Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PO z dyspergantami tez tworzy emulsje.
    Z ale z PAO zdecydowanie wigoc łatwiej wypedzic

    RACE PRO MA WIĘCEJ ESTRÓW I NIE JEDEN RODZAJ co daje w sumie dosyć bogaty skład.


    Hc tez jest polarny i tez ciągnie wodę ... bo zawsze oprócz PAO musi być coś polarnego ( taka jest chemia. Są co prawda Olefiny zmodyfikowane ze dodatki odpowiednio skomponowane dobrze rozpuszczają się ale obecnie są bardzo drogie w syntezie )

    Komentarz


    • Witam.
      Posiadam stara kilkunastoletnia astre II 1.8 16v z lpg. Przebieg ok 400kkm. Dobre auto robocze. Trzyma sie niezle jak na auto z poczatku produkcji. Cały czas w moich rękach, od początku zalewana najpierw ELF 5w40, od 3 wymiany Shell Helix 5w40. Zaczyna brać olej, tzn do tej pory niezauważalnie wrecz niewiele jak na Opla teraz do 0,4l/1000km (wiem TSI zużywają wiecej...). Nie chciałbym inwestowac w jakieś naprawy a chciałbym jeszcze nim pojeździć... Jaki zalać olej aby trochę ograniczyć zużycie? Najlepiej aby nie przechodzić na pół syntetyk ale i to nie wykluczone. Z góry dziękuję
      bastek1080

      Komentarz


      • Jak na Opla z tym silnikiem to jest rewelacyjne zuzycie oleju ... klient jakis czas temu mowil, ze 1l/1000km to jest bardzo dobry wynik, bo jego Zafira tyle zuzywa oleju, a przebieg nawet 2 z przodu nie mial.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • Zamieszczone przez bastek1080
          Witam.
          Posiadam stara kilkunastoletnia astre II 1.8 16v z lpg. Przebieg ok 400kkm. Dobre auto robocze. Trzyma sie niezle jak na auto z poczatku produkcji. Cały czas w moich rękach, od początku zalewana najpierw ELF 5w40, od 3 wymiany Shell Helix 5w40. Zaczyna brać olej, tzn do tej pory niezauważalnie wrecz niewiele jak na Opla teraz do 0,4l/1000km (wiem TSI zużywają wiecej...). Nie chciałbym inwestowac w jakieś naprawy a chciałbym jeszcze nim pojeździć... Jaki zalać olej aby trochę ograniczyć zużycie? Najlepiej aby nie przechodzić na pół syntetyk ale i to nie wykluczone. Z góry dziękuję
          Dobry wynik

          Jak często zmieniasz olej?
          Jaki styl jazdy masz?
          Jazda miejska czy trasy?

          Widzisz związek większego ubywania oleju z jakimkolwiek czynnikiem? ( duże prędkości, przegrzewajacy się silnik, pory roku inne?)

          Pobór stopniowo się zwiększa czy najpierw mało potem ciach i ubywa?

          Dymi na niebiesko ?

          Komentarz


          • Jazda z większymi prędkościami (autostrady, wysokie temp jak były w sierpniu, teraz krótkie odcinki). Ostatnie 1.5 roku auto w Holandii brat nim jeżdzi. Chciałbym aby nie zatarł silnika bo nie często zagląda pod maskę. A takie gorsze auto sie przydaje... Ja zaglądam pod maskę co 2 tankowanie LPG. Wolałem auto oddać bratu do użytku niż sprzedać. A dobrze by było ograniczyć zuzycie oleju.
            bastek1080

            Komentarz


            • Jazda z większymi prędkościami (autostrady, wysokie temp jak były w sierpniu
              Możliwe że te czynniki (autostrada+wysoka temperatura) miały wpływ na zwiększenie zużycia oleju. Można sprawdzić teraz przy innej eksploatacji czy zużycie wróci do poprzedniego stanu, jeśli nie wróci dopiero zastanowić się nad dalszymi krokami.
              k-pax

