Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • konkon
    Rider
    • 2008
    • 667
    • Octavia I (1U2)
    • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

    Może Pidziu zrobi wreszcie normalną cenę na Amsa. I oczywiście czekam na opinię loru odnośnie Millersa XFE-PD, będzie porównanie do Motula 505.01.

    [ Dodano: Nie 10 Cze, 12 22:35 ]
    Zamieszczone przez Ant
    do 1.9 tdi 130KM dłubniętego na 200KM będzie najlepszym wyborem?
    Jak się sprawdza u Piramidy to u Ciebie będzie na wakacjach.
    Konrad
    OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

    90 konny AGRessor
    PerfectServiceBy DGW
    WhitePride :smokedevil

    Komentarz

    • Cromka
      Drive
      • 2011
      • 94

      Zamieszczone przez Ant
      PAOLO ESCO, myślisz, że do 1.9 tdi 130KM dłubniętego na 200KM będzie najlepszym wyborem? Stronę dobrze znam, bo od Pidźka biorę oleje do moich aut.
      To zapytaj Millersa o takie parametry jak:

      NOACK - w twoim przypadku bardzo istotny parametr
      TBN - dużo mówi o oleju w konkretnej specyfikacj
      HTHS - w twoim przypadku, także bardzo ważny.

      Porównaj sobie pompowalność na zimno miedzy Millersem i Amsoilem. Podpowiem jeszcze, żeby wziąć do porównania danie z domowej strony Millersa w UK, ponieważ dane na stronie polskiej są zbyt optymistyczne.
      Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

      Komentarz

      • Ant
        Ambiente
        • 2010
        • 129

        Cromka, o którym teraz samochodzie mówisz, bo się trochę pogubiłem?
        RS
        pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz

        • loru
          RS
          S_OCP Member
          • 2007
          • 4286
          • Octavia II (1Z3)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          Zamieszczone przez konkon
          I oczywiście czekam na opinię loru odnośnie Millersa XFE-PD, będzie porównanie do Motula 505.01.
          wywołałeś mnie do tablicy, postaram się dziś coś nasmarować
          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

          Komentarz

          • Cromka
            Drive
            • 2011
            • 94

            Zamieszczone przez Ant
            Cromka, o którym teraz samochodzie mówisz, bo się trochę pogubiłem?
            Nie mam na myśli konkretnego samochodu, czy silnika. Ams AFL sprawdza się bardzo dobrze w wielu silnikach benzynowych i diesla, zarówno z pompowtryskami, jak i CR. To chyba jedyna oliwa, o której nigdy nie słyszałem nic złego, zawsze wszyscy ja chwalili. Zalej do auta, przejedź 10 tysięcy i napisz jak się sprawowała.
            Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

            Komentarz

            • Ant
              Ambiente
              • 2010
              • 129

              Cromka, właśnie zamierzam tego amsoila spróbować. Z kolei dwa moje inne benzynowe samochody jeżdżą na cfsie i na niego złego słowa na razie nie mogę powiedzieć. RS-ka tfsi 245KM na 5w40 a bmw e30 2.8 200KM na 5w40NT. Beemka po upalaniu 70km na torze w Kielcach przy 35stopniach nie wzięła ani grama i zawory nie klekotały co rok wcześniej przy niższej temperaturze miało miejsce na Valvoline 5w50 (stukały nie dużo, ale jednak dało się słyszeć).
              Pozdro
              RS
              pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz

              • daneczek76
                RS
                S_OCP Member
                • 2006
                • 3642
                • Toyota

                Zamieszczone przez piramida
                u mnie przy mocnym piłowaniu 200+ bez dolnej osłony dochodzi do 100 stopni ale zazwyczaj oscyluje w granicy 90stopni
                umnie także nawet przy ostrym pałowaniu 100 stopni nie przekracza zazwyczaj jest to max 98 stopni. Oczywiście osłona pod silnikiem kompletna założona.
                [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                Komentarz

                • piramida
                  RS
                  • 2009
                  • 12222
                  • Superb III (3V3)

                  Odnośnie amsa to zrobiłem na nim około 50-60kkm i silnik żyje, w zimie też się sprawdził i silnik nie klepał w przeciwieństwie to motula specyfica, temp podczas szybkich przejazdów autostradowych temp oleju też jest akceptowalna i raczej 100 stopni nie przekracza.
                  Reasumując, nie ma sie jak do tego oleju przyjebać więc skoro jest dobrze to po co szukać kwadratowych jaj :szeroki_usmiech
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz

