Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Rico40
    Ambiente
    • 2014
    • 135
    • Fabia (6Y2)

    Tak samo przeszedłem z Castrol 10w40 na LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W-40 w Felicji 1.3 Fela sprzedana znajomemu i śmiga bez żadnych problemów do dziś.

    Komentarz

    • crom.de
      RS
      • 2012
      • 1545
      • Superb II (3T4)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      Dziękuje panowie za opinie, przeczuwałem że to powinno się jakoś udać. Do pierwszy przymrozków jeszcze pomęczymy tego 10W40, bo świeży. Głupie jest to, że de facto producent zaleca taki olej :S
      - Superb
      - Panda 1.2

      Komentarz

      • leonn
        RS
        • 2011
        • 2726
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        Bardziej mnie Mobil1 0W40 interesuje... ciekawe jak silnik na nim będzie się sprawował.
        PAOLO ESCO, a tego Mobila 0W40 to Full syntetyk czy SHC kupiłeś?




        Zamieszczone przez crom.de
        Do pierwszy przymrozków jeszcze pomęczymy tego 10W40, bo świeży.
        crom.de, w czym Ty masz taki olej zalany?

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6624
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez leonn
          Mobila 0W40 to Full syntetyk czy SHC kupiłeś?
          zobaczę "co" dojdzie i dam znać.
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • crom.de
            RS
            • 2012
            • 1545
            • Superb II (3T4)
            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

            crom.de, w czym Ty masz taki olej zalany?
            Fiat Panda 1.2. Tak zaleca producent to tak zrobili przegląd ostatni ;-/
            - Superb
            - Panda 1.2

            Komentarz

            • paba
              Rider
              • 2012
              • 284

              Zamieszczone przez crom.de
              Ktoś ma za sobą przejście z 10W40 na 5W40 lub nawet później na 0W40?
              ja mam za sobą przejście z 15W-40 na 0W-20 w Toyocie, bez problemu

              Komentarz

              • Seed
                Elegance
                • 2010
                • 875
                • Octavia III (5E3)
                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                Paolo nie kombinuj i zalewaj X-maxa 0W-40. Organoleptycznie sprawdzisz jak polepszy sie kulktura pracy motoru - nie wspomne o ochronie. 8)
                KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6624
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez Seed
                  zalewaj X-maxa 0W-40
                  może kolejnym razem, bo teraz mam już zamówione oleje.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  • spawalniczy
                    Classic
                    • 2014
                    • 24

                    Zamieszczone przez Seed
                    Paolo nie kombinuj i zalewaj X-maxa 0W-40. Organoleptycznie sprawdzisz jak polepszy sie kulktura pracy motoru - nie wspomne o ochronie. 8)
                    Seed, co Ty tak reklamujesz ten olej? Na co drugiej stronie wychwalasz go pod niebiosa. Niedawno go zalałem do 1.8 tsi i moje subiektywne odczucia są takie, że silnik wydaje mniej kulturalne odgłosy, niż na poprzednim oleju (x-lite). Zwłaszcza przy porannym rozruchu.

                    Komentarz

                    • Seed
                      Elegance
                      • 2010
                      • 875
                      • Octavia III (5E3)
                      • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                      Z tego samego powodu z jakiego inni chwala LM a jeszcze inni Statoila...
                      KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                      Komentarz

                      • bishop
                        L&K
                        • 2012
                        • 1430

                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        Tak zaleję na trasę - Mobila 1 0W40 lub Ravenola 0W40 - zależy czy Ravenol dojedzie przed wyjazdem do Włoch (dzięki uprzejmości Krisss_28 który zamóiwł partię tego oleju będę miał możliwość sprawdzenia tego "oleum" - świeżego z nowym API SN/SM.
                        Paolo jakość oleju oceniasz na podstwie , jakiejś analizy przed/po określonym przebiegu lub innych czynników ?

                        Komentarz

                        • crom.de
                          RS
                          • 2012
                          • 1545
                          • Superb II (3T4)
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          Zamieszczone przez paba
                          ja mam za sobą przejście z 15W-40 na 0W-20 w Toyocie, bez problemu
                          Zrobiłeś skok bezpośredni rozumie? W sumie gdy tego pierwszego nie zużywa to i tego "rzadszego" też nie powinien.
                          - Superb
                          - Panda 1.2

                          Komentarz

                          • Rosomak
                            L&K
                            • 2011
                            • 1365
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Ostatnio zrobiłem taką próbę porównawczą że do dwóch identycznych słoików zalałem ok 50ml oleju
                            1.MOBIL 1 NL 0W40
                            2.LOTOS 10W40
                            Faktycznie Mobil był ciemniejszy.
                            Po włożeniu do zamrażalnika na 24h temp. zmierzona -24st.C: Mobil był jeszcze płynny, Lotos to już było ciało stałe...
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz

