Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6624
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Zamieszczone przez rafall79
    nie wiem jaki kupic.
    kup Castrol Edge 5W/40.
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • voytek
      Rider
      • 2010
      • 480
      • Octavia III (5E3)
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      Moje wrażenia po wymianie oleju na LM Top Tech 4200 - od wymiany przejechałem kilkaset kilometrów i mogę powiedzieć, że silnik pracuje bardziej miękko, jakby poprawiła się jego kultura pracy, może (zwłaszcza przy większych prędkościach) pracuje też nieco ciszej. Nie są to oczywiście duże różnice (poprzedni olej to Mobil ESP Formula), ale zauważalne. Nie wiem, na ile to zasługa lepszego oleju, a na ile po prostu świeżego :wink:
      Olej wymieniło ASO przy okazji pierwszego przeglądu. Olej przyniosłem swój, byłem obecny przy wymianie - nie robili żadnych problemów.

      Komentarz

      • kobar76
        Classic
        • 2010
        • 36

        przymierzam się do pierwszego serwisu po 30 tys (1,4tsi) w ASO, i wymiany oleju oczywiście i nie zamierzam im za olej płacić 97 zł za litr a przyjdę z własnym,
        i tu dylemat co kupić? Po 15 tys wymieniłem na własną rękę filtr i olej (zalałem Castrolem edge 5W30) i generalnie zamierzam zmieniać co 15 tys filtr i olej. Czy kopić teraz coś innego w specyfikacji 504/507 jakiś inny 5W30 - LM, Motu, Millers ??
        bo słyszałem ze jak w fabryce był zalany Castrolem to żeby nie zmieniać, nie cudować i dalej lać Castrola (do którego jakoś nie jestem przekonany)

        Komentarz

        • dab
          Ambiente
          • 2011
          • 117

          Jak ci oleju nie ubywa, silnik dobrze pracuje to po co zmieniac?
          pozdrawiam
          dab

          Komentarz

          • Seed
            Elegance
            • 2010
            • 875
            • Octavia III (5E3)
            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

            Zamieszczone przez kobar76
            przymierzam się do pierwszego serwisu po 30 tys (1,4tsi) w ASO, i wymiany oleju oczywiście i nie zamierzam im za olej płacić 97 zł za litr a przyjdę z własnym,
            i tu dylemat co kupić? Po 15 tys wymieniłem na własną rękę filtr i olej (zalałem Castrolem edge 5W30) i generalnie zamierzam zmieniać co 15 tys filtr i olej. Czy kopić teraz coś innego w specyfikacji 504/507 jakiś inny 5W30 - LM, Motu, Millers ??
            bo słyszałem ze jak w fabryce był zalany Castrolem to żeby nie zmieniać, nie cudować i dalej lać Castrola (do którego jakoś nie jestem przekonany)
            Przejdz na 15 tyś i zalej Motul 8100 X-lite 0W30
            Odkryj nasze smary i oleje do samochodów osobowych, motocykli, skuterów, pojazdów morskich, rekreacyjnych, użytkowych, ogrodniczych i wielu innych
            KLIK -> O3 1.4 TSI EL

            Komentarz

            • Pidziek
              RS
              • 2011
              • 1845

              Olej

              Zamieszczone przez kobar76
              przymierzam się do pierwszego serwisu po 30 tys (1,4tsi) w ASO, i wymiany oleju oczywiście i nie zamierzam im za olej płacić 97 zł za litr a przyjdę z własnym,
              i tu dylemat co kupić? Po 15 tys wymieniłem na własną rękę filtr i olej (zalałem Castrolem edge 5W30) i generalnie zamierzam zmieniać co 15 tys filtr i olej. Czy kopić teraz coś innego w specyfikacji 504/507 jakiś inny 5W30 - LM, Motu, Millers ??
              bo słyszałem ze jak w fabryce był zalany Castrolem to żeby nie zmieniać, nie cudować i dalej lać Castrola (do którego jakoś nie jestem przekonany)
              Witaj,
              Słuchaj w Polkowicahc i zachodnich fabrykach zalewa się na pierwszy montaż Fuchs-a.
              Marka dużo lepsza o d motula czy LM ale forum jest obstawione przez sprzedawców własnie Motula i LM dlatego takie powtarzające sie posty.
              Słuchaj ja Ci mogę wysłać olej z Fuchs-a 504/507 z Niemieckiej blendowni jeden z najlepszychy jakie mozna zalać w tej specyfikacji.
              W razie czego daj znać.
              Pozdrawiam
              Piotr

              ps. dodatkowo moge Ci zarekomendowac odpowiedni interwiał miedzy przeglądowy
              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz

