Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • krzygaj
    Rider
    • 2008
    • 627
    • Octavia II (1Z3)
    • BKD 2.0 TDI 140 KM

    Koledzy mam jeszcze prośbę o wskazanie gdzie po tej trasie http://goo.gl/maps/1CTjQ kupię winiety na Austrię?
    Na Czechy kupuję po przekroczeniu granicy na Shellu.

    Dzięki
    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

    Komentarz

    • bl
      Rider
      • 2009
      • 389
      • BMW
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      krzygaj, zaraz za granica (moze 500m) masz bar Route66 po prawej stronie - placisz w euro albo karta (wtedy prowizja +1euro).

      Komentarz

      • ruwado
        RS
        • 2009
        • 14883
        • Octavia IV (NX3)

        Zamieszczone przez SS
        a pozostałe 2? Wybierają najładniejsze czy jak?
        nie , nie - błysk był jeden, tylko od Mirka wyglancowanej Czeszki się odbiło :szeroki_usmiech
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz

        • eaglemirek
          RS
          • 2010
          • 14101
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          Zamieszczone przez SS
          1x rozumiem, a pozostałe 2? Wybierają najładniejsze czy jak?
          Redukcja efektu czerwonych oczu ale czemu w :!: :diabelski_usmiech



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz

          • lu5asz
            RS
            • 2011
            • 2006
            • Octavia II combi (1Z5)
            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

            Zamieszczone przez namo
            Ale nie wiem czy się opłaca oszczędzać objazdem, jak wczasy to gaz w podłogę i jak najszybciej na plażę
            Dokładnie.zaczyna sie tu dyskusja gdzie zatankuje 10zł taniej ,gdzie zaoszczedze na winicie.Ja rozumiem,ze jakbysmy czesciej jezdzili do Cro to by sie oplacalo tak robic,ale raz w roku ma sie takie wczasy to stówa w tą czy tamta chyba takiej roznicy nie robi.
            Kondziu

            OCP

            Komentarz

            • ruwado
              RS
              • 2009
              • 14883
              • Octavia IV (NX3)

              Zamieszczone przez lu5asz
              Dokładnie.zaczyna sie tu dyskusja gdzie zatankuje 10zł taniej ,gdzie zaoszczedze na winicie.Ja rozumiem,ze jakbysmy czesciej jezdzili do Cro to by sie oplacalo tak robic,ale raz w roku ma sie takie wczasy to stówa w tą czy tamta chyba takiej roznicy nie robi.
              takie same wątki sa na cro.pl - gdzie zatankować o 10 zł taniej? gdzie kupić winietę o 10 zł tanie itp. Ja też podzielam Twój pogląd, że 100 zł raz w roku różnicy nie robi. Jadę na luzie. Ale taki temat będzie i go nie przeskoczymy.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz

              • Alonzo_
                RS
                • 2009
                • 2460
                • Hyundai

                Zamieszczone przez ruwado
                Zamieszczone przez lu5asz
                Dokładnie.zaczyna sie tu dyskusja gdzie zatankuje 10zł taniej ,gdzie zaoszczedze na winicie.Ja rozumiem,ze jakbysmy czesciej jezdzili do Cro to by sie oplacalo tak robic,ale raz w roku ma sie takie wczasy to stówa w tą czy tamta chyba takiej roznicy nie robi.
                takie same wątki sa na cro.pl - gdzie zatankować o 10 zł taniej? gdzie kupić winietę o 10 zł tanie itp. Ja też podzielam Twój pogląd, że 100 zł raz w roku różnicy nie robi. Jadę na luzie. Ale taki temat będzie i go nie przeskoczymy.
                Sorry Panowie, ze zapytałem o tę drogę.
                Nie napinajcie sie. To w sumie nie powinno nikogo obchodzić ale mnie stać na te śmieszną autostradę i przednią zabawę na wczasach. Ale nie w tym temat. Zapytałem nie po to żeby mi pisać że na wczasach będę "żydzić".

