Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez hubert78
    Koledzy pare stron do tyłu w tym temcie opisałem że tak czy siak wezwą was do US przy każdym wniosku a to z prostego powodu że US publikuje nr PKWiU na które jest odlicznie VAT, ale nie na wszystkich fakturach takowe numery są więc nie ma problemu jak wpiszecie fakturę za śruby lub gwoździe które i tak wam odrzucą
    A chyba lepiej pofatygować się osobiści i sparafować wniosek , niż wypełniać od nowa. W tym względzie moja opinia jest pozytywna jeśli chodzi o urzedników bo traktują cię jak człowieka. Chciałbym w ten sam sposób być traktowany co miesiąc przy składaniu dekleracji VAT-7
    Mój brat ma skład budowlany i skarbowy czasami dzwoni zapytać o daną pozycję z faktury - więc nie zawsze wzywają.
    Jest to też dla nich forma kontroli, czy taka faktura została wystawiona.

    Komentarz


    • Koledzy- mam prośbę. Czy miał ktoś do czynienia z żarówkami led na małym gwincie, o ekwiwalencie swiecenia wyższym niz 35W i mocy wyższej niz 3W?
      Zainteresowalem sie tematem bo z racji studiów siedzę nocami i sie ucze- przez co przychodzą mi rachunki wyższe o ok 15zl niż w analogicznym okresie zeszłego roku- z racji wymiany kilku swietlowek na takie o wyższej mocy...
      Pozdrawiam!
      Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

      Seat Leon FR 1.8TSI 2013

      Komentarz


      • Zamieszczone przez AKa
        przez co przychodzą mi rachunki wyższe o ok 15zl niż w analogicznym okresie zeszłego roku-
        prąd nie podrożał?

        Komentarz


        • Nie dostałem jeszcze karteczki o zmianie ceny od właściciela mojego mieszkania, ani niczego ze spółdzielni. I nie siedzę przy lampie oliwnej. :twisted:

          Widze różnice w kwh które zużywam. Przy zachowaniu mniej wiecej takich samych warunków (mniej gram na playstation vel. grzejnik/chlebak- za to wiecej pracuje przy kompie). A pralka, czajnik, piekarnik i płyta sa używane w podobnej ilości. A to- ze sumarycznie miesięcznie będzie jeszcze z 5 godzin na miesiąc drukarka chodziła- prawie pomijam.
          Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

          Seat Leon FR 1.8TSI 2013

          Komentarz


          • Ja sobie do czytania w nocy zapodałem Link

            Komentarz


            • AKa, ja kupiłem kilka miesięcy temu na stronie zarowkiledowe.com.
              To było kilka sztuk 7W E27 i jedna 5W E14. Wrażenia są takie, że światło jest "ciemniejsze", bardziej białe i trzeba się przyzwyczaić do siedzenia/czytania. Przy komputerach jest całkiem nieźle i tu nie odczuwam różnicy/dyskomfortu. Ale u mnie mała żarówka nie świeci do czytania bo jest za ciemna. 7Wat to chyba minimum do pracy przy biurku (odpowiednik 60W żarnikowej). Na pewno jest różnica w zużyciu energii elektrycznej. U nas to niecała 1kWh/dobę.
              Pisał Sebastian

              Komentarz


              • kup zarowki Ledowe - juz za 10 lat ci sie zwroci...
                nasza droga: www.wpzs.pl

                Komentarz


                • zapomniałem się pochwalić
                  w sylwestra wprowadziłem się do nowego domu (w budowie)

                  b.
                  5,5l/100

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez bobasek
                    zapomniałem się pochwalić
                    w sylwestra wprowadziłem się do nowego domu (w budowie)

                    b.
                    zapewne bez odbioru? :lol:
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • Czy ktoś stosuje ledy w halogenach, bo mam takowe w kuchnio - jadalni i mnie trochę to światło męczy oraz jest go dosyć sporo używanego, a tak może byłoby milsze dla oka i taniej w miesięcznym rozrachunku.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Jabar1975
                        kup zarowki Ledowe - juz za 10 lat ci sie zwroci...
                        Po wymianie większości oświetlenia na ledowe mam średnio o 30 zł mniej miesięcznie
                        Zamieszczone przez piramida
                        zapewne bez odbioru?
                        Jak bez odbioru ? Odbiór zrobiony komisyjnie w noc sylwestrową

                        Komentarz


                        • Jakie kupiłeś?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez natash
                            Jakie kupiłeś?

