Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • i na objeździe na ptuj
    a tak serio to pewnie kontrone na granicy i w Cro zwieksza. wczoraj mój kolega pojechał do Cro ale nic nie pisał na razie o żadnych utrudnieniach.
    BYŁA o1 rs
    BYŁA o2 1.6
    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

    Komentarz


    • Najgorsze jak trzeba na granicy pomiędzy koczująca masą sie przeciskać :?
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • Zamieszczone przez ruwado
        bob_best, no i ... ?
        sorry za ciszę, ale nie mogę ogarnąć się po powrocie z delegacji (przesunięcie czasowe, 36 godzin podróży. etc) - Żona w poniedziałek 07.09 złożyła papiery o dowód dla Małej, wczoraj został już odebrany . Dzięki wszystkim za pomoc w tej sprawie.

        Wracając do wymagań co do auta - mam gaśnicę, apteczkę (dość porządną), trójkąt, mam już koszulki dla wszystkich w aucie; nie mam żarówek i raczej nie chcę ich kupować - czy wymagają ich przy kontroli?

        Czy w każdym kraju (CZ, A, Słowenia, Chorwacja) można mieć navi w smartfonie na szybie? Jak ze światłami w dzień?

        Czy wykupujecie na wyjazd dodatkowe ubezpieczenie (podróżne)?
        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

        Komentarz


        • bob_best, nigdy nie mam nic więcej w aucie niż wymagają w Polsce. Z nawigacją jeździłem 7" na szybie i problemów nie miałem (powyżej 10" może być problem, ale to chyba w Niemczech).
          Ubezpieczenie dodatkowa zawsze biorę (koszty transportu i takie tam) oraz karty EKUZ. Ubezpieczenie i karty teraz powinieneś załatwić w 2h bo po sezonie i kolejek nie powinno być dużych.
          Pisał Sebastian

          Komentarz


          • bob_best, ja zawsze mam jakieś żarówki, ale to dla siebie, żeby jak się cos przepali, nie ściągać na siebie uwagi.

            Navi nie używam, tylko sporadycznie komórka z darmowa nawigacją na szybie. Raczej nie powinno być problemu - w razie co jak byś przez SK jechał to słowaccy policaje mogą rzeźbić - lepiej umocować z boku przy słupku niż na środku. Jak jest na środku, a mają parcie na kase, to podobno mogą podciągnąć to pod zasłanianie widoczności przez przednią szybę. Ale ja nigdy z nimi nie miałem do czynienia.

            W razie co - mam wydruk z tłumaczeniem na PL i A konwencji wiedeńskiej, ale nigdy nie musiałem uzyć. I mam nadzieję, że tak zostanie.


            Ubezpieczeń nigdy dodatkowych ne mam.

            Pozostaje życzyć wielu pozytywnych wrażeń i zadowolenia z autka, szerokości

            I pochwal sie po przyjeździe.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • Zamieszczone przez bob_best
              Wracając do wymagań co do auta - mam gaśnicę, apteczkę (dość porządną), trójkąt, mam już koszulki dla wszystkich w aucie; nie mam żarówek i raczej nie chcę ich kupować - czy wymagają ich przy kontroli?
              Jak ich nie sprowokujesz do zatrzymania, to nie będzie kontroli, więc az tak bardzo bym się nie przejmował.

              Czy w każdym kraju (CZ, A, Słowenia, Chorwacja) można mieć navi w smartfonie na szybie? Jak ze światłami w dzień?
              CZ, A, SLO, CRO - zawsze jeżdżę z navi na przedniej szybie (od 12 lat i trase znam na pamięć) i nigdy nie miałem problemów.

              Czy wykupujecie na wyjazd dodatkowe ubezpieczenie (podróżne)?
              Są różne szkoły... My kupujemy jak się nam przypomni (czyli do tej pory kupiliśmy 3 razy), choć jeszcze nigdy z nich nie korzystaliśmy a jak byś miał iść tam do lekarza, to pokazuj dowód a nie paszport
              If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
              _______________________________________
              a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

              Komentarz


              • my zawsze się ubezpieczamy od kosztów transportu i OC dla dzieci. Nasze są pomysłowe i ruchliwe i nie chcemy później się szarpać. 148zł to nie majątek (dla 4 osób)
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • Zamieszczone przez SS
                  my zawsze się ubezpieczamy od kosztów transportu i OC dla dzieci. Nasze są pomysłowe i ruchliwe i nie chcemy później się szarpać. 148zł to nie majątek (dla 4 osób)
                  w jakim towarzystwie takie niskie ceny? Nam powiedziano ok. 250zł w PZU dla 3 osób

                  [ Dodano: Sro 16 Wrz, 15 11:48 ]
                  Zamieszczone przez SS
                  Ubezpieczenie dodatkowa zawsze biorę (koszty transportu i takie tam) oraz karty EKUZ
                  EKUZ już mamy załatwione.

