Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • eaglemirek
    RS
    • 2010
    • 14098
    • Octavia II combi (1Z5)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    Zamieszczone przez blackrs
    a gdzie sie wcześniej zjeżdżało? bo minęły 2 lata a ja nie pamiętam jaka to miejscowość była tuz po zjeździe na samym końcu
    W lipcu w ubiegłym roku zjazd był w Vrgorac :!:



    CB Harry II ASC + Triflex

    Pozdrawiam Mirek!!

    Komentarz

    • ruwado
      RS
      • 2009
      • 14883
      • Octavia IV (NX3)

      Potwierdzam poprzedników - w zeszłoroczne wakaje 1 była do Vrgoraca, teraz jest już do Ploce. W 2012 roku jeździłem pod wiaduktami budowanego odcinka Vrgorac - Ploce. Dzisiaj już jest autocesta
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz

      • blackrs
        RS
        • 2008
        • 4826
        • Superb II combi (3T5)
        • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

        dzieki to no troszke otworyli ale nie dużo. teraz kwesja jak jechać, gonic do 62 czy zjechać wcześniej w Mali Prolog i wjechac na D425?
        BYŁA o1 rs
        BYŁA o2 1.6
        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

        Komentarz

        • eaglemirek
          RS
          • 2010
          • 14098
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          blackrs, Moim zdaniem lepiej na D425, Bo 62 musisz objeżdżać Neretvę przez Metkovic :!:

          [ Dodano: Czw 10 Kwi, 14 12:56 ]
          W ubiegłym roku trasę Racibórz - Petrovac zrobiłem w 19h, ale po zjeździe z autostrady w Vrgorac to już była męczarnia :!: . Ciasna i kręta droga do Ploce, "zatwardzenie" na granicy z BiH, koreczek w Dubrovniku, a objazd Zatoki Kotorskiej to już koszmar :evil:
          Tak sobie myślę czy w tym roku nie polecieć taką trasą : https://goo.gl/maps/Q5Pbj
          Co szanowni forumowicze sądzą :?: :szeroki_usmiech



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz

          • blackrs
            RS
            • 2008
            • 4826
            • Superb II combi (3T5)
            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

            ciekawe jaka tam jest droga. no i tracisz piekne nadmorskie widoki
            ja żeby nie jechać w kolo zatoki wskoczyłem na prom. przydała się chwila oddechu dla mnie i dla auta. sam jechalem i droge długosci 1980 km pokonałem w 36 h z białegostoku do Budvy.
            a jak Petrovac fajne miasto? zastanawiam sie czy tam czy w Uncij sie zatrzymać
            BYŁA o1 rs
            BYŁA o2 1.6
            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

            Komentarz

            • eaglemirek
              RS
              • 2010
              • 14098
              • Octavia II combi (1Z5)
              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

              Zamieszczone przez blackrs
              tracisz piekne nadmorskie widoki
              Ale prawdopodobnie zyskujesz piękne górskie widoki
              Mnie Petrovac bardzo przypadł do gustu :!: Spokojne nieduże miasteczko z usytuowaniem jako dobra baza wypadowa czy to w kierunku Kotoru, Budvy czy w kierunku Baru i dalej na Albanię czy wreszcie przez góry do stolicy i NP Durmitor (osobiście preferuję zwiedzanie nie opalanie)
              Sama Budva jak dla mnie za tłoczna :!: i czułem się jak w Rosji (język) ale z całą pewnością obowiązkowa do zwiedzenia :!:



              CB Harry II ASC + Triflex

              Pozdrawiam Mirek!!