              • Seed
                Elegance
                • 2010
                • 875
                • Octavia III (5E3)
                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                Re: Olej

                Zamieszczone przez Pidziek
                Zamieszczone przez kobar76
                przymierzam się do pierwszego serwisu po 30 tys (1,4tsi) w ASO, i wymiany oleju oczywiście i nie zamierzam im za olej płacić 97 zł za litr a przyjdę z własnym,
                i tu dylemat co kupić? Po 15 tys wymieniłem na własną rękę filtr i olej (zalałem Castrolem edge 5W30) i generalnie zamierzam zmieniać co 15 tys filtr i olej. Czy kopić teraz coś innego w specyfikacji 504/507 jakiś inny 5W30 - LM, Motu, Millers ??
                bo słyszałem ze jak w fabryce był zalany Castrolem to żeby nie zmieniać, nie cudować i dalej lać Castrola (do którego jakoś nie jestem przekonany)
                Witaj,
                Słuchaj w Polkowicahc i zachodnich fabrykach zalewa się na pierwszy montaż Fuchs-a.
                Marka dużo lepsza o d motula czy LM ale forum jest obstawione przez sprzedawców własnie Motula i LM dlatego takie powtarzające sie posty.
                Słuchaj ja Ci mogę wysłać olej z Fuchs-a 504/507 z Niemieckiej blendowni jeden z najlepszychy jakie mozna zalać w tej specyfikacji.
                W razie czego daj znać.
                Pozdrawiam
                Piotr

                ps. dodatkowo moge Ci zarekomendowac odpowiedni interwiał miedzy przeglądowy
                Jak dla mnie to nie świadczy dobrze o marce, że zalewa się ją na 1 montaż. Co jest zalewane na 1 montaż? - Castrole, Shelle, Mobile itp czyli największy shit.
                KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                Komentarz

                • Dzida
                  RS
                  • 2006
                  • 2253

                  Zamieszczone przez Pidziek
                  Słuchaj w Polkowicahc i zachodnich fabrykach zalewa się na pierwszy montaż Fuchs-a.
                  No właśnie w Polkowicach już nie ZTCW od PAOLO ESCO. Przestawili się na Castrola.

                  Komentarz

                  • Pidziek
                    RS
                    • 2011
                    • 1845

                    Na pierwszy montaz zalewa się tez oleje kótrych sprzedaż w kanale tradycyjnym jest nieopłacalna ze wzgledu na zastosowane modyfikatory tarcia itp.
                    Więc nie mozna generalizować że oleje które zalewa się na pierwszy montaz sa do bani.
                    Równie dobrze można powiedzieć LM i Fuchs są do bani bo idą gdzieś na pierwszy montaż do VW a Motul jest OK.
                    Są oleje spacjalistyczne które wytrzymuja po 100 000km i więcej ale ich produkcja jest dużo droższa od tego co się szuka po półkach w marketach i nie reklamuje sie tego dlatego czesto ida na pierwszy montaż klai się je w zamkniete łożyska, obudowy i koniec i pisze się że jest nierozpieralne przez całe życie samochodu itp.

                    Pozdrawiam
                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                    http://www.zmienolej.pl/
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                    Komentarz

                    • PAOLO ESCO
                      RS
                      • 2009
                      • 6624
                      • Volkswagen
                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                      Zamieszczone przez Pidziek
                      Słuchaj w Polkowicahc i zachodnich fabrykach zalewa się na pierwszy montaż Fuchs-a.
                      pidziek - po raz kolejny piszesz o Fuchsie,że jest rozlewany w Polkowicach na pierwszy montaż i kolejny raz wprowadzasz w błąd - nie tylko na tym forum ale na kilku innych forach. Więc napiszę wyraznie, że na 100% w Polkowicach na pierwsze zalanie do silników idzie CASTROL - stoją tam na hali już od dawna dwie olejarki Castrola - to jest PEWNE. Jak masz watpliwości co do tego to kopnę szwagra w "cztery litery" to zrobi fotki olejarek stojąch na hali.
                      Zamieszczone przez Pidziek
                      Marka dużo lepsza o d motula czy LM ale forum jest obstawione przez sprzedawców własnie Motula i LM dlatego takie powtarzające sie posty.
                      forum jest obstawione przez Motula ...a zwłaszcza przez Liqui Moly ...no wiesz ale się uśmiałem :szeroki_usmiech jakoś nie znam kogoś kto reprezentuje wyłącznie LM na tym forum ... a sprzedawców jest kilku i jakoś nie prowadzą nachalnej reklamy :P a większość postów dotyczących Motula należy do zadowolonych użytkowników. Czy Fuchs jest tak naprawdę lepszy od Motula czy Liqui Moly ...no nie wiem ale skoro jest naprawdę lepszy to dlaczego ---> Niemcy piszą "takie głupoty" :lol:
                      "Czytelnicy czołowego niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Motor Sport“ wybrali LIQUI MOLY na najbardziej przekonującą markę branży olejowej. Niemal 93 000 czytelników wzięło udział w ankiecie i 48 procent głosowało na niemieckiego producenta. O ile w poprzednich latach Castrol plasował się na pierwszej pozycji, to teraz LIQUI MOLY zepchnęła swoich rywali ze szczytu. Dzięki temu firma otrzymała tytuł „Najlepszej marki“ (Best Brand) w kategorii Smary.

