Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kapi
    L&K
    • 2009
    • 1174
    • Fabia combi

    bob_best, ja jeżdżę przez Węgry - każdy ma jakieś upodobania.
    Zamieszczone przez bob_best
    Chorwacja - zależnie od odcinka drogi - płatne w HRK, tylko gotówką?
    u nich tak jak u nas - bramki. płatność gotówką może też być EUR, lub karta - zwróć uwagę że dla płatności kartą są osobne pasy i tam jest samoobsługa. można tez przy "głównych" bramkach płacić kartą. nie ma problemu.
    Zamieszczone przez bob_best
    Czy w którymś z krajów są jakieś szczególne wymagania co do wyposażenia
    ważne by mieć kamizelki dla wszystkich ludzi w aucie. reszta - jak piszesz. lecz warto mieć żarówki, gaśnicę itd.

    Zamieszczone przez bob_best
    Podpowiedzcie o co jeszcze powinienem zapytać?
    czy bedzie pogoda :szeroki_usmiech

    wypoczywaj i szerokości :!:
    OII sprzedana


    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

    Komentarz

    • SS
      RS
      • 2010
      • 16209
      • Superb III (3V3)

      bob_best, Czechy są mocno "rozkopane" i jak jedziesz na noc to jedziesz, jak w dzień to stoisz (tak było w sezonie). Do tego w Czechach droga odcinkami jest "z płyt" i to trochę denerwuje (mała). Jak jedziesz odpowiednio szybko to mniej dokucza. Przez Słowację jechałem w 2013r i tam droga jest "lepsza" ale ja wolę przez Czechy.
      A tym czasem to się nie sugeruj. Musisz tankować, mała też swoje potrzeby ma
      W Cro polecam płacić kartą, są mniejsze korki do tych bramek. A i przelicznik jest chyba lepszy niż przy zakupie Kun w kantorze.
      A pytać możesz o co chcesz, najwyżej nie dostaniesz odpowiedzi :diabelski_usmiech
      Pisał Sebastian

      Komentarz

      • bob_best
        Rider
        • 2013
        • 744
        • Octavia III (5E3)
        • CHPA 1.4 TSI 140 KM

        Zamieszczone przez kapi
        bob_best, ja jeżdżę przez Węgry - każdy ma jakieś upodobania.
        wynika to z czegoś (koszty, drogi, etc.) czy po prostu tak wolisz ?

        Zamieszczone przez kapi
        czy bedzie pogoda

        wypoczywaj i szerokości
        jeszcze chwilę do wyjazdu, na razie siedzę w miejscu daaaaaaaaleko od domu w delegacji (podejrzewam, że w tym miasteczku nikt z OCP nigdy nie był :diabelski_usmiech ). Po
        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

        Komentarz

        • SS
          RS
          • 2010
          • 16209
          • Superb III (3V3)

          Ja nigdy nic dodatkowego nie biorę specjalnie na drogę(standard, to co w PL) i żadnych przygód nie było. Ale teraz trochę nerwowo czekam na pamiątkę z odcinkowego pomiaru w Austrii Zobaczyłem kamery dopiero na wyjeździe :cry:
          Pisał Sebastian

          Komentarz

          • bob_best
            Rider
            • 2013
            • 744
            • Octavia III (5E3)
            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

            Zamieszczone przez SS
            bob_best, Czechy są mocno "rozkopane" i jak jedziesz na noc to jedziesz, jak w dzień to stoisz (tak było w sezonie). Do tego w Czechach droga odcinkami jest "z płyt" i to trochę denerwuje (mała). Jak jedziesz odpowiednio szybko to mniej dokucza. Przez Słowację jechałem w 2013r i tam droga jest "lepsza" ale ja wolę przez Czechy.
            A tym czasem to się nie sugeruj. Musisz tankować, mała też swoje potrzeby ma
            W Cro polecam płacić kartą, są mniejsze korki do tych bramek. A i przelicznik jest chyba lepszy niż przy zakupie Kun w kantorze.
            A pytać możesz o co chcesz, najwyżej nie dostaniesz odpowiedzi :diabelski_usmiech
            dzięki, na razie nikt nie napisał o noclegu - wszyscy walą na raz taką trasę?
            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