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                blackrs, masz zdrowie - ja na razie najdłużej jechałem z okolic W-wy do
                Orebica - około 1750 km. 23 godzinki sam.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                • bzyq_74
                  RS
                  • 2008
                  • 3467
                  • Volkswagen
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                  • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                  Mirek - ciekawa alternatywa 8)
                  W sumie km niewiele dalej, ale jak jedziesz w pełnym sezonie to powinno być szybciej.
                  W BiH jest spoko bo droga w większości w płaskim terenie.
                  W CG to wielka niewiadoma - pewnie nawierzchnia ok tylko może być bardzo wąsko.
                  MARCIN
                  Mój szkodnik

                  Komentarz

                  • eaglemirek
                    RS
                    • 2010
                    • 14098
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                    Zamieszczone przez bzyq_74
                    W BiH jest spoko bo droga w większości w płaskim terenie.
                    W CG to wielka niewiadoma - pewnie nawierzchnia ok tylko może być bardzo wąsko.
                    Ja właśnie bardziej zastanawiam się nad drogą w BiH bo jeżeli ta po stronie MNE jest w całości przynajmniej taka jak Cetinje - Budva to nie ma problemu :!: :szeroki_usmiech
                    Odcinek Ploce - Dubrovnik pokonywałem już kilkukrotnie więc trochę mniej mnie interesuje, wracając w ubiegłym roku przez Sarajevo planowałem zaliczyć tą trasę w przeciwnym kierunku w tym roku. Sytuacja póki co w BiH trochę nieciekawa i dlatego szukam alternatywnej drogi.



                    CB Harry II ASC + Triflex

                    Pozdrawiam Mirek!!

                    Komentarz

                    • marbab
                      RS
                      • 2009
                      • 4713
                      • Fiat
                      • BMM 2.0 TDI 140 KM

                      eaglemirek, biale drogi oznazczone na mapie w MNE sa z reguly waskie, ale mnie sie dobrze jechalo, max 60-70 km/h. Odnosze sie glownie do tego odcinka trasy.
                      Marek



                      Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                      Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                      Komentarz

                      • JerzyM73
                        Rider
                        • 2010
                        • 602

                        Zamieszczone przez blackrs
                        a jak Petrovac fajne miasto? zastanawiam sie czy tam czy w Uncij sie zatrzymać
                        JA polecam w 100%- czym dalej od Petrovac w stronę Albani tym kraj bardziej "albański"
                        Jest forum gdzie ludzie jadący do MNE wymieniają się informacjami.

                        Zdjęcia z mojego wyjazdu w 2012 roku

                        Note:  This blog post outlines upcoming changes to Google Currents for Workspace users. For information on the previous deprecation of Googl...
                        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                        Komentarz

                        • eaglemirek
                          RS
                          • 2010
                          • 14098
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          marbab, NP Lovcen objechałem drogami 2 krotnie (raz w jedną raz w drugą z zaliczeniem mauzoleum) i są OK, a odcinek z Kotoru uważam wręcz za obowiązkowy do zaliczenia z 2 powodów: ciekawa kręta droga i przepiękne widoki
                          Do Ciebie mam jeszcze jedno pytanie. Jest sens abym próbował swoją Czeszką tą trasa czy lepiej sobie odpuścić :?: Do Boge z tego co widzę jest wąsko ale asfalt.
                          Ty, jeśli mnie pamięć nie myli to chyba ją zaliczyłeś tylko nie wiem czy w całości aż do Shkoder :?:
                          Jeśli masz jakieś ciekawe widokowo miejsca/trasy (byle moja Czeszka była w stanie zdzierżyć) to chętnie skorzystam z podpowiedzi :szeroki_usmiech

                          [ Dodano: Pią 11 Kwi, 14 09:14 ]
                          JerzyM73, To i ja się Ci się pochwalę swoimi z ubiegłego roku MNE 2013 :szeroki_usmiech
                          W szczegółach zdjęcia masz w większości opis i mapkę



                          CB Harry II ASC + Triflex

                          Pozdrawiam Mirek!!

                          Komentarz

                          • marbab
                            RS
                            • 2009
                            • 4713
                            • Fiat
                            • BMM 2.0 TDI 140 KM

                            eaglemirek, raczej slaby temat ta droga Ja jechalem akurat SH20, ale to za jakies 2 lata Ci polecam, jak skoncza nawierzchnie robic (narazie jest dotad).
                            Jednak godna polecenia i mozliwosci Twojej Czeszki jest w okolicy droga SH25. Po dojezdzie do Koman, samochod na prom i mozesz zrobic sobie splyw Wiecej info tutaj.
                            A tak wogole powinienes Czeszke, np w Budapeszcie na pociag i prosto do Baru rewelacyjna trasa kolejowa o ktorej juz wspominalem i pokazywalem. Po co znow bujac sie przez CRO i placic za autostrady i paliwo Szerzej o tym odcinku trasy z Belgradu.
                            Takze powodzenia Mirku
                            Marek



                            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                            Komentarz

                            • eaglemirek
                              RS
                              • 2010
                              • 14098
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                              marbab, Dzięki :!:



                              CB Harry II ASC + Triflex

                              Pozdrawiam Mirek!!