                      Wkrótce potem niemiecki magazyn „Auto Zeitung“ opublikował wyniki głosowania swoich czytelników. Również i jego czytelnicy
                      wskazali LIQUI MOLY jako numer jeden i przyznali firmie tytuł „Najlepszej marki“ (Top Marke) w kategorii Smary. 28,9 procent głosowało na rodzinną firmę – ponad dwukrotny wzrost w ciągu dwóch lat." ---> http://www.liqui-moly.pl/aktualnosci...-na-liqui-moly
                      Wybrali Liqui Moly zamiast Fuchsa ? Przecież to są Niemieckie firmy...więc dlaczego? właśnie LM :roll:
                      Zamieszczone przez Pidziek
                      Na pierwszy montaz zalewa się tez oleje kótrych sprzedaż w kanale tradycyjnym jest nieopłacalna ze wzgledu na zastosowane modyfikatory tarcia itp.
                      taaa ... a co powiesz o Lubro Moly/Liqui Moly które zalewane jest w silnikach VW w Meksyku i USA ?
                      a Castrola zastąpił tam własnie Liqui Moly http://www.liqui-moly.pl/aktualnosci...y-a-volkswagen
                      Ja uważam, że zarówno LM jak i Fuchs czy Motul reprezentują podobny poziom jakości, mają zarówno lepsze jak i "średnie" produkty a cała sztuka polega na znalezieniu oleju o najlepszych parametrach i odpowiednim doborze oleju do silnika. Fuchs wprowadził serię nowych olejów XTL i dlatego został dostrzeżony na tym form, gdyż jest ciekawą alternatywą dla oklepanych już i wcale nie wyróżniających się jakością innych marek. Warto jednak zwrócić uwagę, że Fuchs jest wyjątkowo powściągliwy w ujawnianiu parametrów swoich produktów ...że już o pełnej karcie danego produktu nie wspomnę ( musiałem się troszkę naszukac by dokopac się do konkretnych kart a nie tych zdawkowych które Fuchs serwuje nam na necie) a szkoda bo w wielu przypadkach brakuje danych do obiektywnej i rzetelnej oceny produktów tej marki. Pod tym względem już nawet Lotos wypada o niebo lepiej udostępniając dużą ilość danych w kartach produktów.
                      Wiesz,że niby mało popularny u nas Elf zebrał w USA za swój produkt ELF EVOLUTION CRV 0W30 (VW 506.01) bardzo dobre opinie od użytkowników TDI a co najważniejsze potwierdził laboratoryjnie swoją jakość zarówno na przepracowanym jak i świeżym oleju.
                      soryyy ale ja nie będę preferował konkretnej marki - jak Lotos czy Elf wypuści jakiś konkretny produkt to z chęcią go wyprubuję. Motul też odświeżył swoją ofertę i poszerzył o kilka ciekawych produktów, dlaczego ich nie wypróbować skoro mamy dostęp do nich w atrakcyjnej cenie i z pewnego żródła.

                      "jedni lubią ogórki inni ogrodnika córki" - trudno by całe OCP lało Fuchsa :roll:
                      ...dla każdego coś innego...to się nazywa zdrowa konkurencja i wolny wybór.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz

                      • Pidziek
                        RS
                        • 2011
                        • 1845

                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        zalanie do silników idzie CASTROL
                        To widać cos się zmieniło juz od jakiegoś czasu słyszałem dochodzace głosy od ludzi bawiacych w serwisach

                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        Wiesz,że niby mało popularny u nas Elf zebrał w USA za swój produkt ELF EVOLUTION CRV 0W30 (VW 506.01) bardzo dobre opinie od użytkowników TDI a co najważniejsze potwierdził laboratoryjnie swoją jakość zarówno na przepracowanym jak i świeżym oleju.
                        Oleje w USA a u nas to inna bajka, przykładem jest Castrol.

