Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • acc
    Drive
    • 2015
    • 83
    • Octavia III (5E3)
    • CJSB 1.8 TSI 180 KM

    Niedawno pisałem o RSce, a ostatecznie w środę zamówiłem nową O3 1.8 TSI DSG6 4x4 - http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/71367073
    Ciekawe kiedy wyprodukują. A swoją drogą to chyba pierwszy liftback na 4 łapy na forum? W showroomie widziałem tylko wersje kombi.
    Magiczny Liftback O3 4x4

    Komentarz

    • Grechulek
      Ambiente
      • 2012
      • 116
      • Octavia III (5E3)
      • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

      Ja zamówiłem RS tydzień temu LiftBack, ale nadal nie mam daty produkcji ;/, podobno najwcześniej w poniedziałek ;/. Acc Ty znasz przybliżoną datę, samochód wskoczył na tydzień produkcji??

      Komentarz

      • acc
        Drive
        • 2015
        • 83
        • Octavia III (5E3)
        • CJSB 1.8 TSI 180 KM

        Jeszcze nie znam - dealer powiedział mi że najwcześniej po 2 tygodniach będzie wiadomo.
        Magiczny Liftback O3 4x4

        Komentarz

        • marektbg
          Elegance
          • 2010
          • 861

          Ja zamówiłem 07/08 - termin produkcji ma być znany 24/08 - czyli też po około 2 tygodniach. U kliku dealerów miałem informację, że na liftback'a okres oczekiwania to 2 miesiące - a może i krócej (nie mówię o RS).

          Komentarz

          • acc
            Drive
            • 2015
            • 83
            • Octavia III (5E3)
            • CJSB 1.8 TSI 180 KM

            Mały update, właśnie dostałem informację od dealera:
            - zamówione auto: O3 1.8 tsi 4x4 dsg liftback - http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/71367073
            - data zamówienia: 5.VIII - 32 tydzień
            - planowana data produkcji: 38 tydzień (połowa września)
            - do tego trzeba dodać ok 2 tygodnie na transport
            Magiczny Liftback O3 4x4

            Komentarz

            • marektbg
              Elegance
              • 2010
              • 861

              acc nawet nieźle - ja zamówiłem 7/08 i jakbym miał produkcje też połowa września było by świetnie. Mój sprzedawca jest do końca tygodnia na urlopie więc dopiero 24/08 coś się bliżej dowiem.

              Komentarz

              • Grechulek
                Ambiente
                • 2012
                • 116
                • Octavia III (5E3)
                • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                Dostałem informację od dealera:
                - zamówione auto: O3 RS TSI DSG LIFTBACK - http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/72257719
                - data zamówienia: 1.VIII - 31 tydzień
                - planowana data produkcji: 40 tydzień (w poniedziałek jakieś potwierdzenie tego terminu).

                Komentarz

                • Maicroft
                  Moderator
                  S_OCP MemberModeratorr
                  • 2004
                  • 25757
                  • Audi

                  Ciekawe kiedy przyjedzie, ale szczerze to bym auta teraz nie zamowil, tylko poczekal 1,5 miesiaca i zamowil do produkcji na 2016 rok. A tak przyjedzie okolo 45 tygodnia i mamy auto jak z wyprzedazy rocznika - no chyba ze dadza wiekszy bonus
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz

                  • Grechulek
                    Ambiente
                    • 2012
                    • 116
                    • Octavia III (5E3)
                    • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                    Heh tak to można czekać i czekać, bo nowy rok modelowy, bo nowy rocznik itd. i tak naprawdę nigdy nie kupilibyśmy samochodu

                    Edit: A pytanie z innej beczki, myślałem nad pakietem Xtreme tylko właśnie... raz nie wiem czy 19 to nie za dużo, dwa wtedy nie mam pakietu Challenge (bez challenge ale z xtreme są listwy na progi wogóle??), jaka fabryczna guma przychodzi do felg xtreme 19"??

                    Komentarz

                    • Dig Dug
                      L&K
                      S_OCP Member
                      • 2005
                      • 1306
                      • Seat

                      Grechulek, Teoretycznie można, ale praktycznie to wg. mnie są dwa dobre okresy zakupu auta. Sam początek roku (zamawiamy pod koniec poprzedniego), albo połowa roku.

                      W pierwszym przypadku, możesz kupić zaszłoroczne z wyprzedaży jak najbardziej zależy nam na oszczędności pieniędzy albo kupujesz taki z produkcji z zamówienia listopadowego/grudniowego i masz rocznikowo z początku roku, a jeździsz nim cały rok.

