Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • krzygaj
    Rider
    • 2008
    • 627
    • Octavia II (1Z3)
    • BKD 2.0 TDI 140 KM

    aro_40, miał farta, albo tak dobrze znał język, że uznali za swojego :szeroki_usmiech
    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

    Komentarz

    • dato
      L&K
      • 2012
      • 1431

      W Orebicu też "od zawsze" ta pomoc doraźna z gipsowaniem włącznie była nieodpłatna i też wystarczał paszport.

      Komentarz

      • Alonzo_
        RS
        • 2009
        • 2460
        • Hyundai

        Zamieszczone przez dato
        W Orebicu też "od zawsze" ta pomoc doraźna z gipsowaniem włącznie była nieodpłatna i też wystarczał paszport.
        Matko, co za dziki kraj. Tu płać, tam nie. Toż to idealny grunt do nadużyć i korupcji. Aż strach. Trzeba tam na zsyłkę wysłać naszych po tej kadencji to zrobią porządek i z tą służbą zdrowia i ze wszystkim..."by im żyło się lepiej"

        A co tematu to znaczy co jak coś się stanie trzeba jechać do lekarza zrobić aferę, wydrzeć ryja jak będą domagali sie kasy? I dopiero jak wypierdolą nas na chodnik wejść/wczołgać się znowu i wtedy już płacić?
        Ja pierdole co za kraj o co tam kaman? A jak już zabraknie sił żeby się znowu wczołgać albo nikt nie pomoże i się zejdzie na tym chodniku?
        Widać że tam chyba "nasi" maczali paluchy.
        Na zasadzie: Z "obcego" za wszystko ściągniemy - myśli jeden lokalny cwaniak z drugim? To nic że mają to za free...nie orientują sie- niech płaca gamonie :szeroki_usmiech
        Bo dla mnie wydaje się normą że przed gipsem należałoby wiedzieć po co gipsować > czyli zrobić rtg, ale to kosztuje 50-ileś tam ojro dylan80 pisał....czyli niepłatne ale płatne? To jak ? Burdel jednym słowem wynika z tego co tu jest pisane ludziska. Strach jechać :shock:

        Komentarz

        • marbab
          RS
          • 2009
          • 4713
          • Fiat
          • BMM 2.0 TDI 140 KM

          Ja sie juz tam raczej nie wybieram. Zdziercy i tyle, chca za wszystko kase i to czesto w kosmicznych nominalach. Niemcy i tak beda dalej pompowac, ale ja nie zamierzam. Niestety Chorwaci obrosli w piorka :?
          Marek



          Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
          Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

          Komentarz

          • ketivv
            L&K
            • 2011
            • 1155

            Zamieszczone przez aro_40
            A jedyne co wymagali to paszport. I bez żadnych opłat !!!!
            dokładnie potwierdzam sam paszport i bez najmniejszych problemów
            2 razy wizyta u lekarza w przychodni, badanie krwi i recepta na antybiotyk gratis płaciłem tylko za lek osłonowy i to w roku 2006

            Zamieszczone przez marbab
            Ja sie juz tam raczej nie wybieram. Zdziercy i tyle, chca za wszystko kase i to czesto w kosmicznych nominalach. Niemcy i tak beda dalej pompowac, ale ja nie zamierzam. Niestety Chorwaci obrosli w piorka
            odrobinę pewnie obrośli ale z ciekawości to za co chcą kasę w "kosmicznych nominałach" ?

            Komentarz

            • marbab
              RS
              • 2009
              • 4713
              • Fiat
              • BMM 2.0 TDI 140 KM

              ketivv, glownie oplaty portowe, gdzie nawet w Skandynawii sa znacznie nizsze (cezsto tez placenie dwa razy za to samo), oplata za parking 10 euro/dzien, pozwolenie na nurkowanie, klimatyczne, nawet w kiblach drogo Ceny w restauracji tez jak w starej Unii. Zywnosc tez tania nie jest, jedynie paliwo na znosnym poziomie. Zdecydowanie lepiej jechac do Czarnogory, Albanii lub nawet Grecji.
              Marek



