Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6626
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Zamieszczone przez pacocases
    z pewnością Tobie pomoże
    dokładnie
    Pisałem z piramida i w lecie AFL się sprawdza jak najbardziej, na zimę, może ewentualnie coś "lżejszego" jakiś 5W/30 na dobrej bazie.

    Zamieszczone przez piramida
    zaleję millersa i będe mieć porównanie
    ale którego - XFE PD 5W/40? To byśmy mieli porównanie olejów o SAE 5W/40 AFL z XFE PD ale do 2.0 TDI 16V BKD pasowałby 5W/30 no i są przecież oleje z VW 506.01 z SAE 0W/30 i na zimę macie sprawę rozwiązaną a na okres wiosnę-jesień można po zimie olej zmienić.
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • witachu
      L&K
      • 2011
      • 1319

      sorrki nie doczytałem ops:
      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

      Auto Detailing: Dream Car Studio
      (znajdź również na fb)

      Komentarz

      • lu5asz
        RS
        • 2011
        • 2006
        • Octavia II combi (1Z5)
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Ktory olej najlepiej do 1.6 CR Motul Specific 504/507 ,Motul X-Clean+ czy Millers XF Longlife .
        Kondziu

        OCP

        Komentarz

        • piramida
          RS
          • 2009
          • 12222
          • Superb III (3V3)

          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          Pisałem z piramida i w lecie AFL się sprawdza jak najbardziej, na zimę, może ewentualnie coś "lżejszego" jakiś 5W/30 na dobrej bazie.

          Zamieszczone przez piramida
          zaleję millersa i będe mieć porównanie
          ale którego - XFE PD 5W/40? To byśmy mieli porównanie olejów o SAE 5W/40 AFL z XFE PD ale do 2.0 TDI 16V BKD pasowałby 5W/30 no i są przecież oleje z VW 506.01 z SAE 0W/30 i na zimę macie sprawę rozwiązaną a na okres wiosnę-jesień można po zimie olej zmienić.
          na zimę 5w30 a na lato ten sam z tym że 5w40, myslę że to będzie optymalne rozwiązanie, boje sie troche wlewać 0w30 :roll:
          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

          Komentarz

          • piotrek_gdy
            RS
            • 2008
            • 7723
            • Volkswagen
            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

            piramida, przez wzglad na przebieg?parametry silnika? Wiek auta?
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz

            • Orbit
              Rider
              • 2010
              • 486

              Witam ... po ostatnim zalaniu Dexos2 ... jak na razie zrobiłem tylko 150 km i jak na ten DYSTANS olej sprawuje się OK !silnik inaczej pracuje niż na AFL , ale akceptowalnie , JAK NA RAZIE zaznaczam ... spalanie nie powala po mieście równo 7L ... ale mam jedno pytanie ,

              CZY OLEJ ma wpływ na moc silnika ???
              o co chodzi ...
              Na tym oleju wydaje mi sie ze naciskam pedał gazu to auto jak by było lekko przymulone, zaznaczam ze nie tankowałem , od ostatniej zmiany oleju ..

              Jeśli chodzi o AFL. ja bez żadnego problemu zaleje go na wiosnę , nie było problemów , spalanie może jest ciut większe , ale coś mi się wydaje ze ten czynnik nie jest aż tak miarodajny ...

              można zalać 0w20 spalanie pewnie trochę spadnie ... ciekawe jeszcze co spadnie razem ze spalaniem

              Co się tyczy TESTÓW OLEJOWYCH ... Bardzo proszę piszcie na PRIV .. Chętnie zrobię następny Test porównawczy !! z małymi innowacjami jednak .
              1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
              Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

              Komentarz

              • piramida
                RS
                • 2009
                • 12222
                • Superb III (3V3)

                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                piramida, przez wzglad na przebieg?parametry silnika? Wiek auta?
                Pytasz o 0w30? Jeżeli tak to nie wiem czy ten olej nie jest za rzadki do mojego silnika, vw zaleca taki olej do mojego silnika?

