Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie tarcze kupic

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez andrzej1962
    Koledzy wybaczcie ale już zbaraniałem. Mam 1,9 BXE 77 kW jakie tarcze 280 czy 288. W etce i na stronach doboru tarcz znalazłem te dwa rozmiary i nr 1 Ko615301 T lub AC lub AK lub S i odnośniki do numeru PR. Co to jest ten PR? i w końcu jakie tarcze. Dowiem się jak zdejmę i zmierzę?, czy wcześniej? i gdzie mam szukać u siebie tego nr PR?
    na 95% masz 280mm. Nr PR w Octaviach działają tylko na tylne tarcze - poniżej wytłumaczenie co to jest nr PR
    Facebook | Error

    [ Dodano: Czw 30 Sty, 14 23:00 ]
    Zamieszczone przez Sebastian_M26
    Malowanie Brembo jest dużo ładniejsze od Zimmermanna, wydaje mi się też trwalsze (Zimmermann to max. 5 miesięcy do rdzy na piaście i krawędzi), wypowiem w tej sprawie się latem.
    Sam jestem ciekawy jak będzie w przypadku brembo - malowane tarcze wprowadzili jakieś 3 miesiące temu i jeszcze nie wiadomo jak będzie się ta powłoka spisywała. U mnie na Zimmermannie po 2 latach tylko minimalne oznaki korozji, będę przy samochodzie to zrobię foty
    Zamieszczone przez Sebastian_M26
    Klocki DS2500 i złego słowa nie powiem na te klocki, bardzo agresywne, na zimno słabo hamują i piszczą przy delikatnym hamowaniu (ale mi się to nie zdarza).
    Bardziej chodziło mi o to jakie klocki były założone na Zimmermannach - jeżeli seryjne to porównanie zestawu Zimmermann + OE klocki z Brembo + Ferodo DS2500 jest bez sensu - zawsze ten drugi zestaw więcej wytrzyma. Polecam porównać zestaw Brembo + Ferodo DS2500 z zestawem Zimmermann + Hawk Performance HPS
    www.brakeparts.pl
    Facebook

    Komentarz


    • Zamieszczone przez halpor
      Zamieszczone przez Sebastian_M26
      Klocki DS2500 i złego słowa nie powiem na te klocki, bardzo agresywne, na zimno słabo hamują i piszczą przy delikatnym hamowaniu (ale mi się to nie zdarza).
      Bardziej chodziło mi o to jakie klocki były założone na Zimmermannach - jeżeli seryjne to porównanie zestawu Zimmermann + OE klocki z Brembo + Ferodo DS2500 jest bez sensu - zawsze ten drugi zestaw więcej wytrzyma. Polecam porównać zestaw Brembo + Ferodo DS2500 z zestawem Zimmermann + Hawk Performance HPS
      Z klocków w autach, używam tylko i wyłącznie Ferodo. Wcześniej było połączenie DS2500+Zimmermann, teraz Brembo+Premier (taki downgrade w klockach). Aha, nie twierdzę, że Zimmermann jest zły, tylko że Brembo ładniejsze 8)
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz


      • Pytania do znawców Zimmermanna:

        Na wlepie moja Skoda ma kod "1KD". Po lekturze forum stwierdziłem, że odpowiednie będą tylne tarcze o średnicy 255 mm. Tyle że ani ATE ani Zimmermann dokładnie takich nie oferują - są natomiast 253 mm (10 mm grubości początkowej) oraz 256 mm (12 mm grubości początkowej). Sprawdziłem kod tarczy, którą kiedyś kupiłem w ASO i wychodzi, że miała ona rozmiar 253/10. Wg katalogu Zimmermanna "1KD" również przekłada się na tarczę 253 mm.

        Więc dlaczego na forum często występuje fikcyjny rozmiar 255 mm? Albo 260 mm dla większych tarcz? Wprowadza to niepotrzebne zamieszanie...

