Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poziom płynu chłodniczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • U mnie 20900 km i raz tylko dolałem 0,2 l żeby mieć równo z kreską max a nie pamiętam, jak było po odbiorze. Trzyma poziom cały czas.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Ja również dolałem 0,2 bo zeszło do poziomu min ale to po 46.000 km.
      Dobrze że chociaż tego nie ubywa tak jak oleju. Zobaczymy jak będzie po przejściu na Motula 0W40.

      Komentarz


      • 24.500 km - jak drut.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • K..., mnie też dopadło. Autko ma naśmigane 4100 km.
          W piątek wychodząc z pracy coś mnie tkneło i zaglądnąłem pod maskę, a tam poziom płynu poniżej min. Zajechałem po drodze do ASO, kupiłem płyn a przy okazji zagadnąłem doradcę. Trochę pogaworzyliśmy, delikatnie odkręcił korek na chwilę i kazał obserwować. Wieczorem na zimnym poziom ok. Dziś rano na zimnym poziom ok. Nic z tego nie kumam. :evil:
          2004 Renault Thalia 1.4 RT,
          2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
          2009 Renault Clio MTV 1.4
          2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
          2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

          Komentarz


          • czto, ja tak miałem, po odkręceniu korka płyn poszedł do góry (syknęło) i do dzisiaj trzyma poziom.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • Układ pracuje pod ciśnieniem, więc - szczególnie przy ciepłym płynie - normalne jest, że poziom się podniesie po odkręceniu korka. Natomiast wątpliwa jest zasadność redukowania tego ciśnienia - ono ma tam być i jest ważniejsze, niż poziom na zbiorniku o 1 cm wyżej lub niżej.

              Komentarz


              • Po wymianie pompy zrobiłem ok. 10tys km. Poziom płynu cały czas na max.

                Jeżeli u kogoś w TDI ubywa płynu - kierunek ASO i męczyć o wymianę pompy.

                Komentarz


                • czto, u mnie było tak, że od ok. 2-3 kkm płyn spadał gdzieś do granic minimum, ale jak odkręcałem zbiorniczek to wracał na swój poziom. Tak po którymś tam razie nie wrócił, więc zakupiłem w aso płyn i dolałem coś ok. 200-300 ml. Od tamtej pory (ok. 20 kkm) nic się nie dzieje, poziom w normie.

                  Komentarz


                  • 40.000 km i trzyma max.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • 89kkm - pompa zdechła - wymiana w ASO 1100PLN brutto na gotowo, sama pompa coś 550-600PLN. Jutro odbieram Skodilaka.
                      "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                      Komentarz


                      • W tym tygodniu robiłem dolewkę płynu. Czyżby druga pompa padła?

                        Komentarz


                        • 42.000 km i trzyma poziom
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • U mnie zaczęło na poważnie ubywać płynu chłodniczego - do serwisu. Pompa wody do wymiany. Niestety już po gwarancji. Przebieg 44k km. Dobra wola producenta - odrzucona. 2k zł w plecy. To na pewno moja ostatnia Skoda....

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez sobol1500 Zobacz wpis
                              "... 2k zł w plecy.."
                              Cena NIESAMOWITA.. może warto było poza ASO tę sprawę załatwić skoro i tak po gwarancji ...? Ciekawe zatem ile w tym ASO wzięliby za wymianę całego rozrządu....

                              Pozdrawiam,
                              Jaroslav92525

                              -----------------------
                              VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                              Komentarz


                              • Sama pompa byla droga. Reszta to pierdoly. Plyn chlodniczy, olej itp. Jak pojechalem do ASO to Panowie stwierdzili, ze samochodem nie mozna jezdzic. Tak czy siak brawo dla Skody. Czekam tylko do 5 lat az sie zamortyzuje i nigdy wiecej tego syfu.

                                Komentarz


                                • Sobol1500, jaką masz jednostkę napędową?

                                  Komentarz


                                  • 1.4 tsi 140km

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez JacekRS Zobacz wpis
                                      89kkm - pompa zdechła - wymiana w ASO 1100PLN brutto na gotowo, sama pompa coś 550-600PLN.
                                      Zamieszczone przez sobol1500 Zobacz wpis
                                      Przebieg 44k km. Dobra wola producenta - odrzucona. 2k zł w plecy
                                      U jednych koszt 1100 zł u drugich 2.000 zł? Trzeba szukać tańszego ASO. Ale to chore.
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • 25 tys . 10 mies.
                                        Podczas serwisu olejowego stwierdzono regulator płynu do wymiany. Jakiś miesiąc temu dolałem ok. 200ml płynu po sygnalizacji niskiego stanu. W zbiorniczku wyrównawczym nic nie było.
                                        W ciągu kolejnego miesiąca poziom spadł do min.
                                        Samochód odstawiony do serwisu we wtorek. Ze względu na brak części odebrany po wymianie regulatora w sobotę.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez sobol1500 Zobacz wpis
                                          1.4 tsi 140km
                                          To ciekawe, bo problematyczne są 2.0 TDI oraz 1.8 TSI. 1.2 i 1.4 nie miały przejść z układem chłodzenia. Pozostaje mieć nadzieję, że to sporadyczna usterka.

                                          Komentarz


                                          • U mnie też pompa do wymiany w 2.0 TDI. Wcześniej dolewałem płynu ok 200ml na rok i ASO sprawdzało układ chłodzenia kilka razy- było ok. Teraz pompa padła przy 75 tyś km i silnik zaczął się przegrzewać. Serwis powiedział, że VW wymyślił taki patent - na niskich obrotach do 2000obr/min przepływ płynu chłodniczego jest ograniczony przez jakąś przysłonę, żeby silnik miał optymalną temp.i u mnie ta przesłona czasem się zacina, a wtedy temp. skacze na czerwone pole przy dłuższej jeździe na wyższych obrotach. Jutro czeka mnie wymiana pompy w Gall ICM niestety po gwarancji.

                                            Komentarz


                                            • Pompa wymieniona. Koszt wymiany 1100zł z rabatem 10%.

                                              Komentarz


                                              • U mnie szlag trafił już czwartą pompę, przebieg 64 tys. km, zakwalifikowana do wymiany na nową. Coś kręcą nosem, bo auto już po gwarancji, ale od ostatniej wymiany minęło dopiero 15 miesięcy (wymieniana jeszcze w ramach gwarancji). Nie mam zamiaru za to płacić, czekam na decyzję. Nie kupię już więcej Skody, akumulator padł po trzech latach, wymieniona tapicerka tylnych foteli, bo się pruła, wymienione wkłady lusterek, bo wydawały dźwięki jak z zaświatów przy składaniu, padł czujnik położenia klap wirowych, przetarte plastiki od pasów, szyba przednia cała w kropkach jakby była wykonana z cukru (w poprzedniej Skodzie po 200 tys. km wyglądała lepiej) itd. Masakra...
                                                TadFi
                                                Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                                Komentarz


                                                • Dzisiaj dzwonili do mnie, że jednak wymienią pompę gratis. Nie wiem do ilu razy sztuka ale u mnie to już będzie piąta... sztuka. Przebieg 64 kkm.
                                                  TadFi
                                                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                                  Komentarz


                                                  • To już chyba kpina.
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X