            Komentarz

            • SS
              RS
              • 2010
              • 16209
              • Superb III (3V3)

              bob_best, tak jest. W 2013 córa miała 1,5 roku. Wyjazd na noc i śpi spokojnie nawet w czasie tankowania. Jak zrobi się jasno to już jesteś w Chorwacji :diabelski_usmiech
              Teraz smyki są starsze i robię tak samo bo dla nich droga to masakra (znaczy usiedzieć w pasach). A tak spokój, cisza, brak pytań "a czemu ta chmura jest biała"

              [ Dodano: Nie 06 Wrz, 15 08:12 ]
              Ale jeśli nie jeździsz po nocy, tzn nie lubisz to wyjeżdżasz rano, jedziesz te 6h, zatrzymujesz się np w Austrii. Nocleg, rano śniadanko i w drogę. Dojeżdżasz wieczorem i też się da. Inna sprawa, że mi zawsze szkoda tego pierwszego dnia bo tyłek tęskni za słońcem a doba "kwaterowa" zaczyna się najczęściej o 14. Dlatego wolę być wcześniej i na plaży posiedzieć :diabelski_usmiech
              Pisał Sebastian

              Komentarz

              • damian1975
                RS
                • 2012
                • 4104
                • Superb III (3V3)
                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                bob_best, spokojnie można to zrobić na raz :szeroki_usmiech ja z rodzinką jeździmy zawsze na noc, czas ostatniego przejazdu 12 h 25 minut i postojów uzbierało się w sumie z godzinkę


                TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                Komentarz

                • Maicroft
                  Moderator
                  S_OCP MemberModeratorr
                  • 2004
                  • 25757
                  • Audi

                  Zamieszczone przez bob_best
                  Chorwacja - zależnie od odcinka drogi - płatne w HRK, tylko gotówką?
                  Tylko karta, bo nie stoisz jak idiota w korku na godzine albo i wiecej do bramki, co czesto dzieje sie przez Zagrzebiem. Podjezdzasz wkladasz karte, znika jak w bankomacie i za chwile wypluwa i jedziesz dalej. W punktach gdzie siedzi pracownik dzieje sie tak samo, z tym ze on karte zabiera i dokonuje transakcji. Transakcje bez PINu nawet gdy karta nie ma takiej mozliwosci.

                  Te 10 godzin jazdy, to trzeba brac na noc z dzieckiem i tyle. 1000km to nie jest niewiadomo jak duza odleglosc, gdy jedzie sie dwupasmowa droga z predkoscia przelotowa 130-140km/h.

                  Zamieszczone przez ruwado
                  Chyba teraz trzeba brać pod uwagę też najnowsze info o imigrantach - H i A Ciekawe jak to dalej będzie wyglądało.
                  Juz w lipcu na granicy z Wegrami stali i sprawdzali kto jedzie w aucie.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz

                  • ruwado
                    RS
                    • 2009
                    • 14883
                    • Octavia IV (NX3)

                    bob_best, trasa najbardziej optymalna. Chociaż ja jeżdżę nie przez Czechy, ale przez SK. Zwardoń - Żylina - Bratysława - Wiedeń i dalej tak samo. Jeszcze po drodze masz Słowenię o mały kawałek autostrady za dużą kasę. Ewentualnie słynny objazd :
                    Zjazd przed granicą Słowenia - Austria zjazdem 226 (Mureck - Lenart - Ptuj) uwaga na radar przed Mureck i suszarki Słoweńców.

                    W Cro jedziesz zna Zagreb, potem na Split/ Rijeka, a potem za Karlovacem na Split.

                    Ja zawsze na raz. Mój młody zawsze był idealny na takie trasy.

                    Zawsze mam parę EUR i kun na tankowanie w razie awarii terminala, na miejscu karta lub ewentualnie bankomat.

                    Mam apteczkę i kamizelki dla wszystkich, żeby nie dyskutować z jakimś dupkiem.

