Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Rok z Bagien
    L&K
    • 2010
    • 1172

    Zamieszczone przez bohen
    Panowie macie jakieś sprawdzone noclegi na południu Chorwacji, np. Baska Voda, Makarska, Orebić. Pytam, ponieważ wybieramy się ze znajomymi (10-12 osób) i troszkę się boimy jechać w ciemno (nie wiem czy uda się znaleźć w sierpniu nocleg w jednym miejscu dla tylu osób).
    Spróbuj tutaj:



    Fantastyczne miejsce (choć dużo schodów), pomiędzy BV a Makarską (i tu, i tu można iść/jechać na spacer), blisko Promajna, niezapomniane widoki, spoko właściciele (Igor koślawi angielski, ale można się dogadać bez problemu).

    pzdr

    Komentarz

    • Arti_r1
      RS
      • 2008
      • 2626

      Zamieszczone przez ruwado
      ja jadę do Komodora
      aaa kojarzę ten hotel Idąc do Orebic'a spacerem przechodziłem pod jego ścianą z tarasu/basenu i niezbyt ciekawie tam pachniało:P Ale oprócz tego z zew. wyglądał spoko.
      Fabryka Barw :]

      Czarna O1 rs-line tdi
      Srebrna O2 Scout

      DACAR.team

      Komentarz

      • johny1412
        Classic
        • 2011
        • 29
        • Octavia II (1Z3)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        szukam jakiegoś miejsca w chorwacji z piaszczystą plażą bo dziecko małe i lubi pokopać możecie coś polecić?

        Komentarz

        • Walt
          L&K
          • 2011
          • 1065
          • Seat

          Też miałem ten dylemat kilka lat temu, ale okazało się że roczne dziecko kamykami też się świetnie bawi
          Plaże piaszczyste są rzadko spotykane, a piasek czarny i brudzi (tak mawiają)
          SPOT Poznań ->

          Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

          Komentarz

          • Tobi77
            Rider
            • 2012
            • 509
            • Octavia I combi (1U5)
            • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

            Też dołączam się do pytania - możecie polecić SPOKOJNE miejsce blisko morza, z fajną plażą dla rodziny 2+1?
            Moja Octavia

            Komentarz

            • loyd
              RS
              • 2010
              • 2342

              Pewnie, że możemy .... Pytanie w jakim budżecie ?

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                johny1412, tak jak Walt, pisze. mój 4 - latek (pierwszy raz był w Cro) też się świetnie bawił kamykami. I tak jest do dzisiaj. Tez za pierwszym razem, myślałem, że bvz piachu to klapa.

                Dzisiaj po 4 pobytach w Cro wiem, że plaża piaszczysta = brudna (mętna) woda. Piach w majtkach itp.

                Na żwirowej - woda kryształ, dziecko fajnie się bawi (my budujemy z moim - obecnie - 7 latkiem) twierdze, z dużych i małych kamieni. Poza tym, jak jest żwir i krystaliczna woda, można obserwowac w wielu miejscach rybki - to dla dziecka jest frajda. Dla mnie zresztą też
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                • AdamB
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 8028
                  • Octavia IV (NX3)
                  • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                  Zamieszczone przez ruwado
                  Dzisiaj po 4 pobytach w Cro wiem, że plaża piaszczysta = brudna (mętna) woda. Piach w majtkach itp.
                  Przed ostatnio w jak bylem w Duce Luka kolo Omisu to do plarzy piaszczystej mialem 60metrow, ale chodzilem na zwirowa 100 metrow dalej z powodow wlasnie tych co napisales. Ostatnio ze znajomymi z dwu letnim dzieciakiem pojechalismy na wyspe Rab do Loparu bo chcieli koniecznie piach. Po dojechaniu na miejsce i to co zobaczylismy..... eh ..... powrot na lad i ostatenie wyladowalismy w Binije kolo Zadaru i dzieciak byl wniebowziety na zwirowej plazy z krystalicznie czysta woda a nie zurem w Loparze.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz

                  • ruwado
                    RS
                    • 2009
                    • 14883
                    • Octavia IV (NX3)

                    AdamB, nic dodać nic ująć. Ja też wyznaję tę zasadę - w Cro ani piach, ani beton, tylko żwirek. Fajna jest plaża na wyspie Pag - Cista. Niedaleko Novalji. Tam jest piasek wymieszany ze żwirkiem na brzegu, w wodzie z początku są kamienie i żwir, a 2 metry w głąb wody jest piach. Wtedy nie jest tak zmącone, ale za tok jest głębiej. Więc dla dzieci tylko przybrzeżne kamyczki zostają. Do piachu małe dziecko nie dojdzie.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz

                    • robert70
                      Rider
                      • 2008
                      • 499

