Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

VCDS 10.6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • a zęby to wyłączyć to muszę zmienić na 1?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Enriquez
      Super_Be,
      Bajt 17 bit 0 musisz zaznaczyć
      Dzięki, Enriquez . W sumie, to widzieliśmy z innova tę opcję, ale ja ją zrozumiałem w ten sposób, że po włączeniu doświetlanie realizują światła adaptacyjne (tzn. AFL). I może tak rzeczywiście jest, jeśli ktoś ma biksenony, ale faktycznie u mnie uaktywniło doświetlanie po włączeniu kierunkowskazu.

      No właśnie, innova - mówiłeś, że też masz to zaznaczone. A gdybyś odznaczył? :-)
      Zamieszczone przez pio_wwa
      a zęby to wyłączyć to muszę zmienić na 1?
      Nie, tu chodzi o bit numer 0 - żeby wyłączyć trzeba go odznaczyć.
      :
      : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
      :
      : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
      : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
      :

      Komentarz


      • w nowszych sterownikach ten manewr nie przejdzie, ale zawsze warto sprawdzić
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • Jaki kabel najlepiej kupić i gdzie? Skąd wziąć soft? Przepraszam, jeżeli to lamerskie pytanie

          Komentarz


          • No dobrze, a teraz jeszcze zagadka . We wtorek włączyliśmy u mnie blokowanie drzwi powyżej 15km/h (pierwsza z brzegu opcja Auto Lock/Unlock z modułu centralnej elektryki). innova miał pewne wątpliwości, czy ta opcja rzeczywiście to oznacza, ale po zaznaczeniu i krótkiej przejażdżce po parkingu okazało się, że najwyraźniej tak - pięknie zablokowało, a potem po wyciągnięciu kluczyka otworzyło. I fajnie, tylko że... ta testowa przejażdżka to był pierwszy i ostatni raz, kiedy to zadziałało :? . Następnego dnia już nie zamykało - myślałem, że może czegoś tam nie zapamiętaliśmy, coś odłączyliśmy nie wtedy, kiedy trzeba... W każdym razie miałem zamiar to naprawić przy kolejnej sesji z VCDS'em. A tu niespodzianka (niezbyt miła): opcje są cały czas zaznaczone :shock: . I test w okienku adaptacji wyraźnie pokazuje wartość 1. Jako informatyk spróbowałem wyłączyć i włączyć. Potem różne kombinacje typu: najpierw wyłączam zapłon, potem wyciągam wtyczkę, albo odwrotnie. No i ni Hugona - autoryglowania nie ma . Ktoś ma pomysł (a może wręcz wiedzę), o co kaman?
            :
            : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
            :
            : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
            : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
            :