                  • Orbit
                    Rider
                    • 2010
                    • 486

                    dokładnie 3 tyg temu zalałem Amsoil ..... szczerze .... To chyba najlepszy olej na jakim w życiu jeździłem , silnik pracuje S U P E R cicho ... mimo iż to jest 5w40 ... a producent zaleca 5w30 , spalanie w mieście nie spadło , natomiast na trasie delikatnie tak ... poza tym co jest dla mnie najważniejsze DPF wypala się o 20 % później .... dodam ze podłączyłem komputer aby sprawdzić czy DPF się wypalał czy nie ... bo nie wierzyłem ze tak długo jeżdżę bez wypalania ... w tej zmianie użyłem Płukanki Amsoil w której zastosowano detergenty myjące a nie a nie rozpuszczalniki jak w LM ,
                    Dodam jeszcze jedno .... poprzednio miałem zalany LM 4600 + Mos2 ... wnioski ...
                    Silnik pracował cicho ... jednak muszę przyznać Mos2 + DPF to nieporozumienie ....

                    mocno sie zdziwiłem gdy w czasie spuszczania oleju z silnika , było go o UWAGA o 1,3 LITRA za mało MASAKRA ( do mojego silnika wchodzi 5,3 L oleju ) !!! ,na dodatek w Oplu nie można dokładnie sprawdzić czy jest za dużo oleju czy za mało , na bagnecie zawsze jest OK ... Straszny Badziew .. !!kontrolka ciśnienia oleju nie zapalała się ... czyli tragedii nie było ...wniosek , po zalaniu Mos2 ,olej po prostu się spala .....( . zakładam ze w czasie wypalania sie DPF ) ...
                    wrrrr ..........
                    1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                    Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                    Komentarz

                    • konkon
                      Rider
                      • 2008
                      • 667
                      • Octavia I (1U2)
                      • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                      Orbit, kolejny mega zadowolony z Amsa
                      Zamieszczone przez Orbit
                      użyłem Płukanki Amsoil w której zastosowano detergenty myjące a nie a nie rozpuszczalniki jak w LM
                      Skoro nie jest rozpuszczalnikiem to jak ma dotrzeć do zanieczyszczeń ?
                      LM również zawiera detergenty.
                      Jest bezpieczne dla uszczelnień.

                      Jazda bez prawie 1,5 L oleju .. :roll:
                      Nie dziwne że się olej spala przy takim poziomie, MoS2 może, ale nie musi tu mieć udziału.
                      Zawsze mierzyłeś ile oleju schodzi ?
                      Mierzysz olej wg. instrukcji ? zobacz różnicę na zimno po nocy i np. kilka minut po zgaszeniu.
                      Konrad
                      OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                      90 konny AGRessor
                      PerfectServiceBy DGW
                      WhitePride :smokedevil

                      Komentarz

                      • Orbit
                        Rider
                        • 2010
                        • 486

                        cuda-wianki musiały się zacząć dziać od momentu wlania Mos 2 .. czyli od poprzedniej zmiany ... wcześniej LM-4600 przetrwał 9kkm bez dolewek ,
                        1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                        Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                        Komentarz

                        • Pidziek
                          RS
                          • 2011
                          • 1845

                          Mos2 to stary środek nie zawsze nadaje się do nowoczesnych diesli choć sam w sobie jeszcze nie dawno był dobra alternatywą dla zużytych diesli i nadal takim jest.
                          Radzi sobie z wieloma niedomaganiami.
                          Olej bazowy żeby "unieść" Mos2 rózni się zasadniczo od tego który ma dzwigać tradycyjny pakiet ZDDP.


                          Amsoil jak kiedys pisałem obroni sie sam mimo ogólnej krytyki jaka spadała na niego wszech i wobec.
                          Wyznacza jak kiedyś juz pisałem cięzki do osiągniecia dla konkurencji poziom.
                          Ponad 2 letnie doświadczenie z ta oliwą jest bardzo budujace choc ma produkty słabsze oraz takie które nie maja konkurencji.

                          Zamieszczone przez Orbit
                          mocno sie zdziwiłem gdy w czasie spuszczania oleju z silnika , było go o UWAGA o 1,3 LITRA za mało MASAKRA ( do mojego silnika wchodzi 5,3 L oleju ) !!! ,na dodatek w Oplu nie można dokładnie sprawdzić czy jest za dużo oleju czy za mało , na bagnecie zawsze jest OK
                          Oj tam sa modele które (nie OPEL) mimo wymiany oleju kontrolka nie chce zgasnać co wprawia w oslupienie mechaników, właścicieli pojazdów... dla mnie nieporozumienie ale wchodzimuy w taka erę że jakośc nie jest najważniejsza ale cena, popyt, podaż...

                          Choc niektóre Ople daja popalić jak choćby ta którą wspieram technicznie :

                          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz

                          • natash
                            RS
                            • 2011
                            • 2599

                            A jakiego Amsoil byście polecili do BXE? Skłaniałbym się raczej ku 5W40...

