Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • konkon
    Rider
    • 2008
    • 667
    • Octavia I (1U2)
    • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

    kolejne źródło Statoila
    Konrad
    OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

    90 konny AGRessor
    PerfectServiceBy DGW
    WhitePride :smokedevil

    Komentarz

    • Orbit
      Rider
      • 2010
      • 486

      KONKON .. jak tak dalej pójdzie to przyjadę do Ciebie po LM-4600
      1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
      Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

      Komentarz

      • Wally
        RS
        • 2012
        • 3790
        • Volkswagen

        Panowie a to coś się nadaje ?



        link przykładowy, bo sam olej mogę mieć z innego źródła ale wujek google mi tak znalazł :diabelski_usmiech
        Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

        => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
        => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
        => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
        "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

        Komentarz

        • piramida
          RS
          • 2009
          • 12222
          • Superb III (3V3)

          No to panowie, za około 1kkm czas na zmiane oleju, lać na zimę amsa 5w40 jak zwykle czy jednak 5w30?

          Dodam że auto stoi pod chumrką nie dłużej niż 14-15h do ponownego odpalenia auta.
          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

          Komentarz

          • Pidziek
            RS
            • 2011
            • 1845

            Odbiór w punkcie 20zł :diabelski_usmiech

            Czemu nikt nic nie pisze o Quazarze ?
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6626
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              Zamieszczone przez Pidziek
              Czemu nikt nic nie pisze o Quazarze ?
              ja pisałem kiedyś, że to naprawdę porządny olej, który nie jedego konkurenta nabawi kompleksów...ale cena serii Quazar jest lekko zaporowa i są problemy z zakupem tej "serii specjalnej, przeznaczonej dla wybrańców Lotosa" :wink:

              [ Dodano: Pią 12 Paź, 12 23:24 ]
              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              dziś znów kupiłem oleje LazerWay do Octavki i do auta żony (Kia Picanto 1.0) ... ja mam V 0W/30 a ona 5W/30F
              żeby nie było, że ściemniam - fotki w załączeniu :diabelski_usmiech
              Załączone pliki
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • xtremesystems
                RS
                • 2010
                • 2254
                • Hyundai

                Ty. tobie 3 litry starcza do octavki?

                Komentarz

                • sew1981
                  RS
                  S_OCP MemberModeratorr
                  • 2009
                  • 10917
                  • Fiat

                  PAOLO ESCO, nie żebym się czepiał :P ,ale czy naprawdę warto się aż tak zastanawiać nad olejem do starych i prostych silników typu 1.4 i 1.0 benz, bez turba, jakiś tam wałków, cudów i wianków.....Czy nie lepiej kupić baniak w miarę renomowanego oleju i lać, a nie kupować po literku. Każdy robi co chce, wiadomo, to tylko moja opinia. Poprostu według mnie starsze konstrukcje silników, nie mają aż takich norm/konstrukcji i nie ma co cudować z olejami typu Ow i jeszcze do tego wymyślać jakieś egzotyczne marki. Bo to dla jego pracy pewnie jeden pies :P

                  Komentarz

                  • loru
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2007
                    • 4286
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                    Kurcze zalałem ten AMS i dupy nie urywa w porównaniu z Millers'em, dam mu jeszcze szanse ale szału niema.
                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                    Komentarz

                    • piramida
                      RS
                      • 2009
                      • 12222
                      • Superb III (3V3)

