Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Maicroft
    Moderator
    S_OCP MemberModeratorr
    • 2004
    • 25757
    • Audi

    Przeciez nie ma zupelnie potrzeby jechac DO Budapesztu, bo autostrada odbija duzo wczesniej. Rok temu w jedna strone specjalnie pojechalem przez Budapeszt noca 1-2 w nocy, a spowrotem wracalem autostrada od Polski najpierw M1, potem M7 az do Chorwacji (ja przyjechalem od wschodniej czesci Budapesztu). Na M7 jak wjezdziesz i ustawisz tempomat, to zwalniasz albo na tankowanie, albo na granicy.

    Tak jechalismy z dziecmi 1,5roku, 4 lata, 8lat

    Jak tak chcecie krajoznawczo to z Wawy na Lublin i stamtad razem na Slowacje, i tu bezposrednio na poludnie Koszyce-Miszkolc-Budapeszt.

    Jakby nie jechac, to ktos bedzie cierpial, bo z Lublina przyjechac do Ostrawy to tez niezla wycieczka i jakbym to ja jechal, to wolalbym ten czas poswiecic na przejechanie Slowacji i potem kawalek Wegier po drodze krajowej, a potem M3 obwodnica Budapesztu i M7.
    Spritmonitor.de

    Komentarz

    • macherstudio
      RS
      S_OCP Member
      • 2008
      • 2378
      • Mitshibishi
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      Hotel Faraon

      1. Czy ktoś z Was był może ?
      2. Czy HB / Allinc wybrać ?



      Dziękuję (szybka decyzja z mojej strony musi być)
      www.prostetorodo.pl

      Komentarz

      • maro rs
        Elegance
        • 2014
        • 948

        Nie widać (nie wyświetla się) o jaki obiekt pytasz, ale niezależnie do tego wg mnie w krajach jak Chorwacja all nie ma sensu - to tylko niepotrzebnie przywiązuje do miejsca, a szkoda na to czasu, poza tym jest mnóstwo różnych fajnych klimatycznych knajpek w których ceny nie za specjalnie wysokie.
        "k..., aleś pan tu bestię postawił"

        Komentarz

        • macherstudio
          RS
          S_OCP Member
          • 2008
          • 2378
          • Mitshibishi
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          Poprawiony link Hotel Faraon TRPANJ
          www.prostetorodo.pl

          Komentarz

          • no_fear
            Rider
            • 2010
            • 501
            • Octavia II combi (1Z5)
            • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

            Zamieszczone przez maro rs
            ...niepotrzebnie przywiązuje do miejsca, a szkoda na to czasu...
            na kilku kwaterach spotykałem ludzi, którzy przyjeżdżali na miejsce, auto "na kołki" i odjeżdżali za tydzień czy dwa :shock:
            można ich było bez obaw zastawiać 8)

            macherstudio, pewnie do takich ludzi należy :wink:
            www.SPAmobile.pl

            Komentarz

            • macherstudio
              RS
              S_OCP Member
              • 2008
              • 2378
              • Mitshibishi
              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

              no_fear, nie do końca, aczkolwiek w tym wypadku za krótki pobyt i jedziemy autokarem, de facto skończymy w tańszym hotelu jako bazie wypadowej ....

              Hotel HVAR
              www.prostetorodo.pl

              Komentarz

              • no_fear
                Rider
                • 2010
                • 501
                • Octavia II combi (1Z5)
                • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                Zamieszczone przez macherstudio
                krótki pobyt i jedziemy autokarem
                aaa to jak najbardziej ALL !
                www.SPAmobile.pl

                Komentarz

                • Angrekoo
                  Ambiente
                  • 2010
                  • 135

                  Witam,

                  Ja juz od 2 dni siedze w Tucepi.
                  Co do trasy.
                  Czechy kilka remontów od Olomunca do samej granicy . Obwodnica Wiednia prawie cała w remoncie rozkopana i max 60 czasem 80 km/h.
                  Objazd w Słowenii też w remoncie w miejscowości Lenart na tym jednym skrzyżowaniu na STOP-ie zamiast w prawo i w lewo na światłach trzeba od razu skrecić w lewo i podążać za żóltymi znakami. Ja oczywiście leciałem na pamięć wiec pojechałem źle i miałem mały problem. Jak sie wróciłem na to skrzyżowanie to już poszło gładko. Od miejscowości Ptuj do granicy z Chorwacją cała droga rozkopana.
                  Ogólnie jak tak zostanie w sezonie to dojazd Czechy-Austra-Słowenia do CHr z pitku na sobotę to będzie dramat na maxa. Tam w wielu miejscach bez zadnego remontu były mega korki to co będzie teraz !!!

