k 502 i ostatni raz w aso 60k 504

                                                wiec tak naprawde 2 zmiany 504

                                                Komentarz


                                                • xtremesystems, dokładnie tak robiłem przez cały okres leasingu auta, czy było to dobre dla silnika tego nie wiem... teraz już tylko 502
                                                  Maciek
                                                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                                  Zapraszamy....

                                                  Komentarz


                                                  • No i sprawa się wyjaśniła dzięki forumowemu sprzedawcy Motula . Dobre to jest zmienianie oleju w zależności od warunków i sposobu jazdy.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X