Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dopuszcza się stosowanie mniejszego indeksu prędkości w oponach zimowych.
    A producent zaleca H w przypadku Twojego 1.4? To jedzie tyle?
    Moja Octavia

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Tobi77
      A producent zaleca H w przypadku Twojego 1.4? To jedzie tyle?
      podobno tak , ale w polsce niema tak długich prostych.. :twisted:
      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
      GVI 1.4TSI
      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

      Komentarz


      • Zamieszczone przez leszekmw
        Zamieszczone przez Tobi77
        A producent zaleca H w przypadku Twojego 1.4? To jedzie tyle?
        podobno tak , ale w polsce niema tak długich prostych.. :twisted:
        Uwierz mi, że są :twisted: A4 po rozjeździe na Zgorzelec to najlepsza droga do testowania osiągów auta - znikomy ruch i dobra nawierzchnia :szeroki_usmiech

        Komentarz


        • Zamieszczone przez mac_aaron
          A4 po rozjeździe na Zgorzelec to najlepsza droga do testowania osiągów auta - znikomy ruch i dobra nawierzchnia
          Potwierdzam, ostatnio przeganialiśmy nowego Partnera Tepee, kawałek ładnej ścieżki
          Moja Balbina

          Komentarz


          • dylemat? jakie wybrać

            Fulda Kristall Montero 3
            Bridgestone Blizzak LM-32
            Goodyear UltraGrip 8

            Komentarz


            • Zamieszczone przez wycieczkimurano
              Goodyear UltraGrip 8
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • Zamieszczone przez szkoda
                Zamieszczone przez wycieczkimurano
                Goodyear UltraGrip 8
                +1

                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                Fotki
                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                Fotki

                Komentarz


                • Polecam, używana od 2010: CONTINENTAL ContiWinterContact TS830

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez mac_aaron
                    Nie będę, nie mam zamiaru. Ale koledzy w innych tematach straszą możliwością przepadnięcia odszkodowania jeśli likwidator stwierdzi opony nie dostosowane do maksymalnej prędkości samochodu? Ktoś coś pisał o naklejce we wnętrzu samochodu widocznej dla kierowcy, że ze względu na opony Vmax = 190km/h. Przejdzie ten numer czy nie?

                    EDIT
                    MOŻNA JEŹDZIĆ Z MNIEJSZYM INDEKSEM NIŻ PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA AUTA
                    Artykuły o oponach » Oponeo
                    _________________
                    A ja od kilku miesięcy zastanawiam się jeżdżąc sprowadzoną O1 kto u diabła nakleił w rogu zegarów na szybce naklejkę Semperit max 190km/h której oderwania nie podejmuję się bo za dobrze sie trzyma i ślady mogły by pozostać

                    Komentarz


                    • mariush19, chyba nie ty jeden o tym nie wiedziałeś. Przyznam się że ja też ops:

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Tobi77
                        T - 190 km/h
                        H - 210 km/h
                        Chyba nie będziesz tyle popierdalał w zimie? H Ci niepotrzebne.
                        Ja jeżdżę na Conti TS830 z indeksem T od 2010r i po zmianie kół ustawiam na MAXIDOT ograniczenie prędkości do 180km/h. Po zmianie kół na letnie funkcję dezaktywuje.
                        Pisał Sebastian

                        Komentarz


                        • SS: Czemu to robisz? Każda opona zapewnia bezpieczeństwo przy danym indeksie prędkości, plus pewien margines bezpieczeństwa wynoszący ok 10 km/h. Nieraz już była o tym mowa.... Pomijam kwestię możliwości rozwijania takich prędkości w zimę na naszych ścieżynkach i przecinkach.
                          Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                          "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                          Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                          Komentarz