                  Mamy OC, AC, Assistance wraz zieloną kartą które działa na terenach krajów które odwiedzamy. Co jeszcze?
                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • bob_best, żona twierdzi, że w Genarali. Mam obok broker ubezpieczeniowego i u niego zawsze to załatwiam 8) Jak co to prześlę numer
                    Pisał Sebastian

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez bob_best
                      Nam powiedziano ok. 250zł w PZU dla 3 osób
                      Ja w tym roku brałem na 17 dni ubezpieczenie Ubezpieczenie turystyczne Wojażer | PZU typ Europa Umowa rodzinna (bo tu dla rodziny są jeszcze upusty składki). Trzeba zapoznać się z warunkami OWU ubezpieczenia (jak w każdej polisie).
                      W innych latach też kupowałem to ubezpieczenie, choć nigdy nie korzystałem. Na forum cro.pl dużo ludzi kupuje taką polisę i korzystając z niej opisują, że jest bdb załatwiana sprawa.
                      Biorę kalkulację na
                      KL-koszty leczenia i assistance na 120tyś. zł. na osobę
                      OC-w życiu prywatnym 50tyś. zł. na osobę
                      -mniejsze kwoty są mało atrakcyjne (jeżeli coś by się wydarzyło) a kalkulacja składki nie dużo mniejsza
                      -w tym roku na 17 dni, na cztery osoby zapłaciłem 213zł. W innych latach na takie same warunki cena była podobna.
                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                      =================================================

                      Komentarz


                      • bob_best, sprawdź w Hestii, powinno być taniej.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • Blokada serwisu - TVN24

                          "Pierwsi uchodźcy weszli do Chorwacji. Są wywożeni do specjalnych ośrodków (Blokada serwisu - TVN24)

                          Autobusy z imigrantami, którzy dotarli wcześniej do Serbii, przyjechały w środę rano do miasta Szid w pobliżu granicy serbsko-chorwackiej. Następnie przybysze z Bliskiego Wschodu ruszyli na własną rękę przez pola kukurydzy. Chorwacka policja złapała 20 takich osób. Co najmniej 150 uchodźców, którzy pojawili się na przejściu granicznym, wsadzono do autobusów. Pojechały one do jednego z centrów pod Zagrzebiem. (Blokada serwisu - TVN24)

                          Chorwaci zatrzymują wszystkich Chorwacka policja poinformowała, że po godz. 8.00 w środę zatrzymane zostały i spisane pierwsze osoby "nielegalnie przekraczające granicę poza punktami kontrolnymi". Wszystkie zostały później zebrane w komisariacie w miejscowości Tovarnik i tam - wraz z dziesiątkami innych, które zdecydowały się na przekroczenie granicy w normalnym trybie - nakazano im wejście do autobusów. Jak informują chorwackie media, m.in. dzienniki "Jutarnji list" i "Slobodna Dalmacija" - policja przewiezie uchodźców do jednego ze stworzonych dla nich centrów pod Zagrzebiem. (Blokada serwisu - TVN24)"


                          bob_best,

                          spokojnej podróży

                          "Chorwacja: zamieszki z udziałem imigrantów (Blokada serwisu - TVN24)
                          W chorwackiej miejscowości Beli Manastir, przy granicy z Węgrami i Serbią, doszło do zamieszek z udziałem imigrantów. Chorwacki rząd twierdzi, że nie jest już w stanie ich nadal przyjmować. Rozważane jest całkowite zamknięcie granicy. Gromadzący się na chorwackich granicach migranci zaczęli się niecierpliwić, gdy okazało się, że nie zostaną podstawione specjalne autobusy, które przewiozą ich dalej w kierunku Niemiec. Dokładnie nie wiadomo, kto z kim zaczął się bić, ale po przepychankach imigranci zaczęli się na ulicach obrzucać kamieniami. Chorwacka policja próbowała ich rozdzielić. Chorwaci mają dość Węgry odgradzają się od Chorwacji. Orban: płot będzie gotowy jeszcze dziś Premier Węgier... czytaj dalej » W tym samym czasie na temat kryzysu spowodowanego gwałtownym napływem imigrantów do Chorwacji wypowiedział się premier tego kraju. Zoran Milanović przyznał, że jego kraj nie jest w stanie kontrolować tego napływu oraz że nie może i nie będzie brał na siebie tego ciężaru. - Unia Europejska musi zdać sobie sprawę, że Chorwacja nie przyjmie na siebie roli bycia centrum migracji - powiedział. - Czas, byśmy zaczęli radzić sobie z problemem migrantów w inny sposób - dodał i poinformował, że jako alternatywę widzi on całkowite wstrzymanie rejestracji i przyjmowania migrantów. Premier Milanović zwołał w tej sprawie spotkanie rady Bezpieczeństwa Narodowego. Chorwacki minister spraw wewnętrznych Ranko Ostojić ostrzegł, że jeżeli kryzys migracyjny będzie trwał, to "jest kwestią czasu" gdy Chorwacja zamknie wszelki ruch graniczny. - Chorwacja zaczyna mieć duży problem, dlatego że nikt nie spodziewał się, że fala migrantów może przyjąć takie rozmiary. Jeszcze kilka dni temu jej władze mówiły, że są gotowe przyjąć 3 tysiące osób, a tylko wczoraj granicę przekroczyło 9 tysięcy - podkreśla Maciej Warsiński, specjalny wysłannik TVN24 do Chorwacji. (Blokada serwisu - TVN24)"