                    Ważne - jak zdecydujesz się na SK - kamizelki muszą być w kabinie a nie w bagażniku. W A - podobno kamerki nad autostradą łapią prędkość od tylu.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz

                    • SS
                      RS
                      • 2010
                      • 16209
                      • Superb III (3V3)

                      Juz w lipcu na granicy z Wegrami stali i sprawdzali kto jedzie w aucie.
                      jak zobaczą polskich białasów to z litości bez kolejki, żeby szybciej nadrobili "brąz" :diabelski_usmiech U mnie tylko sprawdzali ilość paszportów :szeroki_usmiech
                      Pisał Sebastian

                      Komentarz

                      • kapi
                        L&K
                        • 2009
                        • 1174
                        • Fabia combi

                        Zamieszczone przez bob_best
                        kapi napisał/a:
                        bob_best, ja jeżdżę przez Węgry - każdy ma jakieś upodobania.

                        wynika to z czegoś (koszty, drogi, etc.) czy po prostu tak wolisz ?
                        na Węgrzech też można dobre wino kupić.
                        tak sobie upodobałem tą droge. 130kmh i nikt cie nie spycha.... no może czasem :diabelski_usmiech
                        z Katowic, A4/A1 później Zilina, Bratysława, Budapeszt, Letenye, i do celu.
                        na LPG mam "wymuszone" postoje
                        w 1 noc jestem na miejscu.
                        jadąc przez Węgry - warto mieć pare EUR w kieszeni, bo trafiłem sytuacje, że karty miały problem.
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz

                        • SS
                          RS
                          • 2010
                          • 16209
                          • Superb III (3V3)

                          W Cro trzeba dać chwilę na pomyślenie terminalom na autostradzie bo od razu wypluwają kartę ale to się ma nijak do podniesienia bramki. Dopiero po chwili się sprzęty dogadują Kilka razy zdążyłem już kartę włożyć zanim podniosła się kryka ale sprawdzałem po powrocie i ściągnęło z konta tylko 1 raz
                          Pisał Sebastian

                          Komentarz

                          • bob_best
                            Rider
                            • 2013
                            • 744
                            • Octavia III (5E3)
                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                            Zamieszczone przez SS
                            Juz w lipcu na granicy z Wegrami stali i sprawdzali kto jedzie w aucie.
                            jak zobaczą polskich białasów to z litości bez kolejki, żeby szybciej nadrobili "brąz" :diabelski_usmiech U mnie tylko sprawdzali ilość paszportów :szeroki_usmiech
                            czy dla 11 miesięcznego dziecka trzeba mieć ze sobą jakiś dokument? Jeśli tak to jaki i jak długo się czeka?
                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                            Komentarz

                            • leonn
                              RS
                              • 2011
                              • 2726
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez bob_best
                              czy dla 11 miesięcznego dziecka trzeba mieć ze sobą jakiś dokument? Jeśli tak to jaki i jak długo się czeka?
                              Chciałbyś przez kilka krajów europejskich przewieść dziecko bez dokumentu potwierdzającego jego tożsamość :shock: A w jaki sposób udowodnisz, że nie porwałeś tego dziecka w celu sprzedaży, a wyjazd wakacyjny to tylko kamóflaż?

                              Najprościej i najszybciej wyrobisz dowód osobisty i jest ważny na 5lat :wink:

                              Komentarz

                              • SS
                                RS
                                • 2010
                                • 16209
                                • Superb III (3V3)

                                bob_best, bez dokumentu rąbną Was na pierwszej kontroli
                                Pisał Sebastian

                                Komentarz

                                • bob_best
                                  Rider
                                  • 2013
                                  • 744
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                  Zamieszczone przez leonn
                                  Zamieszczone przez bob_best
                                  czy dla 11 miesięcznego dziecka trzeba mieć ze sobą jakiś dokument? Jeśli tak to jaki i jak długo się czeka?
                                  Chciałbyś przez kilka krajów europejskich przewieść dziecko bez dokumentu potwierdzającego jego tożsamość :shock: A w jaki sposób udowodnisz, że nie porwałeś tego dziecka w celu sprzedaży, a wyjazd wakacyjny to tylko kamóflaż?