                P.S. o moc, przebieg i parametry silnika sie nie boje no może trochę ale o odpowiednie smarowanie podczas szybkiej jazdy.
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz

                • konkon
                  Rider
                  • 2008
                  • 667
                  • Octavia I (1U2)
                  • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                  Zamieszczone przez Orbit
                  CZY OLEJ ma wpływ na moc silnika ???
                  Zamieszczone przez loru
                  na AMS mam wrażenie, jak by auto jeździło z kompletem pasażerów a dodanie gazu sprawia wrażenie jak bym zalał smołę do silnika a nie olej
                  wcześniej Xtremesystems pisał w podobie o X-Clean+ 5W-30 po Castrolu Edge 5W-30.
                  Konrad
                  OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                  90 konny AGRessor
                  PerfectServiceBy DGW
                  WhitePride :smokedevil

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Zamieszczone przez Orbit
                    można zalać 0w20 spalanie pewnie trochę spadnie ... ciekawe jeszcze co spadnie razem ze spalaniem
                    :shock: :shock: :shock: kufaaaaa ale nie do TDI VW Nie ta lepkość!
                    Zamieszczone przez Orbit
                    Chętnie zrobię następny Test porównawczy !! z małymi innowacjami jednak .
                    jak chcesz mogę podesłać LazerWay V 0W/30 i LazerWay F 5W/30 - sam jestem ciekawy jak na takiej "próbie" wypadną :lol:


                    Zamieszczone przez piramida
                    na zimę 5w30 a na lato ten sam z tym że 5w40, myslę że to będzie optymalne rozwiązanie
                    +
                    Zamieszczone przez piramida
                    boje sie troche wlewać 0w30
                    hmmm na zimę sprawdzi się dobrze w silniku przy porannym rozruchu i jeździe zwłaszcza na krótszych odcinkach (dla silnika będzie to zdrowsze niż odpalanie 5W/40 po dwóch dniach stania na mrozie... zalałem AXR 0W/30 i w zimie było ok ...ale po widoku przepoconego turbo (po szybkiej jeździe w lecie do Katowic i spowrotem) zmieniłem na SAE 5W/40 i objawy pocenia się "znikły" :? (dlatego do 1,9 TDI na zimę 0W/30 może być ale na wiosnę-jesień zdrowiej coś "grubszego" ).
                    Zamieszczone przez piramida
                    boje no może trochę ale o odpowiednie smarowanie podczas szybkiej jazdy
                    No ale chyba nie będziesz go w zimie upalał? Skoro masz obawy to SAE 5W/30 na zimę a na lato 5W/40 i będzie OK.
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • Orbit
                      Rider
                      • 2010
                      • 486

                      [quote="PAOLO ESCO"]
                      Zamieszczone przez Orbit
                      można zalać 0w20 spalanie pewnie trochę spadnie ... ciekawe jeszcze co spadnie razem ze spalaniem
                      :shock: :shock: :shock: kufaaaaa ale nie do TDI VW Nie ta lepkość! [quote]

                      Paolo to był sarkazm !
                      1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                      Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez Orbit
                        to był sarkazm !
                        :los myślałem, że znajdą się chętni :wink:
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • piramida
                          RS
                          • 2009
                          • 12222
                          • Superb III (3V3)

                          PAOLO ESCO, w Krakowie zima jest może przez miesiac a reszte dni zimowych jest jak późna jesień więc obwodnice czy autostrady też pokonuję sie z prawie letnimi prędkościami :szeroki_usmiech

                          P.S. więc na zime będzie 5w30 tylko jeszcze nie wiem które....
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz

                          • rOBERTO795
                            RS
                            • 2009
                            • 3465
                            • Octavia III (5E3)
                            • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                            A ja na przekór wszystkim na zime AMS AFL 5w40. Wcześniej miałem przez zime LM synthoila 5w40 i po 5 tyś km nadawał sie do wymiany-potwierdzone badaniem- teraz jeszcze jest CFS 5w40 ale za niedlugo wymiana.
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz

                            • piramida
                              RS
                              • 2009
                              • 12222
                              • Superb III (3V3)

                              Zamieszczone przez rOBERTO795
                              A ja na przekór wszystkim na zime AMS AFL 5w40. Wcześniej miałem przez zime LM synthoila 5w40 i po 5 tyś km nadawał sie do wymiany-potwierdzone badaniem- teraz jeszcze jest CFS 5w40 ale za niedlugo wymiana.
                              ja na tym oleju zrobiłem około 60kkm, w zimie i w lecie, na lato jest idealny, chcę spróbować na zimę czegoś innego, (lżejszego) :szeroki_usmiech
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz

                              • ernestowski
                                Ambiente
                                • 2012
                                • 228

                                Zamieszczone przez Orbit
                                Chętnie zrobię następny Test porównawczy !! z małymi innowacjami jednak .
                                Proponuję zrobienie czegoś na kształt klepsydry, np. dwie butelki połączone 2-3cm rurką o średnicy 1cm

