Informacje o silniku 1.4 tsi 140KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Przem78
    Rider
    • 2013
    • 561

    Zamieszczone przez poldolot
    chyba że to zależy też od obciążenia mocniejszym chłodzeniem ;>
    Zdecydowanie, ja nie dopisałem ale ogólnie klimy używam bardzo intensywnie (lubię mieć chłodno w aucie podczas jazdy 17-18 *C temp zwiększam dopiero przed wyjściem z auta coby szoku nie było)
    Pozdr. Przemek

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      Ten nowy 1.4TSI bedzie palil 1l wiecej od 1.6TDI - tak wychodzi z wielu statystyk.
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • polrob
        Rider
        • 2013
        • 535
        • Superb III (3V3)
        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

        Zamieszczone przez Prim
        Prekompilator,

        No własnie i na tym polega problem (ledy) - nie podobają mi się "zwykłe" lampy.
        BTW - "zwykła" lampa ma dzienne w głównym kloszu? czy przy przeciwmgielnych?
        Też mam takie odczucie że zwykła lampa wygląda nieciekawie w O3 szkoda że zabrali soczewkę tak jak to było w O2fl.
        Światła do jazdy dziennej w są umiejscowione w głównej lampie
        jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

        Komentarz

        • Prim
          L&K
          • 2013
          • 1040
          • Audi

          ławto Ci mówić
          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

          VW Jetta 1.2 TSI

          Komentarz

          • Prekompilator
            Rider
            • 2013
            • 420

            @Prim
            Dzienne są razem z drogowymi.
            Przewaga ledów polega na tym, że nie obciążają akumulatora przy rozruchu tak jak żarówki. Niestety, zarówno dzienne, jak i mijania (a jak masz AUTO, to w nocy się włączą), zapalają się nie po uruchomieniu silnika, lecz po włączeniu zapłonu.

            Co do wersji: ja wybrałem 1.4 ambition + pakiet + pierdoły za może 500 pln. Elegance jest wg mnie bez sensu, tym bardziej gdy na drugiej szali masz silnik. W końcu samochodem masz jeździć, a nie na niego patrzeć i wzdychać (tzn. to ew. też, ale nie na pierwszym miejscu :P ).
            W Elegance to co mnie najbardziej kusi, to drugi haczyk w bagażniku, ale przecież nie dopłacę 4 tys. do haczyka.
            Kwestie typu felgi 17" wręcz mnie zniechęcają - prawdopodobnie u siebie będę zamieniał 16" na 15, niestety na własną rękę, bo zamówić 1.4 na 15" się nie da.

            Komentarz

            • Bomber
              Ambiente
              • 2013
              • 226

              Zamieszczone przez Prekompilator
              W Elegance to co mnie najbardziej kusi, to drugi haczyk w bagażniku, ale przecież nie dopłacę 4 tys. do haczyka.
              Kwestie typu felgi 17" wręcz mnie zniechęcają - prawdopodobnie u siebie będę zamieniał 16" na 15, niestety na własną rękę, bo zamówić 1.4 na 15" się nie da.
              Hehehe haczyk kompletny ze śrubami oryginał Skoda kosztuje w salonie 29 PLN

              A felgi 17" są ok przynajmniej po przejechaniu paru tys. km (w drugim aucie mam 19" i 18") i nie ma problemu z dziurami. Opony na 17" są dość wysokie.
              Pozdrawiam,

              Bomber
              __________________
              O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
              + "Lodówka" :-)

              Komentarz

              • Wojtas_Poznań
                RS
                • 2010
                • 2822

                Zamieszczone przez Prekompilator
                prawdopodobnie u siebie będę zamieniał 16" na 15
                ops: :shock: zostaw 16" skoro 17" jest dla ciebie za dużo..... bo na 15" O3 będzie wyglądać komicznie :lol
                SPOT Poznań:
                .....
                ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                Error 503 Wojtas Unavailable :P

                Komentarz

                • roney03
                  Classic
                  • 2013
                  • 15

                  Zamieszczone przez Prim

                  Szukam samochodu uniwersalnego dla rodziny 2+niemowlę , ekonomicznego, przestronnego (mam 193 cm wzrostu). Początkowo myślałem o superb-ie ale finansowo w grę wchodził jedynie 1.4 tsi i przy gabarytach oraz wadze tego auta ciężko nazwać go ekonomicznym.
                  Przy odrobinie gimnastyki znajdziesz Superba 1.8 i to w wersji Combi za ok 70tys.
                  Ceny transakcyjne Superbow sa porownywalne (a śmiem twierdzić że czesto niższe) niż O3

                  Komentarz

                  • Prekompilator
                    Rider
                    • 2013
                    • 420

                    Zamieszczone przez Bomber
                    Hehehe haczyk kompletny ze śrubami oryginał Skoda kosztuje w salonie 29 PLN
                    A co z montażem? Jest to przewidziane czy trzeba wiercić? Co z gwarancją?
                    Bo chętnie z 8 takich haczyków bym zamontował.

