Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez innova
    Interwał deklarowany przez producenta - do 50 000 km
    trzeba byc chorym zeby tyle najezdzic na jednym oleju

    propo esioka:



    1 os. przy korbie
    1 os. przy odprężniku
    1 os. przy pasie

    i esiok odpalony :diabelski_usmiech
    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

    Komentarz


    • Hahaha ja pamiętamjeszcze Żuki jak byly na korbę.

      Pamięta ktos jak zaczęły jeździć busy z ludzmi i jak zgasł na przystanku, rękawice i kręcenie , albo ludzie pchniecie ....?
      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
      http://www.zmienolej.pl/
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Seed
        propo esioka:



        1 os. przy korbie
        1 os. przy odprężniku
        1 os. przy pasie

        i esiok odpalony
        u mojego dziadka technika odpalenia ESIOK'a była ciut inna. Korbowy miał wolne ze względu na mity o fruwającej korbie osiągającej pierwszą kosmiczną i siejącej spustoszenie wokół. Ponieważ pas był dłuższy to chwytało się na jego początku (przeciwległym do esioka) i biegło z pasem (górna część) pod pachą do esioka. Ekipa składała się z minimum 8-miu osób: 5-ciu szwagrów i ze 3-ch kałamarzy (wreszcie jakaś nowa rozrywka). Ostatni nabiegający przerzucał wajchę (na zapłon chyba) i zaczynała się zadyma (z rury) jak na filmiku. Korbowy co najwyżej po mniej więcej 2min dodawał gazu (i wody z wiaderka jak na filmiku) no i kurzawa przenosiła się do stodoły oraz przeciwległego jej końca . Potem kilka godzin monotonnej roboty a na koniec oczekiwana przez wszystkich uczestników zabawy tradycyjna popijawa na koszt gospodarza.
        --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
        _______________________________________

        Komentarz


        • Zamieszczone przez innova
          Zamieszczone przez Seed
          propo esioka:



          1 os. przy korbie
          1 os. przy odprężniku
          1 os. przy pasie

          i esiok odpalony
          u mojego dziadka technika odpalenia ESIOK'a była ciut inna. Korbowy miał wolne ze względu na mity o fruwającej korbie osiągającej pierwszą kosmiczną i siejącej spustoszenie wokół. Ponieważ pas był dłuższy to chwytało się na jego początku (przeciwległym do esioka) i biegło z pasem (górna część) pod pachą do esioka. Ekipa składała się z minimum 8-miu osób: 5-ciu szwagrów i ze 3-ch kałamarzy (wreszcie jakaś nowa rozrywka). Ostatni nabiegający przerzucał wajchę (na zapłon chyba) i zaczynała się zadyma (z rury) jak na filmiku. Korbowy co najwyżej po mniej więcej 2min dodawał gazu (i wody z wiaderka jak na filmiku) no i kurzawa przenosiła się do stodoły oraz przeciwległego jej końca . Potem kilka godzin monotonnej roboty a na koniec oczekiwana przez wszystkich uczestników zabawy tradycyjna popijawa na koszt gospodarza.
          ahaha nizapomniane wakacje u dziadkow na wiosce. ja co prawda bylem maly jak młockarni uzywali ale snopki nosilem na kopke. potem kazdy jak mudżina wygladal i rzeczywiscie popijawa i wiejska pasztetowa jako zagrycha. ale sie roz\czulilem :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
          KLIK -> O3 1.4 TSI EL

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Seed
            Hahaha ja pamiętamjeszcze Żuki jak byly na korbę.

            Pamięta ktos jak zaczęły jeździć busy z ludzmi i jak zgasł na przystanku, rękawice i kręcenie , albo ludzie pchniecie ....?

            do niedawna jeszcze łady były normalnie na korbeczkę

            Komentarz


            • PAOLO ESCO:
              Parametry Techniczne
              Fuchs Titan Supersyn 0W/30
              API SL/CF Aprobaty: VW 502 00 VW 505 00 Rekomendacje: ACEA A3/B4 VW 503 01
              Gęstość w 15 C 0,849
              Temperatura zapłonu- 226 C
              Lepkość dynamiczna w - 35 (CCS) - 5380
              Lepkość kinematyczna w 40 C - 67,6
              Lepkość kinematyczna w 100 - 11,9
              Lepkość HTHS - 3,5
              Wskaźnik Lepkości - 168
              Temperatura płynięcia - 63 C
              NOACK - 7,0



              W karcie, do której mam dostęp jest prawie tak samo - różnica we wskaźniku lepkości i temp. płynięcia.
              HTTP 404 Resource not found

              Komentarz


              • Zamieszczone przez degenerat
                W karcie, do której mam dostęp jest prawie tak samo - różnica we wskaźniku lepkości i temp. płynięcia.
                Link
                to nie jest jedyna karta rosyjska FUCHS posiadająca różnice względem kart niemieckich. Przy przejściu na cyrlicę widać tak się dzieje... a tak naprawdę to myślę że osoba tłumacząca wprowadziła bałagan albo mają tam niezłe archeo
                --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                _______________________________________

                Komentarz


                • Zamieszczone przez degenerat
                  W karcie, do której mam dostęp jest prawie tak samo - różnica we wskaźniku lepkości i temp. płynięcia.
                  Link

                  Chcesz to Ci taką samą wyśle po Polsku.
                  Ta ruska karta jest OK.

