Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • likoss, chyba,że ma kosmiczne molekuły i jest z kosmosu, wtedy ponoć bywa fioletowy, ale to tylko wieczorem, rano ponoć jest bezbarwny i go nie widać ;-)

    Komentarz


    • Lashlo, ja jestem i tak daltonista wiec mi te kosmiczne Darby i Tal nic nie dadza. A pytalem bo chcialem sie upewnic.
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
      http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

      Komentarz


      • toomasz, nie, nie testowałem i testować nie będę :-)
        Leję co leję, wszystko "bangla", więc po ch.j mam kombinować?
        No tak, toż to takie polskie.... Nie sprawdzić/poznać a gadać jakby się wszystko widziało i wszystko wiedziało.. :wink:

        Te dywagacje przypominają mi nie jedno forum onetu czy interii gdzie pojawi się artukuł na temat skody a pod nim multum komentarzy ,że to: vw dla biednych, auto dla kapeluszy itd itp.. Gro osób tych co tak komentują nawet nie jeździło Skodą a do powiedzenia mają wiele...

        Komentarz


        • toomasz, ja na szczęście Skodą jeżdżę od 7 lat :-) Powiem więcej, mam w bagażniku łopatę, choć nie jestem działkowcem :-)
          Twoja "krypto reklama" jest żałosna. I nic nie napisałem negatywnego o cudownych Milersach itp nano, mega, hiper molekularnych wynalazkach, a skrytykowałem Fuchsa.
          Dziwię się, że nie bierze udziału w dyskusji główny promotor zamieszania, czyli osobnik, który promował Fuchsa ;-) no chyba, że Ty w jego imieniu to robisz :-)
          Tyle ode mnie w temacie, ciao

          Komentarz


          • hm to moze i troche moja wina bo wyglada jakbym kij w mrowisko włożył...
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
            http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

            Komentarz


            • No to zmiana nastąpiła. Było LM TT 4100, 4600, 4100 i teraz Lazerway. Wrażenia? Chodzi "cicho",jak na PD ale może dlatego jak po każdej wymianie na "świeżo". Na pewno usłyszałem różnicę przed zlanym 4100. To też trochę dziwne, bo przejechałem na nim tylko ok 12 kkm. Zobaczymy ile będę musiał dolewać bo najmniej było na 4100.

              Komentarz


              • A jakiego Lazera zalałes? Przeglądałem ostatnio karty petronasa 5000av z norma 507 i 3000 z norma 505.01 oraz neste i w którymś rzuciło mi sie w oczy TBN>10 tylko nie pamiętam w którym. Ciekawe jak wyglada to w praktyce bo to co na papierze czasem nie odzwierciedla sie w rzeczywistości.

                Komentarz


                • Panowie, a jak wymieniacie oliwe to ile Wam zawsze wlewaja? Mi dzisiaj weszlo 4l

                  Komentarz


                  • kristofer55, do AGR powinno teoretycznie wejść ok. 4,5 l, na wymianie mechanik wlał mi jakieś 4 + potem dolałem może z 0,2 l i mam max.
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • kristofer55, do BXE wchodzi 3,8l (tyle zresztą podaje instrukcja obsługi silnika)
                      Robiłem to wielokrotnie i zawsze było tyle samo (stary olej wraz z płukanką tak długo ściekał aż przestawał nawet kapać a wnętrze puszki filtra oleju wytarte do błysku)
                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                      Komentarz


                      • kristofer55, do BXE wchodzi 3,8l (tyle zresztą podaje instrukcja obsługi silnika)
                        Na stronie 278 instrukcji obsługi Octavii II 1.9TDI 105KM podano 4,5litra wraz z filtrem oleju.
                        3.8l oleju wchodzi do powiedzmy ~górnej granicy kropkowanej miarki oleju.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • ajoter, kolego ten LazerWay LL 5W30 norma 507

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez andrzej1962
                            No to zmiana nastąpiła. Było LM TT 4100, 4600, 4100 i teraz Lazerway. Wrażenia? Chodzi "cicho",jak na PD ale może dlatego jak po każdej wymianie na "świeżo". Na pewno usłyszałem różnicę przed zlanym 4100. To też trochę dziwne, bo przejechałem na nim tylko ok 12 kkm. Zobaczymy ile będę musiał dolewać bo najmniej było na 4100.
                            LM to dobre oleje ale seria TT jest slaba. szybko degraduje niestety - szczegolnie 4600.
                            KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                            Komentarz