                            Do pokojów o małej powierzchni punktowe philipsa 4x1,5W lub 3x2,5W , do salonu 4x3,5w + 3x2,5W + lampa stojąca 2x1,5W ,

                            W poniższych pomieszczeniach zastosowałem żarówki led z dużo szerszym polem oświetlenia (wyglądają jak standardowe) natomiast umieszczone są w plafonach ? (czy jak to się tam nazywa) czyli między sufitem a żarówką masz coś na zasadzie lustra które odbija światło i dodatkowo osłonięte jest mlecznym szkłem które rozprasza światło

                            I tak w przedpokoju, gospodarczym i korytarzu wejściowym Activ Jet i philips 6W w kuchni i łazience 8W

                            Wszystkie powyższe żarówki z barwą ciepłą

                            Garaż i oświetlenie przed chałupą 8x1,5 W światło zimne dodatkowo w garażu mam dwa halogeny do jakiegoś poważniejszego dłubania

                            Komentarz


                            • Jakie kupiłeś?
                              Link

                              Od 3 lat żadna nie padła. A mam ich 27 sztuk.
                              Polecam.

                              Komentarz


                              • O właśnie szukam czegoś takiego co będzie rozpraszało światło, a nie świeciło punktowo.

                                Komentarz


                                • Miał ktoś z was styczność z plastikową podbitką ? Ponieważ jeden z moich dłużników ma dla mnie propozycję "nie do odrzucenia "
                                  jak to to się ma do drewna ?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez hubert78
                                    Miał ktoś z was styczność z plastikową podbitką ? Ponieważ jeden z moich dłużników ma dla mnie propozycję "nie do odrzucenia "
                                    jak to to się ma do drewna ?
                                    Co chcesz wiedzieć? Jestem przedstawicielem jednego z producentów takich podbitek (i nie tylko, rynien wykładzin, rur). Wal na PW, nie obiecuję że dziś odpowiem, ale do jutra na pewno
                                    Piter
                                    tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
                                    KM i Nm dołożył gregor10

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez piramida
                                      zapewne bez odbioru?
                                      całkowicie kompletnie na dziko
                                      komin ciągnie aż za bardzo, piec pali, gazu nie mam, prąd jest, nie ma co cyrać
                                      nie mogę zrobić inwentury bo geodeta nie lubi śniegu
                                      5,5l/100

                                      Komentarz


                                      • Panowie jak pozwolicie to jeszcze pomęczę was z tym ogrzewaniem.

                                        Tak wiec mieszkanie ma mieć 70 mkw. Sklada się z 2 sypialni po ok 11-12 mkw reszta to salon z aneksem łazienka i wc. I tak w sypialniach zwykłe grzejniki . Salon, aneks kuchenny, wc i łazienka to podłogówka. W łazience dodatkowo grzejnik. Pani od developera mówi ze nie dam rady tak pgrzac mieszkania i ze do podłogowki trzeba dorzucić koneicznie grzejnik w salonie i w kuchni. I że oni to zrobią za 200 zł mkw. Oszaleli. Wiec zadzwonilem do firmy która się zajmuje ogrzewaniem podłogowym. I tam pan mówi że spokojnie da się ogrzać podłogówką skoro to nowy budynek i nie trzeba dodatkowych grzejników w salonie.
                                        Ich firma bierze 70 zl za mkw podłogówki plus koszt rozdzielaczy i termostaty. Za kocioł chcą okolo 5800 zł. Miałby on ogrzewac wodę do grzejnikow podłogowki kranu + ewentualnie jakis grzejniczek w garażu piętro niże ) tuz przy kotlowni. No i pytam was czy wystarczy mi sama podlogowka na tych 50 mkw + po grzejniku w sypialni i w lazience ? Czy jednak dac grzejnik w salonie. Chociaz za cholere go tam nie widze bo miałby być umiejscowiony na tej ścianie na ktorej widzę telewizor . nie chce popełnić błędu i czegos nei dac zeby potem nie załować. I jak ma się podłogowe do paneli/parkitu ktory miałby być w salone bo aneks kuchenny, wc, lazienka i hool to terakota więc luz. Są różne opinie co do paneli jakie nalezy zastosowac przy podłogowce. Jedni piszą ze każde inni ze tylko dedykowane.
                                        a może olac ta podlogowke i zrobić wszedzie grzejniki?
                                        każde uwagi mile widziane pozdrawiam
                                        BYŁA o1 rs
                                        BYŁA o2 1.6
                                        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                        Komentarz


