Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie tarcze kupic

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mr0czny, dzięki za info. klamka zapadła, 312mm będzie, na spokojnie sobie kompletuje częsci, bo na tym co jest jakies 1,5 tys km jeszcze przejedzie się
    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

    Auto Detailing: Dream Car Studio
    (znajdź również na fb)

    Komentarz


    • 1bizkit, a czy te tanie 312 w ASO to nie są części typu Economy?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez witachu
        zlociutki999 napisał/a:
        DGW napisał/a:
        Sebastian_M26 napisał/a:
        Co myślicie o tarczach Mikoda, te wiercone pękają, a te płaskie i/lub nacinane?

        osobiście nie testowałem ale widziałem parę kompletów, przeważnie krzywych. Tak więc poszukałbym czegoś innego.
        zlociutki999, zestaw ATE i klocki Ferodo Premier po cenach z allegro wyjdzie pewnie lekko powyżej 400zł
        Odnośnie klocków hamulcowych bosch to pomijaj je przy wyborze :wink:


        DGW skąd to połącznenie? Ferodo z Ate
        Nie lepiej kompet tarcz i klockow TRW bądź ATE?


        również się podlaczam do pytania. czy dobre bedzię połączenie DS Performance z gładką ATE? czy może do tego dać ATE PD?
        niestety powiadomienie mi nie przyszło i przegapiłem kilka dni :?
        tarcza ATE jest ok ale klocki ATE w porównaniu z ferodo premierami już nie. Zarówno w skuteczności hamowania jak i cenie.
        Jeśli chodzi o TRW to dla mnie średniej klasy zamiennik i z reguły na to nie patrzę.

        Jeśli chodzi o 288 to śmiało możesz zakładać gładkie ATE + klocek ferodo DS
        przy 280 już nie byłbym tego taki pewien.

        Zamieszczone przez Sebastian_M26
        Nexus6,
        udało Ci się kiedyś przegrzać płyn? Ja próbowałem po górskich serpentynach w dół w jeździe 5 km typu 150-40-150-40... (hamowania co 5-10 sek. na granicy przyczepności) i się nie udało przegrzać ATE typ200.
        musi masz jakiś super hiper rajdowy ten płyn albo próba robiona przy bardzo dużym mrozie ponieważ w lato nie trzeba się bardzo starać żeby zagotować płyn i to nie ate typ 200 który ma bardzo niski punkt wrzenia a taki np. RBF660

        [ Dodano: Wto 26 Mar, 13 00:23 ]
        Zamieszczone przez witachu
        tarcze brembo gładkie + DS2500 do tego i jakiś płyn.
        nie chciałbym podważać wiedzy i doświadczenia p.Lecha ale jestem ciekaw jak szybko ta tarcza będzie zwichrowana (jeśli mowa o brembo max)
        NFPNorth-West
        2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
        WARSZTAT www.dsize.pl
        ->
        CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
        spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

        Komentarz


        • Zamieszczone przez fernando
          rozumiem, że w jednym rozmiarze, ale nawet w takim przypadku duży wpływ będą miały opony, a tam zmiennych jest bardzo dużo. Już nie mówię o modelu, bo to oczywiste, ale nawet niewielkie różnice w głębokości bieżnika, wieku gumy czy ciśnieniu w oponie, mają spore znaczenie
          błagam
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • ernestowski raczej nie ponieważ zapytanie wysłałem do naszego forumowicza którego znam od paru lat. raczej kitu by mi nie wciskał.
            Octavia 2 RS-R 350hp

            Komentarz


            • Widzę, że klocki Ferodo Premier to jest dobry wybór do standardowej jazdy, ale czy ktoś zakładał tarcze Ferodo? Zastanawiam się czy nie założyć całego kompletu Ferodo bo jest w dobrej cenie. Chodzi o tarcze 280mm.
              AGR 112KM, 232Nm
              Subaru Impreza GH 2.0 150KM

              Komentarz


              • Zamieszczone przez DGW
                jak szybko ta tarcza będzie zwichrowana (jeśli mowa o brembo max)
                nie wiem dokładnie jaka będzie, wiem tylko ze zwykła, gładka. a to brembo miało problem z tym wichrowaniem? to jaka inna tarcza w takim razie?
                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                Auto Detailing: Dream Car Studio
                (znajdź również na fb)

                Komentarz


                • witachu,
                  gładka Zimmermann, ale nie skreślaj Brembo, bo jak na razie Pan Lech się nie myli.
                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                  Komentarz


                  • Sebastian_M26, oki, pójdę tym tropem i zobaczymy to brembo. p. Lech powiedział ze ostatnio lepsze brembo, ale co i jak to się okarze jestem dobrej mysli
                    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                    Auto Detailing: Dream Car Studio
                    (znajdź również na fb)

                    Komentarz


                    • witachu,
                      zachowaj mega sterylność przy montażu, jak coś to masz blisko do DGW,
                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                        zachowaj mega sterylność przy montażu
                        jak mam to rozumieć? :roll:
                        OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                        Auto Detailing: Dream Car Studio
                        (znajdź również na fb)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez witachu
                          Zamieszczone przez Sebastian_M26
                          zachowaj mega sterylność przy montażu
                          jak mam to rozumieć? :roll:
                          Rękawiczki, maseczka, fartuszek ... :diabelski_usmiech

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez kabanos
                            witachu napisał/a:
                            Sebastian_M26 napisał/a:
                            zachowaj mega sterylność przy montażu