                Nie chcę tu szukać po nickach ale namiętnie wielu tu nakłania "świeżych" żeby nie przepłacać w PZM-ie za winiety a kupować po drodze. A tu zysk jest kilkanaście/-dziesiąt złotowy. Ale jak się chce pochwalić znajomością topografii to każe sie oszczędzać i 5 postów dokładnie gdzie kto ma kupić mimo, że nie pytał.
                A ja kupię w PZM-ie a do tego Route66 wjadę na kawę (jak mają dobrą)
                A tu już "biedaka " z człowieka się robi bo zapytałem i szczegóły objazdu, na który wielu też namawia :wink:
                Chłopaki, więcej luzu. Nie spinam się i nie pędzę na urlopie na czas żeby dojechać - nie jestem kurierem. Nie oglądam każdej wydanej złotówki ale może będę chciał pojechać aby te drogę znać i coś o niej wiedzieć.
                Rozumiem, że "weteranów" te same ciągle pytania nudzą...ale takie jest forum i "świeżaki" w danych tematach są czasami namolne i upierdliwe, nawet śmieszne.
                Może pojadę autostradą, może objazdem, może będę chciał zaoszczędzić a może nie, może moi towarzysze z drugiego auta bedą chcieli objazdem pojechać bo może ciekawszy po takim kawałku autostrady, może oni będą chcieli zaoszczędzić...a czy to ważne dlaczego i którędy ostatecznie sie pojedzie? Ważne żeby wtedy te drogę znać i nie wjechać z GPS-em w jezioro.
                Tylko zapytałem.
                Więcej cierpliwości Pany.
                PEACE

                Komentarz


                • Lepiej wklejajcie zdjęcia zajebistych miejscówek w jakich byliście a nie demagujcie nad ceną paliwa i objazdami.

                  Tutaj macie moją najpiękniejszą plażę jaką widziałem. Wklejajcie swoje i skończcie z tym oszczędzaniem :twisted:
                  Załączone pliki

                  Komentarz

                  • ruwado
                    RS
                    • 2009
                    • 14883
                    • Octavia IV (NX3)

                    Alonzo_, ja się nie napinam i rozumiem. napisałem, że takie są i będa. ja też objeżdżam w SLo autostradę, nie dlatego ze mnie nie stać - dlatego, że uważam iż płacenie tak dużych pieniędzy za taki mały kawałek to k..stwo. A poza tym zapłącę za kawałem autostrady i... na końcu utknę w korku.

                    A np. nie patrzę gdzie tankować i kupować winiety - kupuję tam gdzie mi wypadnie i gdzie najprościej. Nie patrzę w jakim banku najlepszy przelicznik. Inni parzą i mają prawo. Każdy robi jak uważa.

                    Co do objazdu - wg. mnie taniej, troche dłużej, ale inaczej. Ja jeżdżę. bo tak jak napisałem wyżej - raz pojechałem z winietą kupioną na granicy A- SLO i stanąłem w korku dwa zjazdy przed Ptujem i itak musiałem zjechać na lokalne drogi na Dobovec.

                    Zamieszczone przez namo
                    Tutaj macie moją najpiękniejszą plażę jaką widziałem.
                    jaka to? Pag?
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez ruwado
                      jaka to? Pag?
                      Tak, w Pagu. Byłeś?

                      Komentarz

                      • ruwado
                        RS
                        • 2009
                        • 14883
                        • Octavia IV (NX3)

                        namo, byłęm w Novalji, zwiedzałem miasto Pag. A plaża? ja byłem na Casce, Cistej i Zrce. w 2008 roku
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • ruwado, tu masz namiar http://goo.gl/hZjbY. Nazywa się Dobrava.

                          Komentarz

                          • eaglemirek
                            RS
                            • 2010
                            • 14101
                            • Octavia II combi (1Z5)
                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                            Alonzo_, Spokojnie :!: Osobiście też kiedyś podchodziłem do tego że jadąc na wczasy 1 w roku to nie ma sensu bawić się w jakieś oszczędności. Po kilku przejazdach tą trasą jednak stwierdzam że jeśli chodzi o winietki to zakup w PZMot czy po trasie to nie jest aż tak duża różnica a jeśli chodzi o objazd S to warto bo czasowo nie wiele tracimy (nocą pusciutko) a i jakieś urozmaicenie monotonii jazdy autostradą a i różnica w kosztach jest już znacząca :!: Nie wiem jak jest obecnie ale kiedyś jadąc autostradą przez Słowenię spory kawałek jechało się zwykłą drogą i bywało że trafił się maruder i nie było gdzie go wyprzedzić więc zysk czasowy niejednokrotnie był kasowany :!:



                            CB Harry II ASC + Triflex

                            Pozdrawiam Mirek!!

                            Komentarz

                            • Alonzo_
                              RS
                              • 2009
                              • 2460
                              • Hyundai

                              Zamieszczone przez eaglemirek
                              Alonzo_, Spokojnie :!:
                              Jezdem spokojny gość generalnie, zwłaszcza teraz i aktualnie sączę Wasze zdrowie .
                              W tamtą wiem jak jechać.