              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

              Komentarz

              • ketivv
                L&K
                • 2011
                • 1155

                Zamieszczone przez marbab
                nawet Grecji
                ile tańsze są knajpy w Grecji ?
                ile kosztuje paliwo ?
                też tam trzeba jakoś dotrzeć

                Zamieszczone przez marbab
                klimatyczne
                opłaty klimatyczne 1€/dzien od osoby dorosłej niewiele więcej jak w Polsce (a w niektórych przypadkach taniej)

                Zamieszczone przez marbab
                Ceny w restauracji tez jak w starej Unii
                ogólnie nie jest tanio ale w "starej UE" to jednak jeszcze znacznie drożej

                Zamieszczone przez marbab
                oplata za parking 10 euro/dzien
                to kwestia umowna, pytanie gdzie i za co wszytko zależny od tego gdzie chcesz zaparkować, większości z nas nie kasują 10€/dzień za parking

                Komentarz

                • marbab
                  RS
                  • 2009
                  • 4713
                  • Fiat
                  • BMM 2.0 TDI 140 KM

                  ketivv, resteuracje w Grecji na podobnym poziomie, paliwo troche drozsze, ale cala reszte mam za free.

                  Sporo mi krwi napsuli swoim podejsciem, wiec nie chce mi sie drazyc tematu, sa zdecydowanie lepsze miejsca na swiecie.
                  Marek



                  Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                  Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                  Komentarz

                  • ketivv
                    L&K
                    • 2011
                    • 1155

                    Zamieszczone przez marbab
                    ale cala reszte mam za free.
                    sorry ze zapytam ale co to jest cała reszta ?

                    Zamieszczone przez marbab
                    Sporo mi krwi napsuli swoim podejściem, wiec nie chce mi się drążyć tematu,
                    być może ale przez ten pryzmat oceniasz całość Chorwacji - nie bronię Chorwatów sam uważam, że obrastają w piórka - wciąż nie jest tam źle, dla mnie głównie na samym południu za to w okolcie Zadaru więcej nie wrócę bo się osobiście zraziłem

                    każdy z nas ma jakieś doświadczenia a czasami warto się nimi podzielić

                    Komentarz

                    • marbab
                      RS
                      • 2009
                      • 4713
                      • Fiat
                      • BMM 2.0 TDI 140 KM

                      Zamieszczone przez ketivv
                      sorry ze zapytam ale co to jest cała reszta ?
                      mowie tu o swoim przypadku tj. czarter, oplaty portowe, parking samochodu, etc.

                      Moze dla rodziny z dziecmi HR sie oplaca, ale dla mnie nie bardzo. Przejadla mi sie troche, lepiej zobaczyc cos nowego
                      Marek



                      Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                      Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                      Komentarz

                      • ketivv
                        L&K
                        • 2011
                        • 1155

                        Zamieszczone przez marbab
                        tj. czarter, oplaty portowe, parking samochodu, etc.
                        w Grecji jest taniej ? bo chyba nie za darmo ;-)

                        widać to że Cro stała się popularna

                        Komentarz

                        • Andja
                          Rider
                          • 2006
                          • 596

                          kto ostatnimi dniami wracał z Cro przez Czechy???
                          przed Ostrawą jest remont autostrady i w 2h korku ludzie stoją. prawda to?

                          Komentarz

                          • dylan80
                            Rider
                            • 2009
                            • 625

                            ja wracałem w piątek rano zeszły i co prawda zwężenie jest, ale żadnych korków nie uświadczyłem....
                            godzina między 6 a 8 rano....

                            Komentarz

                            • dato
                              L&K
                              • 2012
                              • 1431

                              Zamieszczone przez Alonzo_
                              Zamieszczone przez dato
                              W Orebicu też "od zawsze" ta pomoc doraźna z gipsowaniem włącznie była nieodpłatna i też wystarczał paszport.
                              Matko, co za dziki kraj. Tu płać, tam nie. Toż to idealny grunt do nadużyć i korupcji. Aż strach. Trzeba tam na zsyłkę wysłać naszych po tej kadencji to zrobią porządek i z tą służbą zdrowia i ze wszystkim..."by im żyło się lepiej"