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Super_Be
              No dobrze, a teraz jeszcze zagadka . We wtorek włączyliśmy u mnie blokowanie drzwi powyżej 15km/h (pierwsza z brzegu opcja Auto Lock/Unlock z modułu centralnej elektryki). innova miał pewne wątpliwości, czy ta opcja rzeczywiście to oznacza, ale po zaznaczeniu i krótkiej przejażdżce po parkingu okazało się, że najwyraźniej tak - pięknie zablokowało, a potem po wyciągnięciu kluczyka otworzyło. I fajnie, tylko że... ta testowa przejażdżka to był pierwszy i ostatni raz, kiedy to zadziałało :? . Następnego dnia już nie zamykało - myślałem, że może czegoś tam nie zapamiętaliśmy, coś odłączyliśmy nie wtedy, kiedy trzeba... W każdym razie miałem zamiar to naprawić przy kolejnej sesji z VCDS'em. A tu niespodzianka (niezbyt miła): opcje są cały czas zaznaczone :shock: . I test w okienku adaptacji wyraźnie pokazuje wartość 1. Jako informatyk spróbowałem wyłączyć i włączyć. Potem różne kombinacje typu: najpierw wyłączam zapłon, potem wyciągam wtyczkę, albo odwrotnie. No i ni Hugona - autoryglowania nie ma . Ktoś ma pomysł (a może wręcz wiedzę), o co kaman?
              Super_Be No tak, ja tak samo miałem z włączonymi migaczami x5 i też znikły po tygodniu użytkowania, czyli wróciły do ustawień fabrycznych x3 a to taki psikus. Włączane było dwa razy i znikało w sumie dałem sobie z tym spokój. :diabelski_usmiech
              Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Super_Be
                No dobrze, a teraz jeszcze zagadka . We wtorek włączyliśmy u mnie blokowanie drzwi powyżej 15km/h (pierwsza z brzegu opcja Auto Lock/Unlock z modułu centralnej elektryki). innova miał pewne wątpliwości, czy ta opcja rzeczywiście to oznacza, ale po zaznaczeniu i krótkiej przejażdżce po parkingu okazało się, że najwyraźniej tak - pięknie zablokowało, a potem po wyciągnięciu kluczyka otworzyło. I fajnie, tylko że... ta testowa przejażdżka to był pierwszy i ostatni raz, kiedy to zadziałało :? . Następnego dnia już nie zamykało - myślałem, że może czegoś tam nie zapamiętaliśmy, coś odłączyliśmy nie wtedy, kiedy trzeba... W każdym razie miałem zamiar to naprawić przy kolejnej sesji z VCDS'em. A tu niespodzianka (niezbyt miła): opcje są cały czas zaznaczone :shock: . I test w okienku adaptacji wyraźnie pokazuje wartość 1. Jako informatyk spróbowałem wyłączyć i włączyć. Potem różne kombinacje typu: najpierw wyłączam zapłon, potem wyciągam wtyczkę, albo odwrotnie. No i ni Hugona - autoryglowania nie ma . Ktoś ma pomysł (a może wręcz wiedzę), o co kaman?
                Miałem podobnie.
                Ale autolock wrócił samoistnie po odłączeniu akumulatora (coś tam grzebałem w elektryce i musiałem na chwile odłączyć)
                Masz może alarm niefabryczny? ?ja mam Dooga i u mnie prawdopodobnie to on mieszał.
                Po zresetowaniu poprzez odłączenie aku - teraz działa bez problemu.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez kowaltom99
                  Miałem podobnie.
                  Ale autolock wrócił samoistnie po odłączeniu akumulatora (coś tam grzebałem w elektryce i musiałem na chwile odłączyć)
                  Masz może alarm niefabryczny? ?ja mam Dooga i u mnie prawdopodobnie to on mieszał.
                  Po zresetowaniu poprzez odłączenie aku - teraz działa bez problemu.
                  Zgadza się, mam PASSENGERa 200 instalowanego w ASO. W takim razie spróbuję takiego resetu.
                  :
                  : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
                  :
                  : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
                  : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
                  :

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Super_Be
                    No właśnie, innova - mówiłeś, że też masz to zaznaczone. A gdybyś odznaczył? :-)
                    Super_Be jak tylko samochód wróci z trasy to sprawdzę inny wariant ustawień ale pamiętaj proszę, iż u mnie poszczególne nastawy występują w innych miejscach stąd nie po bajtach a po opisie funkcji muszę się bardziej przemieszczać. Dodatkowo ja nie chcę doświetlania zakrętów przy włączonym kierunkowskazie i w zasadzie w tym kierunku zmierza moja analiza oraz poszukiwanie pomocy.

