Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Seed
    Elegance
    • 2010
    • 875
    • Octavia III (5E3)
    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

    Silnik zawsze przyjmie wymiane na lepsze z podziekowaniem :lol:
    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

    Komentarz

    • Cromka
      Drive
      • 2011
      • 94

      Zamieszczone przez parasite
      Cromka, Ty też handlujesz olejami?
      W zasadzie nie, przy okazji sprzedaży oryginalnych części grupy Fiat mam też w ofercie produkty Petronas-Selenia. Eneos wypłynął podczas rozmowy ze znajomym, który mieszka w Japonii i postanowiłem zobaczyć, co to takiego.
      Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

      Komentarz

      • Pidziek
        RS
        • 2011
        • 1845

        No to może lepiej tego prawdziwego Mobil 1 ...0W-50 ?



        Jeszcze podobna półka jakościowa to Penrite.
        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
        http://www.zmienolej.pl/
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

        Komentarz

        • Cromka
          Drive
          • 2011
          • 94

          Zamieszczone przez leonn
          Zamieszczone przez Cromka
          coś nowego, ciekawe http://www.eneos.us/products :niewiem (nie miałem z tymi olejami nigdy kontaktu ale parametry wydają się ciekawe). Może coś więcej o tej marce napiszesz. Jeździsz na tych olejach?
          Link, który podałeś to zwykłe oleje Eneos bez W-Base i na dodatek na rynek hamerykański. Bardzo ciekawe oleje z olejem bazowym w nowej technologii o zmniejszonych oporach wewnętrznych i dodatkami pozbawionymi siarki, co skutkuje bardzo dobrymi parametrami i długotrwałą ochroną silnika.
          Cromka, rozumiem, że chodzi Ci o ENEOS SUSTINA API SN W-BASE? --- > http://www.youtube.com/watch?v=tmL1Cwd3PqI , http://www.youtube.com/watch?v=JudB_abckRA , http://www.youtube.com/watch?v=cQgpyU_0rPQ
          No ale kiepsko, bo olej oficjalnie nie jest dostępny na rynek europejski i nie ma aprobat VW, chyba że się mylę? O co chodzi z tą bazą W-BASE, to jakieś japońskie a’la PAO? Zainteresował mnie ten 0W50, lepkość w 100C ma 18, ale TBN tylko 6,4, a Lqui Moly 0W40 u mnie miał TBN 6,5 po 8800km, więc do benzyny z Lpg to chyba nie bardzo się nadaje. Znalazłem tylko karty tego oleju z API SM, masz może nowe karty z tej SUSTINY 0W50 z API SN? Cromka, bedziecie ze znajomymi robić badanie tego oleju?

          [ Dodano: Nie 02 Wrz, 12 23:36 ]
          OK, jak by ktoś chciał, to znalazłem --- > http://neoxon.uw.hu/car/eneos_sustin...data_sheet.pdf Po gwarancji tago 0W50 biorę pod uwagę, lepkość w 100°C-17,29 i TBN 11,2 :shock:
          Generalnie bardzo ciężka sprawa z materiałami od producenta lub jakimikolwiek na EU. To formulacje na rynek własny i USA, co do aprobat VW, to domyślasz się gdzie je ma mają? Postaram się pomęczyć znajomego o materiały w ludzkim języku. W Japonii to bardzo popularna marka w środowisku dłubaczy-podkręcaczy i ludzi którzy się ścigają. Tak jak pisałem światełkiem w tunelu jest Sustina 5w40 z aprobatą C3. Na Bob Is The Olil Gay jest kilka wątków o tych olejach. Czy będziemy robić analizę - chyba nie, jak jest ktoś chętny do zalania i potestowania, to mogę ściągnąć kilka baniek.
          Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

          Komentarz

          • Pidziek
            RS
            • 2011
            • 1845

            Milles robi własnie specjalnie na m.ten rynek CFS 5w30 8)
            Tam nie uznaja hydrocraków maja zbyt wymagajace maszyny które śmijgaja na SAE 30 i 40.