                                  Najprościej i najszybciej wyrobisz dowód osobisty i jest ważny na 5lat :wink:

                                  grrr.... nie pomyślałem. Pięknie :/. No nic, Żona będzie musiała na szybko ogarnąć, może jak poprosi to w kilka dni będzie. Paszport pewnie dłużej?
                                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                  Komentarz

                                  • ruwado
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 14883
                                    • Octavia IV (NX3)

                                    bob_best, albo dowód tymczasowy albo paszport. Niech żona popyta o dowód na cito. Są podobno jakieś możliwości załatwienia od ręki. Bez tego chociaż na granicy SLO - HR jak poproszą o dokumenty to dupa.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz

                                    • Maicroft
                                      Moderator
                                      S_OCP MemberModeratorr
                                      • 2004
                                      • 25757
                                      • Audi

                                      Na dziecko najlepiej tylko dowod.
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz

                                      • Buba
                                        Ambiente
                                        • 2007
                                        • 160
                                        • Nissan

                                        Zamieszczone przez aro_40
                                        Zamieszczone przez Buba
                                        Witam,
                                        Ok. godz. 22:00 startuje z Tychów w kierunku Istrii.
                                        Wybiera się ktoś w podobnym czasie na południe Europy?
                                        może zdążysz odczytać.
                                        na 110-115 km za Wiedniem masz roboty drogowe i odcinkowy pomiar prędkości (w obu stronach!!!)
                                        Dzieki za informację,
                                        nie zdążyłem... :evil:
                                        jak to liczą w Austrii, bo miałem dosyć grubo ponad 100km/h, a ograniczenie było do 80kmh...? W nocy ruch był znikomy, można było pogonić... :shock:


                                        p.s.
                                        pozdrowienia z miejscowości Piran





                                        oraz Rovnija



                                        ~~ pozdrawiam ~~
                                        JaceK
                                        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                                        Black eleganzze in combi
                                        President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                                        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                        Komentarz

                                        • aro_40
                                          RS
                                          • 2007
                                          • 1529
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          Zamieszczone przez Buba
                                          może zdążysz odczytać.
                                          na 110-115 km za Wiedniem masz roboty drogowe i odcinkowy pomiar prędkości (w obu stronach!!!)
                                          Dzieki za informację,
                                          nie zdążyłem... :evil:
                                          jak to liczą w Austrii, bo miałem dosyć grubo ponad 100km/h, a ograniczenie było do 80kmh...? W nocy ruch był znikomy, można było pogonić... :shock:

                                          nie wiem, jak liczą sam się zastanawiałem jak to działa po nocy; podobnie będzie u nas...


                                          bob_best, jesli planujesz taka trase jak piszesz (ja jeżdżą nią od lat i nie narzekam), to polecam http://www.oekotel.com/en/locations - te hotele masz na przedmieściach Wiednia (jadąc z PL masz i przed i za Wiedniem) oraz w okolicach Grazu; jest to chyba najtańsza wersja przy jednoczesnie przyzwoitej jakości; ale można płacić tylko gotówką;
                                          Jak lecisz to zaraz za granicż PL-CZ masz Shella i tam kupisz wieniety na Czechy (jak jedziesz na 14 dni bierz wienietę na miesiąc); jak przekraczasz granicę CZ-A to na granicy po stronie Austriackiej masz kawiarnię (nowy budynek) a potem zaraz stacje bezynową gdzie kupisz wieniety (doliczają 1 EUR jesli płacisz kartą).
                                          Nie wiem jak chcesz leciec przez Słowenię - ja ją omijam - zjazd 226 na Mureck, potem Lenart i Ptuj; za bramki w CRO płac tylko kartą - potrafią oszukiwać
                                          If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                          _______________________________________
                                          a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                          Komentarz

                                          • bob_best
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 744
                                            • Octavia III (5E3)
                                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                            Zamieszczone przez ruwado
                                            bob_best, albo dowód tymczasowy albo paszport. Niech żona popyta o dowód na cito. Są podobno jakieś możliwości załatwienia od ręki. Bez tego chociaż na granicy SLO - HR jak poproszą o dokumenty to dupa.

                                            dzięki, dziś Żona będzie obdzwaniać urzędy. Mam nadzieję, że zdąży załatwić.