                  A że jest bajzel jak wszedzie to trudno...karty kartami.
                  Olej był testowany w Blackstone i wiem że musiał przejśc powtórne badania bo cos tam zaintrygowało speców, byli pod wrazeniem formulacji detergentów z tego co pamiętam.

                  Poprosze kolegę może mi udostepni wyniki analizy

                  Nikt na tym forum Ci nie napisze nic na temat tego oleju.
                  Olej nie dostepny w Posce, sa tylko 4L opakowania.
                  Jeden z najlepszych olejów w tej klasie lepkosciowej jakie sa wogóle.
                  Kiedys go miałem w promocji na allegro za 129zł ale nie było chętnych heheheh

                  Cennikowo kosztuje 219,72zł brutto za 4L :shock:

                  Tak że na razie nie ma sobie co głowy zawracać ,

                  Lepiej kupić Millers Oils Motorsport CFS 0w30 NT za 370zł :roll:
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Pidziek
                    Zamieszczone przez degenerat
                    W karcie, do której mam dostęp jest prawie tak samo - różnica we wskaźniku lepkości i temp. płynięcia.
                    Link

                    Chcesz to Ci taką samą wyśle po Polsku.
                    Ta ruska karta jest OK.

                    A że jest bajzel jak wszedzie to trudno...karty kartami.
                    Olej był testowany w Blackstone i wiem że musiał przejśc powtórne badania bo cos tam zaintrygowało speców, byli pod wrazeniem formulacji detergentów z tego co pamiętam.

                    Poprosze kolegę może mi udostepni wyniki analizy

                    Nikt na tym forum Ci nie napisze nic na temat tego oleju.
                    Olej nie dostepny w Posce, sa tylko 4L opakowania.
                    Jeden z najlepszych olejów w tej klasie lepkosciowej jakie sa wogóle.
                    Kiedys go miałem w promocji na allegro za 129zł ale nie było chętnych heheheh

                    Cennikowo kosztuje 219,72zł brutto za 4L :shock:

                    Tak że na razie nie ma sobie co głowy zawracać ,

                    Lepiej kupić Millers Oils Motorsport CFS 0w30 NT za 370zł :roll:

                    słabizna ten millers!
                    cennikowo Motul Specific 0W30 5L - 519,58 u nas po 239zł i jest za drogo...ile od tego rabatu

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez elemenateur
                      Motul Specific 0W30 5L - 519,58
                      :roll: :roll: Nie pomyliłes z czymś innym ?

                      Co w nim jest takiego że taka cena ?
                      500zł za ten olej to jakiś żart dosłownie

                      chyba że 50% trzeba było oddac za wpis do rejestru VW za 506.01 :szeroki_usmiech
                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz


                      • Chcesz to Ci taką samą wyśle po Polsku.
                        Pidziek, a masz może po Polsku kartę do Titan Supersyn Long Life Plus 0W-30 ? Jak masz to ja bym prosił na e-mail gdyż różnice między wersjami DE i RU są praktycznie w co drugiej linijce. Przy okazji też prosiłbym tą od 0W-20 XTL.
                        --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                        _______________________________________

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Pidziek
                          Zamieszczone przez elemenateur
                          Motul Specific 0W30 5L - 519,58
                          Co w nim jest takiego że taka cena ?
                          estry
                          KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                          Komentarz


                          • No w Millersie sa potrójne ale cena raczej nie zbliża się do 500zł ....

                            Innova ok wysle
                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                            http://www.zmienolej.pl/
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Pidziek
                              No w Millersie sa potrójne ale cena raczej nie zbliża się do 500zł ....
                              nie dosc ze potrojne to jeszcze nanotechnologia jak w moim plynie do spryskiwaczy "Psik Psik" :P
                              KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                              Komentarz


                              • Mysle że najbliższe miesiące dadzą odpowiedz jak z praktycznego zastosowania się te oleje spisują.
                                Oczywiście odbiorcą nie będzie Kowalski..produkt jest kierowany do innego odbiorcy
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Pidziek
                                  Mysle że najbliższe miesiące dadzą odpowiedz jak z praktycznego zastosowania się te oleje spisują.
                                  Oczywiście odbiorcą nie będzie Kowalski..produkt jest kierowany do innego odbiorcy

                                  yaris czy corolla ?