                  W samej Chorwacji od Zagrzebia do Marakaskiej tez kilka zwężek i jazda jedna stroną tunelu ( chyba z 3 razy ).

                  Komentarz

                  • SS
                    RS
                    • 2010
                    • 16209
                    • Superb III (3V3)

                    Angrekoo, to zamiotłeś Ja startuję w środę (sierpień) i wracam w środę więc liczę, że weekendowe zatwardzenie mnie minie. No i liczę, że do sierpnia pokończą te remonty
                    Pisał Sebastian

                    Komentarz

                    • Angrekoo
                      Ambiente
                      • 2010
                      • 135

                      Rozwiązaniem wszystkich problemow z dojazdem no moze poza Wiedniem jest omijanie terminu piatek/sobota.

                      Komentarz

                      • ruwado
                        RS
                        • 2009
                        • 14883
                        • Octavia IV (NX3)

                        Angrekoo, to ogólnie złe wieści :|
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz

                        • lu5asz
                          RS
                          • 2011
                          • 2006
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                          Jadę w piątek to zdam relację
                          Kondziu

                          OCP

                          Komentarz

                          • SS
                            RS
                            • 2010
                            • 16209
                            • Superb III (3V3)

                            lu5asz, koniecznie
                            Pisał Sebastian

                            Komentarz

                            • Maicroft
                              Moderator
                              S_OCP MemberModeratorr
                              • 2004
                              • 25757
                              • Audi

                              Zamieszczone przez Angrekoo
                              Rozwiązaniem wszystkich problemow z dojazdem no moze poza Wiedniem jest omijanie terminu piatek/sobota.
                              Albo ominiecie Czech/Austrii/Słowenii :roll:
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz

                              • Big Wojtek
                                Rider
                                • 2010
                                • 440
                                • Hyundai

                                Panowie szybkie pytanie. Dziś się dowiedziałem, że jutro muszę wyjechać na parę dni do Chorwacji. Nie mam pojęcia ile "ichniej" waluty kupić, więc wezmę euro (oczywiście parę kun kupię). Jak wygląda sprawa wymiany na miejscu? Powinienem na coś uważać? A może da się gdzieś płacić euro?

                                Komentarz

                                • aro_40
                                  RS
                                  • 2007
                                  • 1529
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Zamieszczone przez Big Wojtek
                                  Panowie szybkie pytanie. Dziś się dowiedziałem, że jutro muszę wyjechać na parę dni do Chorwacji. Nie mam pojęcia ile "ichniej" waluty kupić, więc wezmę euro (oczywiście parę kun kupię). Jak wygląda sprawa wymiany na miejscu? Powinienem na coś uważać? A może da się gdzieś płacić euro?
                                  weź kartę i płac kartą na miejscu. Jak chcesz mieć kilka kun to weź przelicznik w wielkim przybliżeniu 1 pln = 2 kuny a cenu podobne do naszych (piszę o przybliżeniu!!!)
                                  I niech cię ręka boska broni płacić EUR na bramkach... zedrą z ciebie ostatnią skórę !! tzlko karta albo kuny
                                  If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                  _______________________________________
                                  a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                  Komentarz

                                  • Big Wojtek
                                    Rider
                                    • 2010
                                    • 440
                                    • Hyundai

                                    Ha ! O karcie nie pomyślałem, zbyt nagle na mnie spadł ten wyjazd :wink: O koszty autostrad się nie boję, bo to wyjazd służbowy ale wielkie dzięki za porady.

                                    Komentarz

                                    • SS
                                      RS
                                      • 2010
                                      • 16209
                                      • Superb III (3V3)

                                      Big Wojtek, bierz kartę. W 2015 w Konsumie i kilku innych sklepach cena była podawana w złotówkach przy płaceniu (nie było przeliczania kuna-euro i później euro-zł) :szeroki_usmiech A "kilka" euro warto mieć jakby z kartą coś się podziało
                                      Pisał Sebastian

                                      Komentarz

                                      • ruwado
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 14883
                                        • Octavia IV (NX3)

                                        Na bramkach kuny!!! W eur kiepski przelicznik tak jak pisze aro_40,

                                        Ja zawsze biorę w kieszeń w przeliczeniu kilkaset złotych, a na miejscu płacę kartą gdzie się da i reszte z bankomatów.

                                        Jak masz być kilka dni to wymień sobie 500 - 1000 zeta na kuny jeśli wolisz gotówkę.

