Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No popatrz... O tym zapomniałem.

    Komentarz


    • Poczkaj, poczkaj.
      Dudnienie nie od belki ale od MQB jest...także może tu coś będzie do ponarzekania.... :diabelski_usmiech
      Coś się znajdzie.
      To skoda w końcu - to gdzieś coś przyżydzili na bank i się prędzej czy później nam objawi :wink:

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Alonzo_
        Dudnienie nie od belki ale od MQB jest...także może tu coś będzie do ponarzekania.... :diabelski_usmiech:
        Są tacy, którzy uparcie twierdzą, że w VW tego nie ma... A przecież to ta sama płyta, więc musi być cisza.

        A że coś się znajdzie to jestem pewien... Np., to skandal, że parasol w drzwiach nie jest pod kolor nadwozia.

        Komentarz


        • A marlej chyba w depreche wpadł. Coś za cicho. Czyżby w fonie nie miał neta?
          Przecież realacja powinna być niemal "na żywo"... :cry:
          Żeby nie wyskubał sobie kędziorów i brody na powrocie do domu. Albo co gorszego :shock: Ludzie w depresji głębokiej do wszystkiego są zdolni....
          marlej odezwij się, ze bezpiecznie wróciłeś.
          Mam nadzieję, że wreszcie fajna i dobra skoda się nam pokazała. :jump:
          Oby

          Komentarz


          • Alonzo_, Marlej kombinuje juz jak mieszkanie sprzedać co by s3 kupić :szeroki_usmiech
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz


            • Tada!

              Wrocilem godzine temu. Zaraz cos skonsumuje i pisze relacje i daje zdjecia...

              :diabelski_usmiech
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • Zamieszczone przez marlej108
                No i widac oko mialem dobre jak sie pojawily pierwsze zdjecia z zakrytego Superb 3 z Portugalii - ze cale poszycie drzwi bedzie jak w Rapidzie... :?
                Myślę jednak, że od razu udał się do okulisty.

                Komentarz


                • W nowym S3 problemem nie bedzie boczek tylko podlokietnik drzwi ktory jest twardy Samo auto z zewnatrz jest piekne! Passat zdecydowanie odstaje. W srodku dupy nie urywa ale jest ok.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez szplukasz
                    tylko podlokietnik drzwi ktory jest twardy
                    No to zaczyna się...

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez szplukasz
                      S2
                      ? czy S3?
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • S3 oczywiscie. Panowie ale ten podlokietnik jest twardy i tyle. To takie troche czepianie sie ale sami chcieliscie

                        Komentarz


                        • marlej108, czekamy na relacje, tymczasem idę po piwo :szeroki_usmiech
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • piramida,
                            Zamieszczone przez piramida
                            idę po piwo :szeroki_usmiech
                            ło to to - coś trza pić
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • Eeee i wiedziałem, że coś będzie. I długo nie trzeba było czekać. To lipa. Twardy podłokietnik to już kpina bo z tego sie korzysta. A z twardych boczków nie :shock: . Hehe to poprawili.
                              To ja tu czeski Tuzemsky z zapasów specjalnie trzymany na takie okazje otwarłem - na ten nowy rozdział w skodzie, a tu....za twardy podłokietnik pije...no nie :?
                              Teraz marlej musi wydać wyrok.

                              Komentarz


                              • Jak tak dalej pójdzie, to zaraz będzie obraza, że Skoda nie robi zderzaków z miękkiego plastiku.

                                Komentarz


                                • Nieraz myślę, że projektanci to debile.

                                  Twardy podłokietnik.... nie uwierało go jak wsiadł?

                                  Osłona pasa w O III - żadnemu testerowi się nie przetarła?

                                  W słynnym Roomsterze - żaden ryja nie skaleczył kantem przednich drzwi?

                                  Wszyscy o tym pisali mówili, ale...

                                  jak ktoś da kilkadziesiąt tysi lub ponad sto - niech spada. Kupił... ma :evil:
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • Oj Marlej108 strasznie wygłodniały wrócił, skoro tak długo konsumuje

                                    Komentarz


                                    • Dobra,

                                      No to teraz relacja nocna z wizyty w Poznaniu na Motor Show i ogledzinach Superba III. Choc bedzie tez troche nie o Superbie :-)

                                      Oglądanie rozpoczalem od spotkania z kolega Prim i jego kolegami - spotkalismy sie na stanowisku Skody. Zwiedzanie wiec zostalo rozpoczete dobrze - forumowo mozna powiedziec ;-)

                                      Teraz sam Superb...