                      Zamieszczone przez Tobi77
                      Też dołączam się do pytania - możecie polecić SPOKOJNE miejsce blisko morza, z fajną plażą dla rodziny 2+1?
                      wyspa Brać miejscowość Splitska mieszkałem tam w 2008 przysłowiowa "Chata za wsią" zejście do plaży /komyczki/ 5 min na plaży natryski ze słodką wodą fajna zatoczka mój syn był zachwycony, na smym Braciu też fajnie, jest gdzie sie ruszyć. dokładne namiary mogę dać na priv
                      O2 FL 1,6 Mint "MAŁA CZARNA" LPG - LandiRenzo

                      Komentarz

                      • Tobi77
                        Rider
                        • 2012
                        • 509
                        • Octavia I combi (1U5)
                        • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                        W normalnym. :P Dwa tygodnie w jakimś pensjonacie, najlepiej małym prywatnym, bez wyżywienia, z możliwością gotowania. W okolicy wystarczy jakaś knajpa i sklep, no i dobra plaża. :P
                        Moja Octavia

                        Komentarz

                        • 4x4BKF
                          L&K
                          • 2010
                          • 1279

                          Chyba wyleczylem się z Chorwacji w tym roku. Na ten weekned (który trwał 8 dni) pojechalismy do naszej chałupy w Korbielowie. I jakie wnioski??
                          Córcia (niecałe pół roku) marudzi w czasie jazdy dłuższej niż 1,5h. Poza tym gdyby nie marudziła, to i tak co jakieś 2,5-3h trzeba zrobić przerwę na karmienie ok. 0,5h.
                          Jazda dodatkowo z przyczepą byłaby jeszcze nieco wolniejsza. 130km/h to max bo raz że więcej landryna nie da rady chyba a jesli da to spalanie będzie ca.30l/100.
                          Czyli podróż na Istrię trwałaby jakieś całe dwa dni zamiast 16h.
                          Zobaczymy, może się dzieciak zaprawi do podróży w te niecałe trzy miesiące.
                          4x4

                          Komentarz

                          • ruwado
                            RS
                            • 2009
                            • 14883
                            • Octavia IV (NX3)

                            4x4BKF, to masz problem. Mój obecny 7 latek 24 h wytrzymywał w samochodzie rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu i cztery lata temu.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz

                            • 4x4BKF
                              L&K
                              • 2010
                              • 1279

                              Zamieszczone przez ruwado
                              4x4BKF, to masz problem. Mój obecny 7 latek 24 h wytrzymywał w samochodzie rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu i cztery lata temu.
                              Trzylatkowi pewne rzeczy jesteś w stanie wytłumaczyć)

                              Jedyny problem to to, że nie pojawimy się w "ulubionej" ostatnio Chorwacji i przepadnie 150euro zadatku - no chyba że znajde kogoś kto weźmie nasze miejsce w danym terminie.

                              Ale jesli nie chorwacja to pewnie polecimy gdzieś niedaleko.

                              Polskie morze nie wchodzi w grę - mimo że w Kuźnicy (Półwysep Helski) mam do spóły z kolegą przyczepę na cały sezon VI-IV postawioną.
                              Do Bułgarii gdzie też jest metraż wypoczynkowy za daleko autem się tłuc.
                              4x4

                              Komentarz

                              • Walt
                                L&K
                                • 2011
                                • 1065
                                • Seat

                                4x4BKF, Moje lepiej wytrzymują drogę do Chorwacji niż niedzielne wyjazdy do Poznania, więc może akurat nie będzie tak źle :wink:
                                SPOT Poznań ->

                                Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                Komentarz

                                • ruwado
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 14883
                                  • Octavia IV (NX3)

                                  Zamieszczone przez 4x4BKF
                                  Trzylatkowi pewne rzeczy jesteś w stanie wytłumaczyć)
                                  może podróż nocą
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz

                                  • AdamB
                                    RS
                                    S_OCP Member
                                    • 2007
                                    • 8028
                                    • Octavia IV (NX3)
                                    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                    ruwado, nic nie pomoze, ostsanio nasi znajomi jechali z 2 latkiem i noca byl problem rowniez, jezeli 4x4BKF, widzi ze dzieciak nie daje rady i zaczyna marudsic nad Baltyk to Chorwacje trzeba w tym roku odpuscic a szczegolnie jeszcze z przyczepa na haku. Szkoda nerwow.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz

                                    • mkz
                                      Ambiente
                                      • 2008
                                      • 138