                            • Pidziek
                              RS
                              • 2011
                              • 1845

                              Zamieszczone przez mkania777
                              Po włożeniu do zamrażalnika na 24h temp. zmierzona -24st.C: Mobil był jeszcze płynny, Lotos to już było ciało stałe...
                              No to przy -24st.C 10W40 jeszcze powinien się przelewać ....
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz

                              • Sebastian_M26
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2005
                                • 1823
                                • Superb II (3T4)

                                Zamieszczone przez Pidziek
                                Zamieszczone przez mkania777
                                Po włożeniu do zamrażalnika na 24h temp. zmierzona -24st.C: Mobil był jeszcze płynny, Lotos to już było ciało stałe...
                                No to przy -24st.C 10W40 jeszcze powinien się przelewać ....
                                Coś innego w danych, coś innego na opakowaniu, a coś innego jako zawartość czyli made in Poland.
                                Ja na 2015 mam jeszcze zapas XLite, tylko co później?
                                Do normalnych silników leję Total 5W-40, bo 80 zł za 5 litrów.
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz

                                • Ayu
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 4154

                                  Zamieszczone przez spawalniczy
                                  Zamieszczone przez Seed
                                  Paolo nie kombinuj i zalewaj X-maxa 0W-40. Organoleptycznie sprawdzisz jak polepszy sie kulktura pracy motoru - nie wspomne o ochronie. 8)
                                  Seed, co Ty tak reklamujesz ten olej? Na co drugiej stronie wychwalasz go pod niebiosa. Niedawno go zalałem do 1.8 tsi i moje subiektywne odczucia są takie, że silnik wydaje mniej kulturalne odgłosy, niż na poprzednim oleju (x-lite). Zwłaszcza przy porannym rozruchu.
                                  Ja w CDAA miaełm X-Max 0W40 i już pisałem o tym, że wg mnie to gunwo jest, kilka stron temu. Teraz od dwóch wymian Lotos Synthetic 5W40 i ten olej naprawdę spisuje się bardzo dobrze.

                                  Komentarz

                                  • degenerat
                                    Ambiente
                                    • 2011
                                    • 242
                                    • Toyota

                                    Mam od marca zalany Motul x-max 0w-40 mid saps i w silniku 1,4 TSI sprawdza się. Nie widzę różnicy z poprzednio zalanym Fuchsem Supersyn 0W-30.
                                    Pewnie w przyszłości spróbuję Motula x-max full saps.

                                    PAOLO ESCO
                                    Na Ravenolu 0w30 jeździło mi się podobnie jak na powyższych - nie miałem odczucia, że coś jest nie tak na wyższych obrotach.

                                    Komentarz

                                    • REXAX
                                      Rider
                                      • 2013
                                      • 453

                                      PAOLO ESCO skoro zająłeś się M1 i SSL to ja dla odmiany sprawdzę ten olejek - http://galonoleje.pl/sklep/2213-shel...a-0w40-4l.html

                                      Komentarz

                                      • mych
                                        Classic
                                        • 2012
                                        • 15

                                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        Zamieszczone przez mych
                                        raczej zdecyduje się na Motul tylko mam problem z wyborem lepkości
                                        hmmm a ja rozmawiałem z naszym forumowym sprzedawcą i stwierdził, że niektórzy są lekko zawiedzeni co do Motula (chodzi o kulturę pracy, co nie znaczy że ten olej źle chroni silnik).

                                        Do 1,2 TSI przy jeździe po mieście kup coś z SAE 0W40 - str. 193 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...803fc7c7623f25
                                        Zamieszczone przez mych
                                        wymiana co rok albo 15 tyś
                                        + za dobre podejście do tematu.
                                        Jazda po mieście to "ciężkie warunki eksploatacji" warto zmienić olej nawet "ciut" przed 15 tys km.
                                        faktycznie przeczytałem trochę opinii, ze po Motulu czasem silnik pracował głośniej.
                                        jak w takim razie sprawdzi się w tym silniczku: NESTE CITY PRO 0W40, zastanawiałem się też nad LAZERWAY 5W30

                                        Komentarz

                                        • Pidziek
                                          RS
                                          • 2011
                                          • 1845

                                          Zamieszczone przez mych
                                          faktycznie przeczytałem trochę opinii, ze po Motulu czasem silnik pracował głośniej.
                                          Zalej ten olej do innej Octavi i zobacz czy też jest głośniej.
                                          Jak jest ciszej to co to bedzie oznaczać ?
                                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                          http://www.zmienolej.pl/
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                          Komentarz

                                          • pedros
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 1958
                                            • Volkswagen
                                            • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                            Należy mocno przyjrzeć się rodzajowi owej głośności.