                                      Wyglad zewnetrzny

                                      Superb III ma nowoczesny wyglad, faktem jest ze jest z jednej strony bardzo podobny do Octavii III, ale z drugiej jednak sie tez od niej rozni.

                                      To ladne nowoczesne auto z modna usportowiona linia (co ma swoje pewne konsekwencje, ale o tym przy wnetrzu...). Przednie reflektory choc na zdjeciach wygladaly tak sobie - w rzeczywistosci wygladaja dobrze, nowoczesnie.

                                      Auto z boku ma fajny wyglad, tak samo z przodu i z tylu. Ewidentnie nie ma juz tego problemu, ktory dotyczyl Superba II przed FL - a wiec niedopasowanego tylu, a nawet po FL ten tyl choc juz lepszy to nie byl idealny.

                                      Teraz auto jest po prostu z zewnatrz wszedzie ladne.

                                      Wydaje mi sie, ze jest nizsze, ale chyba przecza temu dane fabryczne dot. wymiarow auta, wiec pewnie wplywa na to dynamiczna sylwetka.

                                      Auto oczywiscie mialo wielkie ladne felgi, blyszczalo z czystym lakierem i mialo fajny czarny przeszklony dach. To na pewno tez wplywa na pozytywny odbior auta.

                                      Nie wiem jak bedzie w wersji z mniejszymi kolami (16"" wydaja sie za malutkie...) i na dodatek bez srebrnych listew wokol szyb - moim zdaniem duzo gorzej - dlatego do S3 koniecznie bym polecal jednak minimum 17tki i wersje ambition zeby miec te listwy wokol szyb - dzieki czemu auto wyglada naprawde dobrze.


                                      Wnetrze

                                      Lacznie spedzilem w Superbie prawie godzine... co przy dzisiejszym tlumie uwierzcie mi bylo nie lada wyczynem... siedzialem na wszystkich miejscach, wymacalem wszystko co sie dalo... potem biegalem do stoiska VW i to samo sprawdzalem w Passacie.

                                      Tutaj moim zdaniem jest troszke slabiej. Co to znaczy? Po pierwsze - jest bardzo ladnie, zreszta trudno sie dziwic zeby bylo inaczej - auto mialo cala skorzana tapicerke, wielki wyswietlacz na srodku deski rozdzielczej. Z tapicerka materialowa - wiadomo bedzie nieco gorzej, ale mysle, ze tez dobrze.
                                      Zaczynamy od drzwi - przypominaja w srodku te z Octavii, ale na szczescie nie sa cale plastikowe, ale wylozone cienka warstwa a la skaju... no nie skory, czegos takiego co bylo w duzym Fiacie (125P) na drzwiach... mi sie to podoba! serio! :-) jedyny minus - ze jak sie to nacisnie to od razu czuc pod tym plastikowy material - wiec nie ma co naciskac :-) Za to w dotyku o niebo dla mnie jest to lepsze niz wykonanie drzwi w Octavii, i powiem wiecej - bardziej mi sie to podoba niz ... zwykly material na drzwiach :-)
                                      Klamki sa plastikowe - chromowane, to jest roznica z VW poniewaz tam klamka wydaje sie byc metalowa - jest wyraznie ciezsza i zimna w dotyku.
                                      kieszenie w drzwiach wylozono materialem wiec juz nic nie bedzie halasowac jak cos sie tam wlozy.
                                      Zegary - ladne nowoczesne, a la Octavia. Mimo to wole te z Superba II w tubach.
                                      Materialy na desce w porzadku - takie a la gumowane - twardawe, ale sie uginaja w gornej i srodkowej czesci - wiec wszystko ok.
                                      Podlokietnik jest szerszy niz dotychczas i wiekszy... ale sie nie przesuwa - czyli jest na stale ustawiony - jesli komus bedzie nie wygodnie (mozna zmieniac jego wysokosc) to ... mu bedzie niewygodnie. Mi bylo wygodnie.

                                      Schowek przed pasazerem - duzy, ale niestety tak jak w Passacie czy Octavii czy Golfie VII - z odtwarzaczem CD w srodku - jest to moim zdaniem niewygodne rozwiazanie i krok wstecz calej grupy VAG. Przeciez w Superbie II - normalnie mialem zmieniarke na 6 plyt i umieszczalem je wygodnie na srodku deski rozdzielczej w slocie na CD. Czemu teraz to jest w schowku? Przez to schowek jest mniejszy niz dotychczas. To samo dotyczy Passata.