                            • Seed, wlewam od trzech wymian TT4600 i nie zauważyłem zmian w pracy silnika przez 15kkm. Na Castrolu edgu słychać bylo po przebiegu 7kkm zmianę hałasu silnika. Przy LM nie slychac.
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • Po przeczytaniu całego tematu .... jestem właśnie po wymianie oliwy ....po namowie kolegów , i dobrych radach ......postanowiłem wywalić Castrola 5/30 , i zalać LazerWay LL 5W30 .
                                Moje odczucia :shock: szok i jeszcze raz szok , nawet moja kobieta usłyszała zmianę ....spalanie postojowe z 0,5l/g spadło na ...mruga 03-04l/g to raz , a dwa to prawda ...silnik inaczej pracuje ...ciszej , mniej klepie , nic tylko banan na gębie . Podsumowanie : - jestem zły że tak długo lałem Cast.... . Podziękowania dla kolegi PAOLO ESCO i konkon . :lol:

                                Komentarz


                                • gruto, po zmianie z castrola na amsa (3 wymiany) i teraz tez próbuje statoila i równiez jestem zadowolony. na castrolu to jak sieczkarnia
                                  OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                  Auto Detailing: Dream Car Studio
                                  (znajdź również na fb)

                                  Komentarz


                                  • :diabelski_usmiech

                                    Komentarz


                                    • Panowie a od kogo na forum można kupić LazerWay LL 5w-30 do mojego AXR bo kusi mnie aby przy następnej wymianie go zalać. Obecnie mam coś takiego Link który jest lepszy?

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez bartez55
                                        Panowie a od kogo na forum można kupić LazerWay LL 5w-30
                                        konkon sprzedaje statoila Forum - Octavia Club Polska

                                        Zamieszczone przez bartez55
                                        Obecnie mam coś takiego
                                        Przecież to Valvo to jedna z lepszych oliw, masz jakieś zastrzeżenia?

                                        Komentarz


                                        • Przecież to Valvo to jedna z lepszych oliw, masz jakieś zastrzeżenia?
                                          Nie mam żadnych zastrzeżeń tylko czytam cały czas, że LazerWay to bardzo dobry olej i zastanawiam się czy przy następnej wymianie go nie zalać.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez bartez55
                                            Nie mam żadnych zastrzeżeń
                                            Spróbuj sobie LazerWaya, ale oleje podobne, wielkich róznic się nie spodziewaj :wink:

                                            Komentarz


                                            • 1. Spotkałem się ostatnio z wpisem na jakimś forum, że zbyt rzadki olej (np. 0W30 lub 5W30) ma negatywny wpływ na hydrauliczne popychacze - szklanki. Po prostu nie radzi sobie w wysokich temperaturach. Pewnie ten pogląd nie ma wiele lub nic wspólnego z rzeczywistością, niemniej prośba do kolegów o odniesieni się do tego.

                                              2. Neste jako jedyna firma (z tych tutaj bardziej znanych) podaje graniczną temperaturę płynięcia i graniczną temperaturę pompowalności, np. Page Not Found - Oleje Klimowicz - Neste . Szkoda że inne firmy sprytnie to pomijają.
                                              Silnik R18A2.
                                              http://www.dadrl.org.uk
                                              http://www.lightmare.org

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez dragster
                                                Pewnie ten pogląd nie ma wiele lub nic wspólnego z rzeczywistością, niemniej prośba do kolegów o odniesieni się do tego
                                                - miałem swego czasu forda z silnikiem Zetec i właśnie najlepiej pracował na 0w30,5w30 raz zalałem 5w40 i niestety ale podczas rozruchu na zimno była sieczkarnia przez dobrą minutę więc z moich obserwacji wynika że niższa lepkość bardziej mu służyła :wink:
                                                Zamieszczone przez dragster
                                                Neste jako jedyna firma (z tych tutaj bardziej znanych) podaje graniczną temperaturę płynięcia i graniczną temperaturę pompowalności
                                                - pewnie dlatego że jest to kolejny niewygodny parametr dla innych marek - tutaj nowsze dane Sivua ei löydy | Neste
                                                wniosek nasuwa się taki że tam gdzie Neste jest pompowalny (-45 stopni) konkurencja ledwie płynie

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez REXAX
                                                  wniosek nasuwa się taki że tam gdzie Neste jest pompowalny (-45 stopni) konkurencja już nie płynie
                                                  REXAX, LL też nie żle ...-45 pomimo 5/30,Spec

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez gruto
                                                    REXAX, LL też nie żle ...-45 pomimo 5/30,Spec
                                                    - no tak tylko to jest Pour Point czyli granica przy której olej przechodzi w ciało stałe :wink: pompowalność pewnie będzie na granicy -35 stopni :wink:

                                                    Najnowsza karta Lazerway LL 5w30 - Link
                                                    tutaj nowy i niestety już bez VW 502.00 Lazerway V 0w30 - Link

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X