                    Natomiast jeżeli chodzi o zamykanie drzwi w ruchu to jak pamiętasz nastawy dla tej funkcji znajdują się w adaptacjach oraz kodowaniu elektryki. My ustawiliśmy w adaptacjach a możesz jeszcze popróbować funkcji lock oraz unlock w samym kodowaniu, może to coś poprawi. Ja mam u siebie chyba w odwrotną stronę jak dobrze pamiętam, w obu przypadkach mam wyłączone ryglowanie drzwi a działa i również podejrzewam w tym zasługę fabrycznego alarmu.
                    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                    Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                    _______________________________________

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez innova
                      Super_Be jak tylko samochód wróci z trasy to sprawdzę inny wariant ustawień ale pamiętaj proszę, iż u mnie poszczególne nastawy występują w innych miejscach stąd nie po bajtach a po opisie funkcji muszę się bardziej przemieszczać. Dodatkowo ja nie chcę doświetlania zakrętów przy włączonym kierunkowskazie i w zasadzie w tym kierunku zmierza moja analiza oraz poszukiwanie pomocy.
                      Of kors ;-) - nie wiadomo, czy zadziała, dopóki nie spróbujesz. Faktem jest, że trochę dziwnie działa w stosunku do opisu funkcji, więc rzeczywiście u Ciebie na dwoje babka wróżyła.

                      Zamieszczone przez innova
                      Natomiast jeżeli chodzi o zamykanie drzwi w ruchu to jak pamiętasz nastawy dla tej funkcji znajdują się w adaptacjach oraz kodowaniu elektryki. My ustawiliśmy w adaptacjach a możesz jeszcze popróbować funkcji lock oraz unlock w samym kodowaniu, może to coś poprawi. Ja mam u siebie chyba w odwrotną stronę jak dobrze pamiętam, w obu przypadkach mam wyłączone ryglowanie drzwi a działa i również podejrzewam w tym zasługę fabrycznego alarmu.
                      Ostatnio próbowałem już na przemian - i w adaptacjach i w kodowaniu. Żadnego choćby śladu, że ma zamiar zadziałać. Zobaczymy po "resecie", ale to za parę dni, jak będę miał więcej czasu - już raz próbowałem takiego manewru (w związku z opisywanym przeze mnie przypadkiem niedziałającego czujnika deszczu) i dopiero po paru uruchomieniach przestał mi pikać jakimś ostrzeżeniem przy włączaniu zapłonu i zapalać połowę kontrolek na zegarach :shock: .
                      :
                      : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
                      :
                      : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
                      : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
                      :

                      Komentarz


                      • Panowie pytanie ogólne. Miałem robiony test VAGiem i wykazał zapieczone kierownice, przeładowanie.

                        Podczyściłem turbinę.

                        Test był robiony tak:

                        4 bieg, 1500 obr, but w podłogę, aż odcięło.

                        Pytanie jak to działa, to VAG odciął, czy po prostu auto wpadło w Notlauf. Czy bez VAG'a robiąc tak samo mogę sprawdzić czy turbina działa teraz poprawnie?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Super_Be
                          Ostatnio próbowałem już na przemian - i w adaptacjach i w kodowaniu. Żadnego choćby śladu, że ma zamiar zadziałać.
                          całe szczęście że Cię namówiłem na wspólną przejażdżkę po parkingu to przynajmniej mogę potwierdzić, iż zaraz po załączeniu zadziałało...i to całkowicie poprawnie :roll:

                          [ Dodano: Wto 30 Sie, 11 23:48 ]
                          4 bieg, 1500 obr, but w podłogę, aż odcięło.
                          jak to odcięło :?: tak od razu czy powyżej 4000 obrotów ?
                          U mnie jak turbina raz dostała zadyszki to samochód od razu przeszedł w tryb serwisowy i chciał do warsztatu (chociaż błąd był priorytetu 5 :shock: ), w odpowiedzi dostał w .... jak niesforny koń miast warsztatu.
                          --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                          Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                          _______________________________________

                          Komentarz


                          • No właśnie pytam jak to działa, bo kolega co to robił o ile dobrze pamiętam wspominał że musi to trwać 7 sekund...

