Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mac_aaron, trzeba było mnie zapytać, też bym Ci polecił
    Tyle, że są stosunkowo drodzy.
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • Panowie a co sądzicie o oponkach zimowych debica frigo 2, albo ZEETEX ICE PLUS S100.
      Zamierzam zakupić cały komplet nowych (205/55//16) w przedziale cenowym do 280zł za sztukę. Osobiście 2 sezony jeździłam na dębicach frigo 2 i dobrze się zachowywały, natomiast zeetex-y miał mój brat i też je chwalił.
      Czytając opinie na temat obu no to generalnie nie maja one złych ocen.
      A możę macie jakieś sprawdzone na własnej skórze dobre oponki zimowe w niższym przedziale cenowym?
      ..pieniądz i czas to najwięksi terroryści.

      ~kobieta w której żyłach płynie Shell V-Power Racing

      Komentarz


      • kasiutka, zakładając takie opony jak dębica do RSa :shock: strasznie go to będzie ograniczać, ale to kto co lubi, natomiast zeetex, plizzz...

        BTW wychodzi na to, że kto czego nie kupi to właśnie to chwali, prawdopodobnie wynika to albo z braku porównania albo z jakichś niskich wymagań.
        kumpel właśnie mi oświadczył, że na swoich zimowych GY jeździ już 11lat (~80kkm) i są ciągle zajebiste...
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • Hmm jakoś nie potrafię sobie wyobrazić 11-letnich opon zimowych...a tym bardziej jak ma się ich wiek i przede wszystkim przebieg do tego jak się zachowują na oblodzonej czy ośnieżonej powierzchni... ;/
          a pytając o debice czy zeetex chodziło mi raczej czy ktoś używał takich opon.
          Co masz dokładnie na myśli ze te będą ograniczać mój samochód? W zimie jeżdżę dość ostrożnie, na pewno nie szarżuję...
          Czekam na konkretne propozycje
          ..pieniądz i czas to najwięksi terroryści.

          ~kobieta w której żyłach płynie Shell V-Power Racing

          Komentarz


          • Ale tu nie chodziło o wygląd tylko o trakcję - Frigo 2 na śniegu są nie do zatrzymania, ale poza tym szału nie robią.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez PieTrzaK
              Frigo 2 na śniegu są nie do zatrzymania,
              nie do końca mogę się z tym zgodzić..ponieważ użytkowałam te opony, przejeżdziłam 2 zimy bez żadnej stłuczki itp. A warto zaznaczyć że z odśnieżaniem dróg to w moich rejonach jest tak sobie.
              ..pieniądz i czas to najwięksi terroryści.

              ~kobieta w której żyłach płynie Shell V-Power Racing

              Komentarz


              • W sensie że jeździ się jak czołgiem - na śniegu są rewelacyjne.

                O to mi chodziło, a nie że nie da się na nich zahamować :wink:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PieTrzaK
                  Ale tu nie chodziło o wygląd tylko o trakcję - Frigo 2 na śniegu są nie do zatrzymania, ale poza tym szału nie robią.
                  dokładnie, dębica na śniegu jest naprawdę OK, ale już na suchym albo mokrym trzeba na nich uważać, oczywiście jak ktoś jeździ zachowawczo i ma co nieco pod kopułą to na pewno da sobie radę.
                  a chodzi mi o to, że dając coś takiego do mocnego samochodu czuje się bardziej to, że opony ograniczają jego osiągi.

                  [ Dodano: Wto 23 Paź, 12 12:46 ]
                  Zamieszczone przez kasiutka
                  Zamieszczone przez PieTrzaK
                  Frigo 2 na śniegu są nie do zatrzymania,
                  nie do końca mogę się z tym zgodzić..ponieważ użytkowałam te opony, przejeżdziłam 2 zimy bez żadnej stłuczki itp. A warto zaznaczyć że z odśnieżaniem dróg to w moich rejonach jest tak sobie.
                  no ale on mówi, że to bardzo dobre opony na śnieg, czyli jesteście podobnego zdania
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • Dobrze, więc zostawmy już te frigo w spokoju. Może Panowie powiedzcie na jakich wy jeździcie i jak się zachowują w warunkach zimowych. Dodam że chce kupić nowe a nie używane
                    ..pieniądz i czas to najwięksi terroryści.

                    ~kobieta w której żyłach płynie Shell V-Power Racing

                    Komentarz


                    • kasiutka, jak dobrze Cie się jeździ na frigo to nie ma co kombinować
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez kasiutka
                        Może Panowie powiedzcie na jakich wy jeździcie
                        Na Frigo 2 aktualnie :mrgreen: Znaczy będę, bo jeszcze mam letnie kółka założone.