                            Komentarz

                            • Pidziek
                              RS
                              • 2011
                              • 1845

                              Standardowo AFL 5W40, zamiennie 5W30 AEL z dodakiem ADF do ON robi nieprawdopodobny efekt a na zimę z DFC (Cold Flow improver).
                              To swoistego rodzaju klasa sama dla siebie.
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz

                              • xtremesystems
                                RS
                                • 2010
                                • 2254
                                • Hyundai

                                a panowie jak mysliscie tego amsa afl


                                dalo by rade zalac do 1.6tdi. bo i tak gwarancja mi sie konczy . a jak taki dobry dla opla ORBITA to moze by dal rade w moim 1.6 cr

                                Komentarz

                                • Pidziek
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 1845

                                  Ten olej ma zastosowanie równiez w tym silniku jak i jeszcze nowszych, bez obaw.
                                  Jak miłes 5W30 to mżesz spokojnie zalac AEL.- naprawdę bez obaw.
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6626
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    jak mysliscie tego amsa afl
                                    soryyy ale to głupi pomysł z zalaniem tego 5W/40 AFL - jeżeli już to masz mieć do 1,6 TDI CR olej 5W/30 AEL z VW 507.00 ---> taki http://www.amsoil.com/storefront/ael.aspx ---> http://amsoil.sklep.pl/products-page...r-formula-ael/ lub od pidziek http://zmienolej.pl/oferta.html?page...&category_id=4
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • xtremesystems
                                      RS
                                      • 2010
                                      • 2254
                                      • Hyundai

                                      o tym amsie to wiem .ale kijowaty on na papierze jest

                                      Komentarz

                                      • Pidziek
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 1845

                                        Co jest w nim kijowatego ?

                                        Zalej go a póxniej zalej tego najlepszego jakiego znajdziesz na papierze i napisz różnicę mozesz być zaskoczony :-)

                                        Ole sam w sobie bedzie dostepny w Polsce po 20-tym czerwca w cenie 51zł/1quart i 239zł/5L
                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz

                                        • loru
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2007
                                          • 4286
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                          Zamieszczone przez xtremesystems
                                          o tym amsie to wiem .ale kijowaty on na papierze jest
                                          papier to nie wszytko, ja tera testuje półsyntetyk Millersa i na przejechane 3kkm na nim do tej pory to bije na głowę dotychczasowe syntetyki jakie miałem zalane a na papierze wychodzi przeciętnie.
                                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6626
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Zamieszczone przez xtremesystems
                                            kijowaty on na papierze jest
                                            parametry parametrami ...mi chodzi o coś innego - czy producent przewidział stosowanie oleju o SAE 5W/40 w silniku 1,6 TDI CR ?

                                            Zamieszczone przez loru
                                            testuje półsyntetyk Millersa
                                            ja też ale XSS 5W/30 w bezyniaku żony (narazie ma zbyt mał przejechane by wydać opinię).
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • Nexus6
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2004
                                              • 4847
                                              • Volkswagen

                                              Dziś zmiana z:

                                              na:


                                              zobacze jaka bedzie roznica :diabelski_usmiech
                                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                              Komentarz

                                              • zak14
                                                Rider
                                                • 2011
                                                • 605
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                Zamieszczone przez Nexus6
                                                http://www.amsoil.com/storefront/azo.aspx
                                                A jak Ci się ten sprawdził ?
                                                Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                Komentarz

                                                • Nexus6
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2004
                                                  • 4847
                                                  • Volkswagen

                                                  Zamieszczone przez zak14
                                                  Zamieszczone przez Nexus6
                                                  http://www.amsoil.com/storefront/azo.aspx
                                                  A jak Ci się ten sprawdził ?
                                                  do ~13 kkm nie mialem zadnych uwag, silnik blyskawicznie smarowany, zadnego klekotania,
                                                  odczuwalnie nizsze opory przy wkrecaniu na obroty;

                                                  po ok. 13 kkm niestety stracil troche swoich wlasciwosci i silnik przy wyzszych obrotachh slychac nieco bardziej (albo to ja ostrzej jezdze :diabelski_usmiech )
                                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6626
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez Nexus6
                                                    po ok. 13 kkm niestety stracil troche swoich wlasciwosci
                                                    normalka, każdy olej traci część swoich parametrów po takim przebiegu.
                                                    Ja zmieniłem teraz (ze wzgledu przed planowaną trasą na wakacje) po raz trzeci w 1,4 16V olej na LazerWay 0W/30 (przy podobnym przebiegu jak Ty) i pomimo tego, że stary wydawał się OK i nie miałem do niego zastrzeżeń to jednak na tym świeżym oleju silnik milej klekocze i jak by mu lżej było (wymieniłem wszystkie filtry) :P
                                                    aha ubytków zero - ale silnik benzyniak :wink:
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...