                        Można się zastanowić dlaczego ludzie wybieraja Niemieckiego Castrola :-)

                        Oczywiscie masz rację cieżko i nikt nie wyłoni lidera np. wśród olejów klasy 504 czy 505.01 jest to trudne a komplikuje w tym wszystkim to że nikt tak naprawde nie zna ile i jakich dodatków uszlachtnających dawkuje kazdy z producentów.
                        Lotos jest dostawcą baz olejowych do wielu europejskich producentów olejów i nie ma w tym nic złego kwestia własnie w dodatkach a to skrywana tajemnica każdej firmy.

                        Znam pewien serwis VW który leje tylko Quakera a własciciel mi opowiadał o różnych producentach silnikach, często okazuje się że olej mineralny czy półsyntetyczny zostawi silnik po 400 000km w idealnym stanie a uznawany za syntetyka olej zagnoi go całkowicie ...
                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                        http://www.zmienolej.pl/
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                        Komentarz

                        • elemenateur
                          Elegance
                          • 2007
                          • 803

                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          Wybrali Liqui Moly zamiast Fuchsa ? Przecież to są Niemieckie firmy...więc dlaczego? właśnie LM
                          Fuchsa chyba zdecydowanie w Polsce więcej się rozlewa niż w niemczech

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6624
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Zamieszczone przez Pidziek
                            To widać cos się zmieniło juz od jakiegoś czasu
                            od kilku lat leją tam Castrola.
                            Zamieszczone przez Pidziek
                            PAOLO ESCO napisał/a:
                            Wiesz,że niby mało popularny u nas Elf zebrał w USA za swój produkt ELF EVOLUTION CRV 0W30 (VW 506.01) bardzo dobre opinie od użytkowników TDI a co najważniejsze potwierdził laboratoryjnie swoją jakość zarówno na przepracowanym jak i świeżym oleju.

                            Oleje w USA a u nas to inna bajka
                            - to był ELF EVOLUTION CRV 0W30 przysyłany z Europy.

                            Zamieszczone przez Pidziek
                            Znam pewien serwis VW który leje tylko Quakera
                            brat pracuje w Niemczech i jeździ nowym Passatem 2.0 CR - w ASO w Niemczech jak powiedział, że chce dobry olej zalali mu Vapsoila :roll: bo powiedzieli, że Castrol jest za słaby ...coś w tym musi być, że VW nie pokochał się z Castrolem.

                            Rozmawiałem dziś w ASO i u mnie czekają na wygaśniecie umowy z Castrolem i wchodzą w "inny olej" ( jeszcze nie wybrali marki) ...ostatnio dostali od Castrola "nowy cennik" za literek nowego Edge FST (FLUID STRENGTH TECHNOLOGY) zażyczyli sobie ......105 zł :los ZA 1 LITR OLEJU :lol: więc podziękowali za dalszą współpracę ponieważ nikt przy zdrowych zmysłach nie zapłaci w ASO za 1L Castrola - olej do zwykłego, cywilnego auta ponad 100 zł. :haha:

                            A co na to Castrol ma do powiedzenia?
                            " Castrol Edge Professional - wg producenta - ma innowacyjne własności: adaptuje
                            się i dopasowuje do potrzeb silnika, jednocześnie umożliwia ochronę
                            przeciwzużyciową w ekstremalnych warunkach jazdy oraz daje oszczędności paliwa,
                            a co za tym idzie obniża emisję niebezpiecznych związków do środowiska przy
                            niewielkich obciążeniach silnika. Według testów przeprowadzonych przez Castrola,
                            olej ten redukuje kontakt metal-metal o minimum 40 procent w porównaniu z
                            konkurencyjnym olejem.

                            Nowa linia Profesional została opracowana w technologii podwójnej filtracji,
                            dotychczas stosowanej w produkcji olejów służących pierwszemu fabrycznemu
                            zalaniu silnika. Teraz, podczas pobytu w autoryzowanym serwisie, kierowcy będą
                            mieć okazję wykorzystania w swoich samochodach lepszej jakości oleju niż
                            dotychczas; również podczas kolejnych wymian. Edge rekomendują marki: BMW,
                            Jaguar, Skoda, Volvo, Audi jak i Mini, Seat czy Volkswagen.

                            Ciekawostką jest kolor tego produktu. Jego fluorescencyjne zabarwienie widoczne
                            jest w świetle UV. Być może jest to tylko dodatkowy gadżet, jednak tak
                            oryginalnym kolorem nie może pochwalić się żaden z konkurentów, a na pewno
                            pozwoli to odróżnić Edge od płynów rywali na rynku.

                            W przypadku Castrol EDGE Professional wyróżnia się on ponadto podwójną filtracją i fluorescencyjnym zabarwieniem.

                            ... w ... mam to ich zabarwienie za taką cenę.