                          • zepter00, to jest profilaktyka :szeroki_usmiech . Bo jak się rozpędzam to zanim mój mózg przetworzy "piszczenie" z MAXIDOTA to już jest grubo powyżej ops: Dlatego ustawiłem na 180. Zresztą jazda z taką prędkościach na takich kartoflach nie należy do przyjemności (najczęściej wychodzi to na szybkich łukach). A jak w zimie świeci słońce i nie ma śniegu to często mi się zdarza zapomnieć, że mam zimówki i taki alert pomiędzy licznikami to dobra sprawa
                            Pisał Sebastian

                            Komentarz


                            • No jeśli ci to pomaga i jest dla ciebie przydatne, to OK
                              Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                              "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                              Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                              Komentarz


                              • zepter00, Oj pomaga
                                Pisał Sebastian

                                Komentarz


                                • Witam koledzy. Czy do stalowych felg należy użyć innych szpilek? Obecnie mam alusy i nie wiem czy mogę zastosować te same szpilki. dzięki za pomoc. Pozdrowionka

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez zbigniew1957
                                    Witam koledzy. Czy do stalowych felg należy użyć innych szpilek? Obecnie mam alusy i nie wiem czy mogę zastosować te same szpilki. dzięki za pomoc. Pozdrowionka
                                    zależy jakie masz alu, do ori alu i stalowych są takie same - kula, do nieori alu są zazwyczaj stożki.
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • zbigniew1957, jak pisze szkoda, - zależy od tego co masz teraz. Ja w letnich mam gniazda półokrągłe(ori felgi) a w zimówkach stożki(Dezent). Ale i tu i tu mam aluminiowe. Jeśli kupujesz nowe to upieraj się żeby dali w komplecie do felg odpowiednie śruby. Ja to przegapiłem i musiałem dokupić :cry:
                                      Pisał Sebastian

                                      Komentarz


                                      • Już zmieniacie na zimówki czy czekacie na pierwsze przymrozki?
                                        http://www.euromove.pl

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez SS
                                          upieraj się żeby dali w komplecie do felg odpowiednie śruby. Ja to przegapiłem i musiałem dokupić
                                          myślałem, że to zawsze jest komplet

                                          Zamieszczone przez majuDJ
                                          Już zmieniacie na zimówki czy czekacie na pierwsze przymrozki?
                                          ja zmieniamk jak zwykle po pierwszym, jakoś w pierwszej połowie listopada
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • Ja też czekam na początek listopada.

                                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                            Komentarz


                                            • Ja prawdopodobnie zmienię w weekend, w Krakowie jest ok, ale jak zjeżdżam do domu do tam już chwytają przymrozki :/
                                              Moja Balbina

                                              Komentarz


                                              • planuję na pierwszą połowę listopada. Ale pogoda zweryfikuje jak zwykle
                                                Pisał Sebastian

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez majuDJ
                                                  Już zmieniacie na zimówki czy czekacie na pierwsze przymrozki?
                                                  ja juz zmieniłem, bo akurat była promocja na wymianę :lol: nawet kawę w gratisie dostałem w poczekalni :P później nie dość że drożej to jeszcze kolejki i ja bym się musiał dopasować do wolnego terminu... :diabelski_usmiech
                                                  SPOT Poznań:
                                                  .....
                                                  ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                                                  Error 503 Wojtas Unavailable :P

                                                  Komentarz


                                                  • Ja zmieniam w tym tygodniu, wybieram się do Czech, a u nich od 1 listopada obowiązkowo.

                                                    Chciałem jeszcze baaaardzo pochwalić sklep netcar.pl (polecony przez ojca). Kupiłem opony, w komentarzu poprosiłem o nalepkę o dopuszczalnej prędkości zgodnej z indeksem na oponie. Oto odpowiedź:

                                                    "NAKLEJKA ZOSTANIE WYKONANA SPECJALNIE DLA PANA I WYSLEMY JA OSOBNO POCZTĄ"

                                                    Wielki szacun za obsługę na najwyższym poziomie, coś takiego spotyka mnie pierwszy raz. I od rana banan na twarzy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X