Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

VCDS 10.6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1 6 D, dlatego jak popiołem pod Golfa VII to była jedna wielka Cisza..nic się nie dało zrobić

    Komentarz


    • Przyjrzałem się Labelką. W 11.11.5 AKP jest tylko 1 polski plik nowszy względem 11.11.4 AKP. Za to angielskie pliki w obu wersjach są identyczne z najnowszą datą 8 sierpnia 2012.

      Co do Golfa 7 to chyba jedynie Beta 12.10 może go jakoś obsłużyć. Najnowszą Betą jest 12.10.2 angielskie. Nie wiem czy angielski 11.11.5.1 też to już potrafi.
      http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
      Trochę plików do VCDS, zapraszam

      Komentarz


      • coś pisali, że właśnie od wersji 12 można się bawić Golfem 7.
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • Jak dla mnie ten update do 11.11.5 od ADAKO jest dość bezsensowny, labelki mają tylko 1 polski plik nowszy względem 11.11.4 AKP(angielskie są identyczne), nowszy Lcode(raczej niezauważalne) i dodano obsługę nowego Beetla jak ktoś ma MicroCAN. Mogli już angielskie labelki nowsze dodać.

          Zauważyłem że niemiecki VCDS DRV to prawie co miesiąc instalkę na stronie aktualizuje dodając nowe/uaktualnione labelki.
          http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
          Trochę plików do VCDS, zapraszam

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Enriquez
            coś pisali, że właśnie od wersji 12 można się bawić Golfem 7.
            Dokładnie tak, jest na stronie przy opisie bety 12.

            Komentarz


            • ja używam 12.10.2 i też nic ciekawszego nie zauważyłem
              nie miałem też przyjemności golfa VII podłączać

              [ Dodano: Pią 08 Lut, 13 19:58 ]
              czy w O2FL można włączyć opcję, aby doświetlanie zakrętu poprzez halogen
              włączało się już po wrzuceniu kierunku, a nie tylko przy obrocie kierownicy?
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • Witam, ja jak włączę kierunek i prędkość będzie poniżej 40 km/h nie muszę mieć skręconej kierownicy i doświetlanie się załącza. Oc 2012r

                Komentarz


                • Zamieszczone przez krzynol
                  czy w O2FL można włączyć opcję, aby doświetlanie zakrętu poprzez halogen
                  włączało się już po wrzuceniu kierunku, a nie tylko przy obrocie kierownicy?
                  O ile się nie mylę to odpowiada za to bajt 17 bit 0.

                  Komentarz


                  • LC,17,0,Swiatla skretne - 0=doswietlanie zakretow / 1-swiatla adaptacyjne ?
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • krzynol, dokładnie o to chodzi. Wiem, że opis nijak się ma to rzeczywistości, ale sprawdzałem to u siebie. Ten bit musi być zaznaczony żeby doświetlanie działało przy włączonym kierunku.

                      Komentarz


                      • Witam, u mnie jest: bajt 12 bit 4 zaznaczony (ograniczony czas świecenia)
                        bajt 14 bit 7 zaznaczony (jako św. przeciwmgielne )
                        bajt 17 bit 0 niezanaczony (św. skrętne )
                        bajt 26 bit 6 zaznaczony (bieg wsteczny świecą obydwa )
                        Po włączeniu kierunku doświetlanie działa

                        Komentarz


                        • krzynol, i chyba na tą chwile nie dałbyś rady.. Ja 2 dni po zakupie chciałem( z kolegą Michałem -Kropeck) się podpiąć Oryginalnym kablem z najnowszym oprogramowaniem i dupa.. nawet nie dało rady skana zrobić.

                          Komentarz


                          • jasiek2905, no to ja już nic nie rozumiem.

                            Tutaj jest nawet filmik, który tez podaje bajt 17 bit 0
                            [youtube] [/youtube]

                            Komentarz


                            • Te dane są z mojego auta odczytane 50 min temu

                              [ Dodano: Pon 11 Lut, 13 11:16 ]
                              Bordnetz mam 1k0 937 087 R

                              Komentarz


                              • jasiek2905, ja Ci w 100% wierzę. Gdzieś na forum była już dyskusja na ten temat i z tego co pamiętam to wnioski były takie, że z tym bajtem 17 to jest loteria: u jednych działa u innych nie. :diabelski_usmiech

                                Komentarz


                                • w sterowniku z końcówką J zdarza się, że ten bajt nie działa i tyle.

                                  Natomiast, żeby się dobrać do Golfa7 trzeba mieć wersję 12. Kropeck ma polską wersję, vcds która nie jest niestety najnowsza względem angielskiej.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • Enriquez, a jak wytłumaczyć, że kolega jasiek2905 w sterowniku 1K0 937 087 R ma bajt 17 bit 0 niezaznaczony a cornery z kierunkiem działają??