                                      Kierownica - fajna, ale wszyscy ja znacie z Octavii.

                                      Zaglowki wydaja mi sie troche waskie. Ale to pewnie stricte subiektywne odczucie.

                                      Teraz tyl....
                                      I tu moim zdaniem jest gorzej niz w dotychczasowym Superbie. Po pierwsze - znowu to moje odczucie - nie mialem jak tego zmierzyc i porownac z Superbem II, ale wydaje mi sie, ze choc w Superbie III jest bardzo duzo miejsca (wiecej niz w Passacie) to jednak nie jest go az tyle co w SII. Zreszta jak sie pojawia auta w salonie to kazdy posiadacz S2 moze podjechac i sprawdzic to samemu. Moze sie myle. Ale takie sa moje odczucia.
                                      Druga rzecz - kanapa jest troszke inaczej uksztaltowana - to znaczy - tylna czesc siedzenia jest nizej nieco niz w SII - przez co tylek mamy troche nizej niz dotychczas jesli bedziemy jechac z tylu. Jest tam bardzo wygodnie, ale wygodniej mi bylo w SII na tylnej kanapie.
                                      Zniknely nawiewy z bocznych slupkow - szkoda - to mi sie bardzo w SII podobalo - teraz jest na pierwszy rzut oka identyczny panel jak w Passacie na srodku. Ma tez to te wade ze nie ma juz tego fajnego duzego wyswietlacza dla pasazerow z tylu - tylko o wiele mniejszy.
                                      Kolejna rzecz - zwiekszyl sie wyraznie tunel srodkowy - to wina chyba platformy mqb - bo to samo jest w Passacie. Tunel jest wielki i siedzenie na srodku raczej nie bedzie nalezalo do przyjemnych.
                                      Teraz kwestia zaglowkow - sa bardzo miekkie... chyba za miekkie - jak bedziecie ogladac auto to je scisnijcie... one sa jak gabka - kto bedzie chcial niech poszuka zdjecia u mnie na facebooku - nie przypominam sobie zeby zaglowek tylny w Golfie VI czy Octavii II byl tak podatny na nacisk - raczej byly one twarde i ciezkie. Ten jest za to lekki - ale bardzo miekki - co wcale nie jest tez takie wygodne - bo jak naciskamy glowa mocniej na zaglowek to czujemy jak on sie gnie pod nasza mozgownica. Nie wiem jak to jest Octavii - moze tak samo?
                                      Sprawdzalem tez pasy - maja wyraznie dluzsze wyciecie niz w Octavii - wiec moze tutaj nie bedzie problemu z przecinaniem slupka B - zrobilem fotki - zobaczcie sami.
                                      I na koniec - o ile w Superbie II w limuzynie bylo duze okno z tylu - tutaj mamy ten sportowy ksztalt - na pewno wyglada to fajnie, ale siedzac w srodku - znowu moze to tylko moje odczucie - ale mamy glowe blizej dachu... bo on jest sciety - to koszt dynamicznej sylwetki. Mniejsze jest tez tylne okno.
                                      Podsumowujac tyl - jest bardzo dobrze, ale mi sie akurat z tylu bardziej podoba SII.

                                      Bagaznik
                                      Jak to Skodzie - duzy, fajny, taki powinien byc. Fajny guzik do automatycznego zamykania bagaznika. Za bardzo nie widze sensu kupowania kombi jak na razie - skoro tutaj mamy w koncu naprawde ladnego sedana.

                                      REASUMUJAC: Oceniam nowego Superba w skali od 1 do 10 na .... 9. Czyli bardzo bardzo wysoko. Jest tez mozliwe ze jesli nie kupie nic do tego czasu i bedzie mnie stac, to moze za 8 miesiecy w wyprzedazy rocznika 2015... stane sie jego posiadaczem. Cenniki szczegolwe maja sie pokazac za tydzien do 2 - wg pana ze stoiska Skody.