        Dla O2 Zimmermann oferuje na tył w sumie 4 wymiary tarcz (pełnych):
        253/10 (1KD) - system Lucas
        256/12 (1KF) - system Lucas
        272/10 (1KS) - system Bosch
        282/12 (1KP) - system Lucas
        nie ma wśród nich ani 255 ani 260...
        i co ciekawe, do 1KF i 1KP podchodzą te same klocki

        Proszę o wskazanie odpowiedniego zestawu klocków do tarcz 253 mm - nr. kat. 600.3234.20:

        Wg katalogu Zimmermanna (online na stronie producenta) powinny być to:
        20961.172.1 (bez kontroli zużycia) lub 23554.170.1 (gotowe pod wskaźnik zużycia)
        Podczas gdy na stronie Just a moment... wyskakuje zupełnie inny numer klocków 23829.170.1 (wymiary na rys.tech. są wprawdzie identyczne, ale numer się nie zgadza). Zimmermann twierdzi, że to zamiennik dla 23554 z dodanym wskaźnikiem zużycia.
        Skąd mam wiedzieć, czy jest u mnie wskaźnik zużycia klocków na tylnej osi?

        Przy okazji - na przód 280 mm planuję:
        tarcze 600.3233.20
        klocki 23131.195.1 (146 mm szerokości, ze wskaźnikiem zużycia), system ATE-Teves
        Tu nie ma rozbieżności między katalogami.

        Zaś na tył do Vectry C z rozmiarem 278 mm planuję (przód - 15 kkm temu wymienione na Coat Z):
        tarcze 430.1497.00
        klocki 23482.165.1
        tu znowu jest rozbieżność między katalogiem Zimmermanna a stroną brakeparts.pl (numeracja ta co wyżej), bo katalog mówi:
        tarcze 430.1497.20
        klocki 24137.168.1 (rozmiary klocków zgadzają się co do ułamka mm, ale przeznaczenie Nissan i Renault). Więc co zamawiać do Opla?

        M.
        666 4U

        Komentarz


        • Zamieszczone przez beaviso
          Pytania do znawców Zimmermanna:

          Na wlepie moja Skoda ma kod "1KD". Po lekturze forum stwierdziłem, że odpowiednie będą tylne tarcze o średnicy 255 mm. Tyle że ani ATE ani Zimmermann dokładnie takich nie oferują - są natomiast 253 mm (10 mm grubości początkowej) oraz 256 mm (12 mm grubości początkowej). Sprawdziłem kod tarczy, którą kiedyś kupiłem w ASO i wychodzi, że miała ona rozmiar 253/10. Wg katalogu Zimmermanna "1KD" również przekłada się na tarczę 253 mm.

          Więc dlaczego na forum często występuje fikcyjny rozmiar 255 mm? Albo 260 mm dla większych tarcz? Wprowadza to niepotrzebne zamieszanie...

          Dla O2 Zimmermann oferuje na tył w sumie 4 wymiary tarcz (pełnych):
          253/10 (1KD) - system Lucas
          256/12 (1KF) - system Lucas
          272/10 (1KS) - system Bosch
          282/12 (1KP) - system Lucas
          nie ma wśród nich ani 255 ani 260...
          i co ciekawe, do 1KF i 1KP podchodzą te same klocki

          Proszę o wskazanie odpowiedniego zestawu klocków do tarcz 253 mm - nr. kat. 600.3234.20:

          Wg katalogu Zimmermanna (online na stronie producenta) powinny być to:
          20961.172.1 (bez kontroli zużycia) lub 23554.170.1 (gotowe pod wskaźnik zużycia)
          Podczas gdy na stronie Just a moment... wyskakuje zupełnie inny numer klocków 23829.170.1 (wymiary na rys.tech. są wprawdzie identyczne, ale numer się nie zgadza). Zimmermann twierdzi, że to zamiennik dla 23554 z dodanym wskaźnikiem zużycia.
          Skąd mam wiedzieć, czy jest u mnie wskaźnik zużycia klocków na tylnej osi?

          Przy okazji - na przód 280 mm planuję:
          tarcze 600.3233.20
          klocki 23131.195.1 (146 mm szerokości, ze wskaźnikiem zużycia), system ATE-Teves
          Tu nie ma rozbieżności między katalogami.

