Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • obrus
    Elegance
    • 2011
    • 783
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Mój silniczek zjadł sporo oleju Neste 0-W40. Trasa Nowy Targ - Praga - Nowy Targ, około 800 km autostradami i ekspresówkami kosztowało ok. 1/3 bagnetu. Prędkości nie były duże. Sporadycznie 160, ale najczęściej 120-130, gdyż ta czeska autostrada D1 jest w kiepskim stanie i pełno ograniczeń, a z powrotem to lało jak z cebra, więc i prędkość do 120 km/h. Za to temperatura raczej nie przekraczała 120 stopni.

    Komentarz

    • rOBERTO795
      RS
      • 2009
      • 3465
      • Octavia III (5E3)
      • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Zamieszczone przez rOBERTO795
      Opel Corsa 1,4
      a na jakim oleju serwisowym jeździ ? Chyba nie na tym o którym myślę... :roll:
      Oj niestety dobrze myślisz- to służbowe auto więc.....
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6624
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        no tak, to współczuję...
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • Maly745
          Elegance
          • 2014
          • 773
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Olej

          Panowie doradźcie jaki olej do OII 1.6mpi bse, olej longlife, tylko jak wiadomo w silniku występuje zimowa pora masło pod korkiem tak wiec ktory olej zakupić, dziękuje za radę i pozdrawiam
          Zastanawiam sie nad Millers XF longlife 0W40
          Skoda Octavia II FL
          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

          Komentarz

          • obrus
            Elegance
            • 2011
            • 783
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            U mnie masło jest na każdym oleju.

            Komentarz

            • Maly745
              Elegance
              • 2014
              • 773
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez obrus
              U mnie masło jest na każdym oleju.
              Jaki olej stosujesz, filtr ?
              Skoda Octavia II FL
              Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

              https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

              Komentarz

              • obrus
                Elegance
                • 2011
                • 783
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                mann

                Komentarz

                • Tippo
                  L&K
                  • 2009
                  • 1349
                  • Octavia III (5E3)
                  • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  Oczywiście wpakowałem ręce do oleju a potem pod gorącą wodę z płynem do naczyń i tak:

                  - Mobil1 0W40 - tłusty ale szybko można dłonie domyć, mocno czuć detergenty/chemię (dwa razy sprawdzałem)

                  - Neste 0W40 - bardziej tłusty niż Mobil ale nie czuć detergentów

                  W obu w/w przypadkach warstwa olejowa była grubsza i bardziej wyczuwalna.

                  - Neste 0W20 - "cienki" i wg mnie delikatniejsza warstwa olejowa, szybko można ją zmyć, choć też czuć że "jest tłusta". Czuć też zapach detergentów jak w przypadku Mobil1 0W40.

                  Jak patrzę teraz na ręce to są raczej suche...no może po Neste 0W40 pozostała jeszcze cienka świecąca warstwa. Przy Lazerway V 0W30 po umyciu i wytarciu dłoni jeszcze długo było czuć że dłonie pozostały "tłuste".
                  Paolo cos sie lenisz ostatnio, brakuje jeszcze testu Mobila jak lubrykantu analnego

                  Ja nadal poluje na motrexa 0w40 :P
                  Ktos wrzucil karte fuchsa 0w40, tez niezly ale nie widze tam TBN i temp. plyniecia??

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6624
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Zamieszczone przez Tippo
                    brakuje jeszcze testu Mobila jak lubrykantu analnego
                    ... jak "lubisz" to podeślę Tobie Mobila (ja się na takie "imprezy" nie piszę) :lol
                    Zamieszczone przez Tippo
                    cos sie lenisz ostatnio
                    nie mam czasu na pierdoły, jutro robię trasę PL-Włochy. :drive:

                    Dziś dojechał też Ravenol 0W40, odbieram go wieczorkiem dzięki uprzejmości kolegi Krisss_28

                    Zamieszczone przez Tippo
                    wrzucil karte fuchsa 0w40, tez niezly ale nie widze tam TBN i temp. plyniecia??
                    Fuchs ma MB 229.5 więc musi mieć TBN na poziomie min. 10.
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • slawciol
                      Rider
                      • 2014
                      • 263