            Zamieszczone przez Cromka
            Postaram się pomęczyć znajomego o materiały w ludzkim języku
            google translator tez sobie radzi z tłumaczeniem ich "domków" na nasz jezyk :lol:
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz

            • Misialdo
              Ambiente
              • 2011
              • 226

              Mam takie pytanko, moze nie za bardzo odpowiedni temat na ten watek ale bardzo prosze o odpowiedz

              Czy olej w skrzyni biegow powinno sie wymieniac po jakims przebiegu, czy tego sie nie wymienia ?

              Komentarz

              • natash
                RS
                • 2011
                • 2599

                ASO powie Ci, że nie, a ja wymieniłem po 200 000. Jak już coś się dzieje ze skrzynią to napewno nie pomoże, ale profilaktycznie można, chociaż te auta drugie 200 000 nie przejadą :diabelski_usmiech

                Komentarz

                • Misialdo
                  Ambiente
                  • 2011
                  • 226

                  natash bo slyszalem wlasnie na tym forum ze cos takiego sie robi, nie wiem tylko czy cos takiego pomoze mojej skrzyni na jej dolegliwosci, ktore przejawiaja sie tym ze nie zawsze jedynka wchodzi za pierwszym razem orientuje sie dopidro po glosnym dzwieku zzzzgrzrzzz ze bieg nie wszedl (a jest to dzwiek, ktory powoduje ze moje serce krwawi). Nie wiem czy na to zmiana oleju w skrzyni pomoze.

                  Komentarz

                  • Pidziek
                    RS
                    • 2011
                    • 1845

                    Olej w skrzyni sie wymienia tylko tutaj trzeba podejść do tematu bardzo ostrożnie, Robercik Ci powie (Roberto ) zalał coś z ASO co chyba im się zleżało albo mieli coś nie "halo" i był problem .
                    Niektóre oleje do skrzyn nie mają zamienników niestety.

                    Ale kazy z wymienianych tutaj olejó ma dobre oleje klasy 75W90 które nadają się do 90% skrzyń.

                    Ostatnio robiłem analizę Amsoila SVG po 2 krotnym ciągnięciu 2 samochodów po 100km i wyszło w mojej ocenie że olej jest super ale nie ma bola aby jego parametry po takich dwóch akcjach były w normie do 60 000km , widział ktoś tą analizę ?
                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                    http://www.zmienolej.pl/
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                    Komentarz

                    • konkon
                      Rider
                      • 2008
                      • 667
                      • Octavia I (1U2)
                      • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                      Pidziek, zleżały to może nie, zapewne 75W zamiast 75W-90. Za mała lepkość i gotowe. Choć nie zdziwiłbym się jakby dostał olej do aut., bo taki akurat mieli pod ręką :lol:
                      Konrad
                      OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                      90 konny AGRessor
                      PerfectServiceBy DGW
                      WhitePride :smokedevil

                      Komentarz

                      • leonn
                        RS
                        • 2011
                        • 2726
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Zamieszczone przez natash
                        ASO powie Ci, że nie, a ja wymieniłem po 200 000.
                        A ja wymieniam co 100 max150tyś.
                        Zamieszczone przez natash
                        Jak już coś się dzieje ze skrzynią to napewno nie pomoże, ale profilaktycznie można, chociaż te auta drugie 200 000 nie przejadą
                        +1

                        Misialdo Ile ma ta skrzynia naletane, 400-500?

                        Komentarz

                        • Misialdo
                          Ambiente
                          • 2011
                          • 226

                          160 tyś ale pytam czysto profilaktycznie i z mojej czystej ciekawsosci, czy takie zabiegi to częsta praktyka czy wręcz przeciwnie.

