Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • iskierek
    Drive
    • 2014
    • 66

    re

    Chyba coś rzeczywiście głupoty gadają. Zamówiłem podobną specyfikację, tylko że z DSG. Pod koniec Czerwca, Będę miał samochód w połowie września, podobno

    Komentarz

    • Karola79
      Classic
      • 2014
      • 6

      Re: re

      Zamieszczone przez iskierek
      Chyba coś rzeczywiście głupoty gadają. Zamówiłem podobną specyfikację, tylko że z DSG. Pod koniec Czerwca, Będę miał samochód w połowie września, podobno
      Nam też tak obiecywali a a potem sukcesywnie tydzień przed planowana produkcją dzwonili że samochód spadł na dalszy tydzień. No i nam w umowie nie wpisali terminu dostawy ... podobno jak tego nie wpisują to znaczy że nie muszą dotrzymać terminu
      Karola

      Komentarz

      • ah
        Drive
        • 2014
        • 48

        W jakims salonie zamówiłaś? Widzę, że jesteś z Katowic, a mój zaprzyjaźniony salon również jest na śląsku

        Komentarz

        • trasat23
          Rider
          • 2010
          • 417

          Pamiętajcie o dwutygodniowej przerwie letniej między lipcem i sierpniem. Wtedy nic w Mladej się nie dzieje.
          Ja czekam od 7 marca. Podobno ma być pod koniec września
          W ostatnich dniach byłem w salonie Toyoty i dostałem propozycję na Avensisa 1,8 za niecałe 3 tysiące więcej niż Octawia, od ręki, ale jakoś nie mogłem się przekonać do tego japończyka.
          www.kawapelnaslonca.pl

          Komentarz

          • Ossa
            Drive
            • 2014
            • 69

            No ja dzisiaj odebrałem Ambition i z nią wyrobili się w zadeklarowanym terminie, niestety mojej Elegantki ani widu ani słychu, nawet jeszcze w planach produkcyjnych jej nie ma. Byłem przedwczoraj w salonie Peugeota i zaproponowali mi 308SW z takim samym silnikiem, na full wyposażeniu (włącznie z panoramicznym dachem i światłami led) za cenę 5k niższą niż octa z dostawą w 7 dni. Skoda niestety robi sobie bardzo zły PR takim zachowaniem...
            Moja O3 2.0 TDI 4x4
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...322195#1322195

            Komentarz

            • SilentEmpire
              Rider
              • 2009
              • 304

              A ja właśnie odebrałem. Przy czym - Superba.
              W skrócie historia:
              1. zamówiony RS TSI DSG kombi 10-2013 - termin na 02-2014
              2. 03-2013 - propozycja zwrotu zaliczki lub zmiany zamówienia albo czekanie - do grudnia 2014
              3. zmiana zamówienia na Superba - termin na 05-2014
              4. Superb odebrany dziś

              Superb doposażony do takiego poziomu jak zamówiony RS (a niektóre rzeczy miał lepsze i więcej, bo tak wynikało z konfiguracji) wyszedł w tej samej cenie. Ja dołożyłem do wersji outdoor.
              Szczerze powiem, że jestem bardzo zadowolony, że wyszło jak wyszło. Oglądnąłem na placu RSa, mieli jednego - jakoś taki mały się wydawał i jakość elementów w środku jednak gorsza.

              Co ciekawe - dealer zatrzymał moje zamówienie RSa, bo wie, że bez problemu sprzeda - ale podobno nadal ma status niewiadomy. Więc na pewno bardzo dużo zależy od dealera.
              SUPERB

              Komentarz

              • Ossa
                Drive
                • 2014
                • 69

                Zamieszczone przez SilentEmpire
                A ja właśnie odebrałem. Przy czym - Superba.
                W skrócie historia:
                1. zamówiony RS TSI DSG kombi 10-2013 - termin na 02-2014
                2. 03-2013 - propozycja zwrotu zaliczki lub zmiany zamówienia albo czekanie - do grudnia 2014
                3. zmiana zamówienia na Superba - termin na 05-2014
                4. Superb odebrany dziś

