Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez bob_best
    moi drodzy pomóżcie - będziemy jechać do miasta Zadar, wyjazd z Katowic powiedzmy - na 14 dni. Którędy optymalnie jechać? Szukam optymalnej trasy by była szybka (jadę z małą Córcią), ale żeby niepotrzebnie nie kupować winietek jeśli różnica w przejeździe ma być znikoma. Może ktoś doradzić?
    Nikt mnie juz nie namowi w obcnej sytuacji jechac przez austrie/slowenie. Bylem 3 razy, trasa slowacja-wegru-cro 100 razy lepsza!! Czasowo wychodzi tak samo albo i lepiej, a w sezonie zadnych kolejek na granicy.
    Ode mnie do Katowic jest teraz max godzinka jazdy, wiec jak zajechalem w 11h do trogiru ty do zadaru zajedziesz w 10-11 przepisowo!! A jedziesz tak : Katowice - bieslko (przez 1ke lub wislanka na zory) -wpadasz na obwodnice Bielska i jedziesz ekspresowka az do Weg Gorki - tam masz kawalek po krajowce 8 km az do milowki na wiadukt(nie boj sie droga ok, a nawet w dzien sie nie korkuje), znow eksrpesowka do zwardonia- potem skalite-cadca-zylina- troche kiepsko bo krajowka ale to pare km- potem juz tylko autostrady do samego zadaru!! Czyli na Bratyslawe-potem na gyor(nie zjezdzac z autostrady!!) az pod Budapest na Erd - potem na Siofok- Zagrzeb-Zadar.
    plusy w porownaniu z austria /slowenia: Nie ma tylu serpentyn , deszczow i tuneli , omijasz rozkopany wieden i drogo a krotka autostrade na slowenii - gdzie i tak jest kawalek dziada przy dojezdzie do granicy cro, austrady na austrii sa juz mocno zmeczone - stare betonki, autostr wegierskie - m1 i m7 sa czesto 3 pasy i 90% nawierzni jest super reszta dobra, miejscami cisnalem 160 i nawet nie czulem. Do tego dosc tanie sa te na wegrzech austorady- placisz przed wjazdem na koncu slowacji w punkcie "matricja" max 20 euro na miesiac, dostajesz kwitek i kamera zczytuje z rjestracji- nic nie kliesz na szybe, winietka na slowacje tez niezbyt droga i kupisz w polsce nawet (Stacja Slovnaft w ciscu na przyklad).
    minusy w por z austria- jakies 80km nadkladasz. Uwierz mi omin czechy i tym bardziej austire , nie oplaca sie, jest niewygodnie i szkoda nerwow, wiem bo sam jezdze z 2ka dzieci i w nocy.
    Nie trzeba zadnych forintow- za palwo placisz karta, za matricje w euro gotowka.

    Komentarz


    • Najbardziej się opłaca wymienić euro/kuny w dużym banku w drugiej kolejności płacić kartą.
      Najdrożej płacenie w euro.
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz


      • Wymieniam euro na kuny przeważnie w Splitska Banka :szeroki_usmiech dzisiejszy kurs 100 euro =748,59 kuna :wink:


        TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Tippo
          Nie trzeba zadnych forintow- za palwo placisz karta, za matricje w euro gotowka.
          Kupuje sie przez internet w domu, placi karta i zapomina o problemie. A stanac na Wegrzech mozna najwyzej za potrzeba

          10 dniowa - 2 975 HUF /ważna 10 dni od daty zakupu/
          miesięczna - 4 780 HUF /ważna 30 dni od daty zakupu/

          Kupujac podajemy date, od kiedy ma byc ważna.

          Link trzeba uzyc google chrom z translatorem i po krzyku
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Maicroft
            Kupuje sie przez internet w domu, placi karta i zapomina o problemie. A stanac na Wegrzech mozna najwyzej za potrzeba

            10 dniowa - 2 975 HUF /ważna 10 dni od daty zakupu/
            miesięczna - 4 780 HUF /ważna 30 dni od daty zakupu/

            Kupujac podajemy date, od kiedy ma byc ważna.

            Link trzeba uzyc google chrom z translatorem i po krzyku
            Mozna i tak, ja kupowalem jeszcze na slowacji, tuz przed granica- pelno kioskow z tym i zadnych kolejek, a tankowalem na Wegrzech bo tak wyszlo

            Komentarz


            • Ja płacąc w euro miałem wszędzie 100 euro = 750 kun.