                      Zamieszczone przez loru
                      Kurcze zalałem ten AMS i dupy nie urywa w porównaniu z Millers'em, dam mu jeszcze szanse ale szału niema.
                      szału nie może być skoro są to jedne z topowych olejów, różnice nie powinny być bardzo odczuwalne, nie może być tak że po zalaniu takiego amsa czy millersa będzie jakaś drastyczna różnica, co wazniejsze żeby olej przy przebiegu powiedzmy 10kkm nadal trzymał parametry niż to że na "ucho" jest gorszy
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez xtremesystems
                        litry starcza do octavki?
                        NIE. Muszę dokupić (dziś) na drugiej głównej-stacji 1L.
                        Zamieszczone przez sew1981
                        warto się aż tak zastanawiać nad olejem do starych i prostych silników typu 1.4 i 1.0 benz
                        sew - róznica w pracy silnika na w/w olejach w sosunku do "tych zwykłych" wg mnie ogromna a zadowolenie użytkownika bezcenne :szeroki_usmiech Jak to się mówi "stać na konia to i stać na owies" wolę zapłacić te 50 złwięcej przy wymiane oleju i mieś pewność, że to co kupiłem jest dobrym produktem a nie marketową "papką". Zresztą ja zalewam sprawdzony i pewny jakościowo olej, który już miałem w Octavce i dosyć mam "eksperymentów" :wink:
                        Amsoil był z ciekawości, nie powalił mnie na kolana, wręcz rozczarował :? ... i zostanie zmieniony.
                        Zamieszczone przez sew1981
                        Czy nie lepiej kupić baniak w miarę renomowanego oleju
                        no i za baniak takiego 4L oleju zapłacę +- 150 zł z przesyłką a LazerWaya mam na miejscu (+- 500m do stacji Statoila) i płacę +- 50 zł więcej a olej mam od ręki.

                        Zamieszczone przez loru
                        dupy nie urywa w porównaniu z Millers'em
                        aaaa widzisz ja mam podobne wrażenie jeżeli chodzi o Millersa. W silniku Picanto 1.0 Millers 5W/30 XSS sprawuje się naprawdę dobrze. Silnik pracuje równo i cicho i jestem z tego oleju zadowolony.

                        ...a teraz spadam na wymianę oleju + płukanka oczywiście! :diabelski_usmiech a potem w trasę do rodziców (zobaczę różnicę w pracy/spalaniu) na LazerWay
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • ksyniu22
                          Ambiente
                          • 2010
                          • 119

                          a jak myślicie, co by było lepsze do silnika na pompowtryskach: motul specific 505.01 5w40 czy statoil
                          LazerWay C3 5W-40??

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Zamieszczone przez ksyniu22
                            LazerWay C3 5W-40
                            ja bym brał ten albo Lotos Trafic Pro 505.01 masz jego tutaj ( od RobertaM) http://sklep-oleje.pl/pl/p/LOTOS-TRA...1-5W-40-4L/558

                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            (zobaczę różnicę w pracy/spalaniu) na LazerWay
                            jest znów super :yay: (jednak Octavka zdecydowanie woli 0W/30 niż 5W/20 - ten Amsoil pomimo moich dobrych chęci w tym silniku się nie sprawdził - no ale to ja sam specjalnie chciałem go przetestować i to dokładnie olej z tym SAE). Ot taka krótka przygoda się trafiła :lol:
                            Na plus mogę dodać, że oleju nic nie ubyło - zresztą tak jak w poprzednich przypadkach.
                            No i jeszcze jedno - najbardziej zastanawiające :roll: ...wpakowałem się do kanału przy zmianie oleju (mechanik nie miał nic przeciwko temu :wink: ) i przy spuszczeniu starego oleju sprawdziłem jaki spływa. Kolor na bagnecie był ładny złoty ale oczywiście spływał złoto-czarny ... zaskoczony byłem jedą sprawą...
                            Podłożyłem palce pod korek spustowy...i polałem je starym olejem...olej był mało "tłusty" :? ...najgorsze, że wytarłem palce w husteczkę i odrobina wody starczyła by nie było śladów na palcach nie były nawet odrobinę tłuste (po prostu były suche) a w przypadku polialfaolefin jak sprawdzałem kiedyś olej, dłoń myłem kilka razy bo palce miałem "dziwnie tłuste" ... więc coś mi to nie halooo :roll: Ogólenie jestem rozczarowany :? ale to już przeszłość :wink:
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • teres
                              Classic
                              • 2008
                              • 27

                              Zamieszczone przez piramida
                              No to panowie, za około 1kkm czas na zmiane oleju, lać na zimę amsa 5w40 jak zwykle czy jednak 5w30?

                              Dodam że auto stoi pod chumrką nie dłużej niż 14-15h do ponownego odpalenia auta.
                              Ja z tego samego względu (brak garażu, południe Polski - duże mrozy) planuję lać 5w-40, ma lepszy CCS, co moim zdaniem ma znaczenie w takich warunkach.
                              AMSOIL club

                              Komentarz

                              • ernestowski
                                Ambiente
                                • 2012
                                • 228

                                Orbit, jakbyś chciał do porównywania w testach olej Motul X-Clean C3 5W40, to mogę udostępnić 0,5l.

