Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez pedros
    Ja mam jednak obawy co do Cerateca

    Bynajmniej,, nie mam na myśli jego dobroczynnych skutków na utwardzenie powierzchni metaloceramicznych bo to jest raczej ok.
    Bardziej mam na myśli zaklejanie świec i wykańczanie sond.

    Nie twierdzę że to dogmat niemniej takie obawy targach mną i każą zastanawiać się przy kolejnym zalaniu. Może przed wymiana świec rozwaze
    Witam.
    Odnośnie cerateka to opisze swoją sytuacje. Zalany wraz z Statoil 5W40 do 1.6 BFQ (wiem, wiem wątek o oleju do diesla). Po przebiegu ok 1,5 tys km po zalaniu świeżego oleju wymieniłem świece z racji solidnego przebiegu oryginalnych (ponad 60 tys km). I po pewnym czasie zaczęły się drobne problemy (nierówna praca silnika na wolnych obrotach oraz coś w stylu wypadania zapłonu w trakcie jazdy na benzynie jak i LPG). Sprawdzone wszystko, cewki sprawne, brak błędów, 2 wizyty u gazownika (wszystko sprawne, mapy idealne). Czym większy przebieg na oleju tym mniej w/w objawów. Coraz mocniej zastanawiam się nad tym czy Pedros nie ma racji i czy faktycznie ceratec nie wpływa niekorzystnie na świece zapłonowe. Gdyby było łatwiejsze dojście do wymiany świec to pewnie po następnej zmianie oleju bym je wymienił, a tak będę tylko obserwował rozwój sytuacji.
    Pozdrawiam.
    k-pax

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec
      dodanie Cerateca powoduje zwiększenie boru,wapnia, dużo molibdenu (wycisza silnik),
      Ceratec zawiera:
      LM Ceratec:
      - fosfor 656 mg/kg
      - cynk 776 mg/kg
      - wapń 1598 mg/kg
      - bor 359 mg/kg – to ten trójtlenk boru,
      - molibden 5419 mg/kg
      - nośnikiem jest olej mineralny

      LM MoS2 Additive
      - molibden 10885 mg/kg

      Ja już dawno niczego nie dodaję do oleju. Jak już to wolę zmienić olej wcześniej ...
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • dokładanie ZDDP jak dla mnie mija się z celem
        są agresywne i w nadmiernej ilości działają negatywnie na detergenty i inne dodatki obniżając ich skuteczność

        co do zalepiania świec to nie wydaje mi się - wykręcałem je po Ceratecu i wyglądały normalnie

        Komentarz


        • k-pax,
          pedros, dałem odpowieź w odpowiednim tamacie :wink:
          Forum - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • Często ludzie zastanawiają się nad przejściem z rożnych gęstości ale się boja. U mnie auto jak kupiłem było zalane Xado 5w50 było lato. obecnie mam motul specyfic 5w40 i oleju silnik nie bierze. Następny będzie statoil 5w30 ktory już jest zakupiony od konkona ale nie zdarzył przyjść na wymianę i poszedł motul. Po zimie będzie 5w30 jako najbardziej uniwersalny. Jjeżeli silnik jest zdrowy to oleju brać nie będzie bez względu na gęstość oleju. Turbo jest przypocone przebieg 104000km. Tak wiec spokojnie można przechodzić miedzy lepkosciami.
            A dodam jeszcze,ze z mechanikiem ściągnęliśmy miskę w celu sprawdzenia czystości smoka.Silnik w środku jest czysty! Od środka jest złocisty, żałuje ze nie zrobiłem fotek jak powinien wyglądać silnik diesla.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez shok
              z mechanikiem ściągnęliśmy miskę w celu sprawdzenia czystości smoka.Silnik w środku jest czysty! Od środka jest złocisty, żałuje ze nie zrobiłem fotek jak powinien wyglądać silnik diesla.
              :lol: ... bez sensu ściągaliście ! Ten silnik miał "wszystko co najlepsze" jeżeli chodzi o oleje (chyba wiem co lałem), łącznie z filtrami i płukankami a wymiany oleju często były po 8 tys km

              Zamieszczone przez shok
              Silnik w środku jest czysty! Od środka jest złocisty,
              a zrobiłeś fotkę ???
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Po przeczytaniu duuużej ilości postów z tego tematu...