                              A co tematu to znaczy co jak coś się stanie trzeba jechać do lekarza zrobić aferę, wydrzeć ryja jak będą domagali sie kasy? I dopiero jak wypierdolą nas na chodnik wejść/wczołgać się znowu i wtedy już płacić?
                              Ja pierdole co za kraj o co tam kaman? A jak już zabraknie sił żeby się znowu wczołgać albo nikt nie pomoże i się zejdzie na tym chodniku?
                              Widać że tam chyba "nasi" maczali paluchy.
                              Na zasadzie: Z "obcego" za wszystko ściągniemy - myśli jeden lokalny cwaniak z drugim? To nic że mają to za free...nie orientują sie- niech płaca gamonie :szeroki_usmiech
                              Bo dla mnie wydaje się normą że przed gipsem należałoby wiedzieć po co gipsować > czyli zrobić rtg, ale to kosztuje 50-ileś tam ojro dylan80 pisał....czyli niepłatne ale płatne? To jak ? Burdel jednym słowem wynika z tego co tu jest pisane ludziska. Strach jechać :shock:
                              Zamieszczone przez marbab
                              Ja sie juz tam raczej nie wybieram. Zdziercy i tyle, chca za wszystko kase i to czesto w kosmicznych nominalach. Niemcy i tak beda dalej pompowac, ale ja nie zamierzam. Niestety Chorwaci obrosli w piorka :?
                              Panowie, mam skrajnie przeciwne doświadczenia. NIGDY potrzebując pomocy (dla innych, mnie odpukać ominęły "grubsze" tematy) nie musiałem rozdzierać ryja. A umiem
                              Nie wiem, jak Wy do ludzi podchodzicie, ale ja jeżdżę do Chorwacji od 11 lat, rdzenni charakter mają specyficzny, ale z naszymi "Irenkami" w rejestracji POZ nie śmiałbym ich porównywać...

                              Komentarz

                              • fan
                                Elegance
                                • 2009
                                • 760

                                Jade w tym roku do Dubrovnika i szukam jakiegos noclegu w okolicach Passau,moze byc po stronie niemieckiej jak i austriackiej.Co polecacie i jakie koszta?
                                Respect All,Fear No One!

                                Komentarz

                                • kris17009
                                  Ambiente
                                  • 2012
                                  • 235

                                  Zamieszczone przez Andja
                                  kto ostatnimi dniami wracał z Cro przez Czechy???

                                  przed Ostrawą jest remont autostrady i w 2h korku ludzie stoją. prawda to?
                                  Wracałem w ostatnią niedzielę w godzinach przedpołudniowych. Żadnego zwężenia nie zauważyłem, a tym bardziej korka.


                                  Moja furka:
                                  -------------------------
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                  Komentarz

                                  • Alonzo_
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 2460
                                    • Hyundai

                                    Zamieszczone przez dato

                                    Panowie, mam skrajnie przeciwne doświadczenia. NIGDY potrzebując pomocy (dla innych, mnie odpukać ominęły "grubsze" tematy) nie musiałem rozdzierać ryja. A umiem
                                    Nie wiem, jak Wy do ludzi podchodzicie, ale ja jeżdżę do Chorwacji od 11 lat, rdzenni charakter mają specyficzny, ale z naszymi "Irenkami" w rejestracji POZ nie śmiałbym ich porównywać...
                                    Dato, ja nie mam żadnych doświadczeń tylko zbieram informacje aby w razie co nie zostać zaskoczonym "ichnimi" standardami.