                                  Komentarz


                                  • Po co sprzedajesz Millersa jak nie jesteś do niego przekonany , bez sensu :P
                                    Mieć cos bo wypada ... :lol: :lol: :lol:
                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                    http://www.zmienolej.pl/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez elemenateur
                                      Zamieszczone przez Pidziek
                                      Mysle że najbliższe miesiące dadzą odpowiedz jak z praktycznego zastosowania się te oleje spisują.
                                      Oczywiście odbiorcą nie będzie Kowalski..produkt jest kierowany do innego odbiorcy
                                      yaris czy corolla ?
                                      Zamieszczone przez Pidziek
                                      Po co sprzedajesz Millersa jak nie jesteś do niego przekonany , bez sensu :P
                                      Mieć cos bo wypada ... :lol: :lol: :lol:
                                      wydaje mi sie ze to był sarkazm.

                                      zreszta - idzcie do dzialu komercyjnego robic sobie uwagi - znowu śmiecicie watek
                                      KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                      Komentarz


                                      • Dziś 5.20 rano temeratura na termometrze -19 / -20 :shock: - "zaklepie czy nie" ...i nic...dalej nuda. "oliwka Bambino się sprawdza" :P
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • a mi castrol kepie

                                          powiedz no kolego czy duza roznica jest miedzy tym lazer co Ty masz a tym Lazerem z 507 jesli chodzi o PAO
                                          jak myslisz ten 507 bedzie tak dobry jak ten twoj?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Seed
                                            Zamieszczone przez Pidziek
                                            No w Millersie sa potrójne ale cena raczej nie zbliża się do 500zł ....
                                            nie dosc ze potrojne to jeszcze nanotechnologia jak w moim plynie do spryskiwaczy "Psik Psik" :P
                                            Rozumiem, że z tego powodu uważasz, że nanotechnologia w olejach to jakaś lipa? A jak się płyn sprawuje?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez octaviarally
                                              Zamieszczone przez Seed
                                              Zamieszczone przez Pidziek
                                              No w Millersie sa potrójne ale cena raczej nie zbliża się do 500zł ....
                                              nie dosc ze potrojne to jeszcze nanotechnologia jak w moim plynie do spryskiwaczy "Psik Psik" :P
                                              Rozumiem, że z tego powodu uważasz, że nanotechnologia w olejach to jakaś lipa? A jak się płyn sprawuje?
                                              super - przylega do szyby tak, ze wycieraczki nie nadazaja.

                                              nie uwazam, ze lipa ale z rezerwą podchodze do rewelacji typu "nano" "inteligentne molekuły" itp
                                              ale juz nie kontynuujmy tego watku - bedzie wiecej tego typu olejów na rynku - bedziemy testowac.
                                              KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez xtremesystems
                                                czy duza roznica jest miedzy tym lazer co Ty masz a tym Lazerem z 507 jesli chodzi o PAO
                                                LazerWay V 0W30 > 60% PAO a LazerWay LL 5W/30 > 30% PAO. Pamiętaj, że sama baza olejowa to nie wszystko.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • jak bedziesz mial chwile to masz PW odemnie.
                                                  btw lazer LL ma troche kulawe ccs 6130 ?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez xtremesystems
                                                    btw lazer LL ma troche kulawe ccs 6130 ?
                                                    Porównaj sobie kiedys jakiegoś dobrego 10W40 z minerałem orlena 15W40 to zobaczysz ile warte sa te karty i wyciąganie z nich sztywnych wniosków.

                                                    W praktyce ważniejsze są walory użytkowe i sugerowanie się tylko samymy danymi z kart PI nie jest tak obiektywne.

                                                    Bo dlaczego silnik na motulu 10W40 chodzi dużo lepiej a ma "tylko" -30 st.C punkt płyniecia a Petro Canada -42st.C.
                                                    A silnik na tym oleju chodził jak młóckarnia na motulu super.
                                                    Bałem się że klawiatura odleci w kosmos na zimnym rozruchu..

                                                    Czy to że Orlen mineralny Classic ma temp. płynięcia -33st.C oznacza że lepiej bedzie chronił silnik od motula który ma ta temp. na poziomie -30st.C ..

                                                    Kiedys robiłem taki filmik w wolnej chwili gdzie przelałem w mroźny poranek kilka pierwszych z brzegu butelek w temp. -20st.C
                                                    Jak płynie Orlen a jak Motul..




                                                    Jaki wniosek, silnik na Orlenie kulał przy rozruchu w tej temp. wałki pracowały głośno na motulu wszystko bardzo dobrze.

                                                    Motula 10W40 zaliczam do czołówki olejów w tej klasie mimo że ma jak niektorzy twierdzą "tylko" -30st.C.

                                                    Nie dajmy się zwariowac wyciąganiem z kart PI daleko idacych wniosków.
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X