                              Doradźcie jak Węgry na powrocie najlepiej (niekoniecznie najtaniej :wink: ) przeskoczyć z przystankiem w ichniej stolycy ( i Słowację).
                              Chyba, że weteranom sie nie chce to będę szukać (ale może ktoś chce się wykazać tu wiedzą i chęcią pomocy "zielonemu")

                              Pozdro

                              Komentarz

                              • ruwado
                                RS
                                • 2009
                                • 14883
                                • Octavia IV (NX3)

                                Zamieszczone przez Alonzo_
                                aktualnie sączę Wasze zdrowie .
                                i wzajemnie - też sączę. Oby Wam wszystkim i mnie znowu szczęśliwie w tym roku udało się pourlopować na pięknym Jadranem.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz

                                • Alonzo_
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 2460
                                  • Hyundai

                                  ...jeszcze 24 dni :cry:

                                  Komentarz

                                  • SS
                                    RS
                                    • 2010
                                    • 16209
                                    • Superb III (3V3)

                                    Zamieszczone przez Alonzo_
                                    ...jeszcze 24 dni :cry:
                                    nie w poniedziałek o 4:00 wyjazd :P
                                    Za to wrócisz później
                                    Pisał Sebastian

                                    Komentarz

                                    • ruwado
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 14883
                                      • Octavia IV (NX3)

                                      Zamieszczone przez Alonzo_
                                      ..jeszcze
                                      15 dni
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Alonzo_
                                        Doradźcie jak Węgry na powrocie najlepiej (niekoniecznie najtaniej ) przeskoczyć z przystankiem w ichniej stolycy ( i Słowację).
                                        Chyba, że weteranom sie nie chce to będę szukać (ale może ktoś chce się wykazać tu wiedzą i chęcią pomocy "zielonemu")
                                        Ja wracałem przez Węgry. Trasa spoko, kupujesz matrice na autostrady za ok 40 zł na tydzień, nie naklejka tylko paragon z numerem rejestracji. Kupisz zaraz po wjeździe do kraju na stacji benzynowej. Uważaj bo nie wszystkie stacje u nich akceptują karty. Nalejesz do pełna a potem się dowiadujesz że na poszukiwanie forintów musisz się wybrać.

                                        Do Budapestu masz nonstop autostradę. Po zwiedzaniu masz autostradkę w stronę Bratislavi i wracasz na kurs. Widoki ciekawe.

                                        Budapest moim zdaniem słaby i szkoda dnia. Byłeś na Plitvicach?

                                        Komentarz

                                        • danielus7
                                          Drive
                                          • 2012
                                          • 88
                                          • Octavia I (1U2)
                                          • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                          Witam. Leci ktoś do CRO w nocy w 26 na 27 lipca? Śmigamy ze śląska. Start ok 20:00.


                                          Pozdro
                                          Daniel

                                          Komentarz

                                          • Alonzo_
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 2460
                                            • Hyundai

                                            Zamieszczone przez namo
                                            Zamieszczone przez Alonzo_
                                            Doradźcie jak Węgry na powrocie najlepiej (niekoniecznie najtaniej ) przeskoczyć z przystankiem w ichniej stolycy ( i Słowację).
                                            Chyba, że weteranom sie nie chce to będę szukać (ale może ktoś chce się wykazać tu wiedzą i chęcią pomocy "zielonemu")
                                            Ja wracałem przez Węgry. Trasa spoko,
                                            ......

                                            Budapest moim zdaniem słaby i szkoda dnia. Byłeś na Plitvicach?
                                            Namo, jest w planach ...pierwszy raz jadę do CRO, w ogóle pierwszy raz za granicą urlop. Zawsze robota i robota (moja branża w lipcu/sierpniu ma zajęcie - żniwa) a poza wakacjami TO NIE WOLNO bo szkoła :shock: !!!
                                            Koniec z tym - teraz jadę w sierpniu, potem raczej czerwiec/wrzesień.

                                            Co do Budapesztu, zobaczę - ocenie - taki jest plan.

                                            Chyba polecę jak z googla. Autostradami M7 (Balaton) >M1 (Budapeszt) potem kawałek obwodnicą (M0). W prawo na M2 do Vac potem cały czas E77 tj 2-ką na Sahy potem 66 w ok Zvolenia w R1 do Bańskiej potem 59 >R3>i k/Trstena w 520 na Chochołów.
                                            Winietę wezmę na Węgrzech te 4-dniową a w Słowacji najkrótszą (chyba 30 dnia , tak?)

                                            Czytałem trochę na Cro.pl i ten wariant piszą jest spoko.

                                            A jeszcze co do autostrady Słowenii sporo jest o zaj...stych korkach k/Mariboru zwłaszcza w sezonie w pt/sob to może ta tańsza opcja przez Mureck/Lenart/Ptuj nie jest głupia i ciekawsza.....

