Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ruwado
    RS
    • 2009
    • 14883
    • Octavia IV (NX3)

    Zamieszczone przez Maicroft
    Od Splitu na poludnie rowniez ??
    od Splitu na południe autostrada płatna do okolic Ploce.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz

    • eaglemirek
      RS
      • 2010
      • 14098
      • Octavia II combi (1Z5)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      Zamieszczone przez Maicroft
      Od Splitu na poludnie rowniez ??
      Jak w Splicie zjedziesz z autostrady to Jadranką możesz potem dolecieć do Dubrownika i dalej do Montenegro :!:
      A w jaki rejon celujesz :?: bo jeśli w rejon Dubrownika to jednak proponuję dalej autostradą bo o wiele szybciej, jednak dużo tracisz z widoków :P



      CB Harry II ASC + Triflex

      Pozdrawiam Mirek!!

      Komentarz

      • Maicroft
        Moderator
        S_OCP MemberModeratorr
        • 2004
        • 25757
        • Audi

        Czyli od Zagvozd do Luèko - 195 kun oraz Krapina-Zagrzeg - 32 kuny



        eaglemirek, Okolice Makarskiej, wiec ten zjazd z 1-ki w Zagvozd jest idealny.
        Spritmonitor.de

        Komentarz

        • Angrekoo
          Ambiente
          • 2010
          • 135

          Zamieszczone przez Maicroft
          Czyli od Zagvozd do Luèko - 195 kun oraz Krapina-Zagrzeg - 32 kuny



          eaglemirek, Okolice Makarskiej, wiec ten zjazd z 1-ki w Zagvozd jest idealny.
          Jak zjedziesz zjazdem Zagvozd to dochodzi jeszcze płatny tunel Sveti ilija - cena to 20 HRK płatny kartą lub gotówką.
          Ja do baśki zjeżdżam w Śestanovac - nie chodzi o koszt ale ta końcówkę można pojechać z podziwianiem widoków.

          Komentarz

          • Maicroft
            Moderator
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2004
            • 25757
            • Audi

            Czyli zjechac wczesniej tu w takim razie na wezle ©estanovac. Baska po drodze :wink:

            Dzieki
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            • Angrekoo
              Ambiente
              • 2010
              • 135

              Zamieszczone przez Maicroft
              Czyli zjechac wczesniej tu w takim razie na wezle ©estanovac. Baska po drodze :wink:

              Dzieki
              No właśnie jak kto woli. Jadąc dalej autostradą i tunelem według google i opinii na cro.pl oszczędność czasu naprawdę niewielka.
              Opłaca się zjechać troszkę wcześniej w ©estanovac właśnie dla słynnych serpentyn i widoków.
              Do tego w szczycie sezonu, to jednak kolejne bramki na których trzeba zapłacić więc i trochę postać.

              Komentarz

              • endryu
                RS
                • 2006
                • 3773
                • Octavia II combi (1Z5)
                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                Jadąc w okolice Makarskiej warto zjechać z A1 w ©estanovac i dojechać drogą 39 do Jadranki.
                Można też zjechać z A1 w Blato na Cetini i 70-tką wjechać do Omi¹a. Ale 70-tka jest miejscami dość kręta i wąska na szerokość jednego auta ale krajobrazowa. :idea:
                Zjeżdżając w Dugopolje na Split i dalej jadąc ze Splitu na południe drogą 8 trzeba uwzględnić korki szczególnie przed Omi¹em :!: :!: :!: Bardzo duży ruch lokalny i turystyczny
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz

                • Buba
                  Ambiente
                  • 2007
                  • 160
                  • Nissan

                  Zamieszczone przez himi
                  Ja tam uderzam w Dobrovnik przy okazji Czarnogóry w lipcu. A co tam hardcore w czarnej skodzie będzie
                  nie ma aż tak źle :diabelski_usmiech
                  ~~ pozdrawiam ~~
                  JaceK
                  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                  Black eleganzze in combi
                  President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                  Komentarz