                                            [ Dodano: Pon 07 Wrz, 15 02:04 ]
                                            Zamieszczone przez aro_40
                                            bob_best, jesli planujesz taka trase jak piszesz (ja jeżdżą nią od lat i nie narzekam), to polecam http://www.oekotel.com/en/locations - te hotele masz na przedmieściach Wiednia (jadąc z PL masz i przed i za Wiedniem) oraz w okolicach Grazu; jest to chyba najtańsza wersja przy jednoczesnie przyzwoitej jakości; ale można płacić tylko gotówką;
                                            Jak lecisz to zaraz za granicż PL-CZ masz Shella i tam kupisz wieniety na Czechy (jak jedziesz na 14 dni bierz wienietę na miesiąc); jak przekraczasz granicę CZ-A to na granicy po stronie Austriackiej masz kawiarnię (nowy budynek) a potem zaraz stacje bezynową gdzie kupisz wieniety (doliczają 1 EUR jesli płacisz kartą).
                                            Nie wiem jak chcesz leciec przez Słowenię - ja ją omijam - zjazd 226 na Mureck, potem Lenart i Ptuj; za bramki w CRO płac tylko kartą - potrafią oszukiwać
                                            dzięki za szeroki opis, mam plan jechać tą trasą i właśnie miałem pytać gdzie kupić winiety, a tak już mam. ruwado już pisał o Słowenii - na pewno skorzystam z objazdu, szkoda mi 150zł na to. Płacić zamierzam kartą jak najwięcej, bo w sumie najbardziej się to opłaca.

                                            Gdzie wymieniać na Kuny? Gdzieś na mieście czy przy granicy? Zakładam, że płacić w EUR się nie opłaca? Ile wziąć dla rodziny 2+1 na 2 tygodnie?
                                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                            Komentarz

                                            • aro_40
                                              RS
                                              • 2007
                                              • 1529
                                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                              Zamieszczone przez bob_best
                                              Gdzie wymieniać na Kuny? Gdzieś na mieście czy przy granicy? Zakładam, że płacić w EUR się nie opłaca? Ile wziąć dla rodziny 2+1 na 2 tygodnie?
                                              Za apartament najchętniej przyjmują EUR i mocno kręcą nosem, jak chcesz płacić w Kunach Ja EUR wybieram z bankomatu w Austrii albo kupuje w kantorze - zalezy jaki masz bank i ile masz czasu
                                              Kuny wybieraj w z bankomatu na miejscu - chyba najlepszy przelicznik; jak będziesz korzystał z Zagreb Bank Cośtam, to pokazuje po ile Ci przelicza; szerokim łukiem omijaj Euronet - lichwiarski przelicznik

                                              i skorzystaj z www.cro.pl - tam znajdziesz kopalnię wiedzy na temat wypraw do Chorwacji
                                              If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                              _______________________________________
                                              a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                              Komentarz

                                              • SS
                                                RS
                                                • 2010
                                                • 16209
                                                • Superb III (3V3)

                                                aro_40, z tymi bankomatami jest OK jesli masz za free w UE. Mnie doili 9zl za każdą wypłatę, do póki sie nie zorientowałem
                                                Pisał Sebastian

                                                Komentarz

                                                • maro rs
                                                  Elegance
                                                  • 2014
                                                  • 948

                                                  Zamieszczone przez bob_best
                                                  Płacić zamierzam kartą jak najwięcej, bo w sumie najbardziej się to opłaca.
                                                  bob_best, w lipcu byłem, i NAJMNIEJ opłacało się płacić kartą. Najbardziej opłacało się wybierać kuny z bankomatu (o ile nie ma się prowizji), następnie na miejscu płacić w euro (knajpy), następnie wymieniać euro na kuny w ich kantorze.
                                                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                                  Komentarz

                                                  • SS
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 16209
                                                    • Superb III (3V3)

                                                    przelicznik Kuna/Euro najlepszy jest chyba w bankach i na poczcie, tylko trzeba uważać na prowizję. Kantory mają najniższe ceny a do tego to co wyświetla tablica może być nieaktualne (taka sztuczka, że na ladzie jest "aktualny cennik" oczywiście drobnym drukiem. Dlatego dobrze przeliczyć Kuny i się upomnieć o brakujące
                                                    Pisał Sebastian

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...