Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wczoraj rano:

    trasa: Bytom, Katowice, Bielsko, Żywiec, Kamesznica; ok. 120 km, styl jazdy "na maksa" gdy tylko było można, Czas przejazdu: 2 godz. 20 min. zużycie: 6,5 l.

    Powrót w nocy: lajt 100/h, Czas przejazdu: 1 godz. 50 min. zużycie: 4,5 l
    Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
    Jark7
    było 119/296 jest 143/328 by Aligator

    Komentarz


    • Mój wynik średniego spalania to ok 5,8l/100km. Ostatnio jeżdżę na krótkich odcinkach max 20km często z kąpletem pasażerów.
      Ciekawi mnie wasz styl jazdy tzn. do jakich obrotów kręcicie silnik przed zmianą biegu na wyższy, przy jakiej prędkości włączacie 4 bieg a przy jakiej 5. Mam na myśli mormalną codzienną jazdę a nie ekstremalne sytuacje takie jak przepalanie autka, czy bicie rekordu na najniższe spalanie :lol:

      Komentarz


      • Ja nisko nie kręce pewnie dlatego mój AGR nie nalezy do najoszczędniejszych na forum.
        Ogrodzenia Panelowe

        Komentarz


        • No ja raczej skłaniam sie do nieprzekraczania 3tys. obrotów jak nie muszę pogonić
          Marek

          Komentarz


          • Dzień Dobry,
            Octavia 1 (kombi, Ambiente 81kw; 106000 km) - na autostradize nie przekraczamy 2500 obrotów, biegi zmieniamy przy 2000 obrotów (np:. 3 na 4). Przyspieszamy delikatnie, na trójce przy przyspieszaniu chwilowe zuzycie nie wykracza poza 10 l/100 km, na 4 biegu - 7 l/100 km - to daje średnie spalanie we Wrocławiu (bez korków) - około 5,2 /100 km. Na autostradzie - szybkość do 120 km/h - średnia około 5,0 - 5,2 / 100 km. Najniższe odnotowane spalanie - przy jeździe z szybkością ok. 80 km/h - 3,6 l/100 km trasa Złotoryja-Wrocław (nie autostradą).
            8)
            Octavia 2 FL (kombi, Ambiente, 103 kW, 5000 km): podobny styl jazdy j.w. - w mieście zużycie około 6,5 - 6,8 l/100km; autostrada - 5,5 l/100km. Być może silnik jeszcze się dociera, ale zużycie paliwa zaskakująco większe w stosunku do Octavi 1.
            Pozdrawiam
            dr_Zmora

            Komentarz


            • Zamieszczone przez dr_Zmora
              ale zużycie paliwa zaskakująco większe w stosunku do Octavi 1
              16V
              Ogrodzenia Panelowe

              Komentarz


              • dr_Zmora, 140KM ma tyle samo palić co 110KM? :wink:
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • Jakby to byl BMM czyli motor 2.0 ale 8V to palil by naprawde porownywalnie. Za to ten 16V BKD pali wiecej i nie ma sily zeby palil 5l przy normalnej :idea: jezdzie, co AHFowi wychodzilo bez wiekszych problemow.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez dr_Zmora
                    Octavia 2 FL (kombi, Ambiente, 103 kW, 5000 km): podobny styl jazdy j.w. - w mieście zużycie około 6,5 - 6,8 l/100km; autostrada - 5,5 l/100km.
                    Moim zdaniem to i tak jest bardzo mało. No niestety BKD do super oszczędnych nie należy ale nawet bez moda daje jako taką przyjemność z jazdy a chyba o to chodzi :diabelski_usmiech Albo oszczędności albo te 140 KM/320Nm, które z powietrza się przecież nie biorą :twisted:

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez tomek8319
                      Albo oszczędności albo te 140 KM/320Nm
                      tylko po grzyba przy takim "jeżdżeniu" moc tego rzędu :shock:
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez szkoda
                        Zamieszczone przez tomek8319
                        Albo oszczędności albo te 140 KM/320Nm
                        tylko po grzyba przy takim "jeżdżeniu" moc tego rzędu :shock:
                        no właśnie - po jakiego :diabelski_usmiech jakbym chciał rozwijać takie prędkości to wystarczyłoby mi 90 PS

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez tomek8319
                          Zamieszczone przez szkoda
                          Zamieszczone przez tomek8319
                          Albo oszczędności albo te 140 KM/320Nm
                          tylko po grzyba przy takim "jeżdżeniu" moc tego rzędu :shock:
                          no właśnie - po jakiego :diabelski_usmiech jakbym chciał rozwijać takie prędkości to wystarczyłoby mi 90 PS
                          bez sensu za to płacić i przy dystrybutorze i przy zakupie auta
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • wyjeżdziłem 2 zbironiki , sam tankowałem pod korek , na jednym wyszło 6,5 , na drugim 6,6l , miasto-trasa 30/70 % , i niżej nie daję rady , nie wiem jak to się robi. spalanie wg. kompa 6,4 na 2 od dłuższego czasu.
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • leszekmw, Nie wiesz jak mniej, czy nie wiesz jak wiecej :twisted:


                              Ja to mowie ze seryjne BKD pali za duzo, ale chipowane jak na moc 170-190KM pali juz duzo rozsadniej do tych osiagow.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • BKD może i dużo pali, ale mój ASZ wręcz przeciwnie, wczoraj do Opola i z powrotem średnio 4,9/100. Jestem pod wrażeniem, nawet pomimo przedmuchiwania turbiny na A4 spalanie świetne.
                                Marek

                                Komentarz


                                • leszekmw, Maicroft, chyba problem u Was tkwi w ilości zabranych punktów karnych. Macie uch po prostu za mało zabranych. Mój znajomy jak nazbierał punktów to w BKD potrafił do 5.8 zejść, a wydawało mu się że wartości jakie podajecie są dolna granicą jego możliwości.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • W trasie tak, ale tu mistrzowie po "miescie" takie wyniki maja :twisted:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • Witam,

                                      Moja średnia na ponad 30kkm to ok 5,6L.

                                      Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez AdamB
                                        Mój znajomy jak nazbierał punktów to w BKD potrafił do 5.8 zejść
                                        taki wynik mam jak jadę rano , śpię , dużo aut i wiem że nie mam co cisnąć , odcinek 25km . 6km miasto reszta trasa którą znam na pamięć , czasami mam nawet 5,6 ale rzadko przekraczam 100km.h

                                        meridomaniak ma teraz golfa IV 115KM , jeździ dość krótkie odcinki po mieście i średnie ma na pewno powyżej 7 litrów , w zimie coś z 8 . a Sławek raczej nie jeździ za szybko , przynajmniej ja nie zauważyłem :szeroki_usmiech .
                                        więc jak można spalić po mieście 5.5 litra ? no jak :?

                                        tak może ktoś jeździł takim golfem z tym silnikiem? jakie miał odczucia? bo ten Sławka jakiś mocno narowisty , a programu podobno niema.. . muszę sprawdzić u ctv ale komp trzeba wyjąć..
                                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                        GVI 1.4TSI
                                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                        Komentarz


                                        • więc jak można spalić po mieście 5.5 litra ? no jak :?
                                          :niewiem
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • U mnie teraz sama jazda po mieście, no może 10trasa/90miasto bo często sunę sobie obwodnicą, a i jeszcze z 3 km muszę krajówką przejechać żeby dojechać w ogóle do tego "miasta", średnie spalanie pokazuje 5.9l/100km i do tego dzieleniu samochodu z siostrą (o zgrozo). Czasami jak wróci do domu, to zaglądam na średnie spalanie, te co się resetuje po 2 godzinach postoju i widzę 8.2, 7.5, :shock: , u mnie jak już dojadę do celu to widzę 5.8 coś koło tego. I nie ma mowy o tym, że jeżdżę jak dziadek. Ostatnio usłyszałem taki tekst na radyjku: "Uwaga mobile, bo jakiś pirat skodą 130 przez miasto leci", co prawda jechałem około stówki i na dwu pasmówce, bo żeby przez centrum miasta takie prędkości osiągać to niemożliwe. Ale jak na przykład jadę obwodnicą to na czwórce 2000 tys.obrotów to spalanie chwilowe 3.6-3.8 i tym się nadrabia, tak samo na trójce po mieście.



                                            Usługi tokarskie, frezarskie
                                            Zabezpieczenia na zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych.

                                            Komentarz


                                            • Zapomniałem napisac , przyjechałem dzisiaj do pracy x-trailem kolegi , 2,2 dci , nie chce mi się szukac ile to ma km/nm , ale powiem Wam że czuć moc z pojemności...całkiem żwawe auto , , silnik dość głośny , ale jak na jeepa to byłem zaskoczony komfortem jazdy , co prawda troszkę się przechylił w zakręcie o 90st wziętym szybciej..no i dupa spada z krzesła :szeroki_usmiech , zero profilu na siedzeniach. możliwe że komfort zasługa także opon które mu założyłem , street4x4 uniroyala , jak na swój wygląd wyjątkowo ciche i bardzo dobrze wybierające nierówności.
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • Ostatnio jeżdziłem sporo nową Kią Sorento 2,2 CRDI - 200KM. Przy tej masie i jak na automat - ładnie szarpał.
                                                Ogrodzenia Panelowe

                                                Komentarz


                                                • leszekmw, Ostatnio jechałem z Zegrza na Serock za takim x-trailem i cały czas czarny dym tylko za nim szedł, czy 50km/h czy 120



                                                  Usługi tokarskie, frezarskie
                                                  Zabezpieczenia na zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych.

                                                  Komentarz


                                                  • Ile jest tych rodzai silników 1.9 TDI w O1? Ja mam ASV. Jakie są jeszcze? AGR? Jakie są jeszcze rodzaje i czym tak naprawdę różnią się te silniki?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X