Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] swap hamulców RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Raczej o to chodzi, że tarcza 256 jest z tyłu w zestawie z 312mm z przodu. Z przodu się 15" nie mieszczą a z tyłu tak, ale raczej nikt nie jeździ z 15" z tyłu i 16" z przodu :wink:
    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

    Komentarz


    • soszek81, ja zmieniałem z 280 na 288, z tyłu zostało 232. Kodowania pompy nie ruszałem. Być może przy tak grubych zmianach, jakie masz w planach to trzeba.

      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

      Komentarz


      • zepter00 - jak będę odbierał graty to założę swój zapas na belkę (normalna 15tka) i się zobaczy czy coś przeszkadza. Na dawcę była założona (ale luźno) 15 stalowa ale z Passata (taka była pod ręką) i średnica jest ok, jednak przez mniejszy otwór centrujący nie dało się jej zakręcić, a różnica może być 1-3mm i już będzie problem. Zobaczymy.

        kabanos - właśnie - z tyłu już miałeś tarcze. Przejście z bębnów na tarcze (jeszcze 256) to ponoć kosmos i aby wykorzystać nowe hample jak trzeba, to mus przekodować. Zaraz idę do auta zobaczyć jaką mam pompę i jakie kodowanie. Najwyżej się porówna z Twoim i będziemy testować

        PS (OT) - z zawiasem od RS auto jest niższe o 15mm tak? Ale przez to że zawias sztywniejszy to nie nurkuje tak na nierównościach i przy hamowaniu - dobrze kojarzę?
        Była O1 kombi ALH++ 150/340
        Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

        Komentarz


        • soszek81, Z zawiasem chyba masz rację. Ja po zmianie sprężyn na Weiteca i zmianie gum na poliuretany odczułem znaczną zmianę z nurkowaniem. Prawie w ogóle nie występuje teraz! :diabelski_usmiech
          Radio: C90r+XDP210EQ
          Kable:Opt,Skyline,50 mm
          Wzm:XES M1+FP 1.800
          Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

          Komentarz


          • soszek81, ja mam springi z Leona TS. w sumie to samo co OI RS i razem z amorami B4 dało lekkie obniżenie auta ~15-20mm, oraz znaczną różnicę w prowadzeniu na zakrętach. kończmy ten OT, bo szkoda dobrego tematu :wink:
            koniecznie zdajcie relację z zepter00-em z próby z felgą 15'' na tarczy 256x22.
            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
            @ by Tune-up Gdańsk
            TDI VP++ i jeszcze rośnie
            Antek

            Komentarz


            • Tony065 - próba będzie ale....
              W przypływie (odpływie?) rozumu zastanawiam się nad 16tkami na stałe (choćby jeden komplet alusków) i oponami na teraz przez zimę. (tylko skąd na to $?)

              kabanos - możesz mi podesłać printscreena z kodowania swoich hampli (sterownik ABS)?
              Jaką masz pompę (ja mam MK60), jej dokładny numer (linia VAG Number) oraz samo kodowanie (soft coding) bo pewnie niczego nie zmieniałeś prawda? Chcę porównać z tym co mam (może być tylko zacytowanie tych komponentów), a, oraz parametr "component". Masz ABS/ASR/ESP?

              Ja jestem w szoku - moje kodowanie to niby goły ABS bez niczego (niby się zgadza) choć może sama pompa jest przystosowana do więcej a tylko nie zakodowana "fabrycznie"? Muszę testować
              Była O1 kombi ALH++ 150/340
              Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

              Komentarz


              • soszek81, nie ma problemu, ale to dopiero w okolicy weekendu, bo teraz nie ma mnie w domu. Tylko jeszcze musisz mi napisać dokładnie co mam wysłać i jak to znaleźć. ops:

                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                Komentarz


                • Małe spy foto co dziś wypadło mi z bagażnika w warsztacie.
                  Może jutro uda się to jakoś dosztukować w aucie

                  PS - jak tu wstawić fotkę poprawnie??
                  Edit - załapałem.
                  Załączone pliki
                  Była O1 kombi ALH++ 150/340
                  Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                  Komentarz


                  • soszek81, piękna graciarnia :diabelski_usmiech
                    Ja zmniejszam zdjecie do rozmiaru 800x600 i wkleja bez problemu.

                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                    Komentarz


                    • Idę po całości kabanos :diabelski_usmiech

                      - zawias od RSki
                      - hample od RSki (tylna belka, przód zostaje na 312)
                      - opony zimowe Semperit 205/50/R16
                      - stalówki 16tki od golfa4 (nie ma już na foto)

                      Zobaczymy co jutro będzie
                      Była O1 kombi ALH++ 150/340
                      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                      Komentarz


                      • soszek81, jak modzić, to modzić, a nie bawić się :diabelski_usmiech

                        [ Dodano: Pon 12 Lis, 12 20:35 ]
                        Żeby u mnie wsadzić 256 do tyłu to co muszę zmienić?

                        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                        Komentarz


                        • kabanos

                          LeonClub • Zobacz wątek - [1M] Swap hamulców 232 na 256 - tyl

                          miłej lektury - nie ma tego dużo


                          Inna sprawa że jak już masz 232 to nie ma to większego sensu - lepiej zapodaj 312 na przód
                          Kolejna kwestia że jak dasz na tył 256 a przód masz 288 to i tak piszą że felga 16tka.