                            Oprócz Castrol Edge Professional w ofercie producenta dostępny będzie również
                            Castrol Magnatec Professional - olej wyróżniający się technologią inteligentnych
                            molekuł - silnik poddany jest ochronie od momentu, kiedy przekręcimy kluczyk.
                            Olej pozostaje na ściankach silnika, nie spływając do miski. Ma podobne
                            zabarwienie fluorescencyjne widoczne w świetle UV i również poddany został
                            podwójnej filtracji.

                            Nowe oleje Castrol są już dostępne w autoryzowanych salonach od czerwca 2011 r.
                            Nie istnieje możliwość ich detalicznej sprzedaży. Zastąpią one poprzednie
                            produkty.



                            CZYM JEST TECHNOLOGIA FST (FLUID STRENGTH TECHNOLOGY)?

                            FST to dynamiczny system technologii, który aktywnie wzmacnia olej. Stale
                            adaptuje się i dostosowuje do potrzeb silników we wszystkich warunkach jazdy.
                            :2kc jaki inteligentny olej ciekawe czy te mądre molekuły będą wiedziały kiedy wyjść po buteleczkę na dolewkę i gdzie ona jest schowana w bagażniku...dawno takich bredni nie czytałem - ale brawo - Panowie od marketingu w Castrolu pracują ...tylko po co ludziom takie głupoty do głowy wpychać. Amerykanom - to rozumiem ale żeby nam, Polakom taki "shit" z takim tekstem i w takiej cenie ... :terefere

                            CO DAJE FST?

                            Przy niskich obciążeniach silnika zapewnia oszczędność paliwa, co umożliwia
                            obniżenie emisji niebezpiecznych związków do środowiska, a przy ekstremalnych
                            ciśnieniach pracy zapewnia wyjątkową wytrzymałość i ochronę silnika.

                            NA CZYM POLEGAŁ TEST WYTRZYMAŁOŚCIOWY, JAKIEMU ZOSTAŁ PODDANY NOWY CASTROL EDGE
                            PROFESSIONAL?


                            Test przeprowadzono na samochodzie Ford Crown Victoria z silnikiem o pojemności
                            4,6 l. Auto załadowano ciężarem odpowiadającym wadze czterech osób i ich bagażu
                            oraz zamontowano na hamowni. Silnik pracował przy maksymalnej mocy bez żadnych
                            przerw, a hamownia wywierała obciążenie. Podczas testu mierzono czas od jego
                            startu do zatarcia silnika, w trakcie jego trwania nie dokonywano żadnych
                            dolewek oleju. W porównaniu z konkurencyjnymi olejami o odpowiadających
                            parametrach (olej syntetyczny, o tej samej lub podobnej lepkości) Castrol EDGE
                            Professional wykazał wytrzymałość większą nawet o 35 proc.

                            JAK PRZEPROWADZONO TEST MIERZĄCY KONTAKT POMIĘDZY METALOWYMI CZĘŚCIAMI SILNIKA,
                            ZNACZĄCO REDUKOWANY DZIĘKI FLUID STRENGTH TECHNOLOGY?

                            Test polegał na symulacji współpracy wałka rozrządu z popychaczami zaworowymi i
                            mierzeniu trwałości filmu olejowego poprzez pomiar kontaktu metal-metal. Do tych
                            elementów silnika podłączono napięcie elektryczne i urządzenie pomiarowe
                            rejestrujące przepływ prądu w momencie kontaktu metal-metal.

                            Symulowano pracę wałka rozrządu w prędkości od 800 do 5000 obrotów na minutę. W
                            momencie, gdy krzywka zaworowa naciska na popychacz może dojść do zerwania filmu
                            olejowego i pojawieniu się kontaktu pomiędzy metalowymi elementami silnika. W
                            takich sytuacjach rejestrowany jest impuls elektryczny. Gdy olej jest słabszy i
                            daje gorszą ochronę, film zostanie zerwany wcześniej i długość sygnału (czyli
                            kontaktu metal-metal) jest dłuższa. Gdy olej jest trwalszy, sygnał jest krótszy,
                            bądź w ogóle go nie ma.

                            Testy, jakim zostały poddane oleje Castrol EDGE Professional udowodniły, że
                            redukuje on kontakt metal-metal od 40 do 60 proc., czym osiąga bezkonkurencyjny
                            poziom wytrzymałości.

                            CZYM RÓŻNI SIĘ CASTROL EDGE PROFESSIONAL, DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W SERWISACH
                            AUTORYZOWANYCH, OD OLEJU CASTROL EDGE, KTÓRY JEST SPRZEDAWANY W SKLEPIE CZY
                            STACJI BENZYNOWEJ?