              Sebastian_M26, i aż sobie przeliczyłem:
              płacenie w euro: 1 pln = 1,7815 kuny
              karta: 1 pln = 1,75... -1,76... kuny
              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

              Komentarz


              • lukasz3112, dojechałeś w końcu do Chorwacji :?: spot się kroi, a żadnego znaku od Ciebie :P :diabelski_usmiech


                TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                Komentarz


                • Zamieszczone przez SS
                  aro_40, z tymi bankomatami jest OK jesli masz za free w UE. Mnie doili 9zl za każdą wypłatę, do póki sie nie zorientowałem
                  no fakt, zapomniałem o tym ale ja mam za free na całym świecie
                  If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                  _______________________________________
                  a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                  Komentarz


                  • dudek_t, to kiedy spotykamy się w Makarskiej :?: :idea: w sobotę rano wracam do kraju :wink: Także czasu coraz mniej :diabelski_usmiech


                    TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                    Komentarz


                    • Ja zaraz opuszczam "apartmani" w Makarskiej, termometr w Octavii wskazuje o 8:45 22.5 stopnia. Pogoda już nie taka fajna jak 10 dni temu, idealnie trafiliśmy z terminem, bo zimniej zrobiło się na 3 dni do końca, a tak to cały czas temperatura oscylowała w 30 stopniach.
                      Było:
                      Octavia 1 1.6 AEE
                      Octavia 2 1.9 TDI BLS
                      Fiat Doblo 1.9 mJTD
                      Jest:
                      Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
                      Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

                      Komentarz


                      • bob_best, no i ... ?
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Jacho
                          Ja zaraz opuszczam "apartmani" w Makarskiej, termometr w Octavii wskazuje o 8:45 22.5 stopnia. Pogoda już nie taka fajna jak 10 dni temu, idealnie trafiliśmy z terminem, bo zimniej zrobiło się na 3 dni do końca, a tak to cały czas temperatura oscylowała w 30 stopniach.
                          Istria - 25-28 stopni,
                          odczuwalna znacznie wieksza
                          bezchmurne niebo, codziennie

                          pozdrowienia
                          ~~ pozdrawiam ~~
                          JaceK
                          _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                          Black eleganzze in combi
                          President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                          _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Buba
                            Istria - 25-28 stopni,
                            odczuwalna znacznie wieksza
                            bezchmurne niebo, codziennie

                            pozdrowienia
                            a chcesz w ucho? nie wkur....zaj człowieka.
                            Warszawa - max temp. 16 C :evil:
                            If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                            _______________________________________
                            a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                            Komentarz


                            • W Baska Voda aktualnie 24 stopnie, niebo bez chmurkę,trzeba iść na plażing :P :diabelski_usmiech


                              TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                              Komentarz


                              • damian1975, W sezonie o tej porze, to moglbys isc co najwyzej pochodzic, bo miejsc na plazy nie bylo.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  bo miejsc na plazy nie bylo.
                                  a to zależy gdzie Kolega był w Ploce i trzeba było o 6 rano wystartować, żeby coś złapać. Ja miałem plażę przy kwaterze (albo odwrotnie) z leżakami i spanko do oporu 8)
                                  Pisał Sebastian

                                  Komentarz


                                  • Maicroft, i stąd prosty wniosek, po co się gnieść w sezonie,jak można pojechać pod koniec sierpnia i jest zdecydowanie luźniej :wink:


                                    TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez damian1975
                                      jest zdecydowanie luźniej :wink:
                                      w zimnym wszystko się kurczy :P
                                      Pisał Sebastian

                                      Komentarz


                                      • SS, spokojna Twoja rozczochrana :wink: nic się nie kurczy :lol: :diabelski_usmiech


                                        TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                                        Komentarz


                                        • damian1975, :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech pracuj, odpoczywaj i tak na zmianę
                                          Pisał Sebastian

                                          Komentarz


                                          • SS, chyba dam radę :szeroki_usmiech


                                            TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                                            Komentarz


                                            • damian1975, musisz, ja nie pomogę :diabelski_usmiech
                                              Pisał Sebastian

                                              Komentarz


                                              • WYDARZENIA w INTERIA.PL - najnowsze wiadomości z Polski i świata, polityka, wydarzenia dnia i najważniejsze informacje, zawsze aktualne wiadomości


                                                "Z powodu zamknięcia granicy węgiersko-serbskiej oraz zaostrzenia przepisów imigracyjnych na Węgrzech, część imigrantów rozważa alternatywną trasę. Chcą przedostać się do Niemiec przez Chorwację i Słowenię. Część z nich rozpoczęła już marsz w kierunku Zagrzebia.

                                                Informacje dotyczące możliwości obrania innej drogi pochodzą m.in. od członków grupy "Avoid Hungary-Migration news". Społeczność ta powstała, aby informować uchodźców o zmianach w węgierskich przepisach azylowych.

                                                W rozdawanych imigrantom ulotkach, na których umieszczona jest mapa regionu, zachęca się ich do obierania alternatywnej trasy, prowadzącej przez Chorwację i Słowenię.

                                                Na razie Chorwacja nie wystosowała oficjalnego stanowiska w kwestii postępowania, w przypadku pojawienia się w tym kraju syryjskich uchodźców."
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • Na mój Pag to się raczej nie będą wbijać :-/

                                                  Komentarz


                                                  • Ogólnie jak faktycznie zmienią szlak - to raczej uderzą kontynentem na Zagrzeb - i tam można się spodziewać bajzlu.
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X