                          Jutro sprawdzę na nowej belce jak będzie skręcone czy 15tka podchodzi bez dystansu (tak z ciekawości).
                          Była O1 kombi ALH++ 150/340
                          Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                          Komentarz


                          • soszek81, tak z ciekawości zapytałem, bo mam prawie nowe tarcze i klocki, no ale jak się kiedyś skończą to będzie pole do popisu :twisted:
                            A jak się skończą z przodu, to się pomyśli nad 312 8)

                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                            Komentarz


                            • Jak ktoś jest zainteresowany to w moim temacie na str. 42 jest link do giełdy i kompletnego swapa na 312mm przód (zwrotnice, jarzma, zaciski, piasty, ABS, tarcze ochronne, tarcze) wszystko w idealnym stanie z RS z 2004r. na przód do O1

                              Moja Octavia:
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=mikewrc

                              Było: 116,3KM / 279,5Nm
                              Jest: 143KM / 325,9NM

                              Komentarz


                              • soszek81, wnoszę po Twoim ogłoszeniu na giełdzie, że felgi 15" nie podchodzą do hampli 256x22 na tył :?:
                                Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                @ by Tune-up Gdańsk
                                TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                Antek

                                Komentarz


                                • Tony - kwestia jest taka że nie było czasu sprawdzić ops:

                                  Auto zjeżdżało o 22 z podnośnika od razu na trasę (tekst mechanika - tylko niczego nie odpierdalaj od razu, dziś po prostu dojedź do celu), przemyślałem też sprawę i jako że z przodu siedzą 312tki i tak musiałem założyć 16tki. Zapas wożę 15tkę jeszcze więc któregoś dnia sprawdzę, tylko za dnia czasu nie mam na zabawę z podnośnikiem i kluczem a nocą już się nie chce. Postaram się to jednak sprawdzić.

                                  Przy czym faktycznie 16tki wyglądają na tych hamulcach jak za małe legginsy na blondynce - mniej to już bez

                                  Wrażenia po zmianie - takie jak po pierwszym programie - czemu tego nie zrobiłem od razu
                                  Hamulec fajnie się dozuje, wymaga mniejszej siły aby z niego więcej wykrzesać, auto nie nurkuje (zawias też swoje robi). Do teraz zrobione 450km raczej na spokojnie z hamowaniem ale różnica ogromna.
                                  Na 280/bębny przy hamowaniach czuć było że to ciężkie auto i trzeba mocno prostować prawą nogę.
                                  Na 312/256 hamuje się jakby wyrzucić kotwicę za okno, do tego używając tylko czubka dużego palca.
                                  ABS załączył mi się raz tylko na chwilkę, nie było okazji (mokro/deszcz) aby sprawdzać jak się teraz załącza.
                                  Nie zmieniałem kodowania pompy ABS - mam najprostsze z możliwych (1025) dla samego ABSu.

                                  Zawias też jest fajny - sztywniejszy. Nie siada tył przy deptaniu, nie siada przód przy hamowaniu, nie buja się na boki w zakrętach. Czuć że koła cały czas się trzymają nawierzchni a nie na niej podskakują.

                                  Po prostu polecam
                                  Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                  Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                  Komentarz


                                  • soszek81,

                                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                    Komentarz


                                    • soszek81,
                                      Radio: C90r+XDP210EQ
                                      Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                      Wzm:XES M1+FP 1.800
                                      Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                      Komentarz


                                      • soszek81,

                                        To już teraz możesz wyrzucić spadochron z bagażnika i będziesz miał pokrycie na widelce ze starego parasola :szeroki_usmiech

                                        Moja ADELA

                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58788

                                        i jej najlepszy wynik 15,75 l/ 100km

                                        Komentarz


                                        • Nie pasuje na tyl 256mm felga 15".

                                          Dawno temu byl tu taki kolega Heniu, ktory zalozyl belke 256mm i potem szlifowal zacisk, bo mu sie to nie miescilo pod felgi 15"
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Cały czas, z całą stanowczością twierdziłem, że hample 256x22 na tył wymagają felgi 16". I takie "skrobane" zaciski widziałem na A3/S3 ściągniętym ze Szwajcarii.
                                            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                            @ by Tune-up Gdańsk
                                            TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                            Antek

                                            Komentarz


                                            • Jutro do południa mam czas to sobie pójdę z kluczem powojować
                                              Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                              Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                              Komentarz


                                              • soszek81, i jak tam "wojowanie" z kluczem :wink: :?: nie ukręciłeś czego :?:
                                                Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                                @ by Tune-up Gdańsk
                                                TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                                Antek

                                                Komentarz


                                                • Generalnie inwestycja w naszych ooctaviach w większe/lepsze hamulce się opłaca

                                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                  Komentarz


                                                  • Tony - klucz cały :lol:

                                                    Standardowa felga 15tka nie podejdzie - nawet nie musiałem przykręcać szpilkami.
                                                    Brakuje może z 1mm na obwodzie w tym miejscu. Ale dystans trzeba by dawać z 10-15mm min (tak na oko), aby dało się jeździć.
                                                    Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                                    Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X