                                            Co innego jeśli dźwięk jest głuchy a co innego jak liftery hałasują.

                                            Na mineralnym silnik tez może być "cichy"
                                            Nawet oleje HC z odpowiednimi dodatkami dają niesamowite wrażenie smarowania czego akurat nie neguje.

                                            A co w sytuacji jeśli silnik pracuje "inaczej głośniej" bo smarowanie jest perfect i wówczas praca elementów silnika nie maskuje innych podzespołów i jest to interpretowane jako słaby olej? :diabelski_usmiech

                                            Po tylu kkm sam już nie wiem jakie kryterium oceny przyjąć by móc twardo mówić o konkretach a nie polegać na wrażeniach


                                            PS. Juz 1000 km przeplatane na Aveno Full Synth 5W40.
                                            Pomimo że kosztował 66 PLN brutto BFQ żyję i ma się świetnie


                                            Cały czas intryguje mnie myśl jaka baza olejowa jest zastosowana? :szeroki_usmiech

                                            Komentarz

                                            • leonn
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 2726
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez pedros
                                              A co w sytuacji jeśli silnik pracuje "inaczej głośniej" bo smarowanie jest perfect i wówczas praca elementów silnika nie maskuje innych podzespołów i jest to interpretowane jako słaby olej?
                                              No właśnie, słyszał ktoś jak pracuję Volvo FH na Delvacu albo Maxwayu, a silniki robią ponad milion kilometrów bez problemu


                                              Zamieszczone przez pedros
                                              Cały czas intryguje mnie myśl jaka baza olejowa jest zastosowana?
                                              No jak to jaka baza jest, za 66zł to czego się można spodziewać :wink:

                                              Komentarz

                                              • pedros
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 1958
                                                • Volkswagen
                                                • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                Zamieszczone przez leonn
                                                Zamieszczone przez pedros
                                                A co w sytuacji jeśli silnik pracuje "inaczej głośniej" bo smarowanie jest perfect i wówczas praca elementów silnika nie maskuje innych podzespołów i jest to interpretowane jako słaby olej?
                                                No właśnie, słyszał ktoś jak pracuję Volvo FH na Delvacu albo Maxwayu, a silniki robią ponad milion kilometrów bez problemu


                                                Zamieszczone przez pedros
                                                Cały czas intryguje mnie myśl jaka baza olejowa jest zastosowana?
                                                No jak to jaka baza jest, za 66zł to czego się można spodziewać :wink:
                                                GTL bo tanie? :szeroki_usmiech
                                                słabe PAO plus HC które Ravenolu nie przeszło testów jakościowych. ..? :szeroki_usmiech
                                                inne, np marketingowo nie jest w stanie się przebić i skutki fallsfartu determinują warunki handlowe?
                                                nie mam pojecia


                                                To jest niemiecki olej i deklarują Full Synth.... 8)


                                                Ciągniki siodłowe są tak wolnoobrotowe że może być z powodzeniem inny skład oleju ...

                                                Komentarz

                                                • Fredy.PW
                                                  Rider
                                                  • 2013
                                                  • 376
                                                  • Octavia III (5E3)
                                                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                                  Zamieszczone przez mych
                                                  faktycznie przeczytałem trochę opinii, ze po Motulu czasem silnik pracował głośniej.
                                                  Ja jestem świeżo po przesiadce na Motul 8100 X-Max 0W40 i przeciwnie, moje pierwsze wrażenia były takie, że silniczek pracuje ciszej, delikatniej
                                                  Pzdr
                                                  Pzdr, Fredy
                                                  Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                                  Komentarz

                                                  • pedros
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 1958
                                                    • Volkswagen
                                                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                    Zamieszczone przez Fredy.PW
                                                    Zamieszczone przez mych
                                                    faktycznie przeczytałem trochę opinii, ze po Motulu czasem silnik pracował głośniej.
                                                    Ja jestem świeżo po przesiadce na Motul 8100 X-Max 0W40 i przeciwnie, moje pierwsze wrażenia były takie, że silniczek pracuje ciszej, delikatniej
                                                    Pzdr
                                                    z autopsji mogę powiedzieć że do Skody zalalem X lite 0W30 ktorego bardzo dobrze oceniam i silnik pracował bardziej metalicznie głośniej - dodam ze część interwalu przypadlo na lato o upały :szeroki_usmiech

                                                    a jesli mam oceniać lekkosc pracy i ciszę to......

                                                    Fuchs Titan Race Pro 5W30 - by Silkolene. Bezwzgledny lider.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...