                      Koledzy pomóżcie:
                      A co polecacie do 1.4TSI caxa 122ps 2009r 90000km przejechane.Obecnie zalany Castrolem 5W30. Ze względu na złe doświadczenia z Castrolem ( w passacie b4 rdzawy nalot na popychaczach) w poprzednim autku chce zmienić na inny. Co polecacie? Myślałem o Motulu Specyfic 5w30
                      czarna perła

                      Komentarz

                      • Ayu
                        RS
                        • 2009
                        • 4154

                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        Hotrain - jak pracuje silnik na Lotosie po takim przebiegu? Słychać "zawory" przy wkręcaniu się na wysokie obroty czy jest cicho ? Jesteś zadowolony z Lotosa, zalejesz go ponownie? Ty masz 5W40 czy 5W30 zalany?
                        IMO trochę słychać, generalnie rano jest zawsze jakby dygotanie, szarpania silnika ale to raczej wina całości niż oleju. Tak jestem zadowolony bo to pierwsza dolewka i pewnie gdyby nie to, że lubię zmiany zalałbym ponownie przy wymianie za jakieś 5 k km ale pewnie przetestuję Eneos. Mam zalane 5W40.

                        Komentarz

                        • Krisss_28
                          Ambiente
                          • 2014
                          • 123

                          Co do Shella, to w necie wisi chyba jeszcze stara karta od 0W-40, jak ktoś będzie miał namiar na nową, to poproszę
                          Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                          Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6624
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Zamieszczone przez Krisss_28
                            o do Shella, to w necie wisi chyba jeszcze stara karta od 0W-40, jak ktoś będzie miał namiar na nową, to poproszę
                            tutaj jest karta z 19 maja 2014 http://www.epc.shell.com/docs/GPCDOC_GTDS_Shell_Helix_Ultra_0W-40_(SN_CF_A3_B4)_(en)_TDS.pdf i MSDS z grudnia 2013r. http://www.epc.shell.com/docs/GSAP_msds_00651406.PDF
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • Krisss_28
                              Ambiente
                              • 2014
                              • 123

                              Dzięki Paolo Temperaturę płynięcia ma gorszą od 5W-40, ale resztę parametrów ma faktycznie lepsze No jestem ciekaw, jak się sprawdzi u ludzi
                              Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                              Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                              Komentarz

                              • Sebastian_M26
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2005
                                • 1823
                                • Superb II (3T4)

                                I tak Shell z swoją bazą gtl+ jest o krok do przodu z konkurencją typu castrol, mobil, oraz lokalni lotos/orlen, gdzie prawie 100% to lepsze lub gorsze minerały HC.
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz

                                • KubaMpakiet
                                  Rider
                                  • 2011
                                  • 279

                                  Zamieszczone przez slawciol
                                  A co do 1.4TSI
                                  Zima tuz tuz, moge Ci polecic sprawdzonego Ravenola SSO napewno bedziesz zadowolony
                                  Chyba ze chcesz jako pierwszy zalac Gulfa Formula G :hmm dostepny w GD
                                  Audi 1.8T AVJ

                                  Silnik smaruje
                                  Ravenol SSL

                                  Komentarz

                                  • slawciol
                                    Rider
                                    • 2014
                                    • 263

                                    Myślałem o Motulu Specyfic 5w30.
                                    czarna perła

                                    Komentarz

                                    • degenerat
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 242
                                      • Toyota

                                      Zamieszczone przez slawciol
                                      Koledzy pomóżcie:
                                      A co polecacie do 1.4TSI caxa 122ps 2009r 90000km przejechane.Obecnie zalany Castrolem 5W30. Ze względu na złe doświadczenia z Castrolem ( w passacie b4 rdzawy nalot na popychaczach) w poprzednim autku chce zmienić na inny. Co polecacie? Myślałem o Motulu Specyfic 5w30
                                      FUCHS 0W30 TITAN SUPERSYN LONGLIFE - leję go do CAVD 160ps i jest bardzo ok.
                                      Gęstość w 15 oC DIN 51757...............................0,843 g/ml
                                      Lepkość dynamiczna w -35st.C DIN 51398............5100 mPas
                                      Lepkość kinematyczna w 100 st.C DIN 51562-1.....12,1 mm2/s
                                      Lepkość kinematyczna w 40 st.C DIN 51562-1.......67,6 mm2/s
                                      Temperatura zapłonu, CoC DIN ISO 2592..............234 st.C
                                      Lepkość dynamiczna DIN ISO 2909.......................178

