Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

triki sztuczki porady, tips and tricks

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam Panowie,
    jest ktoś z Płocka, okolic lub z Łodzi kto mógłby odblokować co tylko się da w mojej O3 ?

    Komentarz


    • Dwa pytania:
      1. czy po zakodowaniu nowych funkcji (np. oświetlenie leave home, doświetlanie zakrętów) aktywuje się możliwość sterowania i ustawień z radia ( BOLERO)?

      2. Czy w miejsce lusterka wewnętrznego mżzna założyć takie samościemniające się? Będzie pasować?

      Octavia 2014

      Komentarz


      • ad 1 - nie wiem jak te funkcje, bo je akurat miałem fabrycznie, ale aktywowałem np opuszczanie lusterka prawego przy cofaniu i pojawiło mi się to w Bolero. Inna sprawa że po dniu wyłączyłem to
        Magiczny Liftback O3 4x4

        Komentarz


        • Coś jeszcze ciekawego aktywowałeś?

          Komentarz


          • grzeg55, jest cała lista rzeczy ktore mozna aktywowac, do tego np na stemei.de poczytaj.

            Co do pierwszego - w kodowaniu CL/LH jest tez krok do wlaczenia sterowania tym w nawigacji, stad sie takie opcje pojawiaja.

            Moja O3 RS

            Komentarz


            • Zamieszczone przez grzeg55
              Dwa pytania:
              1. czy po zakodowaniu nowych funkcji (np. oświetlenie leave home, doświetlanie zakrętów) aktywuje się możliwość sterowania i ustawień z radia ( BOLERO)?

              2. Czy w miejsce lusterka wewnętrznego mżzna założyć takie samościemniające się? Będzie pasować?

              Octavia 2014
              Ad. 1 - tak. Pojawiają się ustawienia na Bolero
              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

              Komentarz


              • Pytanie,
                Co ma wpływ na połączenie z CarPlay bezprzewodowo, jest taka możliwość?

                Czy tylko poprzez kabelek via USB czy jest możliwość transferu via BT - do tego konieczna jest aktywna obsługa głosowa? Może coś innego? Czy nie ma takiej możliwości
                pozdro!
                LEMUR

                Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

                Komentarz


                • Dwa razy tak. Tylko zasilanie trzeba podac do lusterka

                  Komentarz


                  • Witam.
                    Jeżeli jest ktos z Łodzi i okolic i pomoże mi ogarnąć VCDS to bede wdzięczny - chodzi o rożne odblokowanie funkcji jak CH/LH i inne możliwe - mam O3 z 2016.
                    To auto służbowe więc za bardzo nie chciałbym czegoś sam sknocić na początku
                    Mam swój kabelek z softem podobno 15.7.1 - jeszcze ciepły z Ali .
                    Z gory dziękuje za pomoc
                    Pozdrawiam,
                    robmos

                    Komentarz


                    • Robmos
                      Do wersji MY2015.5 i MY2016 MQB obsługuje kabelek od wersji 15.7.4 a najlepiej już załatwiać 16.8


                      na briskodzie masz sprawdzone i przetestowane modyfikacje VCDSem
                      Octavia III VCDS Adaptations - tried and tested - Diagnostics & VCDS - BRISKODA
                      pozdro!
                      LEMUR

                      Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

                      Komentarz


                      • Dzieki za info zwrotne LEMUR,
                        Czyli w skrócie trochę dałem ciała z tym kabelkiem
                        Mam tez prywatnie Superb z 2011 to może tam sie przyda ?
                        Tak czy innaczej jestem mobilny i dość często jestem w trasie więc jak ktos byłby mi w stanie pomóc byłbym wdzięczny - oczywiście browar na wjazd
                        Pozdrawiam,
                        robmos

                        Komentarz


                        • Co do VCDS to te wszystkie podstawowe rzeczy bez problemu ustawisz, ja je w O3 MY16 ustawiałem na kabelku 12.12.3. Kwestia tylko taka że jedna czy dwie opcje były bez opisu w programie (trzeba było zaznaczyć bit któryś tam w bajcie tym i tym). To nie jest tak że nie zadziała w ogóle.
                          Magiczny Liftback O3 4x4

                          Komentarz


                          • acc, mam tylko podejrzenie ze przy MY15 15.7 daje ciała - mianowicie po zabawie nim, apre opcji w Columbusie mam niedostepnych i ciul wie czemu.. Chocby przełaczenie ESP z columbusa Dobrze ze mam przycisk i nim moge sobie przestawiac, nie mniej wkurza troche.