                                Komentarz

                                • gebek
                                  L&K
                                  S_OCP Member
                                  • 2007
                                  • 1214

                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  ale oczywiście spływał złoto-czarny ... zaskoczony byłem jedą sprawą...
                                  Podłożyłem palce pod korek spustowy...i polałem je starym olejem...olej był mało "tłusty" ...najgorsze, że wytarłem palce w husteczkę i odrobina wody starczyła by nie było śladów na palcach nie były nawet odrobinę tłuste (po prostu były suche) a w przypadku polialfaolefin jak sprawdzałem kiedyś olej, dłoń myłem kilka razy bo palce miałem "dziwnie tłuste" ... więc coś mi to nie halooo Ogólenie jestem rozczarowany ale to już przeszłość
                                  Z calym szacunkiem dla twojej wiedzy...ale to chyba nie jest miarodajny i obiektywny
                                  test jakosci oleju :shock:
                                  Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                  Nie synku...to diesel PD.

                                  Honda...the power of dreams.
                                  Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                  Komentarz

                                  • witachu
                                    L&K
                                    • 2011
                                    • 1319

                                    to i ja zapytam. obecnie jeżdże na Cartrol EDGE 5w30. co myślicie o tym oleju? czy jest to dobry olej czy lepiej zalac co innego? autko to OII 2.0 TDI bkd przebieg 81000 km. prosze koledzy o jakies sugestie, propozycje
                                    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                    Auto Detailing: Dream Car Studio
                                    (znajdź również na fb)

                                    Komentarz

                                    • zak14
                                      Rider
                                      • 2011
                                      • 605
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      Ogólenie jestem rozczarowany
                                      Najwyraźniej poszedłeś o krok za daleko w dół na skali lepkości, ale rozumiem Cię, ja z ciekawości też robię różne dziwne rzeczy
                                      Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6626
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        Zamieszczone przez gebek
                                        to chyba nie jest miarodajny i obiektywny test jakości oleju
                                        oczywiście, że nie, bo to nie był żaden test ... ale daje do myślenia :roll: ps. Twierdzę, że ten (konkretny) olej ma polialfaolefin tyle co kot napłakał...a sam modyfikator tarcia skończył się dosyć szybko +- 6 tys km :? Nie bawię się w "teściki" bo wszystko weryfikuje praktyka! np. Millers słabiej wypada w papierowych wyliczankach a tak naprawdę oleje tej firmy dobrze się sprawują w silnikach - i to nie jest tylko moje zdanie.
                                        Zamieszczone przez zak14
                                        rozumiem Cię, ja z ciekawości też robię różne dziwne rzeczy
                                        dokładnie - to była moja decyzja a lepkość SAE z góry zaplanowana. Moja ciekawość została zaspokojona :wink:
                                        Nie wyobrażam sobie by ktoś wlewał 5W/20, 0W/20 do silników TDI VW a były takie zapędy przecież...

                                        Zamieszczone przez ernestowski
                                        to mogę udostępnić 0,5l.
                                        ja mogę udostępnić LazerWay V 0W/30 i LazerWay F 5W/30 jeżeli ktoś chce zrobić większy test.