              Komentarz


              • k-pax Od 1. miesiąca auto a kraju ja nim jeżdżę. Normalna eksploatacja 20 km w jedna stronę czyli ok 50km dziennie. Oleju troche ubywa jak napisałem. Wymiany co 10kkm. Myślę o jakimś bardziej lepkim smarowidle... większa lepkośc ale w granicach 5w40. Myślę o Total Quartz Energy 5w40. Gulf Formula G 5w40, lub Valvoline Max life 5w40. Może cos lepszego i niedrogiego aby na wyjazd zrobić troche zapasów..?
                bastek1080

                Komentarz


                • bastek1080, Dlatego zostałbym przy dobrym 5W40, najlepiej tym samym żeby wykluczyć czynniki niezwiązane z samym silnikiem.

                  Myślę że potem plukanka dla prewencji i jakiś dobry niedrogi full saps.

                  Komentarz


                  • pedros, co miałeś na myśli, jaki olej pisząc dobry i niedrogi FULL SAPS? Wymiana co 10kkm
                    bastek1080

                    Komentarz


                    • np. takie co wymieniłeś

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez paba
                        np. takie co wymieniłeś
                        Potwierdzam.

                        Ja np często do skody zalewa Aveno Full Synth 5W40.
                        Kupiłem tego milion litrow :diabelski_usmiech bo bańka 5 litrów była w promocji za ok 65 brutto.
                        Bardzo poprawny olej full saps mało ubywa

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez bastek1080
                          k-pax Od 1. miesiąca auto a kraju ja nim jeżdżę. Normalna eksploatacja 20 km w jedna stronę czyli ok 50km dziennie. Oleju troche ubywa jak napisałem. Wymiany co 10kkm. Myślę o jakimś bardziej lepkim smarowidle... większa lepkośc ale w granicach 5w40. Myślę o Total Quartz Energy 5w40. Gulf Formula G 5w40, lub Valvoline Max life 5w40. Może cos lepszego i niedrogiego aby na wyjazd zrobić troche zapasów..?
                          MaxLife 5w40 sobie daruj - u mnie brało go sporo więcej niż Lotosa 5w40 :P a skoro na Elfie było ok to na Totalu Quartz Energy 5w40 też będzie ok albo i lepiej :szeroki_usmiech
                          ciekawy może się okazać Eni i-sint 5w40 czy trochę droższy Penrite HPR 5 5w40 - to górny zakres lepkości dla 5w40 a jeśli zużycie zacznie cię mocno niepokoić to przy takim przebiegu lej śmiało 5w50 - polecam Neste - ale to dopiero po przetestowaniu "górnych" 5w40 - u mnie pobór jest o połowę mniejszy :P ale przebieg też :diabelski_usmiech
                          Leon 1.6 16V 105 KM

                          Komentarz


                          • Do opla zalany Total Quartz 9000 Energy 5w40. Zobaczymy czy cos pomoże. Czy do Auta z niewielkim przebiegiem warto lac taki olej czy moze zostać przy Shell Helix ultra 5w40 albo nawet przejść na 0w40?
                            bastek1080

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez bastek1080
                              Do opla zalany Total Quartz 9000 Energy 5w40. Zobaczymy czy cos pomoże. Czy do Auta z niewielkim przebiegiem warto lac taki olej czy moze zostać przy Shell Helix ultra 5w40 albo nawet przejść na 0w40?
                              Total powinien pomóc, to w końcu "górne" 5w40 :P i olej dobrej klasy (MB 229.5), do auta z małym przebiegiem 0w40 i lać tak długo jak się da :szeroki_usmiech
                              Leon 1.6 16V 105 KM

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez pedros
                                Zamieszczone przez paba
                                np. takie co wymieniłeś
                                Potwierdzam.