                Superb doposażony do takiego poziomu jak zamówiony RS (a niektóre rzeczy miał lepsze i więcej, bo tak wynikało z konfiguracji) wyszedł w tej samej cenie. Ja dołożyłem do wersji outdoor.
                Szczerze powiem, że jestem bardzo zadowolony, że wyszło jak wyszło. Oglądnąłem na placu RSa, mieli jednego - jakoś taki mały się wydawał i jakość elementów w środku jednak gorsza.

                Co ciekawe - dealer zatrzymał moje zamówienie RSa, bo wie, że bez problemu sprzeda - ale podobno nadal ma status niewiadomy. Więc na pewno bardzo dużo zależy od dealera.
                No to czekamy na fotki!!
                Moja O3 2.0 TDI 4x4
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...322195#1322195

                Komentarz

                • Karola79
                  Classic
                  • 2014
                  • 6

                  No nic puki co zadzwoniłam do siedziby w Poznaniu podałam numer zamówienia i czekam na telefon zwrotny :? ciekawe co nam powiedzą. I jeszcze jedno pytani do was czy w zamówieniu mieliście wpisaną datę odbiory czy tez był to termin podany ustnie tak jak nam .... buuuu gdzie nasza Octavka
                  Karola

                  Komentarz

                  • ah
                    Drive
                    • 2014
                    • 48

                    Ja miałem wpisany 10 września bo taki termin mnie początkowo interesował, dealer miał przetrzymać auto u siebie do tego terminu.

                    Komentarz

                    • yuby123
                      Classic
                      • 2014
                      • 21

                      Ja mam wpisany w umowie termin 30.09
                      + info o oddaniu zaliczki etc gdy nie będzie spełniony
                      zamówiona: 26.06.2014
                      produkcja:23.07.2014
                      zarejestrowana:04.08.2014
                      odbiór:07.08.2014

                      Komentarz

                      • trasat23
                        Rider
                        • 2010
                        • 417

                        Zamieszczone przez Karola79
                        czy w zamówieniu mieliście wpisaną datę odbiory
                        Wpisanie daty do zamówienia nie obliguje do niczego dilera.

                        Zamieszczone przez yuby123
                        info o oddaniu zaliczki etc gdy nie będzie spełniony
                        Skoda ma obowiązek oddać zaliczkę nie później niż do 6 miesięcy od daty przyjazdu samochodu do salonu. Nawet w przypadku gdy odmówisz odbioru auta, zaliczka nie przepada.
                        www.kawapelnaslonca.pl

                        Komentarz

                        • rafiki
                          RS
                          • 2012
                          • 15968
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                          trasat23, może Skoda tak mówi, że mają 6 miesięcy od przyjazdu auta na zwrot zaliczki. Wg polskich przepisów zaliczka zawsze podlega zwrotowi w przeciwieństwie do zadatku
                          رافال
                          Spoty
                          Cause freedom is a lonely road
                          My O2FL

                          Komentarz

                          • trasat23
                            Rider
                            • 2010
                            • 417

                            rafiki, co nie zmienia faktu, że muszą zwrócić . Ja mam zapisane tak w zamówieniu, więc nawet jeśli zrezygnuję to te parę miesięcy na zwrot mogę zaczekać.
                            www.kawapelnaslonca.pl

                            Komentarz

                            • Chris11
                              RS
                              • 2011
                              • 1587

                              Mam pytanie do tych, którym odbiór auta się przedłużył.
                              Na zamówieniu widnieje wpis: "odbiór auta nastąpi najpóźniej do.... ". A zamówienie jest wiążące dla obu stron, w związku z czym, z tego, co mi wiadomo, możnaby się nawet domagać odsetek ustawowych.
                              Wiadomo, że nie o to chodzi, ale czy ktoś próbował egzekwować swoje prawa w momencie opóźnienia dostawy? Dostał rekompensatę od dealera?