                        Jak już na nich śmigałaś, odpowiada Ci to co oferują to kupuj śmiało - póki jeszcze są dostępne, bo spadnie śnieg to pewnie nagle magazyny opustoszeją :lol:

                        Komentarz


                        • Ja mam tamtego roku kupione do BMW Dunlop Winter Sport 3D 195/65/R15 i na takich mam zamiar przejeździć tego sezonu Octawką . Moim zdaniem bardzo dobre oponki dałem za nie rok temu 250zl/szt na promocji.
                          http://www.euromove.pl

                          Komentarz


                          • Zamowilem do quattro Conti TS850 - zobaczymy co sa warte - oczywiscie w baloniastym wymiarze 195/65/15 - moze dojda w tym miesiacu
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • a ja czekam na te niby zime zeby przelozyc felgi i opony... rok temu jak idiota dalem sie podpuscic komunikatami - zaraz spadnie snieg i bedzie minus 15 stopni - lepiej za wczasu wymienic opony! - no i wymienilem w polowie pazdziernika... po czym temperatura byla ok. 15-17 stopni na plus w dzien.... a snieg w Gdansku spadl w styczniu.... Wiec teraz jeszcze ich nie zalozylem (a mam kupione przez Was - bo mi wypraliscie mozg ze Debica to syf... - Goodyeart Ultra Grip czy jak to sie tam nazywa...; nawet felgi sobie kupilem nowe stalowe niemieckie, choc kusily chinskie..., ale tez mi mozg wypraliscie ze chinskie oznacza zle...). ;-))))
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • marlej108, jesteś pod zbyt dużym wpływem tego forum :idea:


                                :twisted:


                                nie no, jakbym miał koła w garażu to sam bym sobie przerzucił jak będzie potrzeba, ale skoro trzymam u gumiarza to muszę jakiś termin wybrać, może rzeczywiście w tym roku się jeszcze chwilę wstrzymam bo potem kurwię, że bez sensu założyłem, ale z drugiej strony rano ruszam bardzo wcześnie, więc tak czy siak będą pewnie przymrozki...
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • szkoda, ja mam u siebie w garażu ale i tak zmieniam u fachowca bo mi co roku przed założeniem je wyważa. Właśnie w taki sposób dowiedziałem się, że jedna felga jest krzywa :cry: na szczęście to było w poprzednim aucie Od tego czasu rytuał powtarzam na zimę i wiosnę w tej samej firmie.
                                  Pisał Sebastian

                                  Komentarz


                                  • a ja nie, tzn. u starego nie wyważamy, jak nie czuję, że coś jest nie tak to nie ma sensu IMO, no ale to szczegół.

                                    no i jednak masz ten luksus, że możesz wrzucić zimówki kiedy chcesz, a z wyważeniem podjechać kiedykolwiek, a jak ktoś jest szczególarzem to może sobie wyważyć PO zdjęciu, chyba, że jeszcze są tacy, którzy uważają, że leżąc przez lato koła się same rozważą (na złość)
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • ostatnio po zimie skusiłem się na wyważanie bo jakąś tam promocję miał znajomy. efekt te same ciężarki praktycznie w tym samym miejscu. co roku jak wszystko ok - wg mnie nie ma sensu

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Tomato
                                        ostatnio po zimie skusiłem się na wyważanie bo jakąś tam promocję miał znajomy. efekt te same ciężarki praktycznie w tym samym miejscu. co roku jak wszystko ok - wg mnie nie ma sensu

                                        dokładnie, jak coś nie tak to czuć, raz na jakiś czas sprawdzić i ognia
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • tylko, że u mnie to było tylne koło i jakoś tak... lambada to nie była i się nie zorientowałem :lol:
                                          Pisał Sebastian

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez SS
                                            lambada to nie była
                                            :szeroki_usmiech
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • ja w fabii już założyłem zimówki bo miałem wczoraj chwilę wolnego. Później nie było by czasu i bym musiał kombinować.
                                              Po przesiadce z rozmiaru 205/45 r16 na 185/60 r14 to żadnych dziur nie czuję
                                              obecnie na zimę zakupiłem nowe Barum Polaris. Pierwszy raz ich będę używał. Narazie po pierwszym dniu mogę tylko powiedzieć że są dosyć ciche więc plus. a jak się będa sprawować to się okaże
                                              w Vectrze będe zmieniał dopiero wtedy jak spadnie śnieg albo będą już przymrozki. Tym bardziej że oponki będę musiał przerzucić na obecne felgi.
                                              Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                                              Komentarz


                                              • A ja dziś dostałem SMS z informacją że felgi są po zabiegu renowacji i mogę jechać odebrać, więc w czwartek się wybieram, zrobię teraz i z bani, tym bardziej, że po mieście to komunikacja mnie wozi a w trasę już pojadę bez duszy na ramieniu. A śnieg coraz bliżej ;-)

                                                Komentarz


                                                • Zimówki już do mnie pędzą kurierem, ale przy okazji chciałem zapytać, może ktoś się orientuje ile moga być warte moje Bridgestone Turanza ER300 Ecopia 195/65R15 bo chciałem je od razu popchnąć koledze z pracy (na wiosnę zmiana kół na coś większego). Przebieg 8500, jak nówki.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mac_aaron
                                                    ile moga być warte moje Bridgestone
                                                    połowę ceny nowej?
                                                    saport techniczny baj DGW
                                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                                    była BXE '08 190kkm
                                                    no i nie ma :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X