Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • trasat23
    Rider
    • 2010
    • 417

    Zamieszczone przez voctawias
    Trasat jesteś w stanie odczytać numer amortyzatorów i jeszcze jedno odbierałeś na Kocmyrzowskiej czy Zakopiańskiej?
    Odbierałem na Kocmyrzowskiej. Dziś popatrzę na numery amorów.
    www.kawapelnaslonca.pl

    Komentarz

    • maro rs
      Elegance
      • 2014
      • 948

      Masakra - wczoraj zamówiłem RS, benzyna, automat, sporo dodatków - raczej niestandardowa konfiguracja. Dziś mail, że jak się nic nie zmieni to odbiór pod koniec listopada! Szok.
      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

      Komentarz

      • Dig Dug
        L&K
        S_OCP Member
        • 2005
        • 1306
        • Seat

        maro rs, Te niestandardowe dodatki, to może standard przy zamawianiu RS-a, jak np. auta z pakietem amazing dla ambiente, albo Golfy 7 z xenonami basic, bo raczej nie ma klientów co to by nie zamawiali za tę cenę tych dodatków. Więc może wpadłeś w czyjeś zamówienie ??

        Termin co najmniej dziwnie szybki. A pytałeś się czy listopad to 2014 czy 2015 ? :diabelski_usmiech
        Była O1 jest F2.

        Komentarz

        • maro rs
          Elegance
          • 2014
          • 948

          Z takich grubszych to webasto, szyberdach, aktywny tempomat, kessy z alarmem, ogrzewana szyba i fotele, przełączanie świateł, challenge i sunset - to raczej standard i jakieś drobiazgi jeszcze. A nie ma np. navi żadnej czy cantona. A zwykle większość zaczyna od columbusa i cantona. Więc dziwne
          "k..., aleś pan tu bestię postawił"

          Komentarz

          • ryhu
            Ambiente
            • 2014
            • 131
            • Octavia III (5E3)
            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

            Dzisiaj odebrałem i nic nie dudni ;-)
            Wszystko OK

            Komentarz

            • trasat23
              Rider
              • 2010
              • 417

              Przy pustym bagażniku w wersji AD2015 kombi nic nie dudni. Zawieszenie jest twarde, ale skoda mnie do tego przyzwyczaiła.
              W tym momencie największy problem stanowi podatność na podmuchy boczne na autostradzie. To kwalifikuje jako olbrzymi niewypał. Na szczęście autostrady będę odwiedzał sporadycznie.
              Ale tak poza tym jestem zadowolony.
              www.kawapelnaslonca.pl

              Komentarz

              • karpecik
                Rider
                • 2004
                • 279

                Zamieszczone przez trasat23
                Dziś, po 227 dniach oczekiwania odebrałem swojego czarnego skodilaka, z ramką na rejestrację z przodu zamontowaną przez ASO :roll:
                Po pierwszych kilometrach mogę napisać, że:
                - samochód robi lepsze wrażenie niż nowa O2, którą odbierałem 4 lata lemu
                - samochód jest wyraźnie przestronniejszy
                - fotele są równie wygodne
                Ale żeby nie było różowo, to:
                - na autostradzie samochód jest niestabilny. Wymaga ciągłej reakcji i korekty toru jazdy, zwłaszcza podczas wyprzedzania większych pojazdów (tir). Pewnie jest to efekt mniejszej masy.
                - nie mogę także stwierdzić, czy występuje efekt dudnienia, ponieważ bagażnik miałem zapakowany kompletem 4 letnich opon. Sprzedawca zapewnił mnie jednak, że skoda poradziła sobie z tym problemem.

                Generalnie na twarzy :yay: :yay: :yay: :yay:
                Nie przesadzaj z tą niestabilnością.
                Jechałem wczoraj do Poznania. Wiało jak szlag i tyle. Spaliłem 6.6 l/100km, a normalnie palę 6/100km.

                Komentarz

                • jerol
                  Ambiente
                  • 2014
                  • 188

                  Przy pelnym i pustym bagazniku w wersji 2015 mi dudni. Za to podmuchow wiatru nie odczuwam, tylko raz jak niemilosiernie wialo na autostradzie w pustym polu na wegrzech czulem przy predkosciach ponad 150km/h. W tym przypadku co kierowca to inne odczucia. Octavia jest wg mnie bardzo stabilna przy wiekszych predkosciach, pewnie z powodu tego zawiasu ktory jest dosyc twardy.