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez Misialdo
                            160 tyś ale pytam czysto profilaktycznie i z mojej czystej ciekawsosci, czy takie zabiegi to częsta praktyka czy wręcz przeciwnie.
                            Nawet się nie zastanawiaj tylko wymieniaj. Skoro silnikowe wymienia się max co 15tyś, to ile mogą te do skrzyni wytrzymać, mimo to że syntetyczne są? Tylko datę produkcji oleju sprawdż.

                            Komentarz

                            • piramida
                              RS
                              • 2009
                              • 12222
                              • Superb III (3V3)

                              Zamieszczone przez Misialdo
                              160 tyś ale pytam czysto profilaktycznie i z mojej czystej ciekawsosci, czy takie zabiegi to częsta praktyka czy wręcz przeciwnie.
                              nie którzy w ogóle nie wymieniają oleju w skrzyni manualnej i nic sie nie dzieję, czasami jest tak że po wymianie oleju jest gorzej niż przed wymianą :wink:
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz

                              • natash
                                RS
                                • 2011
                                • 2599

                                Zamieszczone przez piramida
                                Zamieszczone przez Misialdo
                                160 tyś ale pytam czysto profilaktycznie i z mojej czystej ciekawsosci, czy takie zabiegi to częsta praktyka czy wręcz przeciwnie.
                                nie którzy w ogóle nie wymieniają oleju w skrzyni manualnej i nic sie nie dzieję, czasami jest tak że po wymianie oleju jest gorzej niż przed wymianą :wink:
                                U mnie jest lepiej. Ten AGR ma sprawdzone 160k km przebiegu? :roll:

                                Komentarz

                                • Nexus6
                                  RS
                                  S_OCP Member
                                  • 2004
                                  • 4847
                                  • Volkswagen

                                  skoro zeszło na tematy olejów przekładniowych, co zalać:



                                  czy tez

                                  Millers Oils has an extensive range of Oils, Additives and Treatments for all types of Passenger Cars & Light Commercial Vehicle.


                                  :?: :?: :?:

                                  a może inny wynalazek :?:
                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                  Komentarz

                                  • leonn
                                    RS
                                    • 2011
                                    • 2726
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Zamieszczone przez piramida
                                    nie którzy w ogóle nie wymieniają oleju w skrzyni manualnej i nic sie nie dzieję, czasami jest tak że po wymianie oleju jest gorzej niż przed wymianą
                                    Jeden Holender, mówił że wymiana oleju silnikowego szkodzi silnikowi, więc nie powinno się wogóle wymieniać oleju w silniku :wink:

                                    Komentarz

                                    • guzolot
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 473

                                      Ile oleju wchodzi do 6-cio biegowej przekładni w O1 z silnikiem ASZ?
                                      Sprzedam dom: http://www.paulinaguzek.pl/dom/
                                      ---


                                      A to moja skodzinka:
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1470014

                                      Komentarz

                                      • konkon
                                        Rider
                                        • 2008
                                        • 667
                                        • Octavia I (1U2)
                                        • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                                        Misialdo, skoro skrzynia dostała w tyłek to polecam do nowego oleju dodać to http://xado.pl/index.php?route=produ...product_id=281
                                        Zamieszczone przez piramida
                                        nie którzy w ogóle nie wymieniają oleju w skrzyni manualnej i nic sie nie dzieję, czasami jest tak że po wymianie oleju jest gorzej niż przed wymianą
                                        skrzynie w tych silnikach wytrzymują 500-800 tys. km ale ten górny zakres to agonia i wszystko zależy od sposobu eksploatacji. Wymiana może zaszkodzić jak się zalewa zły olej.
                                        Nexus6, u Ciebie zapewne musi być norma TL 726, TL 521 78, TL 525 12 i lepkość 75W GL4. Są dwie opcje albo ORI VW albo zamiennik (może i to samo) Fuchsa Titan Sintofluid FE 75W GL4 albo Febi FE21829. Najbliżej będzie EP 75W-80 Millersa, choć Synth 75W-90 to inna liga jakościowa.