                                Ja np często do skody zalewa Aveno Full Synth 5W40.
                                Kupiłem tego milion litrow :diabelski_usmiech bo bańka 5 litrów była w promocji za ok 65 brutto.
                                Bardzo poprawny olej full saps mało ubywa
                                Dobry na dolewki gdy zacznie brakować Titan Race Pro S

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez bastek1080
                                  Do opla zalany Total Quartz 9000 Energy 5w40. Zobaczymy czy cos pomoże. Czy do Auta z niewielkim przebiegiem warto lac taki olej czy moze zostać przy Shell Helix ultra 5w40 albo nawet przejść na 0w40?
                                  nie ma to większego znaczenia
                                  w naszym klimacie i przy tym silniku 5W40 dobrze się sprawdzi
                                  Total Energy jest ofertą najtaniej powszechnie dostępną, sam brałem niedawno do 1.6 BSE
                                  podobno trzeba uważać na produkcję z blendowni w Rumunii, ale z tego co widziałem w ofercie w PL jest raczej tylko z Francji i Belgii

                                  Komentarz


                                  • Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam
                                    bastek1080

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez bastek1080
                                      Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam
                                      Wlej Millers Trident 5w40.
                                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez endryu
                                        Czyżby to ten sam olej :?:
                                        Raczej nie, chociaż niektórzy mówią że ten sam


                                        Zamieszczone przez endryu
                                        .Meguin Megol Super Leichtlauf Driver 0W-40

                                        Możesz coś więcej (przed zimą, bo chyba jeszcze go nie wlewałeś ) powiedzieć na temat tego oleju np. na podstawie w/w kart :?:
                                        endryu, wiesz kartami to ja bym się za bardzo nie sugerował, bo w kartach piszą jedno, a w rzeczywistości czasem wychodzi coś innego Cene ma prawie o połowe niższą od Synthoila więc czymś sie musi różnić poza opakowaniem :wink: Sprawdze to na pewno i dam znać bo na razie to trudno cokolwiek mówić. Wciąż trwa test 5W-50 :P

                                        Ale jesli chcesz go zalać to się nie krępuj









                                        Zamieszczone przez bastek1080
                                        Cały czas w moich rękach, od początku zalewana najpierw ELF 5w40, od 3 wymiany Shell Helix 5w40. Zaczyna brać olej, tzn do tej pory niezauważalnie wrecz niewiele
                                        Zamieszczone przez bastek1080
                                        Myślę o jakimś bardziej lepkim smarowidle... większa lepkośc ale w granicach 5w40. Myślę o Total Quartz Energy 5w40. Gulf Formula G 5w40, lub Valvoline Max life 5w40.
                                        Zamieszczone przez bastek1080
                                        Do opla zalany Total Quartz 9000 Energy 5w40.
                                        Czyli powrót do Elfa :wink:
                                        Załączone pliki

                                        Komentarz


                                        • Koledzy mam pytanie. Od samego chyba początku osoby, które niewątpliwie mają ogromną wiedzę o olejach twierdzą, że Full Saps są dużo lepsze niż Low Saps. Moje pytanie brzmi dlaczego tak uważacie? Dlaczego uważacie, że norma VW 502.00 jest lepsza dla silnika niż 504.00 skoro "lubrizol" wskazuje, że VW 504.00 bije na głowę VW 502.00. Tak samo twierdzi stronka oilspecifications.org (link)



                                          Ponadto byłbym wdzięczny na odpowiedź dlaczego uważacie, że Castrol jest tak złym olejem i przez znających się na olejach na forum jest odradzany. Teraz jeżdżę na Shell Ultra ECT 5W30 i uważam, że jest gorszy niż fabryczny Castrol i więcej go nie zaleję :P

                                          Komentarz


                                          • nie ma praktycznie oleju z gołą normą VW 502, zazwyczaj występuje wraz z wymagającą MB 229.5 i takie oleje full saps są tutaj zazwyczaj polecane

                                            włącz sobie VW 504/507 , MB 229.5 i MB 229.51 i różnice sprowadzą się głównie do Aftertreatment Compatibility