                            Moja O3 RS

                            Komentarz


                            • krzyzakp, ano taki kiedyś bug został wypuszczony w pirackich kablach. Ale jest to do odkręcenia.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • Panowie czy ktoś z Wrocka albo okolic przekodował by mi przy CH/LH xenon na ledy albo przeciwmgielne? Jestem noga w temacie....

                                Komentarz


                                • Koledzy zakodowałem sobie zamykanie szyb w deszczu, funkcja działa bez zarzutu ale pojawił się problem z działaniem wycieraczek w trybie "inteligentnym". Nie reaguje na większy deszcz a jak przestaje padać to jeździ na sucho. Mam wrażenie że przełącznik nad wajchą, ten do regulowania czułości, służy teraz do ustawienia interwału. Nic więcej.

                                  Kodowanie zmienione z 02805D na 06885D.

                                  Czy ktoś spotkał się z takimi objawami?

                                  Komentarz


                                  • Enriquez, podzieliłbys sie szczegołami co do odkrecenia? Da rade na tym samym kablu czy trzeba dorwac działajacy poprawnie i nim to odkrecic? Bede wdzieczny za szczegoly czy tu czy na pw

                                    Moja O3 RS

                                    Komentarz


                                    • @GrzesWroc,
                                      Zapraszam na spoty Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook coś wymyślimy
                                      Albo podejdź do mnie
                                      OzA

                                      O4 PHEV Szary Matt

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez krzyzakp
                                        Enriquez, podzieliłbys sie szczegołami co do odkrecenia? Da rade na tym samym kablu czy trzeba dorwac działajacy poprawnie i nim to odkrecic? Bede wdzieczny za szczegoly czy tu czy na pw
                                        Trzeba innego kabla. Nie wiem, czy VCP by tego nie załatwił...
                                        Przepis widziałem gdzieś na briskoda.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • vcp ustawi fabryczną konfig

                                          ale można się pobawić ale to czas

                                          dla porównania zmiana konfiguracji h4- xenon

                                          vcds ok 45 min
                                          vcp - max 5 min
                                          każdy "kabelek" ma inne zalety i wady. na plus vcp to zawsze robi kopie danych przed zmianą i to wygrywa jak dla mnie

                                          pewnie kto widział vcp potwierdzi to

                                          Komentarz


                                          • Pisałem kilka postów wyżej o problemie z wycieraczkami. Wczoraj przywróciłem pierwotne kodowanie czujnika, bez efektu.

                                            Wychodzi na to że przekodowałem sobie wycieraczki z inteligentnych na czasowe. Jak to możliwe?

                                            Komentarz


                                            • Chcę wymienić lusterko na samościemniające się + aktywować asystenta świateł. Octavia III z 2014 roku. I pytanie do was:

                                              1. Czy takie lusterko będzie ok:

                                              Link

                                              2. Według info z ASO po nr vin mam zamontowany czujnik 5Q0955547A (chociaż jak patrzę na na niego, to nie widzę tych oczek ), czyli chyba jest ok.
                                              3. Włącznik świateł:
                                              Link lub Link ???

                                              To by wystarczyło + kodowanie?

                                              Jest może ktoś z Warszawy, kto potrafiłby to zakodować + CH/LH, LEDy w podświetleniu tablicy rejestracyjnej oraz HHC jeżeli się da.?

                                              Dzięki za pomoc

                                              Komentarz


                                              • Proszę admina o usunięcie mojego wyżej napisanego postu ( nr 972 ).
                                                Ostatnio edytowany przez grzeg55; 42418.

                                                Komentarz


                                                • Panowie z Łodzi, pomożecie w kodowaniu paru rzeczy w mojej O3 MY16 ?
                                                  Skoda Octavia III JOY 1,8 TSI/132kW

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez rrobert Zobacz wpis
                                                    vcp ustawi fabryczną konfig

                                                    ale można się pobawić ale to czas

                                                    dla porównania zmiana konfiguracji h4- xenon

                                                    vcds ok 45 min
                                                    vcp - max 5 min
                                                    każdy "kabelek" ma inne zalety i wady. na plus vcp to zawsze robi kopie danych przed zmianą i to wygrywa jak dla mnie

                                                    pewnie kto widział vcp potwierdzi to
                                                    Potwierdzam. Kilka razy uratował mi kieszeń. RRobert jestem Ci do dziś dzień wdzięczny! Wesołych Świąt dla wszystkich Skodomaniaków.
                                                    Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                                                    Samochody:
                                                    Astra F cabrio Bertone 1,6
                                                    O3 2,0TDI CKFC
                                                    Była:
                                                    O2FL 1,4TSI CAXA

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X