          Zaś na tył do Vectry C z rozmiarem 278 mm planuję (przód - 15 kkm temu wymienione na Coat Z):
          tarcze 430.1497.00
          klocki 23482.165.1
          tu znowu jest rozbieżność między katalogiem Zimmermanna a stroną brakeparts.pl (numeracja ta co wyżej), bo katalog mówi:
          tarcze 430.1497.20
          klocki 24137.168.1 (rozmiary klocków zgadzają się co do ułamka mm, ale przeznaczenie Nissan i Renault). Więc co zamawiać do Opla?

          M.

          Kolego numerek VIN auta podaj i wszystko się wyjaśni

          Pozdrawiam
          [center:68c746b02e]LEWIAN - HAMULCE
          Hamulce z gwarancją najniższej ceny !
          Tarcze hamulcowe Skoda, Klocki hamulcowe Skoda

          http://www.hamulcesklep.pl
          507-857-074[/center:68c746b02e]

          Komentarz


          • @Lewian

            Octavia: TMBCS21Z38C009804, kod na wlepce: 1KD
            Vectra: W0L0ZCF6861138603

            Spoko, wiem co oglądałem, taki ciemniak nie jestem Tyle że są pewne rozbieżności między katalogiem online Zimmermanna 2014 a katalogiem na stronie jednego z dealerów. Niby wymiary klocków takie same, ale symbole katalogowe są inne. Sprawdziłem katalog na Twojej stronie i tych rozbieżności nie ma, zapamiętam

            A przy okazji - i Twój katalog jednak nie jest idealny... Dlaczego na liście wyboru tarcz przednich Zimmermann dla Octavii 2 (1Z3) pojawiają się tarcze 100.1234.20 przeznaczone przecież dla Octavii 1 (1U2)? :P

            M.
            666 4U

            Komentarz


            • Już wyjaśniamy - są różne opisy w katalogach ale są to dokładnie takie same tarcze
              Zamieszczone przez beaviso
              la O2 Zimmermann oferuje na tył w sumie 4 wymiary tarcz (pełnych):
              253/10 = 255/10 (1KD) - system Lucas
              256/12 (1KF) = 260/10 - system Lucas
              272/10 (1KS) - system Bosch
              282/12 (1KP) - system Lucas
              Zamieszczone przez beaviso
              20961.172.1 (bez kontroli zużycia) lub 23554.170.1 (gotowe pod wskaźnik zużycia)
              To dokładnie te same klocki więc nie wpisywaliśmy ich do katalogu aby nie robić zamieszania. Klocki z wycięciem na czujnik są w dodatku tańsze
              Zamieszczone przez Lewian
              Podczas gdy na stronie Just a moment... wyskakuje zupełnie inny numer klocków 23829.170.1 (wymiary na rys.tech. są wprawdzie identyczne, ale numer się nie zgadza).
              Faktycznie, chyba mamy jakiś błąd z tymi klockami - powinny być 23554.170.1 (nie 23554.150.1 - takie też dobierają sprzedawcy bo są tańsze, ale jest mniej okładziny ciernej!)

              Zamieszczone przez beaviso
              Zimmermann twierdzi, że to zamiennik dla 23554 z dodanym wskaźnikiem zużycia.
              Skąd mam wiedzieć, czy jest u mnie wskaźnik zużycia klocków na tylnej osi?
              Nie ma czujnika w Octaviach na tylnej osi - ale jak wyżej napisałem można używać klocków przygotowanych pod czujnik

              Poniżej pełna oferta dla Octavii II z PR: 1KD na osi tylnej (wtedy 280mm z przodu)
              - tarcze przód - 403 Access Forbidden
              - klocki przód - 403 Access Forbidden
              - tarcze tył - 403 Access Forbidden
              - klocki tył - 403 Access Forbidden

              Vectra
              - tarcze tył - 403 Access Forbidden
              - klocki tył - można stosować 24137.168.1 - jest u góry sprężynka która zapobiega stukaniu klocków, w 23482.165.1 jest taka blacha na tylnej blasze klocka w którą wchodzi tłoczek i to zapobiega stukaniu. U nas w nowym katalogu będą 24137.168.1 przypisane do Vectry (przy robieniu starego katalogu pewnie nie było jeszcze 24137.168.1)
              403 Access Forbidden
              www.brakeparts.pl
              Facebook

