Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Frank Szwajcarski

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    BTW

    Uważam ze ten cały boom na mieszkania to była zmowa banków. Udostępnili prawie każdemu kredyt. Popyt zwiększył wartość nieruchomości. Banki z tego wyszły obronną ręką i w dodatku mają murzynow na 30 lat a państwo naród który myśli tylko jak spłacić kolejna ratę i nie ma czasu na protesty czy strajki.
    Audi A4 1.8TFSI

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez aldam

      Uważam ze ten cały boom na mieszkania to była zmowa banków.
      Zmowa banków, masonów, żydów, muzułmanów i PO... :diabelski_usmiech
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #78
        Frankowcy – niewolnicy finansowi XXI wieku

        Komentarz


        • #79
          Jarosłwepolskezbaw na pewno już szykuje projekt ustawy o przewalutowaniu chf na pln po kursie 1:1

          Komentarz


          • #80
            avocado, polecam komentarze.
            AGR 112KM, 232Nm
            Subaru Impreza GH 2.0 150KM

            Komentarz


            • #81
              Panowie i Panie mam pytanie. W grudniu przysłali mi harmonogram spłat na 3 miesiące z oprocentowaniem 1,25.
              1. Jak się zmieni oprocentowanie po czwartkowej decyzji Szwajcarii o obniżeniu stóp %?
              2. Jak moje oprocentowanie wypada w porównaniu z waszymi kredytami, czy mam drogi kredyt?

              Komentarz


              • #82
                Najniższa marża branku w CHF o jakiej słyszałem od kolegów to 0,75 % i nie wiem jakim cudem komuś się udało tak świetnie niską marżę uzyskać , może za to obowiązywała opłata za jego udzielenie, której sam nie miałem. Sam mam marżę 1%, większość kredytów "ze słyszenia" a nie żadnych statystyk czy rzetelnych informacji - bo ich nie czytałem ma marżę poniżej 1,5 % i typowo ciutke powyżej 1 % - zakładam, że właśnie takie parametry się tyczą większości frankowiczów.

                Wątpię, aby komuś bank doliczał ujemny LIBOR.. ma ktoś takie szczęście ? Ja w nie nie wierzę, wszystko zależne oczywiście od szczęśliwych zapisów w umowie..
                Jest mini cooper 1.6 115, był zbyt słaby 1.6 102 BGU.

                Komentarz


                • #83
                  Heh wiedziałem że Franek rozpęta dyskusję także na forum...
                  Co do meritum to z mojego pkt widzenia podstawa to nie wykonywac gwaltownych ruchow.
                  Trzeba postarać się zrobic wszystko aby nie miec zaleglosci nawet kosztem mocnego przykręcenia sobie śruby w pozostałych wydatkach.
                  Niestety banki trochę zawaliły i sami ludzie - podobnie jak z AmberGold wystarczylo zaswiecic ludziom w oczy "oszczędnościami" lub procentami.
                  W moim przypadku przez kilka lat spłacania kredytu w CHF w porown. z PLN roznica na plus to około 20% na racie co dalo pewna kwotę... Aby ta roznica zniknela musialoby minac 2-3 lata przy srednim franku 4zł. A potem dopiero bedę "tracił" ....
                  Ale w sumie wartosc rynkowa mojego mieszkania jest Uwaga! Prawie 3x większa niż w dniu zakupu więc i tak jest OK.
                  W sumie to nie mam do nikogo żalu jedynie wydaje mi się banki udzielajace jakichkolwiek kredytow pożyczek powinny byc w jakis sposob trzymane na łańcuchu (ustawowo) w zakresie zabezpieczenia interesów Klientów.

                  Komentarz


                  • #84
                    Witam

                    Sprawdzałem umowę nie ma w niej mowy że jak libor poniżej 0 to przyjmuje sie 0.
                    Zmiana % na ujemne przez ban Szwajcarii troche mnie poratuje.
                    Obecnie mam 105chf kapitału i 50chf odsetek.
                    Dlaczego brałem w CHF ? - mimo że mogłem kupić za gotówkę ? - bo chciałem mieć ciastko i zjeść ciastko to znaczy mieć mieszkanie z małą ratą i jednocześnie gotówkę na czarną godzinę.

