Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Sony
    Odczuwasz różnicę w lekkości biegu silnika po takiej zmianie oleju ? Na którym silnik lżej pracował ?
    Na zagrzanym silniku, biegu jałowym na Statoilu wskazanie spalania było 0,6L/h i skakało na 0,7. Na Neste prawie cały czas utrzymuje się na 0,5L/h i czasem na krótko wskoczy na 0,6 i wraca na 0,5.
    Jakby troszkę ciszej silnik pracował na Neste.
    Zamieszczone przez Sony
    Były lub są jakieś hałasy przy uruchamianiu silnika
    Jeżeli chodzi o rozrząd to u mnie od nowości nie ma z tym kłopotów. Przy zimnym starcie lepiej startuje na Neste (na ucho, wibracje, itd. )
    Zamieszczone przez Sony
    który olej będzie lepszym wyborem do 1,4 TSI CAXA na typowo krótkie odcinki miejskie pomiędzy uruchomieniami silnika - 0W40 czy 0W30
    0W40 ze względu na rozcieńczanie oleju paliwem.
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz


    • Ja pierd... ole , ale generują :roll: Nie idzie nadążyć.



      Zamieszczone przez crom.de
      Po ponad 5000 melduję brak zmian na Meguin 0w30 choć może trochę spalanie spadło, jednak stan bez zmian.
      A temperatura po przejechani kilku km, zauważyłeś różnicę? Szybciej się rozgrzewa? Może jednak 0W-40 :wink:

      Komentarz


      • endryu, dzięki .
        Przy zmianie oleju latem spróbuję zatem prawdopodobnie 0W40.

        Na M1 ESP 5W30 (ponad 8 tys. km) jest poprawnie, czasem zaterkota na zimno po nocy i w ciągu dnia gdy silnik nie ostygnie. Spalanie chwilowe na tym oleju przy nagrzanym silniku spada do 0,5 i 0,4 l/h :wink: . Olej całkiem fajny, silnik cicho chodzi. Zimą bez problemów, nawet brak zaterkotań rano przy uruchamianiu silnika.

        Komentarz


        • temperatura po przejechani kilku km, zauważyłeś różnicę? Szybciej się rozgrzewa? Może jednak 0W-40
          Niestety jest tak samo jak na Neste albo nawet gorzej :S, Za to na autostradzie nie schodzi olej poniżej 105* (140/h) a pod wzniesienie wskoczyło nawet 109 :O Tak więc chyba faktycznie powrót do 0w40 :-P
          - Superb
          - Panda 1.2

          Komentarz


          • Krótko i na temat: znalazłem TBN dla Total Quartz Energy 9000 5W40 na poziomie 8,8.
            A jaki poziom TBN ma Total Quartz 9000 5W40 (bez Energy) bo nigdzie nie mogę się doczytać?
            SATYNOWA O2 Tour
            Z pozdrowieniami
            Bartek

            Komentarz


            • 9000 jest słaby, ja do dojazdówki wybrałem pemco 5w-40 od statoila za 68 5L.
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • Zamieszczone przez TwoB
                TBN dla Total Quartz Energy 9000 5W40 na poziomie 8,8
                obecnie ma 10
                Konrad
                OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                90 konny AGRessor
                PerfectServiceBy DGW
                WhitePride :smokedevil

                Komentarz


                • Zamieszczone przez konkon
                  obecnie ma 10
                  uu to jakieś stare dane znalazłem, zwykły 9000 na jakim poziomie z TBN? (pytam bo dostałem taką bańkę5 i się zastanawiam co z tym zrobić)
                  SATYNOWA O2 Tour
                  Z pozdrowieniami
                  Bartek

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez TwoB
                    zwykły 9000 na jakim poziomie z TBN?
                    nie podają ale podobnie jak Energy ~10
                    Konrad
                    OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                    90 konny AGRessor
                    PerfectServiceBy DGW
                    WhitePride :smokedevil

                    Komentarz


                    • konkon, dzięki wielkie
                      SATYNOWA O2 Tour
                      Z pozdrowieniami
                      Bartek

                      Komentarz


                      • Witam
                        Od kilku lat zalewałem do swojego auta ravenola fo 5w30 ( mowa o mondeo mk3 PB 2.0 LPG )
                        Niestety sklep internetowy ravenola jest w przebudowie i może potrwać to pół roku albo więcej. Oleju nie można nigdzie więcej kupić.

                        Możecie coś doradzić w rozsądnych pieniążkach ? Ravenol 5l kosztował coś ok 130zł z wysyłką i parametry nie były takie złe, ccs na poziomie 4800 i tbn dość wysoki jak pamiętam.