                            Castrol EDGE Professional został opracowany we współpracy z wiodącymi
                            producentami pojazdów. Znacznie przekracza normy stawiane przez producentów,
                            dzięki czemu jest jedyną marką olejową rekomendowaną przez: Audi, Volkswagen,
                            SEAT, Skoda, Volvo, BMW, Mini, Jaguar, Land Rover. Dodatkowo zastosowano w nim
                            technologię podwójnej filtracji. Dotychczas była ona wykorzystywana wyłącznie w
                            olejach dedykowanych na pierwsze zalanie w fabryce. Castrol EDGE Professional
                            posiada też wyjątkowe fluorescencyjne zabarwienie widoczne w świetle UV.

                            CO DAJE FLUORESCENCYJNE ZABARWIENIE OLEJU CASTROL EDGE PROFESSIONAL?

                            Fluorescencyjne zabarwienie widoczne w świetle UV, jest gwarancją wyjątkowej
                            jakości i oryginalności czołowego produktu linii Castrol Professional, jakim
                            jest nowy Castrol EDGE Professional.

                            CO DAJĄ INTELIGENTNE MOLEKUŁY W CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL?

                            Podczas tzw. zimnych rozruchów dochodzi do około 75 proc. zużycia silnika, co
                            spowodowane jest pracą bez ochronnego filmu olejowego. Dzięki Technologii
                            Inteligentnych Molekuł, przy wyłączonym silniku olej Castrol Magnatec
                            Professional nie spływa do miski olejowej. Inteligentne Molekuły przylegają jak
                            magnes do ścianek silnika i chronią go już od momentu przekręcenia kluczyka.

                            CZYM RÓŻNI SIĘ CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL, DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W SERWISACH
                            AUTORYZOWANYCH, OD OLEJU CASTROL MAGNATEC SPRZEDAWANEGO W SKLEPIE CZY NA STACJI
                            BENZYNOWEJ?

                            Castrol Magnatec Professional jest produkowany w technologii podwójnej
                            filtracji. Technologia ta dotychczas była wykorzystywana wyłącznie w olejach
                            dedykowanych na pierwsze zalanie w fabryce. Posiada również zielone zabarwienie,
                            które go wyróżnia i gwarantuje najwyższą jakość oferowaną wyłącznie w produktach
                            Professional.

                            JAK PRZEPROWADZONO TEST MIERZĄCY OCHRONĘ PRZECIWZUŻYCIOWĄ OLEJU, KTÓREMU PODDANO
                            CASTROM MAGNATEC PROFESSIONAL?

                            W trakcie testu mierzono zużycie krzywki wałka rozrządu, elementu silnika
                            najbardziej narażonego na zużycie. Przeprowadzono go na 4-cylindrowym silniku
                            Nissan KA24E o pojemności 2,4 l zgodnie z wytycznymi niezależnego Przemysłowego
                            Testu Sekwencyjnego IVA. Podczas 100 godzin występowały naprzemiennie dwa cykle
                            pracy. Pierwszy trwający 50 minut, z prędkością silnika 800 obr/min.,
                            temperaturą oleju wynoszącą 49°C i płynu chłodzącego 50°C. Drugi 10-minutowy
                            przy prędkości 1500 obr/min, temperaturze oleju 59°C, a płynu chłodzącego 55°C.
                            W porównaniu z konkurencyjnymi olejami o odpowiadających parametrach (olej
                            syntetyczny, o tej samej lub zbliżonej lepkości) Castrol Magnatec Professional
                            wykazał się znacznie większą ochroną przeciwzużyciową.

                            Aby wykazać długotrwałą ochronę, jaką silnikowi zapewnia Castrol Magnatec
                            Professional, inżynierowie Castrol testowali go przez 300 godzin - trzykrotnie
                            dłużej niż wymaga tego standardowy test określony normami producentów pojazdów.
                            Pomimo tego nie stwierdzono obniżenia stopnia ochrony."



                            POLECANE BMW – motoryzacyjna potęga, która startowała jako zakład lotniczy Poznaj historię Popularne kategorie Bezpieczeństwo Czytaj wszystko BWM Czytaj wszystko Historia Czytaj wszystko Poradniki Czytaj wszystko Mandaty karne Czytaj wszystko Oświetlenie Czytaj wszystko


                            CZYM RÓŻNI SIĘ ZALECENIE OD REKOMENDACJI OLEJU PRZEZ PRODUCENTÓW SAMOCHODÓW?