                                      Teraz krotko porownanie SIII i PASSAT B8.
                                      Na zewnatrz - oba auta bardzo ladne. Z ksztaltu... podobne - zwlaszcza z profilu. Ladne dynamiczne sedany (choc SIII to liftback).
                                      Bagaznik - lepszy o wiele dostep w Skodzie. Jest tez wiekszy.
                                      Miejsce z tylu - wiecej w Skodzie.
                                      Miejsce z przodu - wydaje sie tyle samo. Jednak na targach Passat byl w pieknej tonacji wnetrza - bezowe z "drewnem"... i bardziej mi sie podobal Passat jak mam byc szczery jesli chodzi o deske. Podoba mi sie w nim ten zegarek na srodku. Podobaja mi sie elektroniczne zegary.
                                      Jednak na pierwszy rzut oka materialy wydaja sie praktycznie takie same.
                                      Jednak tu mam mala uwage - jestem wyczulony na cisze w aucie i dzwiek przelacznikow, zamykanych drzwi itd. Po prostu zwracam na takie rzeczy uwage. I teraz dzwiek zamykanych drzwi w Passacie i Superbie jest... inny. W Passacie jest niski, przyjemny - w Superbie tez jest przyjemny a jednak ma wyzszy jakby ton - no jest takie troszeczke, minimalnie ale ja to slysze - blaszane - i nawet ktos pol godziny temu o tym napisal na forum Superba... Podejrzewam, ze to moze byc kwestia albo uszczelek, albo troche grubszych materialow wygluszeniowych w Passacie, albo mojego sluchu (czego wcale nie wykluczam - ale to znaczy ze i ten kolega z forum Superba mial identyczne jak ja odczucia). Prosze sami sprawdzcie - to nie jest zadna wada bo kto w koncu wsluchuje sie w odglos zamykanych drzwi oprocz kilku automaniakow...

                                      Jesli Superb III bedzie mial dobra cene - wybralbym w konfrontacji z Passatem - Superba. Jesli jednak cena bedzie na korzysc Skody roznila sie max. 10% - przyznaje sie - wybralbym jednak Passata. To moze kwestia gustu tylko. W kazdym razie dla mnie to jest cezura - przy zbyt zblizonej cenie polegalbym jednak na VW. Wynika to po prostu z moich doswiadczen ze Skoda Octavia II (bardzo dobre auto) oraz VW Golfem VI (swietne auto) - gdzie przy identycznych silnikach, bardzo zblizonym wyposazeniu... jednak jakosciowo lepszym autem okazal sie Golf. To nie jest zarzut dla Skody - to po prostu moje subiektywne zdanie, i nie wymagam bron Boze zeby ktotolwiek je podzielal.

                                      Inne auta - na koniec troche wrazen
                                      1. Ford Mondeo - fajny z zewnatrz, taki sobie wewnatrz. Materialy gorsze niz Superb, wyglad tez. Ceny nie zachwycaja na razie.
                                      2. Kia Optima - bardzo ladne auto. I na zewnatrz i wewnatrz.
                                      3. Ford Mustang - REWELACJA. To dla mnie najlepsze auto Targow. Co zabawne gdyby nie debila wysoka akcyza - to za cene OIII RS mielibysmy Mustanga!
                                      4. Tesla - przepiekne auto. Niesamowite wrazenie robi GIGANTYCZNY wyswietlacz na srodki deski (z wlaczonym facebookiem hehe)
                                      5. Toyota - smetnie. Gdzie te nowe materialy w Avensisie? Brzydko, ponuro, plastiki kiepskie. Powinni sie bardziej postarac.
                                      6. Audi - nowe Q7... mi sie nie podoba. Wydaje sie mniejsze od dotychczasowego, w srodku jakies takie... wcale nie duze, a nowy wzor deski mi sie po prostu za bardzo tez nie podoba.
                                      W Q5 twardy jak skala plastik na dole deski.
                                      7. Fabia - piekne auto. Najladniejsze auto klasy B. Zwlaszcza w zarowiastym zoltym kolorze.
                                      8. Renault - nowy Espace - fajny, ladny, bardzo bogata wersja.
                                      9. Mazda - naprawde podoba mi sie Mazda 6.... i gdyby cenowo byly zblizone podobne wersje wyposazenie VW Passata, Skody Superb i wlasnie Mazdy 6 - wzialbym te ostatnia.

                                      no dobra - to tyle wrazen :-)

                                      Jesli ktos chce zobaczyc moje zdjecia z Targow a ma facebooka - to zapraszam - niech napisze do mnie priv. Wrzucilem wszystkie jakie zrobilem. Nie mam juz sily ich przegladac i porzadkowac, wiec wybaczcie lekki chaos. Ale jest 15 minut po polnocy a jutro pracuje od 7:55 do 18ej - mam 12 godzin lekcyjnych bez przerwy ze studentami.