              Komentarz


              • Zamieszczone przez beaviso
                @Lewian

                Octavia: TMBCS21Z38C009804, kod na wlepce: 1KD
                Vectra: W0L0ZCF6861138603

                Spoko, wiem co oglądałem, taki ciemniak nie jestem Tyle że są pewne rozbieżności między katalogiem online Zimmermanna 2014 a katalogiem na stronie jednego z dealerów. Niby wymiary klocków takie same, ale symbole katalogowe są inne. Sprawdziłem katalog na Twojej stronie i tych rozbieżności nie ma, zapamiętam

                A przy okazji - i Twój katalog jednak nie jest idealny... Dlaczego na liście wyboru tarcz przednich Zimmermann dla Octavii 2 (1Z3) pojawiają się tarcze 100.1234.20 przeznaczone przecież dla Octavii 1 (1U2)? :P

                M.

                W katalogu to można sprawdzić tylko poglądowo, nie ma takiego, który dawał by Ci 100 % pewności w kwestii doboru. Producenci aut tak mieszają z systemami hamulcowymi, że nie możliwym jest stworzenie katalogu bezbłędnego
                Na początku produkcji O2 zdarzały się modele z tarczami 100.1234.20 także to nie jest błąd ;P


                Pozdrawiam
                [center:68c746b02e]LEWIAN - HAMULCE
                Hamulce z gwarancją najniższej ceny !
                Tarcze hamulcowe Skoda, Klocki hamulcowe Skoda

                http://www.hamulcesklep.pl
                507-857-074[/center:68c746b02e]

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Lewian
                  100.1234.20
                  A co tam za zacisk i zwrotnica siedziala, ze tarcza jest z innym ET, mimo ze cala reszta parametrow jest identyczna :?:
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Halpor, dziękuję za wyjaśnienia i za wskazanie elementów.

                    Lewian, dziękuję za wyjaśnienia.

                    M.
                    666 4U

                    Komentarz


                    • Koledzy dywagacji ciąg dalszy. Już wiem, że mam przód 280 mm (mierzone) (na zaciskach FS III) czyli tarcze 1K0615301 AC lub AK i do tego klocki mają być 1K0698151A, ale idę dalej, a co z tyłem? Tutaj naprawdę zaczyna się jazda jak się czyta nasze forum (a klocki i tarcze mają wyjątkowo dużą liczbę postów) - to też o czymś świadczy, że nie jest to takie klarowne jakby mogło się wydawać i porównywać to wszystko z ETK-ą? Szok
                      W ETCE tarcza to:
                      1K0615601AB 253mm/10 lub AD wtedy 282mm, ale klocki podają do tarczy 255 nie 253 1K0698451J
                      mogą też być klocki z końcówką "G" ale do tarczy 260mm/12 która ma 1K0615501L
                      Teraz to już wiem, że nic nie wiem. Zostaje znowu mierzenie? Dlaczego to tak skomplikowali?

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez andrzej1962
                        Koledzy dywagacji ciąg dalszy. Już wiem, że mam przód 280 mm (mierzone) (na zaciskach FS III) czyli tarcze 1K0615301 AC lub AK i do tego klocki mają być 1K0698151A, ale idę dalej, a co z tyłem? Tutaj naprawdę zaczyna się jazda jak się czyta nasze forum (a klocki i tarcze mają wyjątkowo dużą liczbę postów) - to też o czymś świadczy, że nie jest to takie klarowne jakby mogło się wydawać i porównywać to wszystko z ETK-ą? Szok
                        W ETCE tarcza to:
                        1K0615601AB 253mm/10 lub AD wtedy 282mm, ale klocki podają do tarczy 255 nie 253 1K0698451J
                        mogą też być klocki z końcówką "G" ale do tarczy 260mm/12 która ma 1K0615501L
                        Teraz to już wiem, że nic nie wiem. Zostaje znowu mierzenie? Dlaczego to tak skomplikowali?
                        Numerek nadwozia podeślij to rozjaśnię temat Przy okazji napisz jaka firma tarczy i klocków Cię interesuje to podeślę ofertę na PW.

