Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] automatyczne otwieranie klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez _tm_
    Zamieszczone przez maxpaynemm
    Zamieszczone przez marc!n
    jedno szczescie, że pracuje w aso i blacharnie mam obok - musza wyprostowac zawiasy i mocowania siłowników - mam nadzieje ze se to uda
    I tak podziwiam Tych u których klapa wygląda jak po dzwonie, a Oni nadal wytrwale modzą automatyczne otwieranie klapy :P
    Też mnie to zadziwia
    i mnie, od samego początku
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • u mnie jak na razie bez zmian - ciągle działa choć sprężyny osłabły, ale znowu nie na tyle żeby nie otworzyć klapy - wręcz przeciwnie - otwiera się "aksamitniej" :szeroki_usmiech
      - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

      Komentarz


      • potwierdzam jak przedmówca takie same objawy

        Komentarz


        • A ja dziękuję pięknie za sprężynki. Nie mam czasu zamontować, ale moze na urlopie Musze wreszcie dostać samochód bo już tydzień stoi u dealera i czeka na brakujące dokumenty z czech
          Mam i ja

          Komentarz


          • Link juz ktos dojscie do mocniejszych silownikuw tylniej klapy to skody octawi 2 kobi zebym mi sie klapa sama podnosila?????
            Witam

            Komentarz


            • podsyłam jeszcze link do strony w UK, mam ponad 600 odsłon filmiku z ich strony i oni też już to mają
              Automatic boot - Completed - Skoda Octavia Mk II (2004 - 2013) - BRISKODA
              - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

              Komentarz


              • A więc wróciłem z urlopu.

                Tam gdzie byłem był garaż i imadełko. Najpierw założyłem jedna sprężynkę. Wszystko szło świetnie otwierało się pięknie zamykało sie lekko. Odstawała klapa co prawda jakieś 1-1.5mm ale cóż począć ja to wiem i mnie wkurza, ale nikt tego nie zauważy


                Ale po trzech dniach raz na kilka razy klapa tak podskakiwała i się zatrzymywała i dopiero po kilku sekundach szła do góry. Pomyślałem sobie, że pewnie sprężyna się ugniata. Jako, że w domu nie mam garażu ani imadła stwierdziłem, że jak mi się później popsuje to już nie zrobię tak łatwo. A więc założyłem dwie. Teraz z dwóch stron i lekko klapa odstaje
                Działa nad wyraz świetnie Ale trzeba się namęczyć by zamknąć klapę. Ciągle mam ślady łap na szybie

                Podsumowując mod genialny w prostocie. Z moimi dwiema lewymi rekami z 10 minut pierwsza, z 5 minut druga
                Potem tylko owinięcie taśma izolacyjną czarną dla ładnego wyglądu i już

                Ale pytanie mam co w powyższej sytuacji. Zdjąć jedna? Czekać aż się ułożą?


                P.S. Wielkie dzięki dla pionierów!

                [ Dodano: Czw 29 Lip, 10 14:22 ]
                Update:
                wygląda tak:
                before
                Dropbox - 404
                after
                Dropbox - 404
                działa to tak:

                ale niestety przy pierwszej były zniszczenia:
                Dropbox - 404
                druga poszła jak po maśle
                Mam i ja

                Komentarz


                • A ja wczoraj zauważyłem dalsze słabnięcie siłowników - choć klapa wciąż się otwiera bez problemów to nie wiem jak będzie dalej :/ jeśli nadal będzie postępować ich zużycie (tzn wiem co będzie dalej, ale nie powiem )
                  - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                  Komentarz


                  • wymienisz siłowniki?
                    Mam i ja

                    Komentarz


                    • pewnie tak, jeśli przestanie się klapa otwierać, no i mam już parę koncepcji przeróbki tego otwierania tak żeby nie obciążać siłowników w przyszłości.
                      - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                      Komentarz


                      • może warto przerobić już teraz zanim padną. Podzielisz się koncepcją?
                        Mam i ja

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Al_Capone
                          zanim padną
                          jeśli padną? może ta degradacja siły się w pewnym momencie zatrzyma, bo to co jest teraz to sprężyny osłabły i siłowniki też ale nie na tyle żeby przestało działać, mają jeszcze nadwyżkę mocy ale nie jest to już to co było na początku.