                                      Pozdrawiam serdecznie kolege Prim i wszystkich forumowiczow OCP i SCP :-)

                                      Ps. i taka mala uwaga - jak ktos ma Superba II a sie zastanawia czy nie zmieniac na Superba III to niech lepiej zacznie sprzedawac II-ke zanim III-ka trafi do salonow... bo nowy Superb jest naprawde fajnym autem
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • marlej108, dobra relacja
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez piramida
                                          marlej108, dobra relacja
                                          dzieki

                                          udaje sie na spoczynek (mam nadzieje, ze nie wieczny hehe :P )

                                          do jutra 8)
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • Marlej108,
                                            fajnie, że znalazłeś motywację do zrelacjonowania swoich wrażeń po tak ekscytującym dniu i wyczerpującej podroży!

                                            Komentarz


                                            • marlej108, dzięki za relacje.
                                              Chyba trzeba odkładać dziengi na Superba :twisted:
                                              Kondziu

                                              OCP

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez lu5asz
                                                marlej108, dzięki za relacje.
                                                Chyba trzeba odkładać dziengi na Superba :twisted:
                                                Prosze bardzo

                                                ps. a co do zakupu Superba - to mysle, ze naprawde warto

                                                a teraz - do pracy Rodacy (choc niedziela.... :roll: ale trzeba jakos na te 4-kolka zarobic...)

                                                [ Dodano: Nie 12 Kwi, 15 07:29 ]
                                                Zamieszczone przez marpol
                                                Marlej108,
                                                fajnie, że znalazłeś motywację do zrelacjonowania swoich wrażeń po tak ekscytującym dniu i wyczerpującej podroży!
                                                hehe - dla Was - wszystko! :szeroki_usmiech

                                                ps. a podroz z Gdanska do Poznania byla ciekawa bo... w przedziale pociagu InterCity okazalo sie, ze jest zepsuta klimatyzacja i nie mozna jej zmniejszyc i... robi sie Syberia... no to Pani konduktor nas przesadzila do innego wagonu gdzie mialy byc wolne miejsca... gdzie po 3 minutach siedzenia w Bydgoszczy wsiedli posiadacze biletow na te miejsca.. w koncu wyslala nas to przedzialu bezmiejscowego (czy jak to sie nazywa - tam gdzie nie ma numerowanych miejsc) - zebysmy sobie poszukali wolnych miejsc... - nie ma to jak PKP! :diabelski_usmiech

                                                za to w podrozy powrotnej cudowny pociag InterCity o wdziecznej nazwie "Pomorzanin" (to moze na moja czesc?!? hehe) spoznil sie bagatela rowno godzine a w przedziale jechal mlodzieniec z kolezanka i doslownie przez bite 3 godziny gledzili tak niestworzone bzdury o wszystkim i o niczym bez minuty ciszy - ze bylem bliski podwojnego morderstwa... 8)
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez marlej108
                                                  Jest tez mozliwe ze jesli nie kupie nic do tego czasu i bedzie mnie stac, to moze za 8 miesiecy w wyprzedazy rocznika 2015... stane sie jego posiadaczem.
                                                  Bez jazdy probnej, tylko po "macaniu" auta, takie slowa. To tylko pokazuje jak ludzie postrzegaja auta, moze byc glosny, moze pukac, stukac, wazne by ludzie sie na ulicy ogladali, a bagaznik otwieral sie "jak w bmw"

                                                  No offense, to nie do Ciebie, raczej ogolna i przykra dosc refleksja.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez feels3
                                                    Zamieszczone przez marlej108
                                                    Jest tez mozliwe ze jesli nie kupie nic do tego czasu i bedzie mnie stac, to moze za 8 miesiecy w wyprzedazy rocznika 2015... stane sie jego posiadaczem.
                                                    Bez jazdy probnej, tylko po "macaniu" auta, takie slowa. To tylko pokazuje jak ludzie postrzegaja auta, moze byc glosny, moze pukac, stukac, wazne by ludzie sie na ulicy ogladali, a bagaznik otwieral sie "jak w bmw"

                                                    No offense, to nie do Ciebie, raczej ogolna i przykra dosc refleksja.
                                                    Slusznie - zgadzam sie - dlatego na pewno nie chialbym byc krolikiem doswiadczalnym... wiec pewnie pierwszym na forum nie bede kto zakupi SIII :P Poza tym gdyby mialo dojsc do zakupu to i tak dopiero w ramach wyprzedazy rocznika...
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                    Spalanie - Motostat.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X