                            Zalecenie oznacza, że olej spełnia normy serwisowe wyznaczone przez producentów pojazdów, rekomendacja, że olej ten znacznie wykracza ponad stawiane normy, wskazuje na związek technologiczny z olejami stosowanymi na pierwsze zalanie silników. Zazwyczaj jest to olej opracowany w co-engineeringu, zaprojektowany
                            dla danego silnika.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • Pidziek
                              RS
                              • 2011
                              • 1845

                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              FLUID STRENGTH TECHNOLOGY)
                              Dalej nie wiemy co to jest to co świeci :-)
                              Ja uwazam że to zwiazek teflonu z barwnikiem opartym na moly
                              Ale 100zł za butelke jakaś porażka nie znam oleju który tyle kosztuje i który ma zastosowanie w warunkach cywilnych...a tu castrol :lol:
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz

                              • Ayu
                                RS
                                • 2009
                                • 4154

                                Wczoraj zalany Fuchs GT1 Pro C-3 XTL 5w30 i lekkie zdziwienie dziś w trasie, łatwość przekraczania temperatury 100 stopni, na Valvoline zdarzało to się rzadko. Styl jazdy mi się nie zmienił. Oczywiście przy odpaleniu rano miękka i cicha praca silnika.

                                Komentarz

                                • seba210
                                  Ambiente
                                  • 2011
                                  • 233

                                  Zamieszczone przez hotrain
                                  Wczoraj zalany Fuchs GT1 Pro C-3 XTL 5w30 i lekkie zdziwienie dziś w trasie, łatwość przekraczania temperatury 100 stopni, na Valvoline zdarzało to się rzadko. Styl jazdy mi się nie zmienił. Oczywiście przy odpaleniu rano miękka i cicha praca silnika.
                                  Może olej poprostu lepiej odbiera ciepło z chłodzonych elementów, albo gorzej je oddaje w chłodnicy oleju (o ile jest coś takiego w tych silnikach). Niech wypowiedzą się specjaliści ...
                                  Moja 4x4 FL'ka

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6624
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez hotrain
                                    Fuchs GT1 Pro C-3 XTL 5w30 i lekkie zdziwienie dziś w trasie, łatwość przekraczania temperatury 100 stopni, na Valvoline zdarzało to się rzadko.
                                    ciekawe - bo czytałem, że właśnie na Fuchsie GT1 Pro C-3 XTL 5w30 olej utrzymuje niższą temeraturę. To że olej odbiera ciepło to jest oczywiste i jest na + ale ważne by olej te ciepło także szybko oddawał i miał możliwość ponownego odbioru ciepła.
                                    Jaka jest różnica w temeraturze oleju pomiedzy Fuchsem a Valvoline? Te Valvoline to XL III 5W/30 zapewne było?
                                    Zamieszczone przez hotrain
                                    Oczywiście przy odpaleniu rano miękka i cicha praca silnika.
                                    tz na + dla Fuchsa ?
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • Ayu
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 4154

                                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      Te Valvoline to XL III 5W/30 zapewne było?
                                      Tak to był ten olej, różnica na poziomie temperatur to mniej więcej (w trasie) tak, że jak na Valvoline było 98 stopni to teraz na Fuchs-ie było 102 stopnie. Ale wczoraj w mieście, miałem "krótkie spięcia" i szybko z 98 stopni zrobiło się 108 :wink:

                                      Komentarz

                                      • Pidziek
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 1845

                                        Powiem z doświadczenia że niekiedy wystarczy wymyc lekko karcherem muchy z chłodnicy żeby naprawde obniżyć kilka st. temp. silnika.
                                        Szczególnie polecam zabieg w przypadku LPG naprawde czesto pomaga :-)
                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz

                                        • kasper66
                                          Classic
                                          • 2011
                                          • 20

                                          Coś w temacie wymiany oleju w okresie gwarancji w ASO

                                          Moje pytanie do SAP:
                                          Czy w okresie gwarancji można wymienić olej silnikowy, w autoryzowanym serwisie SKODY, korzystając z oleju dostarczonego przez właściciela samochodu, oczywiście spełniającego normy narzucone przez producenta samochodu i jakie może to mieć konsekwencje dla ważności gwarancji w razie awarii samochodu?
                                          Odpowiedź SAP:
                                          Szanowny Panie.
                                          Informujemy Pana, że taka sytuacja jest w ogóle możliwa.
                                          Inaczej mówiąc, zastosowanie oleju własnego Klienta nie powoduje zerwania biegu gwarancji.
                                          Niemniej prosimy zwrócić uwagę na fakt, iż personel danego serwisu, bierze odpowiedzialność za jakość prawidłowo wykonanej usługi, a kiedy ma zastosowanie olej – z punktu widzenia serwisu – niewiadomego pochodzenia, serwis nie może przejąć odpowiedzialności za usterki wynikające z zastosowania złej jakości oleju. Stąd ewentualne uszkodzenia powstałe w Pana samochodzie w ślad za zastosowaniem produktu złej jakości, nie będą mogły zostać usunięte w ramach gwarancji.
                                          Należy również zauważyć, że w takim przypadku Autoryzowany Partner Serwisowy Skoda Auto, stanowiący samodzielny podmiot gospodarczy, działający na własne ryzyko i odpowiedzialność, może odmówić wykonania tego typu usługi.