                              Komentarz

                              • Himenek
                                Rider
                                • 2014
                                • 412

                                u mnie w umowie było że zwrot zaliczki bez odsetek, oni się dobrze zabezpieczają

                                Komentarz

                                • Chris11
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 1587

                                  U mnie nie ma żadnego takiego zapisu.

                                  Komentarz

                                  • trasat23
                                    Rider
                                    • 2010
                                    • 417

                                    Zamieszczone przez Chris11
                                    Wiadomo, że nie o to chodzi, ale czy ktoś próbował egzekwować swoje prawa w momencie opóźnienia dostawy?
                                    To jest możliwe, ale tylko przed sądem. Nie sądzę aby SAP chciało iść na ugodę.

                                    Co innego domaganie się od dilera jakieś rekompensaty. Ja zażądałem kilku rzeczy i już czekam 3 tygodnie. Kierownik regionalny miał oddzwonić, po tym jak sobie wszystko przeliczy. nie zadzwonił, chyba, że liczy do tej pory. Jak przyjdzie do odbioru samochodu, i nie dostanę tego czego chciałem to znowu zrobię zadymę w SAP. Już mnie tam znają dosyć dobrze.
                                    SKODA olewa klientów indywidualnych jak tylko może i każdego dnia pobija kolejne rekordy bezczelności.
                                    www.kawapelnaslonca.pl

                                    Komentarz

                                    • hawana14
                                      Classic
                                      • 2014
                                      • 7

                                      Pytanie o radę?

                                      Kilka dni temu złożyłem zamówienie na Octavie Liftback 1.2 105PS + DSG Elegance. Udało mi się wynegocjować około 9000 zł rabatu.

                                      Niby wszystko fajnie jednak mój obecny samochód mocno nie domaga i obawiam się czy bezawaryjnie przejeździ jeszcze te 3 miesiące. W związku z tym że dzieje się z nim nie najlepiej zacząłem przeszukiwać oferty dealerów z poza Wrocławia.

                                      Znalazłem dostępną od ręki Octavie 1.4 + DSG Ambition + Amazing z 2013 u dealera oddalonego o 300 km z rabatem 13000 zł. W związku z tym czy moglibyście coś doradzić?
                                      Czy rabat 13 tyś na auto z 2013 to dobra oferta?
                                      Czy warto czekać i jednak termin odbiory może się mocno rozjechać? Porównując obie Octavie ta 1,4 dostępna od ręki jest o 1000 zł droższa. Około 77900 zł po upustach. Zamówiona 1,2 76800 zł.

                                      Moją obawę budzi również fakt że auto z 2013 wciąż jest niesprzedane u dealera na placu.

                                      Komentarz

                                      • rafiki
                                        RS
                                        • 2012
                                        • 15968
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                                        hawana14, jest niesprzedane, bo może ktoś zrezygnował z zamówienia a nikomu nie pasowała konfiguracja
                                        رافال
                                        Spoty
                                        Cause freedom is a lonely road
                                        My O2FL

                                        Komentarz

                                        • SS
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 16209
                                          • Superb III (3V3)

                                          Moją obawę budzi również fakt że auto z 2013 wciąż jest niesprzedane u dealera na placu.
                                          kupujesz nowe auto z gwarancją i nic Ciebie nie interesuje. Jeśli odpowiada kupujesz, jeśli nie to nie. Oszczędzasz 4000zł, masz mocniejszy silnik z uboższym wyposażeniem. Jak pogadasz to może jeszcze coś urwiesz :diabelski_usmiech
                                          Pisał Sebastian

                                          Komentarz

                                          • Yanczi
                                            Drive
                                            • 2014
                                            • 49

                                            Witam,

                                            no to ja napiszę moją historię, tydzień temu zacząłem jazdę po salonach Warszawskich otrzymywałem 3 odpowiedzi:

                                            1. Nie da się zamówić
                                            2. Da się około 6 miesięcy czekania
                                            3. Da się około 2-4 miesięcy czekania, ale na pewno się wydłuży

                                            W tym dostałem propozycje na 3 Skody RS dostępne w ciągu tygodnia (nie odebrane przez kogoś, 2x combi 1x benzyna golas)

                                            Mi zależało aby był nieźle wyposażony i nie combi więc zacząłem dzwonić w okolicy 100-150km od Warszawy. Zero efektu.