                                            moim zdaniem oleje z tzw. ekonormami zapewniają zbliżone właściwości ochronne, aczkolwiek cechuje je niższa rezerwa alkaliczna i niższy poziom ZDDP co nie jest ujęte w tych wykresach Lubrizola, a jakość naszych paliw moim zdaniem ustępuje zachodnim wciąż

                                            co do Castrola to moim zdaniem zależy jaki
                                            na pewno jest najczęściej podrabianym olejem
                                            kolejnym moim zarzutem jest to, że często jest po prostu tak, że w podobnej cenie można kupić olej o lepszych parametrach, bogatszego w dodatki

                                            Komentarz


                                            • Nie ma sensu porównywać olejów ekologicznych typu 504.00 bo u wszystkich producentów to minerały HC bez dodatków przeciwzużyciowych i wg. tej normy olej syntetyczny z zestawem przeciwzużyciowym nigdy nie spełni jej.
                                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez koka
                                                przeszedłem z Amsa 10W40 (PAO) na Neste 5W50 - kultura pracy silnika nieporównywalna
                                                w skali 1 - 6 : Ams : 2, Neste : 5 i tym sposobem z Amsa się wyleczyłem
                                                nie Ty jeden :wink:

                                                [ Dodano: Nie 06 Wrz, 15 16:41 ]
                                                Zamieszczone przez pedros
                                                Fuchs Titan Race Pro S 5W40 onboard -opakowanie już z szarego plastiku. Estry i PAO w moim ulubionym wydaniu.
                                                :szeroki_usmiech
                                                Zamieszczone przez pedros
                                                Powtórzę. .. kto raz dotknął bańki tego oleju. . Nie przejdzie obojętnie do innego...
                                                coś o tym wiem :wink:

                                                [ Dodano: Nie 06 Wrz, 15 16:44 ]
                                                Zamieszczone przez REXAX
                                                LM Synthoil 0w30 powiem szczerze że robi wrażenie a byłem sceptyczny
                                                zalałeś teraz Synthoila 0W30 ?

                                                [ Dodano: Nie 06 Wrz, 15 16:49 ]
                                                Zamieszczone przez koka
                                                podobno oleje estrowe mają tendencje do absorbowania wilgoci - a tu zima idzie, niedogrzane silniki, a mój ma jeszcze odwieczne problemy z zamarzającą odmą
                                                są estry i "estry" nie ma się czego bać.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Kris86
                                                  Dlaczego uważacie, że norma VW 502.00 jest lepsza dla silnika niż 504.00 skoro "lubrizol" wskazuje, że VW 504.00 bije na głowę VW 502.00. Tak samo twierdzi stronka oilspecifications.org
                                                  A to czytałeś?

                                                  Komentarz


                                                  • Sebastian_M26 bez dodatków przeciwzużyciowych? Przecież zgodnie z podanymi przeze mnie źródłami norma 504.00 lepiej chroni silnik przed zużyciem niż 502.00.

                                                    leonn nie kwestionuję częstszej wymiany oleju i dzięki temu forum wymieniam olej maksymalnie co 15 tys km. Chodzi mi raczej o to dlaczego olej o normie 502.00 jest według wielu osób lepszy niż o normie 504.00

                                                    paba Twoje tłumaczenie do mnie przemawia i muszę przyjąć je za prawdziwe. Jednakże norma VW 504.00 jest trochę lepsza dla silnika niż MB 229.5 czy 229.51 (przynajmniej według wykresu). Różnica nie sprowadza się tylko do Aftertreatment Compatibility, ale również do Oxidative Thickening oraz Wear, które jest chyba najważniejsze. Stad właśnie moje wątpliwości. Co do jakości paliw to wydaje mi się, że nie jest tak źle skoro Lotos jest jedną z najnowocześniejszych rafinerii w Europie (zwłaszcza jak się tankuje paliwa premium).

                                                    Dla zainteresowanych daję link do Lubrizola

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X