                        Pozdrawiam
                        [center:68c746b02e]LEWIAN - HAMULCE
                        Hamulce z gwarancją najniższej ceny !
                        Tarcze hamulcowe Skoda, Klocki hamulcowe Skoda

                        http://www.hamulcesklep.pl
                        507-857-074[/center:68c746b02e]

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez andrzej1962
                          Teraz to już wiem, że nic nie wiem. Zostaje znowu mierzenie? Dlaczego to tak skomplikowali?
                          Rodzaj hamulców tylnych kół jest zakodowany na wlepce - pierwszy rząd znaków, piąta kolumna. Czyli jak zwykle miesza mityczna "V kolumna" :P

                          M.
                          666 4U

                          Komentarz


                          • andrzej1962, jak nie masz DSG to przy 1,9 TDI 260/12mm u Ciebie raczej nie siedzi. Postawiłbym, że na 99% masz z tyłu 255/10 mm.
                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                            Komentarz


                            • Lewian, kolego mój nr VIN TMBHS21Z982095776 osławiony symbol z V-tej kolumny jak wspomniał kol. beaviso to 1KD. Jak na razie zainteresowany będę wymianą tylko klocków przód (pierwsza wymiana), bo reszta jest OK. Jakiej firmy to też nie wiem co założyć do istniejącej oryginalnej tarczy. Dobrze by było to samo co jest ale nie wiem jakie są obecnie. Czytałem różne wersje, że na pierwszy montaż były i ATE i Ferrodo i chyba jeszcze inne. O tylne tarcze i klocki pytam z czystej ciekawości dla własnej wiedzy, że jak przyjdzie czas to chcę być przygotowany i wiedzieć, czego szukać.

                              Komentarz


                              • U mnie ori tarcze (przód) skończyły się wcześniej niż klocki - straciły skuteczność, okazały się przegrzane Mi z kolei mówili w ASO, że wsadzają Textary.

                                M.
                                666 4U

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez andrzej1962
                                  Lewian, kolego mój nr VIN TMBHS21Z982095776 osławiony symbol z V-tej kolumny jak wspomniał kol. beaviso to 1KD. Jak na razie zainteresowany będę wymianą tylko klocków przód (pierwsza wymiana), bo reszta jest OK. Jakiej firmy to też nie wiem co założyć do istniejącej oryginalnej tarczy. Dobrze by było to samo co jest ale nie wiem jakie są obecnie. Czytałem różne wersje, że na pierwszy montaż były i ATE i Ferrodo i chyba jeszcze inne. O tylne tarcze i klocki pytam z czystej ciekawości dla własnej wiedzy, że jak przyjdzie czas to chcę być przygotowany i wiedzieć, czego szukać.
                                  Witam.
                                  A więc na przodzie masz tarcze 280 mm, natomiast na tyle 253 mm.

                                  W Skodzie na pierwszy montaż jeśli chodzi o klocki to 90%, że Ferodo, ATE na pewno nie.

                                  Reszta na PW
                                  Pozdrawiam
                                  [center:68c746b02e]LEWIAN - HAMULCE
                                  Hamulce z gwarancją najniższej ceny !
                                  Tarcze hamulcowe Skoda, Klocki hamulcowe Skoda

                                  http://www.hamulcesklep.pl
                                  507-857-074[/center:68c746b02e]

                                  Komentarz


                                  • 253 czy 255 (o ile taka istnieje) bo jak wspominałem wcześniej w etce przy klockach 1K0698451J podają, że są do tarczy 255 a z końcówką G do tarczy 260, natomiast w tej samej etce jak szukamy tarczy to nie ma wymiaru 255 i 260 tylko 253 i 282. To w końcu gdzie podaje etka nie te wymiary. Sądząc po Twojej odpowiedzi to nie ma 255 i 260

                                    Komentarz


                                    • A co za problem sciagnac kolo, zmierzyc ile maja tarcze i takie kupic.