                Do 1.6TDI CAYC przy 140.000 km i przejściu z LL na standardowy interwał, lać co?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez bck
                  lać co?
                  to samo co miałeś czyli olej z VW 507.00 ale wymiana co 15 tys km max - do wyboru masz 0W30 Shella i oleje z 5w30 (marka wg. własnego uznania).
                  Bardzo dobrze spiszą się też w Twoim silniku oleje z MB 229.51 - lane oczywiście po upłynięciu gwarancji.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Pytanie czy Longlife wytrzyma 2 lata, dostałem na klatę pytanie o koleżanki
                    Auto robi 5k rocznie maksymalnie. Głównie trasy.
                    Tdi. Standard. Bez chipa.

                    Ma zalany Miles LL XF 5W30 (taki sam jak mój :diabelski_usmiech )

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez pedros
                      Auto robi 5k rocznie maksymalnie.
                      Wymiana oleju według wskazań wskaźnika okresów międzyobsługowych (przy 15 tys km lub po wyświetleniu komunikatu na MaxiDocie w przypadku LL lub RAZ w roku - w zależności CO NASTĄPI WCZEŚNIEJ.
                      Wymiana oleju co roku to wydatek +- 200 zł (olej, filtr, robocizna) ... do tego TDI z turbiną a jak wiadomo o turbinę trzeba dbać, świeży, dobry olej to podstawa.
                      Czy LL wytrzyma 2 lata i to w dieslu "tłuczonym" na krótkich odcinkach? hmmm śmiem wątpić. Jak już to najlepszą opcją jest wymiana oleju raz w roku przed zimą.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez pedros
                        Pytanie czy Longlife wytrzyma 2 lata,
                        Jak nie otworzysz butelki i nie wlejesz go do silnika, to wytrzyma

                        Komentarz


                        • jaki olej do OII 1,9 tdi ,przebieg prawie 200tkm

                          Komentarz


                          • Zamówiłem Specola do PD-ka od Naszego kolegi z forum. Nie powiem, bardzo profesjonalnie podszedł do tematu, była mała wpadka, ale zadziałano natychmiast bez jakiegokolwiek wahania. I powiem Wam że po tym poznajemy dobrego i uczciwego sprzedawcę. . .bo jak nie ma problemów, to każdy jest mądry i dobry, a jak są kłopoty, to nie każdy potrafi się zachować właściwie. A tutaj zachowano się naprawdę profesjonalnie. A ze mnie trudny i wymagający klient. . . . :lol:

                            Polecam zakupy u kolegi tomek evo, lub na stronie lejolej.pl nie tylko oleju Specol. . . .(naprawdę jest tani jak barszcz).
                            Na początku lutego zmieniam oliwę wraz z płukanką LM z serii pro-line.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Dzida
                              Zamówiłem Specola do PD-ka...
                              Zamieszczone przez Dzida
                              Na początku lutego zmieniam oliwę...
                              O tej marce oleju pojawiły się forum różne poglądy ale nikt nie opisał jeszcze wrażeń po zastosowaniu oleju w swojej skodziance.
                              Prośba do Ciebie o systematyczny opis o odczuciach organoleptycznych z zachowania się tego oleju w Twoim silniku. W lutym będzie jeszcze zima, później cieplej i gorące lato więc możesz coś opisać :idea:


                              ...czekamy
                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                              =================================================

                              Komentarz


                              • Pisz pisz co i jak bo i mnie wyroby Specola kuszą - ale opinii o nich tyle co nic... Co dokładnie kupiłeś?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez endryu
                                  O tej marce oleju pojawiły się forum różne poglądy
                                  kilka razy podpytywałem sprzedawców czy wiedzą co i na jakiej bazie sprzedają ale nie uzyskałem odpowiedzi, której się spodziewałem ... więc oficjalnie "nic nie wiem" i nic nie napiszę
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Kupiłem olej z normą do PD-ka czyli to:

                                    SPECOL Spec Premium C3 Synthetic 5W40 1L LEJOLEJ.PL

                                    Powiem tak (ale to moja prywatne zdanie). Ponieważ znam branżę olejową trochę od podszewki, uważam że płacenie ponad 150 PLN za bańkę oleju jest zwykłym zdzierstwem. Tak się składa że znam koszty produkcji oleju i uważam że wciskanie ludziom oleju po 200-250 PLN jest zwykłym naciągactwem zarówno (a może przede wszystkim) ze strony koncernu jak i sprzedającego. Oczywiście że znajdą się chętni na swojego czasu pięknie reklamowany na tym forum hamerykancki olej, natomiast uważam że 100-120 PLN to rozsądna kwota za bańkę oleju do wymiany.

                                    Specol kosztuje trochę więcej niż połowa tej kwoty. Czy warto płacić więcej za olej z normą do PD-ka?Moim zdaniem nie. Ludzie nie bójcie się. Przecież po 1 wymianie nie wyleci Wam silnik w kosmos. Nie spodoba Wam się, to wrócicie do oleju za 150-200 PLN, Przecież to Wasz portfel i Wasza sprawa.

                                    Powiem więcej. Moja pierwsza Octavia, z którą zaczynałem tutaj na forum, ma w tej chwili 220 kkm. Przez pierwsze 60 kkm jeździła na Mobilu 5W40 (w tej chwili już nie ma tego oleju w sprzedaży), a w okresie 60-220 kkm w większości na powszechnie opluwanym Castrolu/ew. czasami lałem różne wynalazki ManOL, raz poszło LM TT4100 (najlepszy olej jak do tej pory IMHO). I co?????? I nic. Skoda lata jak wściekła, turbo oryginalne, dwumas oryginalny, sowa obecna od początku, oleju tyle co brała na początku, bierze do tej pory.

                                    Powtarzam po raz kolejny. Nie ma sensu spuszczać się nad olejem, leję to co dobre, tanie i spełnia normy.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Dzida
                                      Nie ma sensu spuszczać się nad olejem, leję to co dobre, tanie i spełnia normy
                                      Ale spróbujesz obiektywnie coś napisać o tym oleju w okresie eksploatacji?
                                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                      =================================================

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez endryu
                                        Ale spróbujesz obiektywnie coś napisać o tym oleju w okresie eksploatacji?
                                        Oczywiście.

                                        Komentarz


                                        • Powtarzam po raz kolejny. Nie ma sensu spuszczać się nad olejem, leję to co dobre, tanie i spełnia normy.
                                          Ja też lubię eksperymenty i mam niezłą beke ze mój olej do skody Aveo Full Synth 5W40 przez przypadek j(bo producent nie nauczyl sie jeszcze kombinować ) jest porządnym olejem który Millersa eco A5 kładzie w próbie płynności na mrozie i nie tylko.
                                          Zapłaciłem 66 brutto za 5l.

                                          Komentarz


                                          • A tak lekko poza tematem, z ciekawości -> SPECOL Gold Synthetic SN/CF 0W40 4l LEJOLEJ.PL
                                            Jest inny 0W-40 spełniający normę 506.01? Bo jakoś nie widziałem :niewiem

                                            Komentarz


                                            • PieTrzaK, to dla Ciebie 506.01 do AXR-a czy dla kogoś innego?

                                              Swoją drogą 506.01 w klasie lepkości 0W40, nieco ekscentryczna propozycja moim zdaniem, ale kto wie kto wie. . . .

                                              Komentarz


                                              • Pytałem bardziej z czystej ciekawości, ale w sumie...

                                                Komentarz


                                                • Czyli jednak spamowanie w tematach olejowych przyniosło klienta

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez leonn
                                                    Czyli jednak spamowanie w tematach olejowych przyniosło klienta
                                                    Heh, no myślę że z takim zamiarem zarejestrował się każdy ze sprzedająących Zaden z nich, oprócz Konrada nie jeździ Octavią. Poza tym ja jednak lubię eksperymenty stąd właśnie pojawił się Specol.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X