                  • endryu
                    RS
                    • 2006
                    • 3773
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                    Burze w Chorwacji :idea:
                    Prva marčana bura  danas je donijela brojne probleme duž Jadrana, posebno u Dalmaciji.  Riječ je o jednoj od najjačih bura u zadnjih deset godina. Iza 18 sati je službena postaja na Marjanu zabilježila udar bure od 165.7 km/h.  Podsjetimo da su u veljači udari bure u Splitu dosezali 155 km/h. Današnja bura je najjača u Splitu još od studenog 2004. kada je za vrijeme  ciklone Dorothy izmjeren udar bure od 174.6 km/h. Prenosimo izvještaj Državne uprave za zaštitu i spašavanje…

                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz

                    • ruwado
                      RS
                      • 2009
                      • 14883
                      • Octavia IV (NX3)

                      Oby nie powtórka z zeszłego roku
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz

                      • JerzyM73
                        Rider
                        • 2010
                        • 602

                        Zamieszczone przez ruwado
                        Oby nie powtórka z zeszłego roku
                        Oj, nie narzekaj, przynajmniej się nie kurzyło :-)
                        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                        Komentarz

                        • Angrekoo
                          Ambiente
                          • 2010
                          • 135

                          Spokojnie.... jest jeszcze trochę czasu do wakacji. Lepiej niech się teraz napada i nawieje a później będzie spokój 8)

                          Komentarz

                          • maxpaynemm
                            RS
                            • 2008
                            • 1764
                            • Octavia II combi (1Z5)
                            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                            Koledzy mam pytanie.

                            Z pewnych wzgledów chce się wybrać do Chorwacji w okolice miejscowości Primosten. Szukam kwater od 04.07 do 11.07. Czy mozecie polecić jakiś portal do wyszukiwania tam kwater w przystepnych cenach??

                            Ja po google znalazłem np: TU http://www.zakwaterowaniewchorwacji....tmani-andreja/
                            Rozumiem że zapytanie do tego gostka o pokój nalezalo by najlepiej zadać w j. angielskim?? Trochę słabo u mnie z angielskim (pisanie) może ktoś by pomógł sklecic kilka słówek ops:

                            Może ktoś z Was był w tej okolicy i polecił by cos??? Może ktoś w tym terminie też tam się wybiera??

                            Dziekuję

                            [ Dodano: Czw 12 Mar, 15 13:44 ]
                            PS. Panowie jaki budżet nalezy zaplanować na taki wyjazd bez zbednych szaleństw??
                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz

                            • wróg
                              Ambiente
                              • 2013
                              • 204
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                              maxpaynemm, http://www.chorwackie.pl/

                              Masz od razu formularz tłumaczony dla odbiorcy na chorwacki. Odbiorca odpisuje i jest to dla Ciebie tłumaczone na polski. Jakość tłumaczenia jak to w translatorach internetowych, szału nie ma, ale tragedii też. Korzystałem kilka razy. Baza APP całkiem spora. Zazwyczaj odpowiedzi przychodzą szybko. Widać że faktycznie łatwo przez tą stronę skomunikować się z właścicielem APP
                              Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
                              Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
                              Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
                              Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

                              Komentarz

                              • leonn
                                RS
                                • 2011
                                • 2726
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez maxpaynemm
                                Trochę słabo u mnie z angielskim
                                Kiedyś wysłałem kilka meili po angielsku z zapytaniem o kwatery w Cro to jedna Chorwatka odpisała do mnie tylko po Chorwacku
                                Nic się nie czaj tylko pisz po Polsku zobaczysz, że odpowiedzą :wink:

                                Komentarz

                                • JerzyM73
                                  Rider
                                  • 2010
                                  • 602

                                  Zamieszczone przez maxpaynemm
                                  Koledzy mam pytanie.

                                  Z pewnych wzgledów chce się wybrać do Chorwacji w okolice miejscowości Primosten. Szukam kwater od 04.07 do 11.07. Czy mozecie polecić jakiś portal do wyszukiwania tam kwater w przystepnych cenach??