                                      Komentarz

                                      • Tippo
                                        L&K
                                        • 2009
                                        • 1349
                                        • Octavia III (5E3)
                                        • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                        Zamieszczone przez Krisss_28
                                        Dzięki Paolo Temperaturę płynięcia ma gorszą od 5W-40, ale resztę parametrów ma faktycznie lepsze No jestem ciekaw, jak się sprawdzi u ludzi
                                        Nie dziekuj i popatrz kilka stron wczesniej :P

                                        Poza tym olej ciekawy, ma 229.5 porsche a40, to cos bardzo zblizonego do x-maxa. Poza tym brakuje mi w karcie hths i tbn, bo wg tego co mowi Paolo bedzie min 10 albo max 10:P
                                        Dla uzytkowinkow 2.0 lub 1.8 tsi powinno byc zachecajce to zdanie:

                                        "Low-evaporation formulation
                                        Low oil consumption for less frequent top-up"

                                        Jak nie dorwe motorexa, to przy nastepnej wymianie wleci ten shell.

                                        Komentarz

                                        • Krisss_28
                                          Ambiente
                                          • 2014
                                          • 123

                                          Tippo, dziękowałem za to, że podał link do nowej karty. Wcześniej widziałem wstawioną tabelkę z danymi, ale nie mogłem znależć ich potwierdzenia w kartach, ponieważ znalazłem tylko stary pdf A taką tabeleczkę co tam była, to bym mógł w paincie na poczekaniu zrobić i wpisać w nią cuda z kosmosu
                                          Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                                          Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                                          Komentarz

                                          • uli07
                                            Rider
                                            • 2012
                                            • 391
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                            Fuchs

                                            Zamieszczone przez degenerat
                                            FUCHS 0W30 TITAN SUPERSYN LONGLIFE - leję go do CAVD 160ps i jest bardzo ok.
                                            Gęstość w 15 oC DIN 51757...............................0,843 g/ml
                                            Lepkość dynamiczna w -35st.C DIN 51398............5100 mPas
                                            Lepkość kinematyczna w 100 st.C DIN 51562-1.....12,1 mm2/s
                                            Lepkość kinematyczna w 40 st.C DIN 51562-1.......67,6 mm2/s
                                            Temperatura zapłonu, CoC DIN ISO 2592..............234 st.C
                                            Lepkość dynamiczna DIN ISO 2909.......................178
                                            Zalewam go do 1.4 Tsi Caxa. Za jakis czas bedzie juz trzecia wymiana na tego Fuchsa. Wydaje mi sie, ze calkiem niezly jest. W kazdym razie nie dolewam miedzy wymianami i nie widze zeby go ubywalo. Najwyzsza zanotowana temp. to okolo 104-105 st. C.
                                            Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                            Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                            Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                            Komentarz

                                            • slawciol
                                              Rider
                                              • 2014
                                              • 263

                                              Proponujecie przejść na 0w30?
                                              czarna perła

                                              Komentarz

                                              • endryu
                                                RS
                                                • 2006
                                                • 3773
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                Zamieszczone przez slawciol
                                                Proponujecie przejść na 0w30?
                                                lub 0W40 :!:

                                                Np taki, który ostatnio miał w silniku PAOLO ESCO, i bardzo pozytywnie go oceniał :idea: :idea: :idea:
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz

                                                • filip_auto
                                                  Ambiente
                                                  • 2011
                                                  • 164

                                                  Ruscy przetestowali shela 0w40 ten olej i po teście jako świeżynka wypadł lepiej niż na papierze.

                                                  Komentarz

                                                  • REXAX
                                                    Rider
                                                    • 2013
                                                    • 453

                                                    Zamieszczone przez Krisss_28
                                                    A taką tabeleczkę co tam była, to bym mógł w paincie na poczekaniu zrobić i wpisać w nią cuda z kosmosu
                                                    - oooo Panie w życiu bym sobie nie pozwolił na taki numer w tym wątku - przecież by mnie rozszarpano na strzępy :szeroki_usmiech
                                                    Zamieszczone przez filip_auto
                                                    Ruscy przetestowali shela 0w40 ten olej i po teście jako świeżynka wypadł lepiej niż na papierze
                                                    - też patrzyłem na tą analizę ale jest ona dla poprzedniej wersji api SM przypuszczam że w obecnej będzie niższy NOACK ale też bardziej wykastrowane ZDDP :wink:

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...