                    Zamieszczone przez Bomber
                    A felgi 17" są ok przynajmniej po przejechaniu paru tys. km (w drugim aucie mam 19" i 18") i nie ma problemu z dziurami. Opony na 17" są dość wysokie.
                    Nie dla mnie. Jechałem i stwierdzam że problem z dziurami i nierównościami jest, również na 16". Poza tym mam taki dziwny gust, że wolę grubą oponę niż wielką felgę z nawleczonymi kilkoma molekułami gumy.

                    Komentarz

                    • Bomber
                      Ambiente
                      • 2013
                      • 226

                      Zamieszczone przez Prekompilator
                      Zamieszczone przez Bomber
                      Hehehe haczyk kompletny ze śrubami oryginał Skoda kosztuje w salonie 29 PLN
                      A co z montażem? Jest to przewidziane czy trzeba wiercić? Co z gwarancją?
                      Bo chętnie z 8 takich haczyków bym zamontował.


                      Są dziury pod oba haczyki - tam są gwintowane otwory. Co ma to wspólnego z gwarancją? Wkładasz w otwory fabryczne (no chyba,ze chcesz 8 haczyków). Ja u siebie miałem 1 haczyk mimo ,że elegance bo mam Cantona i nad tym nie przewidują haczyka (pewnie ze względu na ew. zalanie/obijanie się zakupów o suba itp.) . Zamontowałem jednak 2 haczyk w fabrycznym miejscu. Trzeba zaślepkę tylko w tapicerce wyjąć. 3 min roboty.
                      Pozdrawiam,

                      Bomber
                      __________________
                      O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                      + "Lodówka" :-)

                      Komentarz

                      • Prekompilator
                        Rider
                        • 2013
                        • 420

                        Jeżeli otwory są, to pytanie o gwarancję jest nieaktualne, bo nie trzeba nic wiercić. Dzięki za informację, jak dla mnie jest naprawdę przydatna. Dwa haczyki jakoś powinny wystarczyć, to i tak o 100% więcej niż na początku

                        Komentarz

                        • rezon
                          RS
                          • 2006
                          • 1894
                          • Volvo
                          • AKL 1.6 MPI 101 KM
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          Zamieszczone przez Prim
                          Czy realnie przyczynia się do spadku spalania... rozumiem w korku?
                          Tak. Jeździłem trochę Fiatem z SS. Nie ma za wiele doświadczeń z innymi skutkami tego systemu - akumulator, rozrusznik, wieniec zębaty. Za krótko jeżdżą popularne samochody z SS aby ocenić pełny wpływ SS na ekonomię eksploatacji, a nie tylko paliwo.

                          Komentarz

                          • ryjeks
                            Rider
                            • 2010
                            • 488
                            • Octavia III combi (5E5)
                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                            Prim
                            Zdecydowanie wziąłbym 1.4, różnica w dynamice będzie znaczna, a w spalaniu marginalna.

                            Jeździłem chwilę na jeździe próbnej z włączonym S&S i w sumie pozytywnie mnie zaskoczyło.
                            Wyłącza się niezauważalnie i dość szybko i załącza się też bardzo poprawnie, bez drgań i innych dziwnych objawów.
                            Obserwując wskaźnik spalania, wydaje mi się, że te 0,5l oszczedności w mieście jest realne.
                            Przy bardzo dużych korkach może i więcej być nawet.

                            A tak w ogóle to proponuję zacisnąć pasa i dozbierać na DSG

                            Poza tym polecam zainteresować się tą dodatkową gwarancją fabryczną na 4 lata i do wyboru 60 lub 120 kkm.
                            Myślę, że w erze plastikowych aut to jest priorytet, bo cena jest przyzwoita jak za 2 lata dodatkowego spokoju.

                            Komentarz

                            • krzy111
                              Ambiente
                              • 2013
                              • 122

                              No to ja doradzam dozbierać na 1.8 i wielowahacz doznania w porównaniu do 1.4 bezcenne.
                              Oczywiście żartuje. Jak ktoś zastanawia się nad 1.2 manualem to doradzanie mu 1.4 dsg to bez sensu.
                              1.8 jest leepsze od 1.4, a 1.4 od 1.2.
                              o3 1.8 tsi dsg Elegance kolor niebieski "milicyjny" niemetalik

                              Komentarz

                              • Prim
                                L&K
                                • 2013
                                • 1040
                                • Audi

                                ryjeks, dzięki - każda wskazówka ważna
                                Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                VW Jetta 1.2 TSI

                                Komentarz

                                • Przem78
                                  Rider
                                  • 2013
                                  • 561

                                  Zamieszczone przez ryjeks
                                  Jeździłem chwilę na jeździe próbnej z włączonym S&S i w sumie pozytywnie mnie zaskoczyło.
                                  Wyłącza się niezauważalnie i dość szybko i załącza się też bardzo poprawnie,
                                  Nie wiem czy to jest prawda ale gdzieś czytałem, że podczas uruchamiania auta ze start/stop rozrusznik nie działa na 100% a wspomagany jest poprzez wtrysk bezpośredni w momencie rozruchu IMO lepiej mieć SS i wzmocnione komponenty z których się nie korzysta (przy wyłączeniu SS) niż mieć standard, jest szansa, że rozrusznik dłużej pożyje, tak samo aku itp.
                                  Pozdr. Przemek

                                  Komentarz

                                  • Prekompilator
                                    Rider
                                    • 2013
                                    • 420

                                    Zamieszczone przez krzy111
                                    1.8 jest leepsze od 1.4, a 1.4 od 1.2.
                                    Ale chyba dopiero powyżej 4500 rpm?