                              Komentarz

                              • endryu
                                RS
                                • 2006
                                • 3773
                                • Octavia II combi (1Z5)
                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                JerzyM73, Fotki ładne oprócz plaży-bardzo dużo "stonki" :szeroki_usmiech
                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                =================================================

                                Komentarz

                                • bzyq_74
                                  RS
                                  • 2008
                                  • 3467
                                  • Volkswagen
                                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                  • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                                  marbab, z tego co wiem to już od zeszłego roku nie wożą aut na promie Koman - Rragam.
                                  Pozostaje tylko przepłynąć się jako pasażer.
                                  MARCIN
                                  Mój szkodnik

                                  Komentarz

                                  • JerzyM73
                                    Rider
                                    • 2010
                                    • 602

                                    Zamieszczone przez endryu
                                    JerzyM73, Fotki ładne oprócz plaży-bardzo dużo "stonki" :szeroki_usmiech
                                    Dzięki, stonki dużo ale my akurat chodziliśmy na plażę nie miejska tylko Lucice i zajmowaliśmy leżaki w pierwszym rzędzie i tłumy nam w ogóle nie przeszkadzały, bo były z tyłu

                                    eaglemirek - też bardzo ładne foty, zazdroszczę Tobie ładnej pogody jak byłeś na moście na Tarze, my jak przyjechaliśmy to lało jak z cebra a bo drodze musiałem uważać na spadające kawałki skał ze ścian skalnych .

                                    W tym roku jadę do Cro do BAśki Vody - hotel już zarezerwowany
                                    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                    Komentarz

                                    • eaglemirek
                                      RS
                                      • 2010
                                      • 14098
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                      Zamieszczone przez JerzyM73
                                      W tym roku jadę do Cro do BAśki Vody
                                      W Baśka Voda byłem 3-krotnie Warto :!: ale MNE bardziej mnie urzekło :!: :diabelski_usmiech
                                      Na pogodę na Bałkanach nigdy nie narzekałem (raz trafiła się burza przy 2-gim wyjeździe do Mostaru) A jeśli już to w ubiegłym roku w MNE było trochę za gorąco, przez 2 tygodnie temp. oscylowała 37-40 st :diabelski_usmiech



                                      CB Harry II ASC + Triflex

                                      Pozdrawiam Mirek!!

                                      Komentarz

                                      • JerzyM73
                                        Rider
                                        • 2010
                                        • 602

                                        Zamieszczone przez eaglemirek
                                        Zamieszczone przez JerzyM73
                                        W tym roku jadę do Cro do BAśki Vody
                                        W Baśka Voda byłem 3-krotnie Warto :!: ale MNE bardziej mnie urzekło :!: :diabelski_usmiech
                                        Na pogodę na Bałkanach nigdy nie narzekałem (raz trafiła się burza przy 2-gim wyjeździe do Mostaru) A jeśli już to w ubiegłym roku w MNE było trochę za gorąco, przez 2 tygodnie temp. oscylowała 37-40 st :diabelski_usmiech

                                        Mnie także MNE bardziej urzekło i na pewno tam wrócę - co to temp. to było gorąco przez pierwsze dwa dni, później jak jechaliśmy na most byłe ta burza i później do końca pobytu idealna temperatura.