                                            Co do Plitvic.... znalazłem na cro.pl coby z Zagrzebia polecieć na: Karlovac>Plitwickie>Gracac>Knin>Sinj i na Trogir ..coś w ten deseń - jeszcze nie prześledziłem.
                                            Może je na wjeździe jakby czasówka pozwoliła odhaczyć? Zobaczymy, albo dzionek cały na nie przeznaczymy na spokojnie bez szarpania.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Alonzo_
                                              Winietę wezmę na Węgrzech te 4-dniową a w Słowacji najkrótszą (chyba 30 dnia , tak?)
                                              Najkrótsza na SK jest 7 dni a na HU chyba też tygodniówka. Tak mi się wydaje.

                                              Zamieszczone przez Alonzo_
                                              A jeszcze co do autostrady Słowenii sporo jest o zaj...stych korkach k/Mariboru zwłaszcza w sezonie w pt/sob to może ta tańsza opcja przez Mureck/Lenart/Ptuj nie jest głupia i ciekawsza.....
                                              Ten korek nad ranem w Mariborze jest zajebistą pauzą po nocnym sprincie. Ja odpocząłem a długo nie stałem.

                                              Śmiem przypuszczać że teraz jak Cro jest EU to może jest mniejszy albo wcale go nie ma. Jak wjeżdżałem 29.06.13 to sprawdzali paszporty a w drodze powrotnej tylko machali ręką

                                              [ Dodano: Sro 17 Lip, 13 00:20 ]
                                              Zamieszczone przez Alonzo_
                                              Co do Plitvic.... znalazłem na cro.pl coby z Zagrzebia polecieć na: Karlovac>Plitwickie>Gracac>Knin>Sinj i na Trogir ..coś w ten deseń - jeszcze nie prześledziłem.
                                              Może je na wjeździe jakby czasówka pozwoliła odhaczyć? Zobaczymy, albo dzionek cały na nie przeznaczymy na spokojnie bez szarpania.
                                              Plitvice to masz masz cały dzień chodzenia po parku. Moim zdaniem lepsze od Budapestu.

                                              Komentarz

                                              • Alonzo_
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 2460
                                                • Hyundai

                                                Zamieszczone przez namo
                                                Zamieszczone przez Alonzo_
                                                Winietę wezmę na Węgrzech te 4-dniową a w Słowacji najkrótszą (chyba 30 dnia , tak?)
                                                Najkrótsza na SK jest 7 dni a na HU chyba też tygodniówka. Tak mi się wydaje.
                                                Na cro.pl piszą że i Hun i SK są niby 10-dniowki ale w postach czytałem , ze niby na Węgrzech w sezonie są też 4-ro dniowe. Nieważne, kupie najkrótsze na przejazd

                                                Zamieszczone przez namo
                                                Zamieszczone przez Alonzo_
                                                A jeszcze co do autostrady Słowenii sporo jest o zaj...stych korkach k/Mariboru zwłaszcza w sezonie w pt/sob to może ta tańsza opcja przez Mureck/Lenart/Ptuj nie jest głupia i ciekawsza.....
                                                Ten korek nad ranem w Mariborze jest zajebistą pauzą po nocnym sprincie. Ja odpocząłem a długo nie stałem.
                                                Temat otwarty, po konsultacjach zdecydujemy którędy polecimy



                                                Zamieszczone przez namo
                                                [ Dodano: Sro 17 Lip, 13 00:20 ]
                                                Zamieszczone przez Alonzo_
                                                Co do Plitvic.... znalazłem na cro.pl coby z Zagrzebia polecieć na: Karlovac>Plitwickie>Gracac>Knin>Sinj i na Trogir ..coś w ten deseń - jeszcze nie prześledziłem.
                                                Może je na wjeździe jakby czasówka pozwoliła odhaczyć? Zobaczymy, albo dzionek cały na nie przeznaczymy na spokojnie bez szarpania.
                                                Plitvice to masz masz cały dzień chodzenia po parku. Moim zdaniem lepsze od Budapestu.
                                                I chyba jakiś dzień tam cały przeznaczymy bo to na 100% jest w "grafiku"

                                                namo, spadam w kojo, dzięki i do jutra........do dziś znaczy
                                                Pzdr

                                                Komentarz

                                                • loyd
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 2342

                                                  Właśnie wlazlem do domu po 17 h drogi powrotnej z cro :cry:

                                                  Jak zwykle było super ... Tylko pogoda jakaś dziwna (nie mówię ze zła, tylko ze dziwna).

                                                  Komentarz

                                                  • SS
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 16209
                                                    • Superb III (3V3)

                                                    Zamieszczone przez loyd
                                                    Tylko pogoda jakaś dziwna (nie mówię ze zła, tylko ze dziwna).
                                                    to co powiesz na lato w Polsce
                                                    Pisał Sebastian

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...