                      W drugim przypadku, kupujesz auto rocznikowo też ten rok, ale modelowo nowy, a jeździsz pół roku + jedziesz na wakacje nowym autem.

                      Wszystkie pośrednie terminy to wg. uznania. Są też tacy, co kupują auto najwcześniej na wiosnę, by od razu nie inwestować w zimówki zimą.

                      Jak kto woli, ale zakup auta pod koniec roku i odbiór jeszcze w tym samym jest najmniej korzystne, bo zaraz Ci się rok przekręci, musisz kupić zimówki, a jeżdżąc zimą masz najmniejszy fun z jazdy, bo śnieg, ślisko i trzeba więcej uważać.

                      Ale każdy zrobi jak uważa, najgorzej, że dla większości sam zakup jest na tyle fajną sprawą, że nie chce czekać, tylko kupuje, jak jest ku temu klimat w domu. :wink:
                      Była O1 jest F2.

                      Komentarz

                      • krzyzakp
                        L&K
                        • 2013
                        • 1016
                        • CUPA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                        Zamieszczone przez Dig Dug
                        W drugim przypadku, kupujesz auto rocznikowo też ten rok, ale modelowo nowy, a jeździsz pół roku + jedziesz na wakacje nowym autem.
                        Na cos takiego bym sie nie porywał, bo rozne akcje sie zdarzaja w nowych autach Nie mowiac o kwestii dotarcia, wiec np. jadac w gory to dotarcie srednio.. Choc niektorzy nie uznaja docierania, no ale A co do akcji, to zdarzyło sie matce jakies 17lat temu nie dojechac do domu swiezo odebrana nowka z salonu, bo ta wrocila na lawecie...
                        Zreszta, sam jestem przykładem - przy 30-40km na blacie padł czujnik swiatel stop I zycze powodzenia jechac na wakacje majac ciagle stopy zapalone.. Albo ktos w d*** wjedzie albo policja odesle na lawecie Wiem, jest assistance itp, ale i tak pol dnia w plecy nim Was zabiora, auto zastepcze - wiecej stresu niz to warte.

                        Co do odbioru pod koniec roku - teraz to mozemy sobie spokojnie marudzic, rok temu zamawiajac na poczatku sierpnia, odbior mialem 23grudnia... Nie patrzyło sie na takie cos, kiedy odbior, tylko zamwiało i modliło o jak najszybszy termin...

                        Moja O3 RS

                        Komentarz

                        • marektbg
                          Elegance
                          • 2010
                          • 861

                          Wczoraj się trochę wkur...em :twisted:
                          Auto zamówione 07/08 - z zapewnieniem, że odbiór na połowę października. Sprzedawca jednak nie podał mi do wczoraj planowanej daty produkcji.
                          Wczoraj się po raz kolejny upomniałem i otrzymałem wiadomość, że auto jest zaplanowane do produkcji na KONIEC PAŹDZIERNIKA :roll: ale on zapewnia że termin przesunie bo już interweniował w SAP i termin przyśpieszy tylko prosi o chwilę cierpliwości.
                          Na obecną chwile wychodzi jednak odbiór połowa listopada, a to specjalnie mnie pozytywnie nie nastraja bo bardzo się już napaliłem na nowy samochód.

                          Komentarz

                          • Maicroft
                            Moderator
                            S_OCP MemberModeratorr
                            • 2004
                            • 25757
                            • Audi

                            Zamawial ktos nowego Superba do produkcji ??

                            Prawda to, ze realny termin zamowionego dzis auta to styczen/luty 2016 :?:

                            Nic sie w Skodzie nie zmienilo od dobrych paru lat. 80% aut przyjezdza po 4-6 miesiacach. 10% jest w 1-2 miesiace, bo sa podmieniane w zamowieniach dilera ktore wjezdzaja lada moment na tasme, a kolejne 10% to auta powyzej 6 miesiecy. Rekord to chyba 11 miesiecy :lol:
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz

                            • PiotreQ
                              Ambiente
                              • 2013
                              • 224
                              • Octavia I (1U2)
                              • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                              W bmw standard to ok 6 miesięcy.
                              Wiec nie przesadzajmy.
                              Jak bym zamawiał nowego superba to wytrzymał bym : >