                                Komentarz

                                • rOBERTO795
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 3465
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                  Zamieszczone przez piramida
                                  Zamieszczone przez rOBERTO795
                                  A ja na przekór wszystkim na zime AMS AFL 5w40. Wcześniej miałem przez zime LM synthoila 5w40 i po 5 tyś km nadawał sie do wymiany-potwierdzone badaniem- teraz jeszcze jest CFS 5w40 ale za niedlugo wymiana.
                                  ja na tym oleju zrobiłem około 60kkm, w zimie i w lecie, na lato jest idealny, chcę spróbować na zimę czegoś innego, (lżejszego) :szeroki_usmiech
                                  Żebyś tylko nie przedobrzył :P
                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                  Komentarz

                                  • toomasz
                                    Elegance
                                    • 2010
                                    • 909
                                    • Volkswagen
                                    • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                    Witam

                                    Ja niedawno do mojego 1.9TDI PD wlałem Valvoline SynPower 5w40 na normy VW 502.00, 505.00. Wyczytałem w mojej instrukcji ze powinienem lac olej z norą VW 506.00 VW 507.00.
                                    Czy zaszdzkodzi to silnikowi? zmnieniam olej co 15tys, a mam ustawione na co 30 LL.

                                    Komentarz

                                    • endryu
                                      RS
                                      • 2006
                                      • 3773
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                      A dlaczego wlałeś olej, który nie spełnia normy :?:
                                      Ten co wlałeś nie nadaje się do DPF-a, którego szybciej "zatka" :!:
                                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                      =================================================

                                      Komentarz

                                      • toomasz
                                        Elegance
                                        • 2010
                                        • 909
                                        • Volkswagen
                                        • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                        nie przywiązywałem wiekszej wago do tych norm.. Silnik to 1.9Tdi 101KM w O1, przebieg 72tys KM auto ma dwa lata. Ten sam olej wlalem do drugiego auta O2 1.4TSI.. Więc co w tym przypadku zrobić? poprzednio w O1 był Mobil 1 formuła ESP

                                        Komentarz

                                        • rOBERTO795
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 3465
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                          Zamieszczone przez toomasz
                                          Witam

                                          Ja niedawno do mojego 1.9TDI PD wlałem Valvoline SynPower 5w40 na normy VW 502.00, 505.00. Wyczytałem w mojej instrukcji ze powinienem lac olej z norą VW 506.00 VW 507.00.
                                          Czy zaszdzkodzi to silnikowi? zmnieniam olej co 15tys, a mam ustawione na co 30 LL.
                                          505.01 jest do PD o ile się nie mylę tesh :P
                                          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                          Komentarz

                                          • toomasz
                                            Elegance
                                            • 2010
                                            • 909
                                            • Volkswagen
                                            • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                            no wlasnie 505.01 a ten olej mam samo 505

                                            Komentarz

                                            • endryu
                                              RS
                                              • 2006
                                              • 3773
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                              Zlać olej Valvoline, zastosować płukankę, wymienić filtr oleju, zalać olej o właściwej normie i wymieniać co 15kkm.
                                              Do 1,4 TSI ten olej jest dopuszczalny w/g instrukcji-502.00
                                              norma 502.00 i wymiana co 15kkm lub raz w roku.
                                              Jeżeli w 1,9 TDI PD jest norma oleju VW 506.00 VW 507.00 to wynika, że ma dpf-a. A jeżeli nie to norma oleju 505.01.
                                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                              =================================================

                                              Komentarz

                                              • toomasz
                                                Elegance
                                                • 2010
                                                • 909
                                                • Volkswagen
                                                • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                                Jeżeli w 1,9 TDI PD jest norma oleju VW 506.00 VW 507.00 to wynika, że ma dpf-a.
                                                DPF?? to w O1 mogli to zastosowac? auto mam z 2010r. Jakie moga byc konsekwencje jeżdzenia tak jak w moim przypadu na nie właściwym oleju?

                                                W instrukcji pisza, ze VW505.01 nie dotyczy PD

                                                Komentarz

                                                • endryu
                                                  RS
                                                  • 2006
                                                  • 3773
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                  toomasz, lepiej przeczytaj dokładniej instrukcję w temacie olejowym :!:
                                                  Do 1,9 TDI PD stosujemy normę 505.01 lu wyższą np 507.00 ale wystarczy w zupełności 505.01 i wymiana co 15 kkm
                                                  Jeżeli piszesz, że wyczytałeś o normie 506.00, 507.00 to wskazuje na dpf-a :!:
                                                  Napisz jakie oznaczenie ma silnik 1,9.
                                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                  =================================================

                                                  Komentarz

                                                  • toomasz
                                                    Elegance
                                                    • 2010
                                                    • 909
                                                    • Volkswagen
                                                    • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                                    Moj silnik to 1.9TDI AXR aż z ciekawosci pojde do garazu po ta instrukcję, bo z tego co pamietam, a niedawno patrzałem to pisało normy VW 506 507

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...