                                      Zamieszczone przez 4x4BKF
                                      Zobaczymy, może się dzieciak zaprawi do podróży w te niecałe trzy miesiące.
                                      Jako stary praktyk wyjazdów z dziećmi do Cro (teraz mają 8 i 4 ale jeżdżą praktycznie od urodzenia - młodsza miała trochę ponad 4 mies. kiedy jechała pierwszy raz... i były to bardzo udane wakacje) powiem - jedź. 3 miesiące to baaaardzo dużo dla pół rocznego szkraba - wszystko może się jeszcze zmienić w kwestii podróżowania. Poza tym ciągniesz dom na kółkach - w razie draki będziesz jechał dłużej - ale w końcu jedziesz na wakacje nie na wyścigi. Opcja jazdy nocnej też jest warta uwagi. Raz, że masz mniejszy ruch co przy ciągnięciu "budy" ma znaczenie a dwa, to jest jednak duża szansa, że maluch padnie i będziesz miał kilka godzin spokojnej jazdy. Z naszymi w młodszym wieku, kiedy jechaliśmy do Cro, to zawsze rytm jazdy był dostosowany do nich - śpią - jedziemy i nawet nie ma opcji aby się zatrzymać - bo mogą się obudzić (i zawsze jechaliśmy przynajmniej częściowo nocą). A jak się w końcu obudziły to dopóki nie marudziły jechało się dalej - dopiero kiedy podnosił się bunt na pokładzie - to przerwa na hasanie. I - choć generalnie obie córcie w sumie dobrze jeździły - to zdarzały się wyjazdy "trudne", kiedy przerwy musiały być częste i długie - cóż wtedy trudno - trzeba wziąć na luz i kolebać się dłużej - za to Jadran potem wszystko wynagradza :szeroki_usmiech

                                      Komentarz

                                      • piramida
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 12222
                                        • Superb III (3V3)

                                        Zamieszczone przez ruwado
                                        Zamieszczone przez 4x4BKF
                                        Trzylatkowi pewne rzeczy jesteś w stanie wytłumaczyć)
                                        może podróż nocą
                                        nocą jest najprzyjemniej, w zeszyłm roku jechałem właśnie z 3 latkiem i praktycznie przespał całą podróż, wyjechaliśmy cos około 18 i na rano bylismy na miejscu
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz

                                        • loyd
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 2342

                                          Jak z dzieckiem to tylko w nocy ..... Masz minimum 5 h spokojnej jazdy.

                                          Komentarz

                                          • Yarwa
                                            Elegance
                                            • 2010
                                            • 915
                                            • BMW

                                            tak jak piszesz w nocy, a pozniej to chyba tylko dvd z ulubionymi bajkami

                                            Komentarz

                                            • loyd
                                              RS
                                              • 2010
                                              • 2342

                                              Wczoraj wracałem z Władka i przez 3 h słuchałem świnki pepy z DVD .... :wink:

                                              Komentarz

                                              • majkel123
                                                Rider
                                                • 2010
                                                • 570

                                                Ja w tym roku wybieram się z rodzinką na Korcule - Zavalatica.
                                                Podobno cisza i spokuj, nawet nuda ale o to właśnie mi chodzi

                                                Czy ktoś z forumowiczów może podpowiedzieć jak wygląda sprawa promów :?:
                                                Jakie koszty i czas przeprawy, chyba ze Splitu jest najlepiej :?:
                                                Arctic 1.8 TSI DSG7

                                                Komentarz

                                                • aro_40
                                                  RS
                                                  • 2007
                                                  • 1529
                                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                  Zamieszczone przez mkz
                                                  Zamieszczone przez 4x4BKF
                                                  Zobaczymy, może się dzieciak zaprawi do podróży w te niecałe trzy miesiące.
                                                  Jako stary praktyk wyjazdów z dziećmi do Cro (teraz mają 8 i 4 ale jeżdżą praktycznie od urodzenia - młodsza miała trochę ponad 4 mies. kiedy jechała pierwszy raz... i były to bardzo udane wakacje) powiem - jedź. 3 miesiące to baaaardzo dużo dla pół rocznego szkraba -
                                                  Każde dziecko inaczej znosi podróż.
                                                  Mój syn od urodzenia - jak wsiadł do autka od razu zasypiał. Tak więc jakiekolwiek podróże nie stanowiły problemu. Natomiast córcia... jak przejechała 15 km bez płaczu to było super... Żona dojeżdżała wtedy 2 h na uczelnię - córcia praktycznie cały czas takiej podróży (w obie strony) spędzała na rękach - inaczej nie dało sie podróżować (uszy pękały i szkoda było dzieciaka). Pierwsza dłuższa podróż to w wieku 4 lat
                                                  If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                                  _______________________________________
                                                  a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                                  Komentarz

                                                  • ruwado
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 14883
                                                    • Octavia IV (NX3)

                                                    Zamieszczone przez loyd
                                                    Wczoraj wracałem z Władka i przez 3 h słuchałem świnki pepy z DVD .... :wink:
                                                    pamiętam pierwszy i drugi wyjazd do Cro - odpowiednio 24 h i 17 h jazdy - płyta z piosenkami "Jada jada misie...". Cały czas :P Ale wytrzymaliśmy. Młody nie marudził.
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...