                              Komentarz

                              • Maicroft
                                Moderator
                                S_OCP MemberModeratorr
                                • 2004
                                • 25757
                                • Audi

                                No tak, auto towar luksusowy.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz

                                • acc
                                  Drive
                                  • 2015
                                  • 83
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                  Zamieszczone przez marektbg
                                  Wczoraj się trochę wkur...em :twisted:
                                  Auto zamówione 07/08 - z zapewnieniem, że odbiór na połowę października. Sprzedawca jednak nie podał mi do wczoraj planowanej daty produkcji.
                                  Wczoraj się po raz kolejny upomniałem i otrzymałem wiadomość, że auto jest zaplanowane do produkcji na KONIEC PAŹDZIERNIKA :roll:
                                  Zamawiałeś jakieś egzotyczne opcje? Moja konfiguracja jest dosyć nietypowa (1.8 tsi 4x4 dsg6 z kilkoma bajerami) i dziś dealer potwierdził mi że data produkcji się nie zmieniła (nadal jest 38-ty tydzień). A zamówiłem tylko dwa dni przed Tobą - 5 sierpnia.
                                  Magiczny Liftback O3 4x4

                                  Komentarz

                                  • polrob
                                    Rider
                                    • 2013
                                    • 535
                                    • Superb III (3V3)
                                    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                    Maicroft,

                                    Co do Superba też mam taka info że jak teraz zamówisz to Liftback do produkcji na styczeń, podobno przy zamówieniu kombi jest szansa na produkcję listopadową.
                                    jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                    Komentarz

                                    • marektbg
                                      Elegance
                                      • 2010
                                      • 861

                                      acc , konfiguracja wydaje mi się normalna Ambition + Amaizing + Pakiet chrom + black halogeny + isofix z przodu. Czekam na info od dealera zobaczymy czy faktycznie przyśpieszy :?:

                                      Komentarz

                                      • Grechulek
                                        Ambiente
                                        • 2012
                                        • 116
                                        • Octavia III (5E3)
                                        • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                        Ja zamówiłem RS TSI w okolicach 7 sierpnia a dokładnie taką konfigurację:



                                        Wpierw 40 tydzień, parę dni temu poszedłem domówić jeszcze Traveller Assistant i handlowiec poinformowałem mnie jeszcze przed domówieniem Traveller'a, że przeskoczył termin na 42 tydzień ale stwierdził, że niekoniecznie trzeba tego się trzymać bo może coś być wcześniej... Pożyjemy, zobaczymy :P

                                        Komentarz

                                        • andriu21tg
                                          L&K
                                          S_OCP Member
                                          • 2008
                                          • 1499

                                          PiotreQ, Ja zamawiałem F25FL 6 Lutego odbierałem 3 sierpnia....(sam transport pociągiem do portu + statek+ rozładunek +laweta do kleszczowa+ transport do salonu to miesiąc)..

                                          Komentarz

                                          • marektbg
                                            Elegance
                                            • 2010
                                            • 861

                                            U mnie progres :szeroki_usmiech
                                            Termin produkcji z 44 tygodnia wskoczył na 40 tydzień - więc jest dobrze i według dealera odbiór na połowę października - czyli 9 tygodni od zamówienia.

                                            Komentarz

                                            • Grechulek
                                              Ambiente
                                              • 2012
                                              • 116
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                              Marek kiedy ten progress nastąpił?? Dzisiaj??

                                              Komentarz

                                              • marektbg
                                                Elegance
                                                • 2010
                                                • 861

                                                Dziś otrzymałem maila od sprzedawcy

                                                Komentarz

                                                • Marillo
                                                  Drive
                                                  • 2011
                                                  • 81

                                                  Wygląda na to że raczej na 99% nie będzie wyprzedaży rocznika jeśli chodzi o S3.
                                                  Zamówiłem 30 .06 2015r S3 Style 1,4 TSI z DSG i z 44 tygodnia zmienło się na początku tego tygodnia na przyszły rok , natomiast dziś znajomy zamówił S3 Active 1,6 TDI i termin dostał na 29 luty 2016r. Na placu nic nie ma do sprzedaży od ręki.
                                                  Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                                                  Komentarz

                                                  • acc
                                                    Drive
                                                    • 2015
                                                    • 83
                                                    • Octavia III (5E3)
                                                    • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                                    A ponoć przy zamówieniu S3 do 15 sierpnia była gwarancja na produkcję w tym roku...
                                                    Magiczny Liftback O3 4x4

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...