                    Wyliczyłem libor średnią za 3 miesiące i wynosi ona -0,02 (bez dni dzisiejszego jeszcze nie ma wartoścli liboru na dzis 19.01.2015)

                    Ja mam % 1,65 marża + libor który obecnie mam 0,04 czyli= 1,69%

                    Zmiana w umowie musi być conajmniej 0,1 czyli jeszcze sie nie łapię chociaż jak zrobiłe symulację że następne kilak dni - tydzień libor będzie -0,4 to średnia zejdzie do -0,07 czyli zmiana większa od -0,1

                    bo obecnie mam 0,04 będzie za tydzień -,07 czyli -0,11 YUPI !

                    dane do liboru brałem z tej strony - można pobrać plik excela:
                    Current interest rates and exchange rates

                    Ja spłacam bezpośrednio CHF z
                    Bezpieczna wymiana walut online - Kantor Walutowy Alior Bank
                    to co zakupię CHF mogę wysłać bezpłatnie do mojego banku
                    żeby spłacać bezpośrednio wystarczy pobrać ze strony kupfranki.pl dokument jest na dole strony złożyć w banku i dostanie się konto do wpłat bezpośrednich w CHF - oszczedzamy na spreadzie.
                    Ja spłacam od początku takiej możliwości udostępnionej przez ustawę antyspreadową.

                    Jeśli ktoś założy konto w alior kantorze może użyć mojego kodu polecającego
                    U2098QKB7Z3F
                    - tak mam w tym interes dostanę 20 zeta za każdego aktywnego nowego Klienta


                    pozdrawiam
                    pozdr
                    Krzysztof
                    4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

                    Komentarz


                    • #85
                      wg Wyborcza.pl : Error 404 banki moga sie jednak wymigac od ujemnych odsetek :

                      "BNP Paribas. Tu też umowa nie wspomina o tym, że najniższa możliwa wartość stawki LIBOR przy aktualizacji oprocentowania kredytu może wynosić zero. Jednak jakiś czas temu bank - jak donoszą klienci - wpisał klientom do regulaminu kredytów hipotecznych, a więc do dokumentu, którego klienci nie muszą podpisywać, następujące zastrzeżenie: "W przypadku osiągnięcia przez stopę bazową oprocentowania wartości ujemnych dla celów wyliczenia oprocentowania produktu kredytowego przyjmuje się, że stopa bazowa oprocentowania wynosi zero".
                      Jest mini cooper 1.6 115, był zbyt słaby 1.6 102 BGU.

                      Komentarz


                      • #86
                        Mój bank musiałby wpierw w ogóle brać pod uwagę Libor...

                        Komentarz


                        • #87
                          witam jest ktoś zaznajomiony z bankowością z kim mógłbym porozmawiać na temat moich wątpliwości w sprawie kredytu hipotecznego? Chodzi o wysokości spłat kapitału i odsetek. Aby nie zanudzać może być priv chyba że uznacie że może się przydać potomnym to proszę bardzo.

                          Komentarz


                          • #88
                            Moj wspanialy bank obnizyl oprocentowanie do 0,77% :lol: Pewnie za kolejne 3 miesiace, bedzie zmuszony je ponownie obnizyc.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #89
                              Maicroft, jak to już? słyszałem wczoraj w TV że dopiero od kwietnia zmniejszaja się %... można wiedzieć jaki bank?