                                        • Olać grzejniki i zrobić wszędzie podłogówkę z najmniejszym kotłem kondensacyjnym...
                                          Co do paneli, to sam mam podobny dylemat i nie wiem, czy nie skończy się płytkami w 100%.
                                          Jeśli założysz grzejniczek w garażu, to lwią część rachunku za gaz będzie stanowiło wygrzanie tegoż właśnie garażu.
                                          Raz, że dupa a nie odzysk z kondensacji, a dwa, to to, że nagrzanie garażu do zadanej nawet najniższej temperatury po wstawieniu 1,5t lodowatej skody będzie nie lada biznesem dla gazowni. Tak myślę...
                                          Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                          Piszę poprawnie po polsku.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez blackrs
                                            Pani od developera mówi ze nie dam rady tak pgrzac mieszkania i ze do podłogowki trzeba dorzucić koneicznie grzejnik w salonie i w kuchni. I że oni to zrobią za 200 zł mkw.
                                            Pier... głupoty
                                            Zamieszczone przez blackrs
                                            Ich firma bierze 70 zl za mkw podłogówki plus koszt rozdzielaczy i termostaty. Za kocioł chcą okolo 5800 zł.
                                            Czyli tak na szybko licząc wyjdzie na koniec ok 12-13 tys zł - jak się poszarpiesz to jeszcze 1000 zł powinieneś utargować

                                            Zamieszczone przez blackrs
                                            Są różne opinie co do paneli jakie nalezy zastosowac przy podłogowce. Jedni piszą ze każde inni ze tylko dedykowane.
                                            Drewno jakie by nie było czy surowa decha czy wiór czy cokolwiek innego jednak jest izolatorem ciepła czyli zwiększa się bezwładność podłogówki

                                            Edit
                                            W salonie najlepszym rozwiązaniem, wg mnie oczywiście, jest terakota (głównym surowcem do produkcji jest typowa glina) stosunkowo szybko się nagrzewa i dość długo trzyma ciepło. U siebie mam w salonie grubą płytkę gresową i tutaj troszkę dłuższej muszę czekać na osiągnięcie "efektu" podłogówki - czyli pomimo stosunkowo niskiej zadanej temperatury na regulatorze (20-21 stopnie) masz komfort w postaci "ciepłych sandałów" i świerzości powietrza

                                            Komentarz


                                            • Przy klepce, panelach, deskach imo nie ma żadnego sensu robić podłogówki... Po co - sąsiadowi z dołu swoim kosztem sufit grzać ?

                                              Podłogówka jest super, jeśli materiał przewodzi - drewno (i pochodne) nie przewodzą i koniec - nie odda ciepła w górę tylko zatrzyma, dyskusja o bezwładności jest w tym przypadku o kant dupy rozbić...

                                              Komentarz


                                              • hmm ale ja nie widze w salonie żadnych płytek imo tylko drewno. a są niby te specjalne do podłogówki?
                                                BYŁA o1 rs
                                                BYŁA o2 1.6
                                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez smer
                                                  Jeśli założysz grzejniczek w garażu, to lwią część rachunku za gaz będzie stanowiło wygrzanie tegoż właśnie garażu.
                                                  Raz, że dupa a nie odzysk z kondensacji, a dwa, to to, że nagrzanie garażu do zadanej nawet najniższej temperatury po wstawieniu 1,5t lodowatej skody będzie nie lada biznesem dla gazowni. Tak myślę...
                                                  Jeśli podłączy grzejnik garażowy + da niską krzywą grzania + będzie miał w dupie czy w garażu jest 12 czy 7 stopni (byle by nie przesadzić przy dużych mrozach i nie zamrozić wody w grzejniku - ale na to krzywa nie powinna pozwolić) to kondens nie będzie problemem - przy kondensie niestety parę godzin i prób trzeba zrobić żeby dostosować do swoich potrzeb

                                                  Komentarz


                                                  • Jeśli podłączy grzejnik garażowy + da niską krzywą grzania + będzie miał w dupie czy w garażu jest 12 czy 7 stopni (byle by nie przesadzić przy dużych mrozach i nie zamrozić wody w grzejniku - ale na to krzywa nie powinna pozwolić) to kondens nie będzie problemem - przy kondensie niestety parę godzin i prób trzeba zrobić żeby dostosować do swoich potrzeb
                                                    co do garazu to chodiz mi o to by przy najwiekszych mrozach nie bylo tam 1 stopnia tylko 5-10 bo jak mam mieć nad nim pokój to już mniej w mieszkaniu będe musial grzać. ale ten gzrejnik nie jest tam koniecznością i może go odpuszczę
                                                    BYŁA o1 rs
                                                    BYŁA o2 1.6
                                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X