                          Blokada serwisu - TVN24

                          [ Dodano: Pią 18 Wrz, 15 21:14 ]
                          jak widac co chwilę cos innego w innym miejscu:
                          "Starcia na granicy słoweńsko-chorwackiej. Specjalne jednostki policji próbują zatrzymać kilkuset imigrantów, chcących przekroczyć granicę. Do starć doszło koło chorwackiej miejscowości Harmica." - niedaleko Zagrzebia
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • ruwado straszysz przed podróżą. Mam nadzieję, że przejedziemy bez problemów.
                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • bob_best, spokojnie przejedziecie
                              Pisał Sebastian

                              Komentarz


                              • bob_best, na razie na głównych szlakach (autostrady) podobno nic sie nie dzieje - czytałem też na cro pl - jest wątek o utrudnieniach). na pewno wnikliwiej sprawdzają dokumenty!!!! Nie zapomnij dowodów/paszportów!!!

                                Ale sytuacja jest zmienna.

                                Zawsze w razie co można jechać przez A i przez Istrię. Wszystko raczej rozgrywa się na linii Osijek - Zagreb.

                                Tu masz wątek na cro pl
                                Zaloguj się | Cro.pl - Chorwacja online
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez ruwado
                                  na pewno wnikliwiej sprawdzają dokumenty!!!!
                                  niemożliwe, zaglądają do paszportów/DO?? :szeroki_usmiech
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • Podobno liczą paszporty i osoby. Prze...ne mają furgonetki - otwieraja.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Podobno liczą paszporty i osoby
                                      a to robili już wcześniej, sam się o tym przekonałem jak policzył trzy paszporty i sprawdził czy w środku kogoś nie brakuje
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • Podobno liczą paszporty i osoby. Prze...ne mają furgonetki - ściągają na bok i otwieraja. Ale to akurat nie dziwne. Najgorsze, że władze Cro dały dupy na całej linii i wpuściły ich do siebie.

                                        Właśnie obejrzałem program tv o Calais. To bydło robi co chce. A kierowcy TIR ów są skazywani zą przemyt ludzi, bydlactwo na chama włazi do naczep, akierowca który sam zgłosił się na kontrolę bo podejrzewał że mu wleźli - może dostać od wladz 25 lat lub 45 tys eur.

                                        Tuska po ostatnim posunięciu że Polska nawet veta nie ma - to bym za jaja za Octavką po expresówce pociągnął.
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez ruwado
                                          bob_best, na razie na głównych szlakach (autostrady) podobno nic sie nie dzieje - czytałem też na cro pl - jest wątek o utrudnieniach). na pewno wnikliwiej sprawdzają dokumenty!!!! Nie zapomnij dowodów/paszportów!!!

                                          Ale sytuacja jest zmienna.

                                          Zawsze w razie co można jechać przez A i przez Istrię. Wszystko raczej rozgrywa się na linii Osijek - Zagreb.

                                          Tu masz wątek na cro pl
                                          Zaloguj się | Cro.pl - Chorwacja online
                                          Dzisiaj wracałem, jest spokojnie, lekkie zatwardzenie na granicy HR-SLO "Gornji Macejl", po stronie SLO, całość ok 50 minut, przy czym przejeżdzałem ok godziny 15:00.

                                          Niewielkie grupki migranów widziałem na moście w Murecku - nie zostali prawdopodobnie wpuszczenie przez policję do Austrii oraz pod Wiedniem.
                                          ~~ pozdrawiam ~~
                                          JaceK
                                          _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                                          Black eleganzze in combi
                                          President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                                          _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                          Komentarz


                                          • No to ładnie się na Bałkanach zaczyna robić :?
                                            "Straż graniczna Chorwacji: zakaz wjazdu dla obywateli Serbii

                                            Chorwacja zamknęła swą granicę dla obywateli Serbii i samochodów z tego kraju - poinformowała chorwacka straż graniczna. Jest to odpowiedź Zagrzebia na wydany dzień wcześniej przez Belgrad zakaz wjazdu ciężarówek i towarów z Chorwacji.