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamieszczone przez orzel720
                                Maicroft, jak to już? słyszałem wczoraj w TV że dopiero od kwietnia zmniejszaja się %... można wiedzieć jaki bank?
                                Niektóre banki coś zmienią dopiero od kwietnia. Tłumaczą to tym, że raz na kwartał modyfikują swoje tabele prowizji i oprocentowania i dopiero wtedy będą mogli coś zadziałać...
                                Ja mam w BZ WBK i zmianę oprocentowania 9 lutego, także dopiero wtedy się przekonam, jak to wyjdzie :?
                                Pzdr
                                Pzdr, Fredy
                                Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                Komentarz


                                • #91
                                  Ja mialem Kredyt Bank, teraz to BZWBK. Zmienilo sie oprocentowanie i zmienila sie kwota w harmonogramie splat od lutego. Za styczen zaplacilem po staremu, wg poprzedniego harmonogramu juz po nowym kursie. Harmonogram przychodzi z waznoscia na 3M
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    Ja mialem Kredyt Bank, teraz to BZWBK. Zmienilo sie oprocentowanie i zmienila sie kwota w harmonogramie splat od lutego. Za styczen zaplacilem po staremu, wg poprzedniego harmonogramu juz po nowym kursie. Harmonogram przychodzi z waznoscia na 3M
                                    Ja mam identyczny scenariusz Czyli BZ WBK uwzględnia ujemne wartości LIBOR?
                                    Pzdr
                                    Pzdr, Fredy
                                    Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Watpie w to. Pewnie gdzies zdarzyli na czas umiescic zapis ze min=0
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez Maicroft
                                        Watpie w to. Pewnie gdzies zdarzyli na czas umiescic zapis ze min=0
                                        Piszesz, że zmieniło się oprocentowanie. Od 18 grudnia 2014 obowiązuje ujemny LIBOR CHF 3M, więc uwzględnili go u Ciebie, czy nie? Wg mnie powinieneś mieć teraz mniejsze oprocentowanie, niż wysokość marży... Nie jest tak?
                                        Pzdr
                                        Pzdr, Fredy
                                        Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          W tym calym kolorowym interfejsie tego banku wyglada to tak:

                                          Kwota kredytu xxx CHF
                                          Saldo -xxx CHF
                                          Bieżące odsetki 2,89 CHF - to sie chyba codziennie zmienia i rosnie do dnia splaty kolejnej raty
                                          Oprocentowanie 0,7700%

                                          Jak recznie sprawdze w harmonogramie splat to kwota odsete do konca kredytu podzielona przez kapital do splaty to 0,0827%
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez Maicroft
                                            W tym calym kolorowym interfejsie tego banku wyglada to tak:

                                            Kwota kredytu xxx CHF
                                            Saldo -xxx CHF
                                            Bieżące odsetki 2,89 CHF - to sie chyba codziennie zmienia i rosnie do dnia splaty kolejnej raty
                                            Oprocentowanie 0,7700%

                                            Jak recznie sprawdze w harmonogramie splat to kwota odsete do konca kredytu podzielona przez kapital do splaty to 0,0827%
                                            Tak, bieżące odsetki w ich aplikacyjce zmieniają się codziennie tak, jak zauważyłeś.
                                            Natomiast aktualne oprocentowanie kredytu masz 0,7700%. Jeżeli ta wartość jest mniejsza od zapisanej w umowie stałej marży banku, to zastosowali ujemną wartość LIBOR-u.
                                            Oprocentowanie w kredytach ze zmienną stopą procentową zmienia się w okresach czasu. Dotyczy to zarówno kredytów złotowych, jak i walutowych. Inny jest parametr, który wpływa na tę zmianę - dla złotowych przeważnie jest to WIBOR 3M (oprocentowanie zmienia się w cyklach trzymiesięcznych), a dla walutowych jest to LIBOR również przeważnie 3M. W moim przypadku np. oprocentowanie zmienia się każdego 9 lutego, 9 maja, 9 sierpnia i 9 listopada.
                                            Pzdr
                                            Pzdr, Fredy
                                            Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Czyli kredyt byl uruchomiony 9 jakiegos miesiaca. U mnie ta data przypada na 19-tego i wten sposob 20-tego pojawil sie nowy harmonogram z nowym oprocentowaniem. Bank rozlicza ten harmonogram co 3 miesiace.
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Rano w RMF słyszałem, że wczoraj ns spotkaniu banków z rządem (czy jakoś tak) uzgodniono, że polskie banki wezmą pod uwagę ujemny libor czy tam wibor.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                                  Czyli kredyt byl uruchomiony 9 jakiegos miesiaca. U mnie ta data przypada na 19-tego i wten sposob 20-tego pojawil sie nowy harmonogram z nowym oprocentowaniem. Bank rozlicza ten harmonogram co 3 miesiace.
                                                  Małe sprostowanie tylko - data ustalana jest nie od daty uruchomienia kredytu, tylko zależy od wybranego dnia spłaty raty kapitałowo-odsetkowej. Ja mam ustalony ten dzień na 10, Ty na 20. Część zmienna oprocentowania (LIBOR) jest brana z tabel na dzień przed ustaloną datą spłaty i obowiązuje od następnego dnia, czyli daty spłaty. Jeżeli dzień odczytu wartości LIBOR wypada na dzień wolny od pracy, to brany jest ostatni dzień roboczy przed datą odczytu. I ten scenariusz odbywa się co trzy miesiące.
                                                  Pzdr