                                      Jak ktos szuka sam tarcz, tzn. ze sam chce to robic, wiec jakas wiedze techniczna posiada i zmierzyc bedzie potrafil.
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez andrzej1962
                                        253 czy 255 (o ile taka istnieje) bo jak wspominałem wcześniej w etce przy klockach 1K0698451J podają, że są do tarczy 255 a z końcówką G do tarczy 260, natomiast w tej samej etce jak szukamy tarczy to nie ma wymiaru 255 i 260 tylko 253 i 282. To w końcu gdzie podaje etka nie te wymiary. Sądząc po Twojej odpowiedzi to nie ma 255 i 260
                                        Korzystamy w płatnych baz danych i ta jednoznacznie podaje, że w Twoim aucie są tarcze 253 mm, pomyłki się nie zdarzają w tej bazie, no chyba, że auto po strzale lub po swapie no ale to już inna bajka


                                        pozdrawiam
                                        [center:68c746b02e]LEWIAN - HAMULCE
                                        Hamulce z gwarancją najniższej ceny !
                                        Tarcze hamulcowe Skoda, Klocki hamulcowe Skoda

                                        http://www.hamulcesklep.pl
                                        507-857-074[/center:68c746b02e]

                                        Komentarz


                                        • Partslink korzysta przeciez z baz producentow i paruje czesci z numerem VIN, wiec nie ma raczej szans mylic sie.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Tarcze 253 i 255 to te same tarcze, tylko różnie oznaczane. Generalnie na forum nazywane są częściej 255, zaś na rysunkach technicznych producentów jest 253.

                                            M.
                                            666 4U

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Lewian
                                              W Skodzie na pierwszy montaż jeśli chodzi o klocki to 90%, że Ferodo,
                                              a tarcze ori z jakiej sa firmy jeżeli masz pojęcie ?
                                              kończę powoli ori zestaw i chciałbym sobie kupić raczej to samo , bardzo duży przebieg zrobiłem na ori , i dalej jeżdżę..
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez leszekmw
                                                Zamieszczone przez Lewian
                                                W Skodzie na pierwszy montaż jeśli chodzi o klocki to 90%, że Ferodo,
                                                a tarcze ori z jakiej sa firmy jeżeli masz pojęcie ?
                                                kończę powoli ori zestaw i chciałbym sobie kupić raczej to samo , bardzo duży przebieg zrobiłem na ori , i dalej jeżdżę..

                                                Tu już gorzej Pewnej informacji na ten temat nigdzie nie znajdziesz i nie uzyskasz bo każda fabryka ma kilku dostawców. Ale jeśli chodzi o tarcze to powinien być Textar lub Zimmermann.


                                                Pozdrawiam
                                                [center:68c746b02e]LEWIAN - HAMULCE
                                                Hamulce z gwarancją najniższej ceny !
                                                Tarcze hamulcowe Skoda, Klocki hamulcowe Skoda

                                                http://www.hamulcesklep.pl
                                                507-857-074[/center:68c746b02e]

                                                Komentarz


                                                • A w pudełku Textar jest. ..Zimmermann. Bardzo często w wielu pudełkach różnych marek jest ten sam produkt. Bardzo często na tej części jest ścierny znaczek VW, i idzie na aftermarket. Szczególnie widoczne jest to w zawieszeniu i elementach silnika. U mnie były klocki oryginalne dostarczane przez koncern honeywell, a produkowany przez Federal Mogul.
                                                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                    A w pudełku Textar jest. ..Zimmermann. Bardzo często w wielu pudełkach różnych marek jest ten sam produkt. Bardzo często na tej części jest ścierny znaczek VW, i idzie na aftermarket. Szczególnie widoczne jest to w zawieszeniu i elementach silnika. U mnie były klocki oryginalne dostarczane przez koncern honeywell, a produkowany przez Federal Mogul.
                                                    Federal Mogul to grupa do której należy wiele firm, jeśli mowa o klockach w Skodzinie to było to Ferodo które własnie należy do Federal Mogul.

                                                    Pozdrawiam
                                                    [center:68c746b02e]LEWIAN - HAMULCE
                                                    Hamulce z gwarancją najniższej ceny !
                                                    Tarcze hamulcowe Skoda, Klocki hamulcowe Skoda

                                                    http://www.hamulcesklep.pl
                                                    507-857-074[/center:68c746b02e]

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X