                        Myślałem o fordowskich
                        olej silnikowy 5w30 Formula F - 5 litrów 14E9EC - PRODUKT WYPRZEDANY Ford sklep, części do Forda
                        lub
                        olej silnikowy Motorcraft A5 5w30 -XR SYNTH 5L - WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY Ford sklep, części do Forda
                        Tylko , że to jest castrol i jakoś nie mam przekonania do niego.
                        Może z fuchsa ?

                        Komentarz


                        • rustin, a tu pytałeś?

                          Ogłoszenia Gratka.pl - Kupię, sprzedam, wynajmę

                          Komentarz


                          • Używał ktoś Fuchs race pro s 5W-30?
                            Jeśli tak to w czym na jakim dystansie i czasie.
                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                              Używał ktoś Fuchs race pro s 5W-30?
                              jeden z najlepszy, który miałem (pisałem o nim i polecałem wielokrotnie, odpowiednik równie świetnego Motula 300V Power Racing, choć Silkolene wydaje się być parametrami "lepszy") ale może niech wypowiedzą się inni użytkownicy, którzy ten olej zalewali ...
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • PAOLO ESCO, masz juz wnioski z dolania Cerateca ?
                                Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                Jeżdżę w blasku
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez zsolpyw
                                  masz juz wnioski z dolania Cerateca ?
                                  nie, zalewam Lotosa dopiero za 2 tygodnie. Najpierw sam czysty olej (lecę do Czech) a dopiero po jakimś czasie dodam Cerateca żeby ew sprawdzić "różnicę" w pracy silnika. Zobaczę też w jakiej częstotliwości będzie wypalał się DPF na samym Lotosie a potem na Lotosie z Ceratec - dam znać.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • cytrynowiec, masz już wnioski i spostrzeżenia po dolaniu ARCHOIL do swojego motoru?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                      Używał ktoś Fuchs race pro s 5W-30?
                                      jeden z najlepszy, który miałem (pisałem o nim i polecałem wielokrotnie, odpowiednik równie świetnego Motula 300V Power Racing, choć Silkolene wydaje się być parametrami "lepszy") ale może niech wypowiedzą się inni użytkownicy, którzy ten olej zalewali ...
                                      Jaki przebieg i czas użytkowania?
                                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                      Komentarz


                                      • ciekawostka :

                                        Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook
                                        Leon 1.6 16V 105 KM

                                        Komentarz


                                        • PAOLO ESCO mógłbyś coś doradzić ?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                            Używał ktoś Fuchs race pro s 5W-30?
                                            Jeśli tak to w czym na jakim dystansie i czasie.
                                            Pol roku i jakies 5 tys, tak zalecal przedajacy, ze to olej short life i raczej na 2 wymiany w roku, stad potem juz odpuscilem, bo nie mam na to czasu i kasy. Poza tym... REWELACJA!! jedyny ktory narazie mu dotrzymuje kroku i tak bedac nieco w tyle to penrite 0w40 ktory mam teraz zalany, a od poczatku zalewam tylko dopakowane oleje 502.00, podobnie silnik tez chodzil na x-lite starym, jednak na race pro efekt jest jeszcze lepszy.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Tippo
                                              Pol roku i jakies 5 tys, tak zalecal przedajacy, ze to olej short life...
                                              no to race pro + ar9100 i będzie rok ... a ja na lato planuję specola golda 5W40 z ar9100 - zobaczymy jak będzie ...
                                              Leon 1.6 16V 105 KM

                                              Komentarz


                                              • msemafor, zmiana oleju na dniach.

                                                [ Dodano: Czw 07 Kwi, 16 08:24 ]
                                                koka, analizę ar 9100 widziałeś?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                  koka, analizę ar 9100 widziałeś?
                                                  link do zaprzyjaźnionego forum :

                                                  Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie?? - Strona 812

                                                  mam nadzieję, że kolega z forum alfy się nie obrazi ...
                                                  Leon 1.6 16V 105 KM

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                    zalewam Lotosa dopiero za 2 tygodnie. Najpierw sam czysty olej (lecę do Czech) a dopiero po jakimś czasie dodam Cerateca żeby ew sprawdzić "różnicę" w pracy silnika. Zobaczę też w jakiej częstotliwości będzie wypalał się DPF na samym Lotosie a potem na Lotosie z Ceratec - dam znać.
                                                    też chętnie poczytam. Jakby do tego jeszcze dołożyć jakieś wyniki badań - po zalaniu oleju, przed zalaniem Cerateca po min. kilku kkm, po zalaniu Cerateca i po kolejnych kkm byłoby super. Zwłaszcza zawartość metali byłaby interesująca. Można byłoby zobaczyć czy są jakieś zmiany.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X