                                    Komentarz

                                    • roney03
                                      Classic
                                      • 2013
                                      • 15

                                      Zamieszczone przez Przem78

                                      Nie wiem czy to jest prawda ale gdzieś czytałem, że podczas uruchamiania auta ze start/stop rozrusznik nie działa na 100% a wspomagany jest poprzez wtrysk bezpośredni w momencie rozruchu IMO lepiej mieć SS i wzmocnione komponenty z których się nie korzysta (przy wyłączeniu SS) niż mieć standard, jest szansa, że rozrusznik dłużej pożyje, tak samo aku itp.
                                      To polprawda - "wzmocniony" jest akumulator, rozrusznik i inaczej zaprogramowany alternator. Ogolnie podsumowujac system S/S ma sens jedynie w tych krajach w ktorych emisja co2 przeklada sie na wysokosc podatkow . W Polsce to zbedny i generujacy mozliwosc klopotow dodatek .

                                      Komentarz

                                      • BiDi01
                                        Rider
                                        • 2013
                                        • 460

                                        Zamieszczone przez roney03
                                        W Polsce to zbedny i generujacy mozliwosc klopotow dodatek .
                                        jetem tego samego zdania. Start/stop w Polsce nie ma żadnej logiki i uzasadnienia.
                                        O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                        Błękit RACE
                                        Beżowa Alcantara
                                        Columbus
                                        Webasto

                                        Komentarz

                                        • Przem78
                                          Rider
                                          • 2013
                                          • 561

                                          Zamieszczone przez BiDi01
                                          jetem tego samego zdania. Start/stop w Polsce nie ma żadnej logiki i uzasadnienia.
                                          Ale ja ma dokładnie takie samo zdanie - IMO chodziło mi o to że przy S/S mam wzmocnione komponenty (których de facto) nie wykorzystuje (ponad normę) na co dzień (S/S wyłączany zaraz po uruchomieniu auta) IMO to jest za Free bo wliczone w cenę auta !!!
                                          Pozdr. Przemek

                                          Komentarz

                                          • lukaszc2
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 376

                                            Zamieszczone przez serleon
                                            prawa tylna lampa odstaje mocniej niż lewa, jest wyczuwalny skok pomiędzy kloszem a karoserią
                                            Z przednimi jest tak samo jedna głębiej od drugiej (w pierwszej chwili myślałem że coś było uderzone ale nie.....)

                                            [ Dodano: Sob 13 Lip, 13 22:44 ]
                                            Zamieszczone przez tomekb1
                                            lukaszc2 napisz proszę jakie opony masz w swojej oktavii. Chodzi mi głównie o indeks obciążenia. Ja zamówiłem już 1,2 tsi wraz z zapasowymi alufelgami i chcę się rozejrzeć za oponami zimowymi, a nie wiem jakie muszę brać pod uwagę.
                                            Sprawdzę jutro dokładnie ale jak się nie mylę 205/55/r16 91V
                                            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                            Komentarz

                                            • Prekompilator
                                              Rider
                                              • 2013
                                              • 420

                                              Zamieszczone przez Przem78
                                              przy S/S mam wzmocnione komponenty (których de facto) nie wykorzystuje (ponad normę) na co dzień (S/S wyłączany zaraz po uruchomieniu auta) IMO to jest za Free bo wliczone w cenę auta !!!
                                              Żeby jeszcze dało się ustawić automatyczne wyłączanie zaraz po uruchomieniu silnika ...

                                              Komentarz

                                              • Przem78
                                                Rider
                                                • 2013
                                                • 561

                                                Zamieszczone przez Prekompilator
                                                Żeby jeszcze dało się ustawić automatyczne wyłączanie zaraz po uruchomieniu silnika ...
                                                Nie wiem czy to prawda ale podobno w pakiecie Grenntec SS można wyłączyć na stałe lub domyślnie będzie na OFF info z 2 salonów i dla tego rozbieżności ale może w końcu uda się coś softem zdziałać.
                                                Pozdr. Przemek

                                                Komentarz

                                                • michalek1912
                                                  Ambiente
                                                  • 2013
                                                  • 113

                                                  Tak z ciekawości, co wchodzi w skład pakietu Greentec bo poza ceną nic nie znalazłem.
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                                                  Komentarz

                                                  • Maicroft
                                                    Moderator
                                                    S_OCP MemberModeratorr
                                                    • 2004
                                                    • 25757
                                                    • Audi

                                                    Ktos to mial w O2FL i byl jakis inny rozrusznik/alternator akumulator i cos tam jeszcze. Wlasnie ze wzgledu na SS
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...