                                        Przelicznik na skróty 0,5, a tak bardziej realnie 0,6.
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz

                                        • endryu
                                          RS
                                          • 2006
                                          • 3773
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                          Euro wymieniać w banku. Jest korzystniej niż w kantorach.

                                          Tak informacyjnie jak macie dzieci 13-letnie i starsze warto na płatności i pobieranie z bankomatów rozważyć darmowe konto<20 w BZWBK z kartą mastercard http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/ko.../konto-20.html Zasilamy konto dziecka i korzystamy z jego karty :!:
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz

                                          • crom.de
                                            RS
                                            • 2012
                                            • 1545
                                            • Superb II (3T4)
                                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                            Zamieszczone przez bob_best
                                            Podpowiedzcie proszę - gasnica fabrycznie była ważna do września 2015. [..] kupić nową?
                                            A co kogo będzie obchodziła Twoja gaśnica? Nikt jej w CZ, A nie wymaga.

                                            Prędzej gdy
                                            Zamieszczone przez aro_40
                                            Jak nie złamiesz drastycznie przepisów, a potem nie naplujesz mu na jego mundurek, to nie będzie się czepiał...
                                            będą próbowali Cię naciągnąć na inne untensilia.
                                            - Superb
                                            - Panda 1.2

                                            Komentarz

                                            • bob_best
                                              Rider
                                              • 2013
                                              • 744
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                              Zamieszczone przez endryu
                                              Euro wymieniać w banku. Jest korzystniej niż w kantorach.

                                              Tak informacyjnie jak macie dzieci 13-letnie i starsze warto na płatności i pobieranie z bankomatów rozważyć darmowe konto<20 w BZWBK z kartą mastercard http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/ko.../konto-20.html Zasilamy konto dziecka i korzystamy z jego karty :!:
                                              to akurat jest bez sensu - dla mnie od tego roku nie ma nic lepszego niż Alior Kantor (konto w PLN; w USD i EUR) - w strefie EUR płacimy kartą EUR; wszędzie indziej poza PL i GB kartą USD - rozliczane po kursie MC bez prowizji, etc.
                                              Do wypłat z bankomatu np. w HR polecam T-Mobile Usł. Bank. i karta do konta w USD - darmowe wypłaty ze wszystkich bakomatów, bez prowizji i rozliczenie po kursie MasterCard.

                                              Ja nic lepszego nie znalazłem, a "trochę" się tym interesuje.
                                              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                              Komentarz

                                              • endryu
                                                RS
                                                • 2006
                                                • 3773
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                Zamieszczone przez bob_best
                                                to akurat jest bez sensu
                                                No tak, trzeba mieć dziecko pow. 13 lat. Dlaczego bez sensu :?: Dziecko na codzień uczy sie i dba o swoje finanse a przy okazji np. wyjazdu do Chorwacji jest korzyść z darmowej oferty dla rodziców :!: Przeliczniki też po kursie Mastercard
                                                Zamieszczone przez bob_best
                                                nie ma nic lepszego niż Alior Kantor
                                                Oferta bdb, ale drugie i następne wypłacanie "ze ściany" nie jest darmowe :szeroki_usmiech
                                                Pilnujemy tylko jednej karty. Więcej nie potrzebujemy.
                                                Wybieramy co nam odpowiada :idea:
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz

                                                • Big Wojtek
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 440
                                                  • Hyundai

                                                  Dziękują wszystkim za odpowiedzi.Po prostu zapomniałem, że Chorwacja jest cywilizowana i można tam płacić kartą Na wszelki wypadek kupię kun za "parę" złotych i myślę, że te parę dni przeżyję.

                                                  Komentarz

                                                  • bob_best
                                                    Rider
                                                    • 2013
                                                    • 744
                                                    • Octavia III (5E3)
                                                    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                                    Zamieszczone przez endryu
                                                    Zamieszczone przez bob_best
                                                    to akurat jest bez sensu
                                                    No tak, trzeba mieć dziecko pow. 13 lat. Dlaczego bez sensu :?: Dziecko na codzień uczy sie i dba o swoje finanse a przy okazji np. wyjazdu do Chorwacji jest korzyść z darmowej oferty dla rodziców :!: Przeliczniki też po kursie Mastercard
                                                    Zamieszczone przez bob_best
                                                    nie ma nic lepszego niż Alior Kantor
                                                    Oferta bdb, ale drugie i następne wypłacanie "ze ściany" nie jest darmowe :szeroki_usmiech
                                                    Pilnujemy tylko jednej karty. Więcej nie potrzebujemy.
                                                    Wybieramy co nam odpowiada :idea:
                                                    na wypłaty z bankomatów dlatego podałem konto w USD z T-Mobile.
                                                    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...