                  Komentarz

                  • kropi
                    Ambiente
                    • 2008
                    • 153

                    Zamieszczone przez trasat23
                    Dziś, po 227 dniach oczekiwania odebrałem swojego czarnego skodilaka,

                    Generalnie na twarzy :yay: :yay: :yay: :yay:
                    No nie wierzę, gratki
                    Mieliśmy razem odbierać, a u mnie już 13,000 natrzaskane...

                    Komentarz

                    • Dig Dug
                      L&K
                      S_OCP Member
                      • 2005
                      • 1306
                      • Seat

                      maro rs, Nie no zaszalałeś, a taka konfiguracja webasto z szyberdachem raczej nie zdarza się często. No to może coś się zmieniło Gratuluję zestawienia.
                      Była O1 jest F2.

                      Komentarz

                      • bob_best
                        Rider
                        • 2013
                        • 744
                        • Octavia III (5E3)
                        • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                        Zamieszczone przez trasat23
                        Przy pustym bagażniku w wersji AD2015 kombi nic nie dudni. Zawieszenie jest twarde, ale skoda mnie do tego przyzwyczaiła.
                        W tym momencie największy problem stanowi podatność na podmuchy boczne na autostradzie. To kwalifikuje jako olbrzymi niewypał. Na szczęście autostrady będę odwiedzał sporadycznie.
                        Ale tak poza tym jestem zadowolony.
                        polecam sprawdzić ile masz ciśnienia w oponach, u mnie było po wyjeździe >3 bary i było fatalnie, zszedłem do prawidłowego 2,2 i jest całkiem ok (choć nie tak dobrze jak w O2FL)
                        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                        Komentarz

                        • maro rs
                          Elegance
                          • 2014
                          • 948

                          Zamieszczone przez Dig Dug
                          maro rs, Nie no zaszalałeś, a taka konfiguracja webasto z szyberdachem raczej nie zdarza się często. No to może coś się zmieniło Gratuluję zestawienia.
                          Dzięki, trochę planuję autem pojeździć i nie chciałem żałować później, że czegoś nie wziąłem
                          "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                          Komentarz

                          • krzyzakp
                            L&K
                            • 2013
                            • 1016
                            • CUPA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                            maro rs, podejrzewam ze masz szczescie i podobna konfiguracje mieli i tak zakolejkowana i zdazyli jeszcze pare zmian zrobic pod Ciebie..
                            Z wiekszych dodatkow to jeszcze by było sporo do dorzucenia, choc pewnie COlumbusa i tak tam masz.. Widac ze autko glownie na miasto/krotsze trasy, skoro szyber i webasto Oby było faktycznie w listopadzie 2014

                            Moja O3 RS

                            Komentarz

                            • maro rs
                              Elegance
                              • 2014
                              • 948

                              Nie, właśnie żadnej navi nie mam, jak i cantona - świadomy wybór (cięcie kosztów -a nie zależało mi szczególnie). Auto codziennie będzie przejeżdżać 2x30 km głównie autostradą, trochę pojeździ po mieście, weekendowo ze 200 km różnymi drogami.
                              Szyber - bo podoba mi się z zewnątrz i czasem sobie otworzę, a webasto - fajna sprawa ogólnie, nigdy nie miałem, a zawsze chciałem - raz że odpada konieczność drapania, dwa że szybciej silnik będzie ciepły i będzie można dać w palnik
                              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                              Komentarz

                              • krzyzakp
                                L&K
                                • 2013
                                • 1016
                                • CUPA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                                Co komu trzeba Do wypasu to mozan dorzucic cała mase systemow od Skody, troche tego maja.. Webasto fajna rzecz, tez myslalem ale tez musiałem przyciac gdzies koszt, temu stwierdzilem ze lepiej wywalic webasto niz tempomat z radarem czy navi, bo przy glownie dlugich trasach, przydadza sie bardzo, a webasto nie bedzie odpalane czesto, a przy 600km trasy nie robi mi takiej roznicy czy dam w palnik po 5km czy po 10

                                Moja O3 RS

                                Komentarz

                                • Chris11
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 1587

                                  Zamieszczone przez maro rs
                                  a webasto - fajna sprawa ogólnie, nigdy nie miałem, a zawsze chciałem - raz że odpada konieczność drapania, dwa że szybciej silnik będzie ciepły i będzie można dać w palnik
                                  Skoro odpada drapanie, to po co jeszcze ogrzewana szyba? Gdzie ta oszczędność?