                            jak mam to rozumieć? :roll:

                            Rękawiczki, maseczka, fartuszek ... :diabelski_usmiech
                            jeszcze próżnia do tego :P

                            nie no, ale teraz już na poważnie, na co zwrócić uwage. jeszcze mam takie pytanie, jakie mają numery cześci tarcze i klocki z OII RS? może ktoś się orientuje?
                            OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                            Auto Detailing: Dream Car Studio
                            (znajdź również na fb)

                            Komentarz


                            • Witam, ktos sie orientuje jaka jest dokladna srednica tarcz z tylu w 4x4 1.8 tsi ?? Bo suwmiarka nie wchodzi tak dobrze jak z przodu i wychodzi mi wynik 270-274mm :/ A w zwyklej 1.8 podaja 260mm, ale chyba az tak bardzo bym sie nie pomylil...

                              Komentarz


                              • witachu, ja jako amator zawsze przy wymienianiu tarcz, klocków, zawsze wszystko dokładnie czyściłem (piasta, prowadnice klocków). Nie wiem, czy wskazane jest przesmarowanie, ale ja nigdy tak nie robiłem i nie zdarzyło mi się, żeby coś się zapiekło. Zawsze przy zmianie kół na wiosnę rozbieram hamulce, wyciągam klocki, odkręcam tarcze i czyszczę z całego syfu, który się nazbierał przez cały rok i póki co to zdaje egzamin.

                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                Komentarz


                                • Tippo, 260 były do marca 2009, potem już tylko 272mm.
                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                  Komentarz


                                  • Ja dodam troche z innej polki, jakis czas temu wymienilem tarcze na ate + klocki ate i nie zauwazylem duzej roznicy pomimo tego ze poprzednie mialem mega dotyrane chyba jeszcze oryginaly :O kilka dni temu wymienilem bebny z tylu gdyz nie znalazlem zadnej kompletnej belki z tarczami, hamowanie moze sie ciutke poprawilo, za to dzisiaj WKONCU wymienilem plyn hamulcowy i zalalem ate nazwy nie kojarze i bardziej nie chodzi tu o firme tylko o to ze ten stary przestal juz dawnooo temu dzialac. Pedał hamulca stał się twardszy i bardziej wrazliwy czyli taki jak lubie a dodatkowo wkoncu nie musze wcisnac pedala na maxa zeby abs sie zalaczyl bo na prawde auto zaczelo sie zatrzymywac :O
                                    I jeszcze jedno, jak ktos jest chetny to mozna sprobowac tarcz i klockow firmy steinhoff mam paru znajomych ktorzy zalozyli i jak dotad slysze tylko dobre opinie a cena jest na prawde dobra jest to polska firma, ja jak bede zmieniac przod to zaloze bo lubie testowac sobie.
                                    Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                    Komentarz


                                    • Tippo, 260 były do marca 2009, potem już tylko 272mm.
                                      Dzieki, ciezko bylo dokldanie trafic, wiec pewno 272 bo pomiar wychodzil miedzy 270-274, az tak bym sie nie machnal zeby 260 nie zmierzyc :P

                                      Komentarz


                                      • Witam,

                                        Moze mi ktos odpowiedziec czy warto załozyc w ASO nowe tarcze i klocki na przod czy pobawic sie i poszukac cos trwalszego i wydajniejszego na wpłasną reke ?

                                        Dodam ze teraz jest akcja w ASO 3 x 18 dla aut 4+ i z rabatami 18 % na robote i czesci wychodzi ok. 770 zł
                                        OII 1,4 TSI Elegance

                                        KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                        Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                        Komentarz


                                        • Ja wymieniłem tarcze w ASO i jestem bardzo zadowolony. Jak przekalkulowałem ceny w sklepach motoryzacyjnych (z dobrymi upustami) i bym musiał doliczyć kwotę za mechanika to cena całości była przybliżona do ceny w ASO.
                                          Octavia 2 RS-R 350hp

                                          Komentarz


                                          • wie ktoś może jaki rozmiar mają tarcze przednie z OII RS? bo nie wiem jakie mam kupić :?: :roll:
                                            OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                            Auto Detailing: Dream Car Studio
                                            (znajdź również na fb)

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez witachu
                                              wie ktoś może jaki rozmiar mają tarcze przednie z OII RS? bo nie wiem jakie mam kupić :?: :roll:
                                              312 mm
                                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                              Komentarz


                                              • Nexus6, to wiem, ale czy jest coś takiego jak grubość tych tarcz czy coś w tym stylu, bo nie wiem co powiedzieć do sprzedającego jak bede chciał kupić takie tarcze? czy wystarczy jak powiem, że potrzebuje tarcze do OII RS i to wszystko?
                                                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                                Auto Detailing: Dream Car Studio
                                                (znajdź również na fb)

                                                Komentarz


                                                • witachu, wystarczy - jak nie ogarnia katalogu to idz do kolejnego sprzedawcy :diabelski_usmiech
                                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                  Komentarz


                                                  • Nexus6, oki Dzięki, za odpowiedz. bo własnie nie wiedziałem, myslałem ze ja coś robie źle. bo zawsze przy doborze częsci podaje się VIN, no ale przeciez podanie mojego VIN-u nic nie da bo tarcze z wersji RS. rozumiem ze do OII RS czy to benzyna czy diesel były te same tarcze tak?
                                                    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                                    Auto Detailing: Dream Car Studio
                                                    (znajdź również na fb)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X