                                        W Baśce będziemy na samym skraju miejscowości patrząc na południe więc nie powinno być takiego tłoku. Pierwotnie celowałem w Brelę ale duże poziomy wysokości zdyskwalifikowały (żona jest po złamaniu nogi), później napaliłem się na wyspę Brać - pięknie tam patrząc na fotki.
                                        Mam nadzieję, ze spotkam kilku OCP-wiczów w Cro
                                        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                        Komentarz

                                        • eaglemirek
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 14098
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                          Zamieszczone przez JerzyM73
                                          Mam nadzieję, ze spotkam kilku OCP-wiczów w Cro
                                          A tu Cię nie widać na liście :!: :diabelski_usmiech


                                          PLANY WYJAZDOWE CHORWACJA I OKOLICE 2014

                                          1. eaglemirek - MNE (Petrovac) termin póki co nie ustalony ale na pewno 2 tygodnie w miesiącach VII, VIII
                                          2. ruwado - miało być MNE lub chociaż Cro - środek lipca - się pozmieniało :evil:
                                          3. krzynol - Dalmacja? - 2 połowa czerwca
                                          4.lu5asz-wyspa Pag -15-29czerwiec
                                          5. blind_walker - Albania lub Czarnogóra, I połowa września- wszystko zależy od humoru szefa, kiedy da wolne.
                                          6. Walt - Camp Boban Zivogosce Blato, przełom lipca i sierpnia
                                          7. Enriquez - tam gdzie krzynol
                                          8. leonn - 29.06 Zagrzeb, 30.06 Plitwickie jeziora, a do 11.07 grzeje się w południowej Dalmacji
                                          9. zadariusz1- 04.08-11.08.2014 wyspa Rab, 11.08-19.08.2014 Orebic
                                          10. conan - Zivogosce Porat - 30.08 do 13.09
                                          11. aro_40 - gdzieś na południe CRO, a może MNG??? - 2 tygodnie w sierpniu
                                          12. no_fear - na pewno południe CRO, może jakaś wyspa, a może MNG - 2 tyg wrzesień
                                          13. Alonzo_ - najprawdopodobniej jednak południowe Cro jakoś tak początkiem czerwca.
                                          14. tadfi - Komarna - przełom lipca/sierpnia
                                          15. crom.de - Cro, zabookowano nocleg w Medulinie na Istrii
                                          16. Prim - sierpień/wrzesień okolice Splitu (pewnie Omniś/Baśka Voda)
                                          17. sazad - sierpień/wrzesień Istria miasto Labin
                                          18. SS - 27.07÷9.08 Stanici, prawie Omis (czekam na potwierdzenie rezerwacji)
                                          19. Voit - ...Kol. Małżonka powiedziała: "A może do Chorwacji?" Na razie wiem tylko, że na początku sierpnia.
                                          20. looker - 20-30.07 - Drvenik
                                          21. Fredy.PW - 11-20.08 - Pirovac
                                          22. mkz - 15-30.08 Razanac (okolice Zadaru)
                                          23. Kris17009 - Medici k/ Baska Voda od 16.06 na tydzień...
                                          24. ujacek - "majówka" na Murterze
                                          25. Bartass- Camp Dole Zivogosce (docelowo), po drodze Senj, Trogir i inne miasta po drodze w dół magistralą. Z atrakcji to Plitvice, Wodospady Krka, Wodospady Kravitza w Bośni + Mostar, 28 kwietnia- 13 maja. W drodze powrotnej Grossglockner w Austrii.



                                          CB Harry II ASC + Triflex

                                          Pozdrawiam Mirek!!

                                          Komentarz

                                          • JerzyM73
                                            Rider
                                            • 2010
                                            • 602