                                  Druga sprawa, to to, że na blacie szybciej pojawi się 90 stopni nie znaczy, że silnik jest gotowy na palnik. Olej może rozgrzewać się do optymalnej temperatury roboczej nawet przez 10km jazdy.

                                  Komentarz

                                  • maro rs
                                    Elegance
                                    • 2014
                                    • 948

                                    Ogrzewana szyba to już niewielka kasa, poczytałem opinię tych którzy mają to i to, że czasem się przyda od odparowania, czasem do poradzenia sobie z marznącymi opadami, czasem bo nagle postanowię wyjechać, itp.

                                    Co do palnika, jednak podgrzanie płynu chłodzącego przyspieszy nagrzewanie całego silnika, a więc przyspieszy gotowość na rzeczony palnik.
                                    "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                    Komentarz

                                    • wojcian
                                      Ambiente
                                      • 2013
                                      • 149

                                      Moim zdaniem webasto i ogrzewana szyba wcale sie nie gryzą , to tak ja z pytaniem po co komu szyberdach jak jest klima.

                                      Komentarz

                                      • trasat23
                                        Rider
                                        • 2010
                                        • 417

                                        Zamieszczone przez bob_best
                                        polecam sprawdzić ile masz ciśnienia w oponach
                                        To może być cenna uwaga. Dzięki
                                        www.kawapelnaslonca.pl

                                        Komentarz

                                        • mac_aaron
                                          Elegance
                                          • 2012
                                          • 984
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                                          Webasto to najlepsza opcja w całym cenniku 8) Jesień dopiero a ja już cieszę mordę jak wsiadam do ciepłego :P

                                          Komentarz

                                          • maro rs
                                            Elegance
                                            • 2014
                                            • 948

                                            Zgodnie z formularzem zamówienia:
                                            zamówiona 17.10.2014,
                                            odbiór najpóźniej 10.12.2014
                                            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                            Komentarz

                                            • HansHawk
                                              Drive
                                              • 2014
                                              • 47
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                                              Zamówiona: 11.07.2014
                                              Wyprodukowana: tydz. 41/2014
                                              Odebrana: 22.10.2014 :diabelski_usmiech

                                              Komentarz

                                              • ufo
                                                L&K
                                                • 2008
                                                • 1475
                                                • Octavia III combi (5E5)
                                                • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                                                dziś kolejna zmiana...z 50-go tygodnia produkcji zrobił się 48! widać, że coś się rusza. w moim przypadku zalegała panorama, już mnie nawet lutym straszyli :evil: a czekam na brykę, od 5-go sierpnia...aby do przodu :wink:

                                                Komentarz

                                                • maro rs
                                                  Elegance
                                                  • 2014
                                                  • 948

                                                  Ja po poczytaniu forum i wypowiedziach sprzedawców nastawiałem się na wiosnę, może nawet lato...absolutnie nie myślałem o tym roku, jak podano datę, to nawet miałem przez chwilę mieszane uczucia (bo sam koniec rocznika, bo zakup opon i felg na zimę, bo ten omawiany już tu wyjazd prosto w pluchę )
                                                  Ale te mieszane uczucia były tylko przez chwilę, teraz nie mogę się już doczekać.
                                                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                                  Komentarz

                                                  • polrob
                                                    Rider
                                                    • 2013
                                                    • 535
                                                    • Superb III (3V3)
                                                    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                                    Witam

                                                    czy zamawiał ktoś O3 na dniach, bo interesuje mnie termin produkcji czy wskakuje już 2015
                                                    Czytałem o zamówieniu maro rs ale wydaje mi się że to autko było już wcześniej zamówione tylko teraz jest skonfigurowane pod niego, gdyż znam przypadek zamówienia auta w wersji 1.4 elegance z zeszłego tygodnia i auto nie ma jeszcze w ogóle terminu produkcji.
                                                    jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...