                                            Pojechałem do jednego z Warszawskich salonów gdzie usilnie dusiłem aby sprawdzono wszelkie dostępne samochody od ręki. Okazało się, że z proponowanych mi 3 ten salon widział w komputerze tylko 1 z nich.. około 25 minut zadziornych zaczepek i dzwonieniu do importera, salonów itp itd. okazało się, że maja 2 samochody z ustaloną datą produkcji ( co w obecnej sytuacji już daje jakiś minimalny podgląd terminu ), Pan sprzedawca zapewnił mnie, że jest super bo ludzie czekają 2 miesiące i nie mają nawet daty produkcji..

                                            Okazało się, że jeden z nich mi zarezerwował, wpłaciłem zaliczkę i podpisałem umowę, termin produkcji odległy od daty umowy o 5 tygodni + informacja jaką dostałem, że po tym terminie jeszcze ok 2 tyg sprowadzenie.

                                            Termin produkcji oczywiście podano mi jako numer tygodnia a nie konkretny dzień.

                                            Więc teoretycznie powinien być w 2 miesiące, o ile to wszystko nie pic na wodę sam nie wiem
                                            co o tym myśleć.

                                            Pozdrawiam
                                            1 post

                                            Komentarz

                                            • SilentEmpire
                                              Rider
                                              • 2009
                                              • 304

                                              Zamieszczone przez Ossa
                                              No to czekamy na fotki!!
                                              Zrobiłem temacik: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...318572#1318572
                                              SUPERB

                                              Komentarz

                                              • perfex
                                                L&K
                                                • 2005
                                                • 1117

                                                Zamieszczone przez Yanczi

                                                Więc teoretycznie powinien być w 2 miesiące, o ile to wszystko nie pic na wodę sam nie wiem
                                                co o tym myśleć.
                                                Oj tam, to jest niezwykle proste. O3 RS kupuje się tak: wpłacasz zaliczkę, podpisujesz kwit i zapominasz Potem, za wieeeeeele miesięcy dostaniesz telefon że auto dochodzi. Chce się mieć coś tak wyjątkowego to trzeba poczekać. Jeżeli ktoś uważa że gti, cupra, st, gt itd są do chrzanu to musi poczekać te 10 mies na RS...
                                                Pozdrawiam
                                                perfex

                                                Octavia HTP

                                                Komentarz

                                                • yuby123
                                                  Classic
                                                  • 2014
                                                  • 21

                                                  Do mnie wczoraj zadzwonił Diler z informacją że zgodnie z planem (30 tydz) auto będzie się produkowało 23 lipca; planowany czas odbioru czwartek lub piątek przyszły tydzień (31/07 lub 01/08); Diler potwierdzi jeszcze w najbliższy poniedziałek

                                                  Yupi...
                                                  zamówiona: 26.06.2014
                                                  produkcja:23.07.2014
                                                  zarejestrowana:04.08.2014
                                                  odbiór:07.08.2014

                                                  Komentarz

                                                  • Ossa
                                                    Drive
                                                    • 2014
                                                    • 69

                                                    A ja dzisiaj zrezygnowałem z zamówienia... Minęło 3,5 miesiąca i nawet informacji o terminie produkcji (1,6 TDI 105 mocno doposażony) :evil:
                                                    Moja O3 2.0 TDI 4x4
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...322195#1322195

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...