                                        [ Dodano: Nie 14 Paź, 12 14:35 ]
                                        Zamieszczone przez witachu
                                        jakies sugestie, propozycje
                                        wczytaj się w wypowiedź extremesystem który miał Edge i Motula...2-3 strony wstecz - sam podejmiesz decyzję.
                                        --->
                                        Zamieszczone przez xtremesystems
                                        Statoil jest bardziej sliski niz castrol a przy tym tak samo "lekki" i plynny. ciezko okreslic. motul jest bardziej gesty "ciezki" i to czuc w czasie jazdy stawia wiekszy opor. Lazer sprawia wrazenie super lekkiego i do tego bardzo sliskiego. castrol byl jak wd40 . czyli na poczatku sliski a po kilku przetarciach juz bylo czuc opor miedzy palcami. lazer jest jak smar sylikonowy . - porownanie do akcesoriow rowerowych , bo na tym sie lepiej znam i ladnie pachnie a castrol smierdzial.
                                        zwłaszcza podoba mi się to swierdzenie "ładnie pachnie" :szeroki_usmiech
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • loru
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2007
                                          • 4286
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                          Zamieszczone przez piramida
                                          szału nie może być skoro są to jedne z topowych olejów, różnice nie powinny być bardzo odczuwalne, nie może być tak że po zalaniu takiego amsa czy millersa będzie jakaś drastyczna różnica, co wazniejsze żeby olej przy przebiegu powiedzmy 10kkm nadal trzymał parametry niż to że na "ucho" jest gorszy
                                          no z wypowiedzi zamieszczonych to na forum wynikało, że jest spora różnica, ja je nie odczułem wręcz przeciwnie jestem nim bardziej rozczarowanym, co do sposobu "na ucho" to może nie jest idealny ale czy trzymałbyś w motorku olej który po 10kkm będzie trzymał parametry a silnik będzie chodził jak by go zarzynali ? ja nie, tak miałem na Fuchs który na papierze wyglądał lepiej niż Motul a w realu okazało się zgoła co innego, i tu porównując AMS z Millers'em wychodzi podobnie na + dla AMS można zaliczyć to, że trzyma niższą temp oliwy podczas ostrej jazdy ale to jedyna "zaleta" w porównaniu z Milers'em, mało tego na AMS mam wrażenie, jak by auto jeździło z kompletem pasażerów a dodanie gazu sprawia wrażenie jak bym zalał smołę do silnika a nie olej.
                                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                          Komentarz

                                          • piramida
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 12222
                                            • Superb III (3V3)

                                            loru, mam chyba rozwiązanie problemu, zaleję millersa i będe mieć porównanie bo amsa wymieniałem chyba z 5 razy a nalatałem około 60kkm :diabelski_usmiech
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz

                                            • witachu
                                              L&K
                                              • 2011
                                              • 1319

                                              koledzy ponawiam zapytanie może ktoś coś doradzić, bo mam mętlik :P

                                              Zamieszczone przez witachu
                                              to i ja zapytam. obecnie jeżdże na Cartrol EDGE 5w30. co myślicie o tym oleju? czy jest to dobry olej czy lepiej zalac co innego? autko to OII 2.0 TDI bkd przebieg 81000 km. prosze koledzy o jakies sugestie, propozycje
                                              OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                              Auto Detailing: Dream Car Studio
                                              (znajdź również na fb)

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6626
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez witachu
                                                ponawiam zapytanie
                                                --- no przecież masz odpowiedź powyżej :diabelski_usmiech !!!
                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                wczytaj się w wypowiedź extremesystem który miał Edge i Motula...2-3 strony wstecz - sam podejmiesz decyzję.
                                                3 posty powyżej Twojego :lol:
                                                Napisz do extremesystems- on miał Motula i Edg'e a teraz ma Statoila - odpowie Tobie na którym lepiej silnik pracował. Nic się Tobie nie nasuwa z czytania tego watku? Jak widać papierowe dane swoją drogą a praktyka użytkowników swoją więc może lepiej posłuchać Kolegów, którzy sprawdzili dane oleje w swoich silnikach a nie "ślepo" ufać producentom, reklamom ...i sprzedawcom, choć oczywiście chcą oni jak najlepiej i chcą by ich towar kupować, dlatego w zasadzie oferują to co mają najlepszego.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • pacocases
                                                  Rider
                                                  • 2011
                                                  • 576
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                  witachu, masz taki sam silnik jak kolega piętro wyżej (piramida) oraz podobny przebieg więc Go spytaj - z pewnością Tobie pomoże
                                                  pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                                  Komentarz

                                                  • loru
                                                    RS
                                                    S_OCP Member
                                                    • 2007
                                                    • 4286
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                    Zamieszczone przez piramida
                                                    loru, mam chyba rozwiązanie problemu, zaleję millersa i będe mieć porównanie bo amsa wymieniałem chyba z 5 razy a nalatałem około 60kkm :diabelski_usmiech
                                                    Jeżeli tylko masz taką ochotę, Twoje uwago zapewne będą cenne, bierz tylko pod uwagę fakt, iż mamy z goła dwa różne silniki i to co u mnie sprawuje się świetnie, nie koniecznie będzie tak samo się sprawowało u ciebie, to raz a dwa, możesz nie poczuć różnicy, masz więcej koników a nie marne 146 osiołków.
                                                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...