                                        [ Dodano: Wto 04 Wrz, 12 12:32 ]
                                        guzolot, wchodzi ponad 2 L więc kup 3

                                        [ Dodano: Wto 04 Wrz, 12 12:50 ]
                                        proponuję się przenieść tutaj http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                                        żeby nie robić OT
                                        Konrad
                                        OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                        90 konny AGRessor
                                        PerfectServiceBy DGW
                                        WhitePride :smokedevil

                                        Komentarz

                                        • rOBERTO795
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 3465
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                          Zamieszczone przez piramida
                                          Zamieszczone przez Misialdo
                                          160 tyś ale pytam czysto profilaktycznie i z mojej czystej ciekawsosci, czy takie zabiegi to częsta praktyka czy wręcz przeciwnie.
                                          nie którzy w ogóle nie wymieniają oleju w skrzyni manualnej i nic sie nie dzieję, czasami jest tak że po wymianie oleju jest gorzej niż przed wymianą :wink:
                                          U mnie tak było jak zalałem olej kupiony w ASO- szkoda ze daty produkcji nie sprawdziłęm- zgrzytała mi 3-ka. Wlałem millersa i jak ręką odjął.
                                          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                          Komentarz

                                          • piramida
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 12222
                                            • Superb III (3V3)

                                            konkon, tak jak piszesz, skrzynie wytrzymuja sporo dlatego nie ma sensu wczesniej niż przy 200kkm wymianiać oleju, co pisze instrukcja obsługi samochodu?
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz

                                            • Kh2GzYH@neostra
                                              Drive
                                              • 2008
                                              • 93

                                              Misialdo, ja wymieniłem przy 100tys koszt niewielki a na pewno już się przepracował te stary olej do octavii wchodzi +- 1,5l.
                                              Jordi

                                              Komentarz

                                              • Misialdo
                                                Ambiente
                                                • 2011
                                                • 226

                                                Bardzo dziękuje wam za wszystkie rady,porady, opinie. Teraz pozostaje tą sprawę poważnie przemyśleć i albo zmieniać od razu albo tak jak niektórzy piszą czekać do 200 tys km.

                                                PS: Mógłby Mi ktoś mi tylko napisać jakie normy powinien spełniać olej przekładniowy do 1,9 TDI AGR ?

                                                Komentarz

                                                • konkon
                                                  Rider
                                                  • 2008
                                                  • 667
                                                  • Octavia I (1U2)
                                                  • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                                                  piramida, optymalnie jest 150-200 tys. lub 5-8 lat albo np. przy okazji wymiany sprzęgła. Choć wiadomo czym trudniejsze warunki tym częściej.
                                                  Olej tak samo jak w silniku się zużywa czy producent zaleca wymianę czy nie.
                                                  Producent przewiduje żywotność podzespołów- jest to ok. 250-300 tys. km. Jeśli ktoś myśli o dłuższej eksploatacji powinien zadbać o to i owo wcześniej.
                                                  Aż dziw bierze że ludzie się przekonują do myślenia racjonalnego o olejach LL i wymianie po 30-40 tys. a z olejem w skrzyni przeciwnie.

                                                  [ Dodano: Wto 04 Wrz, 12 18:01 ]
                                                  Misialdo, lepkość 75W-90 GL4 np. Motul Gear 300 75W-90, Millers TRX Synth 75W-90, Liqui Moly Getriebeöl GL4+ 75W-90. Potrzebujesz 2L. Do tego jak już wcześniej pisałem dodałbym Xado.
                                                  Konrad
                                                  OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                                  90 konny AGRessor
                                                  PerfectServiceBy DGW
                                                  WhitePride :smokedevil

                                                  Komentarz

                                                  • Misialdo
                                                    Ambiente
                                                    • 2011
                                                    • 226

                                                    konkon, Dzięki za poradę. Wielkie dzięki

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...