                                          Z wyrazami szacunku,
                                          Zespół ©koda INFO
                                          Kasper66

                                          Komentarz

                                          • Ayu
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 4154

                                            kasper66, to się nadaje do UOKiK-u. Mój prawnik już jedno pismo do SAP napisał, jak będzie trzeba będziemy pisać kolejne, podejście do klienta mają "rewelacyjne".

                                            Komentarz

                                            • Mihau
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 7460
                                              • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                                              kasper66,

                                              Hmmm... wg. tego co Ci odpisali kasper66 to należałoby lać płyn do spryskiwaczy sygnowany SAP, lać benzynę na stacjach sygnowaną SAP i jeszcze by się znalazło pare.
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6624
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez Mihau
                                                lać płyn do spryskiwaczy sygnowany SAP, lać benzynę na stacjach sygnowaną SAP i jeszcze by się znalazło pare.
                                                a jak przyjdzie usunąć usterkę na gwarancji to Ci powiedzą, że się nie kwalifikuje bo to wina kierowcy ...

                                                Zamieszczone przez kasper66
                                                personel danego serwisu, bierze odpowiedzialność za jakość prawidłowo wykonanej usługi, a kiedy ma zastosowanie olej – z punktu widzenia serwisu – niewiadomego pochodzenia, serwis nie może przejąć odpowiedzialności za usterki wynikające z zastosowania złej jakości oleju.
                                                gdyby mi odmówili wlania oleju z odpowiednią specyfikacją VW ( niech to dadzą na pismie z uzasadnieniem), który do nich przywiozę to z miejsca walę pismo do producenta oleju - nie po to producent wykłada grubą kase za uzyskanie specyfikacji by ASO nie chciało zalac tego oleju.

                                                Zamieszczone przez kasper66
                                                Stąd ewentualne uszkodzenia powstałe w Pana samochodzie w ślad za zastosowaniem produktu złej jakości, nie będą mogły zostać usunięte w ramach gwarancji.
                                                PANA samochód - PANA olej - PANA problem - my tu k...wa tylko $ liczymy. Jaka zła jakość oleju co za brednie :roll: Niech SAP się wypowie co to znaczy - czy olej posiadający aprobaty VW jest dobry czy nie? Wyżej napisałem, jak bratu Niemcy w ASO VW na gwarancji zalali Vapsoila zamiast Castrola bo powiedzieli że Castrol jest do d---py :shock:

                                                Zamieszczone przez kasper66
                                                w takim przypadku Autoryzowany Partner Serwisowy Skoda Auto, stanowiący samodzielny podmiot gospodarczy, działający na własne ryzyko i odpowiedzialność
                                                i tu SAP umywa ręce :lol: - dlatego "mój" samodzielny podmiot gospodarczy w Zielonej Górze pier ....li umowę z Castrolem i z jej wygaśnięciem będzie zalewał silniki inną marką oleju - jak się dowiem dam znać jaką.

                                                :P chyba sie wkurwiłem i od siebie im pismo wyślę :diabelski_usmiech z zapytaniem ...
                                                Zamieszczone przez hotrain
                                                to się nadaje do UOKiK-u.
                                                dokładnie!
                                                ale są cwaniacy - nie robimy problemów ale w razie czego mamy Ciebie Kliencie w Brawo SAP POLSKA ! aby tak dalej ... :diabelski_usmiech
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • kris75
                                                  Ambiente
                                                  • 2010
                                                  • 217

                                                  Witam, czy ktoś może już brał z tego sklepu olej http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=6486103 ?
                                                  Chce kupić na dolewkę do 1,4 TSI z LL olej - castrol SLX longlife III
                                                  z tej aukcji http://allegro.pl/castrol-slx-vw-aud...693581826.html
                                                  pozdrawiam Krzysztof

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6624
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez kris75
                                                    czy ktoś może już brał z tego sklepu olej http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=6486103 ?
                                                    KOLEGABERLIN - kupowałem kilka razy - wszystko było w 100% OK. Ceny bardzo dobre.
                                                    1,4 TSI z wymianą LL - CASTROL SLX VW/AUDI LONGLIFE III 5W30 - pasuje.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...