                                    A mam pytanko jeszcze w sezonie jak tam jest na drogach, pewnie kocioł ?
                                    Na co sie nastawiać jeśli będziemy chcieli jakieś wypady sobie robić (a będziemy) a to na inne plaże/wzdłuż linii brzegowej a to gdzieś "głębiej" od brzegu? Ciasno? Zapasu sporo na drogę czasu robić?
                                    I jak tam z parkingami w różnych miejscach? Walka i polowanie na każde miejsce czy zawsze jest gdzie auto postawić ?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Alonzo_
                                      A mam pytanko jeszcze w sezonie jak tam jest na drogach, pewnie kocioł ?
                                      Na co sie nastawiać jeśli będziemy chcieli jakieś wypady sobie robić (a będziemy) a to na inne plaże/wzdłuż linii brzegowej a to gdzieś "głębiej" od brzegu? Ciasno? Zapasu sporo na drogę czasu robić?
                                      I jak tam z parkingami w różnych miejscach? Walka i polowanie na każde miejsce czy zawsze jest gdzie auto postawić ?
                                      Na drogach w sezonie spokój i kultura. Każdy jest wyluzowany i nawet jakimś koreczku nie ma ciśnienia. Miejscowi z natury spokojnie jeżdżą a przyjezdni z reguły nie robią bydła.
                                      Plaża plaży nie równa, na jednej jest większy bądź mniejszy tłok, zdarzają się też puste odludne miejscówki. Auto zawsze masz gdzie postawić, bliżej lub dalej od plaży. Uważaj na znaki zakazu parkowania, "private" i parkomaty, w niedzielę nie musisz płacić w parkomacie. Czasem znajdziesz plażę że auto zostawisz 10m od plaży, czasem takie parkingi są płatne 10 kun na cały dzień.

                                      Alonzo_, gdzie jedziesz i kiedy?

                                      Komentarz

                                      • Alonzo_
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 2460
                                        • Hyundai

                                        Namo dzieki za info, w ok Trogiru 10-tego sierpnia się będę meldować

                                        Komentarz

                                        • krzygaj
                                          Rider
                                          • 2008
                                          • 627
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                          Koledzy czy możecie podać namiar na jakąś fajną plażę przyjazną dzieciom - chodzi mi o brak kamieni w wodzie i łagodny spadek dna.

                                          Do wyjazdu jeszcze dłuuuuugie 43 dni :|

                                          Dzięki
                                          Moja Skodzina

                                          Skoda Octavia II -
                                          Opel Astra III -

                                          Komentarz

                                          • Voit
                                            Elegance
                                            • 2010
                                            • 816

                                            Określ w jakim rejonie, bo Chorwacja ma bardzo długą linię brzegową.
                                            W zeszłym roku byłem w okolicach Zadaru, w miejscowości Razanac



                                            ...Plaża żwirowa, woda klarowna, dno obniża się łagodnie i bez niespodzianek.
                                            Razanac to dziura, o jakie w Chorwacji chyba już trudno. Mała miejscowość pozbawiona tłumów turystów.

                                            ...Chorwackie zadupie wyglada tak:



                                            Widok plaży od strony falochronu portu rybackiego

                                            Tłumy na plaży w niedzielne popołudnie



                                            ...A dno wygląda tak:




                                            Polecam.

                                            Komentarz


                                            • krzygaj, Własnie okolice Zadaru, wyspa Vir masz piaszczyste plaże, na dnie piaseczek i płytko na długość 30m.

                                              Komentarz

                                              • krzygaj
                                                Rider
                                                • 2008
                                                • 627
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                                dzięki za prpozycje. wybieramy się w okolice baśka voda ale jedziemy w ciemno także możemy zmienić kierunek
                                                Moja Skodzina

                                                Skoda Octavia II -
                                                Opel Astra III -

                                                Komentarz


                                                • krzygaj, moje córki (3 i 5 lat) żadnej plaży się nie boją. Nawet wielkie fale, stroma plaża i głębia na Złotym Rogu nie jest im straszna. Zaopatrzone są w motylki/rękawki pompowane. Co by dziecko nie robiło w wodzie rękawki utrzymują kufę nad wodą. Fakt, czasem trzeba sobie popłynąć po dziecko :-) ale zawsze jest na powierzchni

                                                  Kierunek na Baśka Voda masz znakomity. Riviera Makarska to jest wypas, ja jadę ma Makarską końcem sierpnia. Udanego taplania się w Jadranie :-)
                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz

                                                  • crom.de
                                                    RS
                                                    • 2012
                                                    • 1545
                                                    • Superb II (3T4)
                                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                    Przypomniało mi się dziś coś odnośnie Austrii: za więcej niż dwie winiety na szybie można dostać od służbisty mandat. Choć widuję ludzi z 5-6 winietami na szybach.
                                                    - Superb
                                                    - Panda 1.2

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...