                                            - Osoby legitymujące się serbskimi paszportami i samochody zarejestrowane na terytorium tego państwa nie mogą do odwołania przekraczać naszej granicy - powiedział agencji Reutera funkcjonariusz chorwackiej straży granicznej na przejściu Bajakovo-Batrovci.
                                            REKLAMA

                                            Stosunki chorwacko-serbskie są napięte ze względu na kryzys z migrantami z Bliskiego Wschodu i Afryki.

                                            Serbia zakazała wjazdu ciężarówkom i towarom z Chorwacji

                                            Serbia wydała zakaz wjazdu ciężarówkom i towarom z Chorwacji w odpowiedzi na podobne restrykcje wprowadzone wcześniej przez Chorwację - poinformował w środę wieczorem serbski minister spraw wewnętrznych Nebojsa Stefanović.

                                            - Od tej chwili serbska policja nie przepuści przez żadne przejście graniczne jakichkolwiek pojazdów ciężarowych zarejestrowanych w Chorwacji lub jakichkolwiek ciężarówek przewożących towary wytworzone w Chorwacji - powiedział Stefanović dziennikarzom.

                                            Stefanović, który wypowiadał się na przejściu granicznym Bajakovo-Batrovci, oświadczył, że Serbia "padła ofiarą agresji ekonomicznej i musi bronić swoich interesów".

                                            Minister potępił "nieodpowiedzialne działania" władz chorwackich, ale dodał, że rząd Serbii gotów jest "niezwłocznie odwołać swoją decyzję", jeśli przejście Bajakovo-Batrovci zostanie ponownie udostępnione dla ruchu pojazdów ciężarowych.

                                            Chorwacja zablokowała w poniedziałek dla ciężarówek główne przejście graniczne z Serbią Bajakovo-Batrovci w reakcji na masowy napływ migrantów z Serbii. Zezwolono jedynie na przejazd ciężarówek do Serbii. We wtorek Chorwacja pozwoliła na przejazd ciężarówek przewożących łatwo psujące się towary. Mimo to jednak po obu stronach granicy utworzyły się gigantyczne korki złożone z ciężarówek oczekujących na przejazd.

                                            Szef MSW Chorwacji Ranko Ostojić powiedział w środę, że zakaz wjazdu dla ciężarówek z Serbii na przejście Bajakovo-Batrovci, będzie obowiązywał do czasu aż Belgrad zacznie ponownie kierować napływających przez Serbię migrantów na Węgry.

                                            Szlakiem bałkańskim, przez Macedonię, przedostało się od początku br. 160 tys. migrantów. Dalej zmierzali oni do Serbii, na Węgry i stamtąd do Europy Zachodniej. Do Macedonii migranci napływali z Grecji i w mniejszym stopniu - z Bułgarii. Od czasu, gdy Węgry wzniosły na swej granicy z Serbią 175-kilometrowe ogrodzenie, szlak migracji wiedzie przez Chorwację.

                                            Gdyby migranci wybrali trasę przez Bośnię i Hercegowinę, to również prowadziłaby ona dalej do Chorwacji. Bośnia jest bowiem otoczona z trzech stron przez terytorium Chorwacji, na wschodzie graniczy z Serbią, a na południowym wschodzie - z Czarnogórą."


                                            Straż graniczna Chorwacji: zakaz wjazdu dla obywateli Serbii - Wiadomości

                                            "Odpowiedzialna" polityka UE doprowadziła do odrodzenia niedawnych sporów i konfliktów - na Bałkanach i w krajach UE.
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Na jakich stacjach tankować w CRO żeby tsi nie protestowało? Nie ma nic znanego u nas :-(. Widziałem INA, Petrol i coś jeszcze. BP i Shell tutaj brak? Jaka jest normalna cena za 95 w mieście?

                                              Przypomnijcie proszę w jakich bankomatach wyciągać kasę? Splitska bank?
                                              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • Nigdy nie miałem problemów po tankowaniu w cro. A tankowałem najczęściej na INA.
                                                W jakich bankomatach wyciągać kasę to chyba zależy od twojej karty (banku). Ja mam kartę z bezpłatnymi płatnościami i bankomatami zagranicą i nigdy nie patrzyłem na logo bankomatu. Nigdy nie miałem problemów, zawsze bez problemu było wypłacane i w podobnym kursie.

                                                Komentarz


                                                • bob_best, ja zawsze tankowałem przeważnie na INA, OMV, TIFON - na każdej markowej. Zawsze tylko starałem się, żeby to były duże stacje.

                                                  jak tam przejazd?
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • INA jest w wiekszosci miast i na autostradzie, ma normalne paliwo 95 na ktorym TSI daje rade.

                                                    Gdzies na trasie spotkalem stacje CRODUX i tam bylo paliwo EUROSUPER 95BS oraz EUROSUPER 100BS.
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X