                                                  [ Dodano: Sro 21 Sty, 15 14:00 ]
                                                  Zamieszczone przez MrokJ
                                                  Rano w RMF słyszałem, że wczoraj ns spotkaniu banków z rządem (czy jakoś tak) uzgodniono, że polskie banki wezmą pod uwagę ujemny libor czy tam wibor.
                                                  Ujemny LIBOR wezmą banki pod uwagę WIBOR dotyczy kredytów złotówkowych.
                                                  Pzdr
                                                  Pzdr, Fredy
                                                  Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Alonzo_
                                                    Drobni gracze idą jak te ślepe owce za kursami ustalanymi na kilku giełdach światowych gdzie kursy i trendy ustalają cwaniaki w białych koszulkach z miliardami siedzący w bankach inwestycyjnych grając bardzo agresywnymi narzędziami, kupując -sprzedając po wielokroć te same kontrakty terminowe (nie mające nic wspólnego z fizycznym przemieszczaniem danego surowca) i wielkim kapitałem/mediami wpływają na kursy zarabiając na wahaniach ogromne pieniądze dla tychże banków. A my - CI którzy rzeczywiście uczestniczą w produkcji, wydobyciu, handlu, transporcie, przetwórstwie, dystrybucji surowców/towarów nie mamy nic do powiedzenia tylko działamy stresując się czy dziś podjęte decyzje nie wyjdą "bokiem" gdy za chwile sytuacja zmieni się zbyt dynamicznie.
                                                    Wszędzie na wszystkim zarabiają najbogatsi/banki.
                                                    Ot i cała prawda. Mądrego to i miło posłuchać. :wink:

                                                    Pamiętać trzeba skąd światowy kryzys, to przeca bank (LB) upadł i rynkami zatrząsł. Zasiedli, uradzili i jednego za burtę wywalili. Reszta będzie miała lepiej.

                                                    Przykre jest to, że cały kapitalizm polega właśnie na tym, by jeden drugiego wydymał na kasę. Im lepiej wydymie, tym więcej zarobi. A jak będzie w tym geniuszem, to nawet może zostać prezesem banku.... :|
                                                    Ale najbardziej przykre jest to, że nic lepszego niż kapitalizm świat nie wymyślił....

                                                    Mam kredyt w CHF, bo w PLN bym nie dostał. Nie miałem zdolności. Po wybudowaniu domu chciałem spłacić część kredytu sprzedając mieszkanie. Kurs już wcześniej poszybował i nie było sensu. Oprocentowanie lokat w PLN z mieszkania pokrywało mi 1/4 - 1/5 raty kapitałowo - odsetkowej.

                                                    Co do pomocy państwa.
                                                    Gdyby przynajmniej z 50 tys. kredytów w CHF wzięli górnicy, to byłbym spokojny. W przyszłym miesiącu miałbym CHF po kursie PLN z dnia kredytu. I tak to wygląda. Kapitalizm TAK, ale tylko dopóki ktoś nie zewrze szyków i nie zrobi dymu. Wtedy trzeba pomóc ludziom....kosztem innych ludzi, uczciwie pracujących.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X