                                  Ja po google znalazłem np: TU http://www.zakwaterowaniewchorwacji....tmani-andreja/
                                  Rozumiem że zapytanie do tego gostka o pokój nalezalo by najlepiej zadać w j.
                                  Kolego co do kwater w Cro to portali internetowych oferujących pośrednictwo jest mnóstwo.
                                  Wpisz w google tylko primosten apartmani lub apartamenty, noclegi, sobe lub coś podobnego i znajdziesz c chcesz - pod tym względem Chorwacja jest dobrze przygotowana. Poczytaj co polecają inni na forum o Chorwacji.
                                  Co do środków jakie trzeba przeznaczyć to zależy na czym Ci zależy.
                                  Są tacy którym ponoć 3 500 zł dwa tygodnie wystarczy, a są tacy co zamykają się w kwocie 12 000 zł.
                                  O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                  Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                  Komentarz

                                  • eaglemirek
                                    RS
                                    • 2010
                                    • 14098
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    maxpaynemm, Dużą % kosztów poniesiesz na przejazd (paliwo, winiety,bramki autostradowe)



                                    CB Harry II ASC + Triflex

                                    Pozdrawiam Mirek!!

                                    Komentarz

                                    • maxpaynemm
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 1764
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                      Z tego co się zorientowałem to kwatera 2+1 bedzie mnie kosztowała od 1500 do 2000zł (przyzwoite warunki widzę za około 399 Euro za tydzień)

                                      A ile mniej więcej wydam na przejazd?? Ogólnie chciałbym się zamknąć w kwocie około 5tys. Miejscowość do której dokładnie się wybieram to BILO ale nie ukrywam że chciałbym też przejechać się na wycieczkę w okolice Splitu.
                                      Czy przez te strony do rezerwacji jest w miarę bezpiecznie?? Nie stracę zaliczki?
                                      Druga sprawa to nocleg podczas przejazdu. Generalnie to jestem w miarę wytrzymały jeśli chodzi o ilość godzin w trasie ale ewentualnie można by gdzieś na nockę przycupnąć. Macie coś sprawdzonego??

                                      Dziękuję
                                      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        Zamieszczone przez eaglemirek
                                        maxpaynemm, Dużą % kosztów poniesiesz na przejazd (paliwo, winiety,bramki autostradowe)
                                        No +/- 1500zl w obie strony i to przy dosc tanim paliwie. Chociaz teoretycznie jak sie ktos uprze, to cala trasa da rade przejechac z pominieciem platnych drog, robiac sobie wycieczke krajoznawcza
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • eaglemirek
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 14098
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                          Zamieszczone przez maxpaynemm
                                          Generalnie to jestem w miarę wytrzymały jeśli chodzi o ilość godzin w trasie
                                          Jedziesz na krótko więc bym się już nie bawił w noclegi po drodze :!: Jeśli wyjedziesz wypoczęty to w granicach do 17h na spokojnie dasz radę. Ja nigdy nie sypiam w drodze na i z Bałkan. A do Czarnogóry mam podobna odległość co ty do miejscówki w Cro. W ubiegłym roku wracając z Albanii (ok 2000km) to syn zmienił mnie tylko na jakieś 500 km w Cro by mi wzrok odpoczął bo spać w samochodzie podczas jazdy nie potrafię :P Dasz radę :!:



                                          CB Harry II ASC + Triflex

                                          Pozdrawiam Mirek!!