                            Komentarz


                            • Test najlepiej robić na 3 biegu w przedziale obrotów 1,5-4,2 tys.
                              u mnie wygląda to tak i jest ok.
                              Link

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez innova
                                całe szczęście że Cię namówiłem na wspólną przejażdżkę po parkingu to przynajmniej mogę potwierdzić, iż zaraz po załączeniu zadziałało...i to całkowicie poprawnie :roll:
                                Ano szczęście 8) - przynajmniej wiem, że to działa u mnie i muszę tylko poszukać przyczyny obecnego (chwilowego, mam nadzieję :roll: ) niedziałania, a tak, to prawdopodobnie dałbym wiarę panom z ASO, że nie da rady u mnie tego włączyć i pozostałbym sam na sam ze swoim rozczarowaniem... :lol:
                                :
                                : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
                                :
                                : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
                                : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
                                :

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez natash
                                  No właśnie pytam jak to działa, bo kolega co to robił o ile dobrze pamiętam wspominał że musi to trwać 7 sekund...
                                  natash, podłączasz i odpalasz vcds, wchodzisz na silnik i tam w pomiarach szukasz grupy 11. W tej grupie znajdziesz (oprócz znacznika czas) obroty silnika, ciśnienie zadane przez ECU (oczekiwane), ciśnienie faktycznie wytworzone przez turbinę (mierzone za turbiną) oraz na końcu w zalezności od silnika jest dodatkowa kolumna (u mnie jest tam lambda)

                                  robisz to co gregk zasugerował i wyjdzie Ci z tego informacja jak (z jakim opóźnieniem) turbina reaguje na wymuszenie. Ogólnie nie spodziewam się abyś znalazł jakikolwiek problem, gdyż ten byłby już zasygnalizowany w postaci błędu jak to u mnie się zdarzyło.

                                  Jak dociśniesz gaz w wyższym przedziale obrotów np. przy 2500 to zobaczysz jakie jest opóźnienie w wyższych zakresach obrtoów i to wszystko.

                                  Ogólnie to z tego testu można tylko wybadać jak turbina TDi nadąża za nastawami płynącymi z mapy ECU i stąd wywnioskować ile mniej więcej czasu potrzebuje Twoje TDi aby się zebrac od mementu wciśnięcia pedału w podłogę i do tego w zależności od zakresu obrtów przy których "otworzysz przepustnicę na max"
                                  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                  Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                                  _______________________________________

                                  Komentarz


                                  • Moje wyglądają tak:
                                    Log (0 - 003,011)

                                    Na ich temat możemy podyskutować tutaj:
                                    Forum - Octavia Club Polska

                                    Żeby nie było OFF Top'a, ktoś z was ściągał kabel z Chin albo chciałby w najbliższym czasie i jest zainteresowany zrzutką za przesyłkę?

                                    Komentarz


                                    • Witam

                                      Czy ktos nie miałby czasem odstąpic w jakichs rozsądnych pieniążkach ( oczywiscie o ile jest komus zbędny) interfejsu wraz z oprogramowaniem VCDS ? Interfejs powinien bezproblemowo pracowac z Octavią II FL 2010r. Pytanie zamieszczam tutaj ponieważ jest nadzieja ze w tym wątku prędzej się czegoś dowiem niz w Temacie Kupię/sprzedam

                                      Pozdrawiam Marillo
                                      Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                                      Komentarz


                                      • Marillo, Zobacz podpis Kolegi innova.
                                        mkII 20VT (600h worked)
                                        Roooooomster

                                        Komentarz


                                        • pojawiła się beta 11.8.0
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • Enriquez, masz juz?
                                            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                            Komentarz


                                            • mam 8)
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • Enriquez, daj znac, czy idzie juz normalnie kodowac gatewaye 5N0
                                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                Komentarz


                                                • ale po co CI normalnie kodować gatewaye?
                                                  ich się nie koduje tylko dodaje sprzęty w installation list.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Enriquez, no a jak gateway jest totalnie "czysty" :roll:
                                                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X