Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

VCDS 10.6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Hiv
    Wracając do tematu klonów działających z VCDS.

    Rozumiem, że będzie działać on tylko z wersją VCDSa dołączoną do kabelka bo każde uaktualnienie to ryzyko uwalenia kabla?(softu który w nim jest?)
    Nie ryzyko tylko pewna śmierć kabla.

    Zamieszczone przez Hiv
    Czyli jeśli pojawi się nowy soft dający więcej możliwości lub obsługujący kolejne modele nowych samochodów z grupy VAG trzeba będzie po prostu kupić nowy kabelek z nowym softem?
    Tak ale można się z tym zwrócić do sprzedawcy by ten go zaktualizował - chyba że kupiłeś chińczyka.
    Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
    Emulator czujnika poziomu oleju G266
    Napraw sterowników AIRBAG

    Komentarz


    • panowie chce kupić vcdsa do swojej o2 z 2008 roku. sprzedaje ktoś u nas na forum? albo wiecie gdzie kupić sprawdzony w dobrej cenie?
      BYŁA o1 rs
      BYŁA o2 1.6
      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

      Komentarz


      • Mnie właśnie jakiś użytkownik tego forum zaproponował taki zakup na PW.
        Pewnie to chińczyk ale chyba sie zdecyduję.
        O2 skradziona - szukam nowej

        Komentarz


        • a kto dokładnie ktora wersja i jaka cena bo jestem zainteresowany
          BYŁA o1 rs
          BYŁA o2 1.6
          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

          Komentarz


          • Panowie, do dyskusji o kabelkach a szczególnie chińszczyźnie służy wątek "Wszsytko o VAG-Comie". Ten wątek służy do opisu kodowania. Bardzo proszę nie zaśmiecać tematu.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • ok dzieki sorki
              BYŁA o1 rs
              BYŁA o2 1.6
              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

              Komentarz


              • czy da się na VCDS 10.6 wersja angielska sprawdzić średnie spalanie?Moja O2 nie posiada komputera pokładowego a jest świeżym nabytkiem i jestem ciekawy.

                Komentarz


                • Nie lepiej zatankować pod korek,wyjeździć cały bak,znowu zatankować i potem to obliczyć?
                  VCDS pokaże Ci tylko chwilowe spalanie.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez MiroTDI
                    Nie lepiej zatankować pod korek,wyjeździć cały bak,znowu zatankować i potem to obliczyć?
                    VCDS pokaże Ci tylko chwilowe spalanie.
                    A możesz napisać w którym miejscu można to sprawdzić i w jakich rocznikach?
                    Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                    Emulator czujnika poziomu oleju G266
                    Napraw sterowników AIRBAG

                    Komentarz


                    • Czy za pomocą VCDSa można zakodować jakieś dodatkowe opcje w maxi-dot których standardowo tam nie widać?
                      A moze da sie też odblokować szperanie w komputerze podczas jazdy?
                      O2 skradziona - szukam nowej

                      Komentarz


                      • Właśnie jestem po zabawie vcds 10.6.3 en i poza aktywacją paru funkcji (ryglowanie po ruszeniu, dzienne gasną przy zaciągniętym ręcznym, obniżenie napięcia na dziennych, dodatkowe przetarcie tylnej szyby, kierunkowskazy przy gwałtownym hamowaniu) jakimś cudem uruchomiła mi się funkcja uruchamiania silnika z wcisniętym sprzęgłem. Pojawia się napis "stutch". Wiem, że zaznaczyłem w bajcie 9 bit 3 "MaxiDot zainstalowany", ale nic dodatkowo się nie pojawiło. Czy to może być powodem konieczności wciśnięcia sprzęgła?
                        Druga sprawa. Uruchomilem sobie kontrolę płynu do spryskiwaczy (w zakładce instruments, nie cent. elect.). Gaśnie ona po zapaleniu ale za chwilę zaświeca się, nawet wtedy, gdy jest pół zbiorniczka. Czy to znaczy, że nie mam czujnika poziomu?

                        Nie doszukałem się opcji włączenia obu tylnych świateł przeciwmgielnych. Wie, ktoś, gdzie tego szukać?

                        Acha, czy i jak mogę wykorzystać ten plik .lbl z 1 strony wątku? Wszystko się chyba pokrywa z moją wersją programu do kabelka.

                        Komentarz


                        • obrus, w sterowniku centralnej elektryki 09, jest tam dodatkowe światło pmgielne i dodatkowe stopy w przeciwmgielnych.

                          Aktywacja obu tylnych swiateł przeciwmgielnych Byte 4 bit 4
                          tylne swiatła przeciwmgielne jako dodatkowe stopy Byte 21 bit 4

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez obrus
                            Druga sprawa. Uruchomilem sobie kontrolę płynu do spryskiwaczy (w zakładce instruments, nie cent. elect.). Gaśnie ona po zapaleniu ale za chwilę zaświeca się, nawet wtedy, gdy jest pół zbiorniczka. Czy to znaczy, że nie mam czujnika poziomu?
                            Nie masz czujnika.
                            @200KM

                            Komentarz


                            • czyzyk64,

                              on ma Toura a nie O2.
                              Sterownik centralnej elektryki ma taki jak po lifcie, więc przeciwmgielne oba, jak i stopy odpadają.