                          koncepcja jest taka żeby inaczej montować sprężynę - nie na siłowniku - co będzie wymagało jakiegoś patentu który nie jest jeszcze w fazie wykonywania a projektowania czyli zarys w głowie ;-)
                          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                          Komentarz


                          • ja jestem dupa kompletna więc pozostaje mi tylko patrzyć ci na palce A potem po chamsku skopiować ;P mea culpa :twisted:
                            Mam i ja

                            Komentarz


                            • Jac_ek, też o tym myślałem, np w miejscu gdzie są takie gumowe, odstające dzyndzle w klapie...
                              mkII 20VT (600h worked)
                              Roooooomster

                              Komentarz


                              • Panowie.

                                Sciagnijcie sobie sprezyne po 3-4 miesiacach i przyrownajcie do nowej :twisted:

                                Problem lezy w tym, ze sprezyna w 97% swojego uzytkowania pozostaje scisnieta - i to na tyle mocno, ze niestety ale traci na tym odrzut samej klapy. Nie szukalbym przyczyny w miejscu zamontowania samej sprezyny, a amortyzatorach tudziez zle dobranej sprezynie :twisted:
                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez misiek^wro
                                  Problem lezy w tym, ze sprezyna w 97% swojego uzytkowania pozostaje scisnieta
                                  bez kozery powiem nawet że w 99,99%

                                  Zamieszczone przez misiek^wro
                                  Nie szukalbym przyczyny w miejscu zamontowania samej sprezyny, a amortyzatorach tudziez zle dobranej sprezynie
                                  IMHO jak najbardziej "winne" jest miejsce montażu gdyż jego rozmiar nie pozwala na zastosowanie mniejszej ale równie silnej sprężyny - zmieniając miejsce montażu sprężyny zyskamy dla niej odpowiednią przestrzeń do jej pracy, unikniemy prawdopodobnego uszkodzenia siłownika oraz zapewnimy jej długowieczność jeśli będzie pracować w przeznaczonym dla siebie zakresie. Sprężyna jest optymalna bo działa a jedynie miejsce montażu ją "niszczy"
                                  - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                  Komentarz


                                  • w ramach ciekawostek dzisiaj na parkingu pod sklepem przywaliłem klapą przypadkowo przechodzącej babce Ale nie piekliła się zbytnio no bo po jaką cholerę ocierała się prawie o mój samochód
                                    Mam i ja

                                    Komentarz


                                    • dziś wreszcie udało sie przywrócić klape bagażnika do stanu sprzed "modu" automatycznego otwierania klapy.

                                      pamiątacie filmik...

                                      klapa wyjechała około 1 cm do tyłu bo testowaliśmy wtedy sprezyny od wiatrówki :d
                                      naszczęście juz jest jak dawnej - otwieranie ręczne

                                      ale trzeba przyznać - dawno nie było takiego poruszenia jak przy tej modyfikacji naszych szkodników :diabelski_usmiech
                                      moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                                      sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                                      Komentarz


                                      • Witam! Czytałem wasze posty i gdzieś przegapiłem adres gzie można zamówić te sprężynki do O2 Kombi, jak ktoś może to niech podeśle mi adres.
                                        Niestety autkiem nie pochwalę się bo jeszcze nie mam , odbieram początkiem października
                                        Pozdrawiam
                                        Janusz Góra

                                        Komentarz


                                        • to ja napiszę kolejny cykliczny "raport" z użytkowania sprężyn:
                                          znów spadła siła otwierania zarówno sprężyny jak i siłowniki - słabnie ten zestaw ale pocieszające jest to że wciąż jeszcze działa choć coraz wolniej ale wciąż płynnie
                                          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Jac_ek
                                            to ja napiszę kolejny cykliczny "raport" z użytkowania sprężyn:
                                            znów spadła siła otwierania zarówno sprężyny jak i siłowniki - słabnie ten zestaw ale pocieszające jest to że wciąż jeszcze działa choć coraz wolniej ale wciąż płynnie
                                            to pocieszające ze wciąż działa - ja juz zapomniałem o tym modzie
                                            ale nie ukrywam ze wkurza mnie podnoszenie tej klapy ręcznie :evil:
                                            moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                                            sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez marc!n
                                              wkurza mnie podnoszenie tej klapy ręcznie :evil:
                                              :shock:
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez marc!n
                                                ale nie ukrywam ze wkurza mnie podnoszenie tej klapy ręcznie
                                                Mnie już nie :P
                                                Daniel

                                                Komentarz


                                                • Może ktoś się zdecyduje na taki fajny komplecik:
                                                  Link
                                                  Pozdrawiam,
                                                  Michał

                                                  Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez kropeck
                                                    Może ktoś się zdecyduje na taki fajny komplecik:
                                                    Żeby nie ta cena to decyzja byłaby szybka i oczywista :twisted:
                                                    Daniel

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X