                                            Ano, zapomniałem się wpisać

                                            PLANY WYJAZDOWE CHORWACJA I OKOLICE 2014

                                            1. eaglemirek - MNE (Petrovac) termin póki co nie ustalony ale na pewno 2 tygodnie w miesiącach VII, VIII
                                            2. ruwado - miało być MNE lub chociaż Cro - środek lipca - się pozmieniało :evil:
                                            3. krzynol - Dalmacja? - 2 połowa czerwca
                                            4.lu5asz-wyspa Pag -15-29czerwiec
                                            5. blind_walker - Albania lub Czarnogóra, I połowa września- wszystko zależy od humoru szefa, kiedy da wolne.
                                            6. Walt - Camp Boban Zivogosce Blato, przełom lipca i sierpnia
                                            7. Enriquez - tam gdzie krzynol
                                            8. leonn - 29.06 Zagrzeb, 30.06 Plitwickie jeziora, a do 11.07 grzeje się w południowej Dalmacji
                                            9. zadariusz1- 04.08-11.08.2014 wyspa Rab, 11.08-19.08.2014 Orebic
                                            10. conan - Zivogosce Porat - 30.08 do 13.09
                                            11. aro_40 - gdzieś na południe CRO, a może MNG??? - 2 tygodnie w sierpniu
                                            12. no_fear - na pewno południe CRO, może jakaś wyspa, a może MNG - 2 tyg wrzesień
                                            13. Alonzo_ - najprawdopodobniej jednak południowe Cro jakoś tak początkiem czerwca.
                                            14. tadfi - Komarna - przełom lipca/sierpnia
                                            15. crom.de - Cro, zabookowano nocleg w Medulinie na Istrii
                                            16. Prim - sierpień/wrzesień okolice Splitu (pewnie Omniś/Baśka Voda)
                                            17. sazad - sierpień/wrzesień Istria miasto Labin
                                            18. SS - 27.07÷9.08 Stanici, prawie Omis (czekam na potwierdzenie rezerwacji)
                                            19. Voit - ...Kol. Małżonka powiedziała: "A może do Chorwacji?" Na razie wiem tylko, że na początku sierpnia.
                                            20. looker - 20-30.07 - Drvenik
                                            21. Fredy.PW - 11-20.08 - Pirovac
                                            22. mkz - 15-30.08 Razanac (okolice Zadaru)
                                            23. Kris17009 - Medici k/ Baska Voda od 16.06 na tydzień...
                                            24. ujacek - "majówka" na Murterze
                                            25. Bartass- Camp Dole Zivogosce (docelowo), po drodze Senj, Trogir i inne miasta po drodze w dół magistralą. Z atrakcji to Plitvice, Wodospady Krka, Wodospady Kravitza w Bośni + Mostar, 28 kwietnia- 13 maja. W drodze powrotnej Grossglockner w Austrii.
                                            26.JerzyM73 - Baśka Voda - koniec lipca- początek sierpnia
                                            O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                            Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                            Komentarz

                                            • ruwado
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 14883
                                              • Octavia IV (NX3)

                                              eaglemirek, JerzyM73, oglądam i oglądam i napatrzeć się nie mogę :P
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz

                                              • Bartass
                                                Ambiente
                                                • 2014
                                                • 136

                                                Ja bym wam jeszcze polecił wjazd na Górę św. Jerzego, w rejonie Makarskiej. Rewelacyjne widoki. Ja atakowałem szczyt 2x, ale motocyklem.

                                                Komentarz

                                                • eaglemirek
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 14098
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                  Bartass, Sv. Jure zdobyty 4 lata temu Czeszką Co do widoków to chyba ciekawsze są w połowie drogi na tym parkingu :!: Ogólnie jednak wycieczka warta uwzględnienia w planach wakacyjnych :!: Więcej jednak och i ach :diabelski_usmiech to było podczas wjazdu na Jezerski vrh w MNE od strony Kotoru oraz z samego szczytu :!: :!: :!: A droga mniej wymagająca dla samego kierowcy :diabelski_usmiech



                                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                                  Komentarz

                                                  • crom.de
                                                    RS
                                                    • 2012
                                                    • 1545
                                                    • Superb II (3T4)
                                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                    Zamieszczone przez Bartass
                                                    25. Bartass- Camp Dole Zivogosce (docelowo), po drodze Senj, Trogir i inne miasta po drodze w dół magistralą. Z atrakcji to Plitvice, Wodospady Krka, Wodospady Kravitza w Bośni + Mostar, 28 kwietnia- 13 maja. W drodze powrotnej Grossglockner w Austrii.
                                                    To w drodze powrotnej leć przez Trieste, Udine. Winieta słoweńska już (?) Ci się skończy, a włosi są tańsi, gdyż pierwsze płacisz na granicy SLO-AT a drugie na A 10 Tauern-Katschberg dodatkowo liczą sobie 11€.
                                                    - Superb
                                                    - Panda 1.2

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...