                              Plik z pierwszej strony będzie pasował, no ale chyba masz już 10.6, więc nie musisz kombinować.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez czyzyk64
                                obrus, w sterowniku centralnej elektryki 09, jest tam dodatkowe światło pmgielne i dodatkowe stopy w przeciwmgielnych.

                                Aktywacja obu tylnych swiateł przeciwmgielnych Byte 4 bit 4
                                tylne swiatła przeciwmgielne jako dodatkowe stopy Byte 21 bit 4
                                No właśnie, nie mogę odnaleźć tych opcji.

                                Podpowiedzcie mi, co to za błąd mi wyszedł:

                                Address 08: Auto HVAC Labels: 3C8-907-336.clb
                                Control Module Part Number: 3T0 820 047 R HW: 3T0 820 047 R
                                Component and/or Version: AC Manuell H16 0401
                                Software Coding: 0000000002
                                Work Shop Code: WSC 73430 790 00066
                                ASAM Dataset: EV_ACManueBHBVW36X A01010 (SK46)
                                VCID: 3E78227C10F1
                                1 Fault Found:

                                13701888 - Function Restriction due to Received Malfunction Value
                                U1113 00 [008] - -
                                Freeze Frame:
                                Fault Status: 00000001
                                Fault Priority: 6
                                Fault Frequency: 4
                                Reset counter: 14
                                Mileage: 6408 km
                                Date: 2004.14.12
                                Time: 17:45:24

                                Komentarz


                                • Pilnie zakupię kabelek VCDS 10.6.x, proszę o kontakt na PW
                                  Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                                  Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                                  Komentarz


                                  • obrus,

                                    Z tym naciskaniem sprzęgła przy odpalaniu można sobie chyba poradzić - Bajt 20 Bit 4 powinien być odznaczony
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Enriquez
                                      obrus,

                                      Z tym naciskaniem sprzęgła przy odpalaniu można sobie chyba poradzić - Bajt 20 Bit 4 powinien być odznaczony
                                      To w jakim module trzeba zrobić? bo może bym spróbował to zrobić w vw

                                      Mam takie pytanie czy idzie jakoś zmienić aby światła deszczowe szybciej się wyłączały nie np. po 5 min bez wycieraczek ? :P

                                      Pozdro
                                      By BESTperformance:
                                      2.0 TDI 16v BMR 170 @ 200 KM/410 Nm
                                      2.0 TDI 8v BMM 140 @ 170 KM/410 Nm
                                      Corsa C Z12XE 75 @ 80 KM/120 Nm
                                      www.polskie-menu.pl - Tel. 790 533 228

                                      Komentarz


                                      • wszsytkow module centralnej elektryki, ale w VW ten moduł jest prawdopodobnie starszej generacji niż w FL. CHyba, że chodzi o Golfa 6 i najnowszego Passata to OK.

                                        Czas gaśnięcia jest do ustawienia w adaptacjach sub modułu RLS.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • Raczej mam ten starszy jak O2 przed FL [po 2008 roku modelowym]

                                          Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-30-H.lbl
                                          Part No SW: 3C8 937 049 E HW: 3C8 937 049 E

                                          A mógłbyś mi powiedzieć która wartość trzeba zmienić/jak zmienić aby zmienić ten czas świateł deszczowych?



                                          Pozdro
                                          By BESTperformance:
                                          2.0 TDI 16v BMR 170 @ 200 KM/410 Nm
                                          2.0 TDI 8v BMM 140 @ 170 KM/410 Nm
                                          Corsa C Z12XE 75 @ 80 KM/120 Nm
                                          www.polskie-menu.pl - Tel. 790 533 228

                                          Komentarz


                                          • niestety nie wiem, w nowszych modułach jest normalne długie kodowanie...
                                            Pozdrawiam
                                            Marcin

                                            Komentarz


                                            • Bo to screen z coding, a nie long coding, gdzie da sie to przelaczyc.
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • Niestety u siebie nie mam long coding w RLS tylko jak tutaj... vcds 908

                                                Światła autostradowe wyłączyłem za pomoca kodowania w hexie :P ... ale jak ten czas deszczowych zmienić to nie wiem niestety

                                                Jak bym zmienił wersje z 908 na 10.6 to bym miał long coding RLS w vw? :P

                                                Pozdro
                                                By BESTperformance:
                                                2.0 TDI 16v BMR 170 @ 200 KM/410 Nm
                                                2.0 TDI 8v BMM 140 @ 170 KM/410 Nm
                                                Corsa C Z12XE 75 @ 80 KM/120 Nm
                                                www.polskie-menu.pl - Tel. 790 533 228

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez vw2008
                                                  Niestety u siebie nie mam long coding w RLS tylko jak tutaj... vcds 908

                                                  Światła autostradowe wyłączyłem za pomoca kodowania w hexie :P ... ale jak ten czas deszczowych zmienić to nie wiem niestety

                                                  Jak bym zmienił wersje z 908 na 10.6 to bym miał long coding RLS w vw? :P

                                                  Pozdro
                                                  nie ma znaczenia wersja VCDS'a. Ma znaczenie sam sterownik.
                                                  Pozdrawiam,
                                                  Michał

                                                  Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez McGan
                                                    Pilnie zakupię kabelek VCDS 10.6.x, proszę o kontakt na PW
                                                    Są już kable obsługujące jednocześnie wersje: 11.2.0 / 10.6.4 / 10.6.3 / 10.6.2 / 10.6.0 - jakbyś był zainteresowany to PW

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X