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez jasiek2905
                                      bajt 12 bit 4 zaznaczony (ograniczony czas świecenia)
                                      trzeba to może poćwiczyć, posprawdzam i dam znać

                                      andriu21tg, dlaczego nie mam dać rady? :szeroki_usmiech
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • :szeroki_usmiech

                                        Komentarz


                                        • witam mam do was pytanie jak włączyć żeby z wkładki zamka otwierał wszystkie drzwi a nie tylko kierowcy sprawdzałem vcds to widzi przekręcania kluczyka otwierania a zamykanie tylko nie chce otworzyć wszystkiego a tylko kierowcy i nie wazne ile razy to zrobię otworzy tylko te jedne
                                          Adres 46: Moduł komfortu Plik etykiet: 1K0-959-433-MAX.clb
                                          Nr seryjny SW: 1K0 959 433 BT HW: 1K0 959 433 BT
                                          Komponent: KSG PQ35 G2 020 0204
                                          Weryfikacja: 00020000 Numer seryjny: 00000000000000
                                          Kodowanie: 8C90000851030C7F2D06850560084F03E0FC00
                                          Kod serwisu: WSC 06860 995 60561

                                          Komponent: Sounder n.mounted

                                          Komponent: NGS n.mounted

                                          Komponent: IRUE n.mounted

                                          Komentarz


                                          • spróbuj w kodowaniu bajt0 bit0
                                            lub/i w adaptacji kanał 003
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • Witam panowie - niedawno po przeczytaniu paru takich wątków zaopatrzyłem się w kabelek i przekodowałem sobie moduł centralnej elektryki. Zmiany jakie wrzuciłem :
                                              - automatyczne otwieranie ( Auto Unlock ) zamykanie już mi włączył kolega palioza jakis czas temu.
                                              - cornery na halogenach ( włączają się przy zarówno przekręceniu kierownicy jak i kierunkowskazach i bajt 17 bit 0 niczego nie zmienia )
                                              - przyciemniłem sobie trochę światła mijania w trybie DRL - może dłużej żarówki pożyją.
                                              - włączyłem ręczny CH.

                                              Sterownik i kodowanie :
                                              Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 1K0-937-08x-09.clb
                                              Part No SW: 1K0 937 086 N HW: 1K0 937 086 N
                                              Component: BCM PQ35 M+ 110 0651
                                              Revision: 00110 AC
                                              Coding: 46000AB8A00508B040100084140081A4432800AE424D89603C C400000040
                                              Shop #: WSC 73430 790 00064
                                              VCID: 3B7133DF0641

                                              Mam pytanie - widziałem w Fabii 2012 że kiedy temperatura spada i włącza się ostrzeżenie o gołoledzi to ta śnieżynka świeci się niezależnie od tego co jest na wyświetlaczu komputera ( temperatura, zasięg, kilometry itp. ) a u mnie tylko wtedy jak wyświetlona jest temperatura - dałoby się to zmienić żeby było jak w Fabii?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez marcin91860
                                                kiedy temperatura spada i włącza się ostrzeżenie o gołoledzi to ta śnieżynka świeci się
                                                No ja bym to wolał wyłączyć jakoś jak się da bo mnie to wkurza już. Tyma bardziej że niby w instrukcji jest napisane że po naciśnięciu przycisku wraca z powrotem do poprzedniej pokazywanej wartości a w moim przypadku dupa. Jak mam ustawione średnie i po odpaleniu przełączy mi na temperaturę to żeby przejść w tryb średniego spalania muszę się klikać kilka razy. Nie widziałem tego w ustawieniach ale może ktoś podpowie czy jest gdzieś w adaptacjach?
                                                marcin91860, skoro u mnie tak jest jak ty chcesz to może jednak da się to ustawić. Jak znajdziesz to ustawienie to się pochwal.


                                                Moja furka:
                                                -------------------------
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                                Komentarz


                                                • Przyłączam się do powyższego pytania - u brata w O2FL z 2009 r. rzeczywiście pomiga sobie temperatura i wraca to, co miał wyświetlone wcześniej. U mnie nie wraca :evil: . To samo z włączaniem wskazania zasięgu przy zapaleniu się rezerwy paliwa.
                                                  :
                                                  : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
                                                  :
                                                  : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
                                                  : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
                                                  :

                                                  Komentarz


                                                  • Witam,
                                                    Dzisiaj mialem chwile czasu, wiec zaczalem sie troche bawic. Chcialem wylaczyc zimna diagnoze zarowek podswietlania tablicy rejstracyjnej i sprawdzic czy nie bedzie wyrzucalo bledu przepalonej zarowki (zalozylem led z CAN BUS ale mimo tego ciagle jest blad)
                                                    W kazdym razie, po kodowaniu byte 18 wg tego opisu Link na 71 (przy okazji zmienilem kodowanie byte 11 tak aby przy zaciagnietym recznym byly wylaczone DRL) okazało sie, ze po zwolnieniu recznego swieci mi sie tylna lewa pozycja z wstecznym zamiast DRL, po zaciagnieciu gaśnie. Przekodowalem pozniej byte 18 na 00 (tak bylo wczesniej) i okazało sie ze nie mam DRL w ogole. Znalazlem jakies stare logi, zakodowalem wszystko wg nich i ciagle nic.
                                                    Moje logi
                                                    Kod:
                                                    Kod:
                                                    ------------------------------------------------------------------------------- 
                                                    Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: 1K0-937-08x-09.clb 
                                                       Part No SW: 1K0 937 087 D    HW: 1K0 937 087 D 
                                                       Component: BCM PQ35  H   103 0541  
                                                       Revision: 00103 AE    
                                                       Coding: 48180AB8B84538C040080081150081E4032900AE424D81605C0440000000 
                                                       Shop #: WSC 31414 790 00001 
                                                       VCID: 326F1EFBD10B 
                                                    
                                                       Subsystem 1 - Part No: 1Z1 955 119 C 
                                                       Component: Wischer 04090  22  0601 
                                                       Coding: 00DFB7 
                                                    
                                                    No fault code found. 
                                                    
                                                    -------------------------------------------------------------------------------
                                                    Był...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X