                                          Komentarz

                                          • JerzyM73
                                            Rider
                                            • 2010
                                            • 602

                                            Zamieszczone przez eaglemirek
                                            Zamieszczone przez maxpaynemm
                                            Generalnie to jestem w miarę wytrzymały jeśli chodzi o ilość godzin w trasie
                                            Jedziesz na krótko więc bym się już nie bawił w noclegi po drodze :!: Jeśli wyjedziesz wypoczęty to w granicach do 17h na spokojnie dasz radę. Ja nigdy nie sypiam w drodze na i z Bałkan. A do Czarnogóry mam podobna odległość co ty do miejscówki w Cro. W ubiegłym roku wracając z Albanii (ok 2000km) to syn zmienił mnie tylko na jakieś 500 km w Cro by mi wzrok odpoczął bo spać w samochodzie podczas jazdy nie potrafię :P Dasz radę :!:
                                            "eaglemirek" - masz rację, że z Mińska dojedzie za jednym razem. Należy mieć jednak na uwadze, czy ktoś lubi jeździć i ile jeździ na co dzień. Bo jak ktoś w miesiącu robi np. 2000 km, to taki przejazd na jeden raz może być ponad siły.
                                            Ja w zeszłym roku jadąc do Cro musiałem przekimać 3 godz na parkingu, ale to dla tego że jechałem w nocy, za dnia nie było by problemu.
                                            Co do kosztów przejazdu to tak jak napisali przedmówcy zależy czy autostradami cały czas, czy bokami.
                                            Ja w tym roku już AL zarezerwowałem i teraz będę szukał noclegu po drodze.
                                            O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                            Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                            Komentarz

                                            • eaglemirek
                                              RS
                                              • 2010
                                              • 14098
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                              Zamieszczone przez JerzyM73
                                              Bo jak ktoś w miesiącu robi np. 2000 km, to taki przejazd na jeden raz może być ponad siły.
                                              :szeroki_usmiech Ja mam średnią z 5lat lekko ponad 1700km :diabelski_usmiech
                                              Ja zawsze celuję tak by Wiedeń mijać w granicach 22-24 i kiedy słońce wschodzi być już w granicach Cro (oczywiści objazd Słowenii) Winiety zakupione w PL a bramki zawsze płatne karta a nie gotówką (szybciej) Przejazdy w tygodniu a nie w weekendy. Jadąc zgodnie z przepisami spokojnie osiągam śr. 100km/h Dlatego podaję dla maxpaynemm 17 h bo doliczam 2 postoje po 30min i jeden 1h Ten godzinny to z tankowaniem bo raz będzie musiał zatankować



                                              CB Harry II ASC + Triflex

                                              Pozdrawiam Mirek!!

                                              Komentarz

                                              • ruwado
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 14883
                                                • Octavia IV (NX3)

                                                Zamieszczone przez eaglemirek
                                                Ja zawsze celuję tak by Wiedeń mijać w granicach 22-24 i kiedy słońce wschodzi być już w granicach Cro
                                                dokładnie tak samo robię i do Orebica na Peljesacu dojeżdżam na raz. Nigdy nie wyjechałbym rano - na cały dzień i potem noc - około 2 - 3 w nocy jest masakra.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz

                                                • JerzyM73
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 602

                                                  Zamieszczone przez eaglemirek
                                                  Zamieszczone przez JerzyM73
                                                  Bo jak ktoś w miesiącu robi np. 2000 km, to taki przejazd na jeden raz może być ponad siły.
                                                  :szeroki_usmiech Ja mam średnią z 5lat lekko ponad 1700km :diabelski_usmiech
                                                  Ja zawsze celuję tak by Wiedeń mijać w granicach 22-24 i kiedy słońce wschodzi być już w granicach Cro (oczywiści objazd Słowenii) Winiety zakupione w PL a bramki zawsze płatne karta a nie gotówką (szybciej) Przejazdy w tygodniu a nie w weekendy. Jadąc zgodnie z przepisami spokojnie osiągam śr. 100km/h Dlatego podaję dla maxpaynemm 17 h bo doliczam 2 postoje po 30min i jeden 1h Ten godzinny to z tankowaniem bo raz będzie musiał zatankować
                                                  To u mnie jest średnio 5000 km/miesiąc, ale jak zauważyłem w nocy za bardzo nie lubię jeździć, w dzień to co innego. Problem z jazdą na noc w długą trasę bierze się stąd, że cały dzień człowiek coś załatwia i się pakuje, a później wsiada zmęczony w auto
                                                  O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                                  Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...